Ako presvedčiť vašich priateľov a uchopiť naratív

Mám tu pre nás nové video. Už dlhšiu dobu som uvažoval, že sem hodím niečo o argumentácii a presviečaní, takže som celkom rád, že sa niekto rozhodol spracovať video práve o tomto. Nasledujúce videá majú formu tradičnej prezentácie s akou ste sa určite stretli v škole alebo na kurze. Je fajn vidieť, že vzdelanejší ľudia z "alternatívy" začinajú prichádzať i s takýmito formátmi, keďže práve "tradičné vzdelávanie a tréning v argumentácii" tu celkom chýba. Myslím, že nebude na škodu, ak sa názorovo blízki ľudia bližšie oboznámia s relevantnými oblasťami psychológie, kognitívnej vedy a filozofie a budú môcť tieto oblasti využiť pri propagácii svojich ideií.

 

Nasledujúce videá nie sú o tom, ako vyhrať debatu s nejakým marxistom (dúfam, že niekto urobí videá i na túto tému), ale skôr o tom, ako zmeniť zmýšľanie druhých. Cieľovou skupinou sú naši priatelia a rodina. Majte na pamäti, že ľudia sa chcú pohybovať okolo tých, s ktorými sa cítia dobre. Pokiaľ budete na nich útočiť kvôli mylným názorom s cieľom za každú cenu vyhrať, tak to ľahko môže skončiť spálením mostov. Základná myšlienka videa je o tom, ako si vybudovať takéto mosty v záujme efektívnejšej konverzácie. Dúfam, že sa vám videá budú páčiť. 

 

 

 

 

Tu je link na spominané "hatefacts".

téma: 
Aman Againsttime

Som rád, že si niekto dal námahu to takto pekne zhromaždiť.

Inak je som si pôvodne myslel, že dotyčná "pani profesorka" bude jedna z tých typických blondýnok milujúcich slobodu", ktoré si uvedomili, že libertarianizmus je možný len v bielej spoločnosti (niečo ako Molyneux), ale na základe 2. videa sa zdá, že ide predsa len o trochu väčší "hard core" :-D.

Aman Againsttime

Inak, bol by som rád, ak by ste sa nezdráhali mi písať komentáre priamo pod video na youtube. Viac komentov zvyšuje viditeľnosť videa a šance, že sa ukáže iným ľuďom ako odporúčané video. To isté platí i pre lajky. :-)
Budem musieť nejako zapracovať na propagácií. :-)

Norman

načo ti je viditeľnosť u cudzích videí? Treba nakrútiť vlastné, a tam dosiahnuť sledovanosť. A hlavne obsah.

Ono to možno nepomôže, ale budeš mať aspoň drámu (nerád používam slovko "zábava", to, čo človek potrebuje, sa správne volá dráma, nie zábava :)

Aman Againsttime

A aký je snáď účel mojich prekladov? Sprostredkúvať informácie. Samozrejme, že mám záujem na tom, aby bol môj kanál známejší a informácie z neho sa, čo možno najviac, rozširovali. Nerobím to len preto, že ma baví prekladať. :-)

Sú tu kanály s preloženými videami, ktoré dosiahli celkom slušnú sledovanosť a odozvu: https://www.youtube.com/channel/UCHW3AZv8cCQikhFnHcyHLbg/videos Prečo by som nemal chcieť dosiahnuť obdobný výsledok?

V tomto smere nie je až tak podstatné, či ide o vlastné videá alebo cudzie.

Norman

Veď ja práve hovorím, že máš na viac :)

 

Video, je ale obojaká vec, ani ja som sa k týmto tvojim ani ešte nedostal, až teraz, azda ... Už som spomínal, že na facebooku dosiahne človek ľahšie veľké čísla sledovanosti, ako na yutube, ale ktovie, ako to vyhodnocujú. Sledovanosť mám aj ja, pozri, 34 000, not bad:-) (a to som sa ani nenamáhal prekladať, a dokonca to tu pôvodne niekto dal, ja som to len pred pár rokmi trocha postrihal a polepil :)

Na Globsec si nedostal prihlášku? Hm, ani ja nie ... zaujímavé. Tam by si im to mohol vysvetliť:)

Norman

Potom to o pár rokov zas niekto spracoval, takmer rovnako tie isté scény, niečo dodal, menej strihal. 

A doplnil to o titulky, anglické. Je to tak ľahšie na porozumenie.

I keď aj tak, na plné pochopenie je to azda treba pozrieť celé, v rodnej reči ... ale takáto esencia je výborná na osvieženie.

Už rok pred tým seriálom som sem dal narýchlo a kostrbato vlastne tú istú tému

http://nadhlad.com/content/hranice-evolucie

Hm, myslíš, že by ľudia ocenili podobný tmavší druh filozofie? Sú pripravení, respektíve ich už doba dotlačila k tomu, že ju potrebujú?

 

 

nové