Snajperi zabíjali na rozkaz jaceňukovcov

To, čo bolo logicky jasné, je teraz potvrdzované dôkazmi: 

snajperi v Kyjeve, zabíjajúci odniekiaľ z diaľky ako policajtov, tak aj povstalcov, boli organizovaní rebelmi (trio Kličko, Jaceňuk, Tjahnibok).


Estonian Foreign Minister Urmas Paet and Catherine Ashton discuss Ukraine over the phone [8:20]:


“There is now stronger and stronger understanding that behind the snipers, it was not Yanukovich, but it was somebody from the new coalition,” Paet said during the conversation.

“I think we do want to investigate. I mean, I didn’t pick that up, that’s interesting. Gosh,” Ashton answered.
Paet also recalled his conversation with a doctor who treated those shot by snipers in Kiev. She said that both protesters and police were shot at by the same people.

“And second, what was quite disturbing, this same Olga [Bogomolets] told as well that all the evidence shows that the people who were killed by snipers from both sides, among policemen and then people from the streets, that they were the same snipers killing people from both sides,” the Estonian FM stressed.

Ashton reacted to the information by saying: “Well, yeah…that’s, that’s terrible.”

“So that she then also showed me some photos she said that as a medical doctor she can say that it is the same handwriting, the same type of bullets, and it’s really disturbing that now the new coalition, that they don’t want to investigate what exactly happened,” Paet said.

 

 

Svinstvo tej sionistickej bandy, ktoré dnes vládne v Kyjeve, sa nedá vypovedať.

 

 
Náhodný okoloidúci
Tí, čo najali "proeurópskych" "rebelov", čiže samozanú vládu teroristov, najali aj ostreľovačov. Západ nikdy nemal problém s využívaním psychicky a morálne defektných jedincov na presadzovanie svojich geopolitických cieľov. Rovný rovného si hľadá.
Norman
To vieš, že ich neverboval Jacenjuk osobne. Ale podľa mňa musí bať absolútnej väčšine tých ľudí na Majdane jasné, kto a odkial na nich strielal. Buď sú teda blbí, alebo takí amoralni šialenci, že im to nevadí - že ich zabíjali ich vlastní vodcovia. V roku 1991 nemalo vedenie Zvazu odvahu potlačiť zhromaždenia davov, jelcinovských ozbrojencov . To sa vypomstilo odtrhnutím (aj)Ukrajiny. V roku 2014 ukrajinská vláda nemala odvahu potlačiť krutosti Majdanu. To sa vypomstilo zvrhnutím legálneho systému. Bude mať nakonci ruská vláda vôlu rozbiť pučistov v Kyjeve? Ak nie, ak sami Ukrajinci rýchlo nepochopi a nepriznajú si svoju pomätenosť - z Ruska sa stane Brazília.   Zdegenerovaný a infikovaný Západ už raz dostal odklad svojho konca, keď ho v rozpade predbehol zdegenerovaný a infikovaný Východ. Dostane Amerika teraz zas odklad, keď sa Ukrajina a Rusko sami nechajú zas znásilniť? To na tom východe naozaj nemajú hrdosť, rozum, sebavedomie a vôľu? Tak si potom tú krajinu naozaj nezaslúžia. Ak teraz prehrajú, prehrajú navždy. Nie celé ľudstvo - ONI prehrajú navždy.
baloo
toto "odhalenie" nás tuna asi príliš neprekvapuje, podľa mňa Ashton to tiež len hrala - žeby zrovna ona o tom nevedela?!?! Mám taký pocit, že EU "niekto" chce vtiahnuť do niečoho, do čoho sa jej už nechce. Eurozmrdom by tiež bolo dosť tesne, keby vypukla ozajstná vojna hneď za rohom (a nie s hociakým súperom) + Balkán + emigranti + odstavené plynovody, celoplošné zdražovanie a nepokoje + voľby v celej EU + separatistické hnutia a protiuniovské nálady všade a medzitým euro krachne (ale zdvorilo až po dolári) a oni už ani tú svoju slávnu eurogendarmerie nebudú mať z čoho platiť... Začalo im asi lepiť a toto odhalenie asi tiško zákulisne zladili s rusmi. Až takú kataklizmu, akú by to spustilo oni nechceli. Mysleli si, že majú na Rusko a hladučko to za pár týždňov prebolí - ale ukazuje sa, že na Rusko nemajú. Zrejme ich zaskočilo aj to, že Rusko ľavou zadnou skonfiškuje ich majetok, plyn bude predávať číňanom, Čína zase chce späť od amíkov svoje investície... Ináč si to asi predstavovali... akí sú oni naivní chuji pri všetkej svojej chazaroidnej perfíkanosti.
Norman
To, čo bolo logicky jasné,  .... (je teraz potvrdzované dôkazmi.)   Američania stále vťahujú EU do blbostí, a ako sa situácia stáva vážnou, tak je EU vťahovaná do reálne tragických situácií. Ale veď vidíš, že Lajčák, Ashtonka, Rampuy .. všetci sú AKO HANDRY. Sú bez vôle (Ak  máme predpokladať pokročilé technológie, tak v ovládaní mysle a vôle týchto tzv. politikov). To sú také handry, že im už ani nelepí - oni nepocitia strach. Oni nemajú vôlu, ich zatiaľ len prichádzajúca  kataklyzma nezmení, aj keby bola za dverami. Samozrejme, sú tam jedinci, čo si potencionálne myslia svoje, aby sme spomenuli len slovenských: Fico, Blaha, Maďerič ... odhadom ... ale ani tí sa neodvážia ani pípnuť, ako vidíš. Nie, EU politici sa nezmenia preduchami - tí sa zmenia až potom, keď naozaj plyn a ropa v EU nebude a Únia sa prepadne do skutočného chaosu. Ja neviem , či sa tak stane, respektíve kedy, ale až potom politici utečú, zalezú a časť z nich otočí kabát. Rusko nás priamo nezachráni. Rusko môže poslúžiť len jedným - robením problémov, vytváraním tlaku. Ak prestane - tak budú na Východe zas dvadsať rokov kanibalské orgie a USA a EU dostanú krátky odklad smrti otravou krvi.
baloo
táto správa o snajproch teraz obletí celý svet, ktorý to beztak buď tušil alebo až vedel. Ešte aj smetiari to museli napísať, aj keď vo svojom štýle ("išlo len o chýry" - pričom estónsky minister vravel, že je to na sto pro isté). Ale bez takého zavádzania správu priniesli portály: Hlavné Správy: "Potvrdené. Strelcov, ktorí postrieľali demonštrantov v Kyjeve, si najali šéfovia Majdanu" http://www.hlavnespravy.sk/potvrdene-strelcov-ktori-postrielali-demonstr... topky.sk: "Rusi zverejnili prepis rozhovoru šéfov diplomacie EÚ: Snajperi zabíjali na rozkaz opozície!" http://www.topky.sk/cl/1000745/1382173/Rusi-zverejnili-prepis-rozhovoru-... pravda.sk - tiež vo svojskom podaní, ale tú podstatu prináša nezmenene http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/310613-snajperi-boli-z-opozicie-tvrd... aktuality.sk: "V Kyjeve mali strieľať snajperi kúpení opozíciou. Vyplýva to z uniknutej nahrávky" http://www.aktuality.sk/clanok/248465/online-konflikt-ukrajina-rusko-kry...   A tak ďalej... Jediným ťahom sa zdiskreditovala celá kyjevská akoževláda. Na nás a na svet sa vysr.ť, ale hlavne sa zdiskreditovala pred VLASTNÝM OBYVATEĽSTVOM! Od tejto chvíle sa v krátkom čase zosypú, ba bude na nich vyhlásený medzinárodný zatykač a môžu uniknúť akurát do svojej pravej, tiežkradnutej blízkovýchodnodemokratickej akoževlasti.   A EU sa naučila o Rusku niečo veľmi dôležité...
Norman
V prvom rade díky za linky, nech sú tu pekne pohromade. Možno to zmení zmýšlanie, možno nie, bohvie. Ukrajinci to v podstate museli už vedieť.  
Náhodný okoloidúci
Bláznivá Kača Eštonovie by sa mala verejne Janukovyčovi ospravedlniť za nepodložené krivé obvinenia. A spolu s ňou všetci, čo ho krivo obvinili z toho, že prikázal strieľať.
Norman
http://vineyardsaker.blogspot.sk/2014/03/maidan-snipers-who-did-or-did-n...   pdstatný digest Maidan snipers: who did or did not know? Everybody knew! So this morning we have a "revelation": EU officials are discussing the reports that the Maidan snipers were not sent by Yanukovich but that they were insurgents firing on both sides. Immense surprise everywhere! Well, a few "minor fringe proponents of conspiracy theories" did mention something like that, but for the "proper and rational people" (the folks who watch TV and read the corporate media) this is a big surprise. Might make you wonder who really did know about this. .... ..... Now listen carefully to Ashton's reaction to  news about the insurgent snipers: "I think that they do want to investigate, gosh!" What?!  Is she seriously suggesting that the new regime, which came to power courtesy of these snipers, will actually investigate itself?  Is she that dumb?  Of course not!  But she is annoyed by this topic so she just tosses in a simple cop-out which basically means "I am not interested, let the Ukies handle it" (knowing full well that they won't). Paet, by the way, immediately got the message and gives a new spin to his previous remark: he mentioned this info not because he is outraged, no, only because if this story takes on its own life this "will discredit the new coalition". Oh how nice of him, he worries that if the truth comes out the Eurofascists will be embarrassed.  Next time, he won't even bring it up.  Those central European politicians sure learn fast from their western masters. But Ashton is not even happy with that, she wants to change the topic, and begins making general pious statements about how it is important that the Rada work well. End of topic, turn the page, next! ... Conclusion: This sniper business is going nowhere.  Everybody knows about it, and nobody cares.  Just like everybody knows that the Right Sector and Svoboda are neo-Nazi parties, just like everybody knows that the new regime is illegal, illegitimate and that it came to power by deceit and by violence.  Everybody knows and nobody cares as long as "our SOBs win".  So use this opportunity to "retaliate" against the plutocracy which controls the entire informational space except the Internet and reject their sources.  All of them.
Norman
Ministri zahraničných vecí si zakázali komentovať rozhovor Paeta s Ashtonovou o dôkazoch, že snajperi na Majdane boli pod vedením opozície, nie pod vedením Janukoviča. Proste sa o tom bude mlčať a basta. Demokracia na EU spôsob. Spravodlivosť na EU spôsob. http://ria.ru/world/20140306/998341601.html Brusel je jama plná hadov a nepomôže žiadna reforma, len zrušiť. Do jamy naliať bezín a zapáliť. Veľa vecí sa zmenilo. Tamtie ppôvodné koncepty, koncepty lži a podrážania, nie sú vhodné pre Európu. Európu je treba budovať na nových, pevných základoch.  
baloo
Teraz to budeme musieť urobiť my za nich. Čo by mohlo stať, keby sme dali vyrobiť letáky, plagáty (A4) a pod.? Zaplatiť pár roznášačov/lepičov. Mohlo by to vyjsť do dvoch stovák? Ináč dosť účinná forma "urban infowarfare" (termín si zapatentujem, ale ty môžeš použiť zadára ak sa ti páči ;-) je podľa mňa to nálepkovanie v autobusoch. Vidím ich často, zrejme to MHD nevadí a tým pádom sa môžeme bratsky podeliť o miesto s rôznymi grupami antifa.
Norman
V čase internetu plakáty? Dobre by bolo nejaká strana v parlamente, ktorá by otvorene formulovala veci. Také niečo možno pomáha. Pravda je to, čo je v masmédiach. Plakáty, dve stovky ... povedzme si to na rovinu, Baloo, čo treba: treba vlastniť BANKY a potom s tými miliardami sa politika už robí sama.   Keďže banku nevlastním, nemám miliardy, tak nerobím politiku. Ale viem, že informácie sú živé a občas sa množia viruálne ako infekcia, tak s určitou pravdepodobnosťou čakám, že sa nejaký majitel miliard infikuje a veci sa začnú posúvať anadúvať. Potom som ochotný mu poradiť, ako minúť na to vyčlenené milióny. Nie dve stovky, milóny a miliony.
Norman
Momentálne čakám na Rusov, chcem vidieť históriu. Ale aby to nevyznelo pesimisticky, s tými bankami, ktoré nevlastníme - samozrejme, pre zdravé racio aj tu jestvuje cesta, a hneď niekoľko. Najjednoduchšia, najpriamejšia a najistejšia cesta je. VYVLASTNIT BANKY. To je program, ktorý treba zrealizovať - všetky banky (okrem nejakch doslovne zmenárni) dať pod POLITICKU MOC. To je právnený, VELMI RACIONALNY krok. To nie je žiaden komunizmus, to nie je žiaden socializmus. Tento program treba sformuôovať a vyjadriť (Zemavek, SLobodovyskierač a podobne), presadzovať stranami ( ja neviem, sú nejaké k dispozícii, okrem kotlebovcov ešte?   Toľko môj pozitívny prínos. Smaozrejme, že sa to tu lokálne na Slovensku nepodarí, ale treba to skúsiť, treba na nich tlačiť, principiálne.
Buheh
už dávno by ich zakázali, hovorí staré včelie príslovie. Keby nejaký občan mohol niečo zmeniť... ...spôsobov ako ho zrušiť je milión. Administratívna likvidácia, agresia, agenti, alkoholizmus, amok, analgetiká, anatomické úpravy, antrax, árešt... (Že sa to nedeje nám, ktorí si tu hrkútame, svedčí len o tom, že systému v podstate nevadíme, lebo nemáme šancu ho ohroziť. Zatiaľ. Teda aspoň on je toho názoru. Zatiaľ.)  
Norman
Poznáme občanov, ktorí veľa vecí dokážu zmeniť, menia to každodenne. Normálne, na to vymysleli spoločenskú moc, ktorej sa oficiálne hovorí "peniaze". Keď sú peniaze, ide všetko úplne ľavou rukou (aspoň ja mám takú skúsenosť). Keď máš moc, napríklad tie peniaze, máš milión spôsobov, ako môžeš neriateľov zrušiť: Administratívna likvidácia, agresia, agenti, alkoholizmus, amok, analgetiká, anatomické úpravy, antrax, árešt... ... ...   (ps. to, že nas nezničí nik, nás, ktorí si tu hrkútame, nie je tým, že nemáme šancu systém ohroziť, ale tým, že je slepý a sprostý. Ináč by už história dávno skončila - a koniec histórie už odvolal aj ten blbec Fukuyama. História sa stále hýbe, milé Buhehe. Systém samozrejme môže zakročiť, rovnako, ako krokodíl nílsky môže vyliezť z rieky a v noci ti odhryznúť hlavu. Môže, môže - ale neurobí to, pretože je to  kauzálne dané (s určitou pravdepodobnosťou), že nevie, kde a ako, a že sa mu to neopaltí.  A tak aj tento systém, ako aj všetky pred ním,  zväčša len čučí z rieky a spolieha sa na to, že zvieratká nevedia, kde vlastne je, že nevedia, aké má mekké zranitelné brucho, aký je doslovne tupý a mimo svojho prostredia nemotorný. A spolieha sa najmä na to, že sa ho zvieratka boja. Na strach svojich obetí sa spoliehajú všetci masožravci najviac. Hm, možno v tom je ta tragédia ľudstva, že mysliace bytosti by nemali byť obeťou mäsožravcov, možno je taký kozmický zákon - ale tu na Zemi došlo k tej tragédii, že mysliace bytosti tak hlboko zdegenerovali, že to dobrovolne nechajú so sebou robiť)  
baloo
ale dodal by som niečo. Síce má mäkučké bruško ale 1, ty o tom nevieš 2, neukazuje ho, keď sa k brušku chceš dostať, musíš ísť ty do vody, kde je doma on a ponoriť sa pod neho 3, svoje prirodzené výhody si môžeš uplatniť práve vtedy, keď ho nejako dostaneš na súš, kde je on nemotorný a môžeš ho obskakovať (najlepšie, keď je vás veľa) a nepustiť späť do svojho rajónu.
baloo
4, pre veveričku nevylezie z vody, musí to byť aspoň teliatko alebo opica
Norman

ale predsa:

 

Buheh
Systém nie je krokodíl, kobra ani mangusta. Sme v permanentnej a absolútne nemilosrdnej vojne, priatelia. "Oni" nemajú problém postaviť na strechu ostreľovača, ktorý zastrelí hoc aj toho, koho sami najali. Odpália mrakodrapy, popráškujú pol sveta jedom, len aby dosiahli svoje. Občan, Slovák, poplatník daňového úradu SR ich nezaujíma, lebo je pre nich menej ako mravec. Ale keby ich začal naozaj srať, myslím tým, keby to naozaj začalo vyzerať, že môže podstatu hry niečím ohroziť, nebudú mať ani najmenšie škrupule. Stačí sa pozrieť ako dopadli, napríklad len tu v našej malej džamahírii jednotlivci, ktorí začali príliš vytŕčať: Štefánik, Tiso, Dubček... Nechcem ich démonizovať, lebo ako jednotlivci sú to sráči a aj ich čas pominie. Len si treba uvedomiť, že ich hlavnou zbraňou je zákernosť. Sú ako krvavý kombajn, ktorí jazdí po poli, na ktorom rastú hlavy a jeho snahou je stíhať všetko pokosiť, aby žiadna z hláv nevyrástla príliš. Úspešná stratégia môže vyzerať všelijako, ale celkom určite nebude spočívať v tom, aby človek príliš vystrčil hlavu pred oceľovými zubmi kombajnu. A aj tak si myslím, že hovoríme o tom istom. Je to celé o tom, že nemá zmysel sa postaviť čelom k idúcemu kombajnu. Parafrázujúc Tvoj výrok o armáde: s kombajnom sa nebojuje, ten sa musí prevziať.  
Prasiatko
Veru kroch, pravdu máš. Kombajn v praxi: http://www.svetkolemnas.info/novinky/kontroverzni-realita/216-student-ta... A preto sa partia psychotických naštvaných zvieratiek kvik rozhodla, že umožnia zatopiť celé pole a kombajn tak naveky zapadne  v niekoľkometrovom bahne. :))
baloo
peniaze sú ICH zbraň. Každé zviera bojuje tým, čo má. Lev je rýchly a silný ale keď naserie stádo tupých byvoľov, tak ho rozdupú. Stranu založiť je cesta do nikam. Takých tu už bolo. Mám takú teóriu, že vzorec je opačný: do politiky sa nemôže dostať nikto, kto nie je ešte pred svojim vstupom na scénu podchytený nejako. Po prvé, strana, hociaká sa roky len pripravuje, zbiera krytie, základňu (to neplatí na štvorčlenné parlamentné strany typu šebejovcov), prezentuje sa pred občanmi a pod. A tu hneď narazíš na pár úskalí, lebo akonáhľe nejaký investor uvidí fantáziu v tvojom produkte, začne tvoju stranu podporovať, ty si celý happy, akurát s tou podporou časom začne aj kecač do toho, čo by si vlastne mal reprezentovať, kto by mal byť vo vedení strany, prečo bude Ari lepší pokladník, ako Branislav. A si tam, došiel si, ani si si nevšimol.To je ich štýl (nechcem byť nudný, ale zase sa pozri na Jobbik). Princíp je práve v tom, že my by sme mali mať iný štýl. Sme v inej pozícii, máme iné ciele, iné prostriedky, iné zázemie atď. Tomu treba prispôsobiť taktiku. A to nálepkovanie netreba podceniť ani v dobe internetu ale ešte aj v dobe teleportu bude mať svoj význam, nebude mať každý preukaz na teleport ale do roboty sa musí dostať.
Norman
Peniaze sú ich hra, ale pred nimi ju hrali iní aj lepšie. keď si uvedomíme, proti komu hráme a čo hráme, dá sa to vyhrať. Ono je to síce hra bez pravidiel - no, ale naozaj to nejde?   Politcká moc - Kotleba stranu založil a aspon niečo dosiahol. Heider, LePenka ... Ale súhlasím s tebou, to nie je ako kedysi pred sto rokmi, politiku je ostro sledovaná. Treba mať sponzora :)   Iný štýl. Ale aký? Aký???   Takto, jednu vec. V každom systéme si aktuálne vedúci bere maso a bezmocným hádže kosti. Pre seba bere dobré zbrane, japonské katany, plebsu dáva treťotriedne paličky. Princíp je v tom uvedomiť si, že tie super katany nepatria vládnucim zmrdom, že to nie je ich vynález ani ich kultúra. Peniaze nie sú židovský vynález ani ich brat. Kopanec do gulí tiež neovládajú len oni, kopu právnikov vie zhromaždiť aj iný, meniť si predpisy, ako sa mi zachce a ako mne vyhovuje - to sa DA NAUCIT ĽAHKO.
baloo
alebo nie. Je v ich rukách? Je. Väčšinu trestných činov spáchajú ilgeálne držanou kradnutou zbraňou. Tebe, keď ťa zastrelia bude laufr jedno či zbraň bola legálna. Kotleba svoj voličský fundament založil ešte v pred-investorskej ére. Počkajme ešte chvíľu ako to dopadne. Haider ináč aj zomrel, nezvládol riadenie osobného motorového vozidla VW Phaeton a rozbil sa ako vajíčko. A hľa, Hugo Chávez tiež zomrel.
Norman
Pýtam sa, či je to hra robená pre nich, nie či im patrí. Všetky peniaze sú v ich rukách? Celá ta hra je v ich rukách? Určite? Stránky ako tieto sa snažia ľuďom vysvetiť, aký majú talent a že ho majú využiť. Nemôžeš ísť do života s predstavou, že tvoji oponenti majú všetky trimfy. Skoro NIKDY to tak nie je, ale naopak, občas ich máš všetky ty.  
baloo
o systéme tzv. "parlamentnej demokracie", kde okrem pár akože-nezávislých všetkých tých mudrlantov v kravatách (čo sfalšovali alebo len zaplatili diplom, ale tatko má ešte z totáča dobré kontakty) kompletne dodávajú strany, tak podľa mňa ÁNO, v rámci toho systému sú tromfy u nich. Oni si ten systém vytvorili - pre seba. Cieľom systému je, aby teba mohli žmykať a manipulovať - prečo by ti dali prostriedky na to, aby si im to prekazil?Ja nejdem do "života" s tým pocitom, že u nich sú všetky tromfy, život je dosť o niečom inom. Ale do POLITIKY sa ide tým štýlom - idem tam, lebo tam sú tromfy a keď sa tam prebojujem, tak budem v balíku. Netvárme sa, že to je taká hovadská revelácia, lebo hocikoho keď sa opýtaš na ulici od upratovačky po akademika, každý ti to povie, všetci to vedia - jedine oni, ktorí v tom balíčku sú a ich najbližší služobníci ti budú tvrdiť, že to tak nie je, a práve preto aby si im uveril, že to tak naozaj nie je, pričom tak je. A ako robia to, že ty im toto uveríš? Podľa mňa polovica úspechu je v tej kravate, pár viet každý dokáže múdro kvákať a keby zo seba vypudil moc veľkú sprostosť, tak to služobníci v médiach napravia. "Naše tromfy" sú iného charakteru a máš pravdu, že ich máme hafo, len naschvál nenechajú aby sme ich spoznali. Ale ten ich systém je ich.
Buheh
Ale áno, veď treba niečo robiť, lebo ako správne hovoríš, inak by sa už história skončila, a ona sa neskončila, ba naopak, ešte to len začne byť zaujímavé. Len mi tieto všetky hry s Kotlebom a plagátmi a podobne pripomínajú dva vtipy.   Prvý: Stretnú sa dvaja kamaráti, ktorí sa dlho nevideli a jeden hovorí: - Keď sme sa naposledy stretli, snažil si sa odnaučiť koňa žrať. Podarilo sa Ti to? - Ále, predstav si, už to skoro vedel, ale práve vtedy zdochol.   Druhý: V noci prepadne manželov lupič. Kriedou nakreslí kruh a rozkáže im zostať vnútri kruhu, lebo inak ich zastrelí. Potom vyrabuje celý byt a odíde. Vzápätí sa začne chlapík strašne smiať a tešiť. - čo sa rehoceš, veď nás vyrabovali?! - Ale ja som ho dobehol: keď sa nepozeral, dvakrát som vystrčil z kruhu nohu.
Norman
Podla mňa pre Slovákov či východoeurópanov (vrátane mňa) je najvýstižnejší tento: Keď išiel Popolvár za Slnkom pre múdrosť, musel sa preplaviť cez veľkú rieku. Previezla ho ryba, ktorá tam prvážala ľudí. Keď ryba počula, že ide po mudrosť, poprosila ho, aby sa opýtal aj na to, dokedy bude ešte prevážať ľudí. Popolvár nakoniec došiel za Slnkom a všetko dobre vybavil a vracal sa naspať. Aj rybe priniesol jej odpoveď, ale prezradil jej ju, až keď ho previezla. Tá odpoveď totiž znela: "Až dovtedy budeš robiť otroka a prevážať ľudí ako cicina hore dole, KÝM JEDNEHO Z NICH NEZOŽEREŠ". Viac niet čo dodať.  
Le Bleu
ako cicina hore dole.. Teda, ja som vyrástol na Dobšinskom a tam okrem hororového obsahu tých rozprávok bolo aj dosť husté výrazivo, ale ako vidím, vždy to môže byť ešte intenzívnejšie.:)
Norman
Modernejšie :)
Le Bleu
z čisto technického hľadiska, také plagáty (alebo voľné papíre, nálepky, dokonca nápisy na stenách.. joj, to nie, to sa nesluší) nie sú od veci. Porovnanie s internetom by bolo namieste len vtedy, keby sme mali možnosť len tak hocičo "nalepiť" na stránky s megasledovateľnosťou, čo asi nehrozí.
Norman

Na odstrelenie dostatočného počtu obetí stačilo zopar chlapov.

Zbraní mali rebeli, samozrejme, dostatočne. Na tomto video je incident, keď priamo na Majdane rebeli kontrolovali auto vraj akéhosi exministra Timošenkovej a našli v ňom snajperskú pušku (alebo niečo podobne podozrivé). Auto rýchlo zavreli a nechali ho v pohode odísť. Nemyslím, že by pampaláš vozil takú pušku v kufri stále. Zrejme ju niekomu viezol.

https://www.youtube.com/watch?v=Sa3YJYlJIR8

Čo sa týka ľudí, snajperov - aj tu sme mali článok o izraelcovi, ktorý, ako sám povedal, doslovne  bojoval na Majdane a zorganizoval si aj ukrajinských blbečkov, ktorých mu vraj neskôr niekto(!!!!) zastrelil. Nie na každú špinavú robotu treba nájomných sionistických Murder Ltd., ale zas je to najjednoduchšie a najdiskrétnejšie riešenie (i keď v tomto prípade blbeček neodolal a kecal o svojej borbe).  Reči o tom, že medzinárodný kšeftár, Izraelčan, žid, ide nezištne bojovať za Ukrajincov na ulici, nech si nechajú pre debilov.

 

Le Bleu
Ach jaj, v tomto dnešnom svete sa už nič neutají! :) Dobrá práca, a aj ten youtube je nakoniec fajn vec. Postojom toho estónskeho súdruha ministra som si ale nie taký istý. To som skôr mal dojem, že iba stará Aštonová to hrá, prichytená na hruškách, a v duchu nadáva tomu na druhom konci, že je taký nechápavý, neuvedomelý. No a teraz takáto predstava: čo keby sa pár (alebo kľudne aj nepár) takých ministrov prebudilo, nasralo a (možno nie bez tlaku na svoje osoby) začalo niečo..  niečo. Napríklad aj na tom stretnutí EÚ papalášov. Veď aj také Fico, keď odlietalo, povedalo, že vlastne ani nevie, načo sa tam ide. Ak nie dnes, tak neskôr, ale myslím, že skôr či neskôr je otočka nutná. Všelikomu sa už otvárajú oči aj ústa a niekto už hovorí svoje na plnú hubu. To predsa ani v samotnej Rossii ešte nedávno nebola samozrejmosť. Teraz predseda zahraničného výboru Dumy vyhlasuje, že aj ten telefonát potvrdzuje, že na Ukrajine bol prevrat, že EÚ sa pretvaruje a chce Ukrajinu len pripojiť do svojej sféry vplyvu. Ruský prezident „vysvetlil“, že ozbrojenci v uniformách bez rozlišovacích znakov na Kryme sú príslušníkmi miestnej domobrany, že také oblečenie a zbrane možno bežne kúpiť v obchodoch. Tvrdenia, že na Kryme sú ruskí vojaci, poprel aj minister obrany Sergej Šojgu, ktorý dodal, že „nemá poňatia“, odkiaľ neidentifikovaní ozbrojenci na Kryme vzali najmodernejšie obrnené transportéry typu Tigr a Rys. Fakt si zo západných hajzlov robia srandu. Prevziať ich preferovaný štýl práce, otočiť ho proti nim a ešte ho dotiahnuť k dokonalej absurdnosti. Lavrov s Kerrym sa vraj zhodli len na tom, že Ukrajinci potrebujú pri implementácii dohody z 21. februára pomôcť. To je teoreticky ruské víťazstvo, ale.. Vážení přátelé, ano, história ešte len začne byť zaujímavá. Ďakujem za Vašu vlažnú pozornosť.
Buheh
áno, to je adekvátna odpoveď. Keď západní demokrati hovoria, že v Kyjeve šlo o spontánnu a zvonku neriadenú demokratickú revolúciu nahnevaného ľudu, po ktorej sa moci legitímnym spôsobom ujala legitímna vláda, potom je celkom správna a primeraná odpoveď, že Krym je v rukách domobrany, ktorá s Ruskom nemá nič spoločné. A ak majú rovnošaty alebo zbrane ako Rusi, tak si ich asi požičali v army shope. Už dávno sa mali v Moskve naučiť tomuto spôsobu komunikácie. Aký požičaj, taký vráť. Ale možno ešte účinnejší a zrozumiteľnejší spôsob komunikácie by bol iný. Napríklad keby si Rusi povedzme na Kube alebo vo Venezuele nainštalovali nejakú zábavnú pyrotechniku a v rámci obrany Chabarovska ju namierili cez americký kontinent na nebezpečných islandských fundamentalistov alebo hoc aj grónskych fanúšikov ragby. Bezpečnosť je predsa nadovšetko a jeden nikdy nevie, čo tí islandskí fundamentalisti vyvedú, no nie?
Náhodný okoloidúci
Čo na túto správu hovoria Ukrajinci? Už im niekto prezradil, koho v skutočnosti podporili účasťou na Majdane?

nové