Budovatelia, dopredu, ľavá, tum tum tum!

Nijako nepreženiem. keď poviem, že po dlhých rokoch prešlapovania na mieste sa Slovensko opäť nachádza na veľkej križovatke. Po významných reformách na začiatku tisícročia sa rokmi nečinnosti Slovensko dostalo do pasce stredného príjmu a prestalo dobiehať svet.

Nie, to som našťastie nenapísal ja, ale minister financií Heger v dnes konečne publikovanom dokumente "Moderné a úspešné Slovensko" (Národný integrovaný reformný plán).

 
Takže po Čechoslovakizme, ruskom komunizme, americkom kapitalizme, Dzurindovskom privatizme ideme teraz zas budovať svetlé zajtrajšky.
Lebo - ako implicitne tvrdí plán - je to len vaša a vaša a vaša vina, že priemerný majetok Slovákov je jeden z najhorších v Európe!. Je to len vaša vina, že sa to za 30 rokov nezlepšilo!
 
Ale akúkoľvek iróniu bokom. Kasínový kapitalizmus s centrom v USA ukázal, ža ak by aj fungoval, tak Východná Európa, vrátane Ruska a spol., má v ňom určené len to miesto, ako  latinská Amerika - len ako chudobná periféria a kolónia. Ba korporátny moloch mieni  urobiť biednu kolóniu aj z Európy ako celku - teda aj z južnej a západnej.
 
Priam nábožensky motivovaná fatamorgána súčasnej vlády o novom Slovensku je úplné šialenstvo. Svet sa kloní k zemi pod tlakom vyčerpania zdrojov, prekomplikovaný systém "financií" sa rúca pod váhou vlastných fikcií a klamstiev, životné prostredie je jedovaté nielen pre prírodu, ale aj pre človeka, vrátane opakovaného výskytu pandemických chorôb.
 
A v tomto prídu náboženskí lunatici a bláznia o prerobení Slovenska na tigra, o pokračovaní v starom smere.
 
A mestskí kaviarenskí nedospelci sedia na zemi, takpovediac vo vlastných výkaloch, a rumázgajú, že chcú svojú predošlú životnú úroveň a tú úroveň, čo im režim sluboval. Ináč ... ináč si dajú dole rúšku alebo vložky.
 
Podobný obraz ale nie je iba pod Tatrami, ale všade po "civilizovanom" svete, ktorý narástol ako nádor.
 
Takže môžeme tento dokument súčasnej vlády, kde je jeden z motivačných sloganov "Dlhodobý ekonomický rast a kvalita života",  chápať skôr ako čierny humor - kedže komici skrachovali a nefungujú, snaží sa ich nahradiť vláda a obveseliť dav.
 
 
zdroj a dokument na stiahnutie na Pravde
ilusion

Počul som to dnes ráno a oblial ma studený pot. Oni chcú moderné a úspešné Slovensko. Najradšej by som sa odtiaľ vysťahoval ako liberáli za Fica.

Prečo imigranti nechcú ísť na Slovensko, ale do Nemecka?

nové