Bankstri vo vojne za dolár

S príchodom nového roka zaplnili titulné stránky korporátnych médií iránske vyhrážky o uzatvorení Hormuzského prielivu v Perzskom zálive a "analytici ropného trhu" sústredili svoj chabý intelekt na vytváranie scenárov, že čo bude, keď bude... prieliv nepriechodný. Dôvod iránskych úvah o takomto zásadnom kroku sa však nedozvieme. Ich spúšťačom sa stal obdobný akt, aký použili židovskí bankári so sídlom v USA proti Nemecku v 20. rokoch.

Tento raz je snahou banksterskej mafie zabrániť prostredníctvom amerických sankcií uvalených na iránsku centrálnu banku, aby dostal Irán za ropu zaplatené. Irán totiž ako platidlo za svoju ropu neakceptuje USD a významne sa tak zúčastňuje na erózii petrodolára, ktorý garantuje židoameričanom svetovú hegemóniu.

Sankciám uvaleným na iránsku centrálnu banku, ktoré pod hrozbou finančného teroru znemožňujú bankám zúčtovávať s iránskou centrálnou bankou platby za ropu, predchádzala požiadavka USA, aby Bezpečnostná rada OSN uvalila na Irán ropné embargo. Rusko a Čína sa ostro postavili proti embargu s argumentom, že na takýto brutálny krok neexistuje žiadny dôvod. A tak urýchlene nastúpili do akcie americkí bankstri.

Z nedávnej histórie si pripomeňme, že platby za ropu v USD odmietal aj istý Saddám Husajn, aj istý Muammar Kaddáfí. Teherán však nie je Bagdad, ani Tripolis. S jeho indoeurópskym obyvateľstvom a tisícročnými skúsenosťami s diplomaciou (aj vojnami) hrá so Západom šachovú partiu, v ktorej majú hysterickí židoameričania už vopred mat. A tak sú USA spolu s poslednými pár poskokmi, ochotnými vytvárať s nimi pod tlakom bankstrov a zbrojárskych korporácií vojnové koalície, odhodlaní zmiesť protivníkove figúrky zo šachovnice a spôsobiť ďalšiu šokujúcu tragédiu. Od silných slov k humanitárnemu bombardovaniu však bude tento raz veľmi ďaleko.

Mimochodom, s globálnym úpadkom petrodolára priamo súvisí útok na euro. Súdruhovia bankstri už prišli na to, že udělali chybu. Vlastne dve: krátkozrako dovolili zjednotenie Nemecka a vznik silného eura, ktoré teraz ohrozuje pozíciu USD ako dominantného platidla za ropu. V týchto dňoch sa USA intenzívne snažia prinútiť Európsku úniu, aby prestala nakupovať ropu od Iránu - ergo prestala za ňu platiť v eurách - a namiesto toho kupovala ropu od Saudskej Arábie, ergo platila za ňu namiesto vo vlastnej mene americkými dolármi. Anglosaské korporátne média vyhlasujú, že to bude rana Iránu. Je to však rana euru - zatiaľ odložená na koniec januára.

Prvou obeťou vojny amerických bankstrov za dolár je India, ktorá nemá ako zaplatiť za dodávky iránskej ropy. Svet však nezačína a nekončí Amerikou a jej dolárom, a tak sa India obrátila na Gazprombank, aby uhradila platby cez Moskvu. Ako India a Gazprom ustoja banksterský nálet, ktorý sa za to na nich chystá, uvidíme. Tvrdším orieškom bude Čína - najväčší veriteľ krachujúcich USA - ktorá v roku 2011 medziročne zvýšila objem ropy nakúpenej v Iráne o takmer 100 %. Korporátne mediálne agentúry typu Reuters sa predháňajú v informovaní, že Čína poslúcha a iránsku ropu nahradila ruskou a vietnamskou. Iste, Čína zdroje ropy diverzifikuje, čo však neznamená, že od Iránu nakupuje menej. Čína kupuje ropu všade - a veľa. Aby dali všelijakí mediálni analytici svojim táraninám punc dôveryhodnosti, tvrdia, že "Čína sa nedohodla s Iránom na cenách ropy, pretože Irán nechce predávať ropu s tzv. sankčnou zľavou, ale za riadnu cenu." Ako keby na tých rokovaniach osobne sedeli a robili si poznámky. Jedným dychom nie je týmto tupcom trápne uviesť, že vo Vietname či Rusku Čína ropu vysoko prepláca. Je ochotná dať viac, ako ktokoľvek iný - oveľa viac ako pýta Irán. Nevadí, že to nemá logiku (a nič spoločné s realitou), hlavne že je to proamerické.

Čína iránsku ropu nakupuje vo veľkom. Jediné, čo nemieni robiť, je behať do Washingtonu s excelovskými tabuľkami o objeme a podmienkach svojich obchodov, aby ich ponížene odovzdala vládcom sveta.

O tom, do akej miery Čína "poslúcha", veľa napovie nedávny strategický spíč amerického prezidenta Baracka Obamu, v ktorom v podstate vyhlásil Číne vojnu. Peking si to, samozrejme, všimol, ale zatiaľ zostáva pri nežnom označení USA za výrobcov bordelu všade tam, kde sa zjavia.

Ešte Amerike zostáva vyhlásiť otvorene vojnu Rusku. Pretože Amerika, tento úbohý štát vedený psychopatickými rapturistami a sionacistickými beštiami, nedokáže existovať bez nepriateľov.

No a celkom na záver treba skonštatovať, že banksterská mafia je stále tak silná, že v záujme posilňovania petrodolára núti štáty, aby v prípade zablokovania Hormuzského prielivu - ako adekvátnej reakcie Iránu na vojnové správanie USA - siahli na strategické ropné rezervy. Pomenujme to presne: nie je to žiadne preklenovanie blbej doby. Je to akt samovraždy.

 

(Fotografia pochádza z iránskeho mesta Qom, ktoré síce nemá pôvab Šírázu, ale je hodné dlhšej návštevy)

 

ema redaktor

Dobrý článok pre tých, čo by o Hormuzskom prielive chceli vedieť viac

http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=28516

gorila

Iran neakceptuje za ropu USD.

Ak Iran neakceptuje za ropu USD, tak ziadna platba nepojde cez americke banky a usd nieje involvovany

SSA/AIPAC nechcu, aby ktokolvek kupoval cokolvek v Irane, alebo predaval Iranu. Preto tlacia ich europskych vazalov, aby sa zaradili a posluchali.

Hodnota Eura je z 85% zarucena dolarom (centralne banky si navzajom rucia za meny reciprocnou hodnotou penazi). Teda ak nas, uzivatelov Eura zacne Euro boliet stopercentne, tak SSA bude pocitovat tu bolest na 85%.

Tu ide o strategicku predpripravu na vytvaranie situacie podobnej Lybii a Syrii, potom si tu ropu uz obrezanci z vychodneho pobrezia pojdu vytazit a hlavne predat.

Iran predava ropu totiz pomimo anglickej a americkej ropnej burzy, to je ten velky hriech. Moze dokonca kafrat do ceny, kedze i OPEC pripusta cenove rozpatie.

 

 

ema redaktor

Nikto nie je všeznalý.

Ale ako píšeš - faktom je, že USA chcú iránsku ropu vyťažiť a hlavne predať.

gorila

ze ak sa iranska ropa nepredava za dolare, tak americania niesu vobec zaangazovani v transakcii....nemaju co riesti.

napr. cinania a japonci sa uzniesli, ze budu medzi sebou obchodvat v remimbi a v jenoch, nie v dolaroch, ako je medzinarodne zvykom.

takla ista dohoda jestvuje i medzi BRIC krajinami. Irancania navyse neleju ropu do obehu zec burzy, kontrolovane GB a SSA. to im vadi.

Iranska A-bomba je len grc. Neviem, ci si spomynas na Jacquesa Chiraca, ked vyhlasil, ze Iran bude spaleny atomovym poziarom v tom momente, ak by vysiel s a-bombou.

Iran nechce napadnut sionistov v Palestine a-bombou. lebo by zabil i nesionistov.

Trochu si tam protirecis, ale to je jedno, prestanem byt detailista.

 

N

"ak sa iranska ropa nepredava za dolare, tak americania nie su vobec zaangazovani v transakcii....nemaju co riesit"

Mam pocit, ze to im prave vadi, ze sa obchadza dolar.

Viac: http://www.zvedavec.org/komentare/2012/01/4768-americko-iranska-ekonomic...

 

Ja si idem natankovat. 

ema redaktor

a preto Američanom nemôže byť jedno, že producentské štáty ignorujú ICH systém a kšeftujú si mirnix-dirnix v inej mene. Keby to boli krajiny, ktoré ročne vyťažia kýbel ropy, v poriadku. Ale giganty ako Irak, Irán, Líbya... o Rusku ani nehovoriac. Samá osa zla.

 

Ale znovu podčiarknem to, čo si tam jasne napísal: Američanom ide hlavne o prístup k iránskej rope. Ako za starých zlatých čias v 60. rokoch, keď bol Irán pre Západ ropnou dojnou kravou.

Lebo strašné tajomstvo visí vo vzduchu: napriek hlbokomorským vrtom, ťažbe v arktických oblastiach, preplachovaniu bridlíc, žmýkaniu pieskov a presvedčeniu primitívov, že svet je doska plávajúca na rope - ropa končí. Teraz ide len o to, aby si najsilnejší globálsamec urval posledné kusy koláča a predĺžil o pár rokov agóniu USA.

N

"Do Indického oceánu vošla letecká útočná skupina Vojensko-námorných síl USA na čele s atómovou leteckou loďou Carl Vinson a smeruje do Arabského mora."

Bol tu este niekto taky naivny ako ja a dufal, ze to skonci vyhrazkami? 

 

 

ema redaktor

šak by im zhrdzaveli v dokoch.

Vyhrážkami sa to len začína. Peržania prevzali iniciatívu a nemiena si nechať šťať na hlavy od sionacistickej chrapače.

Norman

ale teraz to na nejaké ostrelovanie už vyzerá.

Ekonomická vojna, prítomnosť ťažkého ľodstva ...

Američania nemôžu Irán ani v náznakoch okupovať, ale môžu sa ho pokúsiť zničiť. Politicky sú na to zrelí, choroba sionistického šialenstva dosiahla vrchol ...

nové