Čaputová a Pellegrini - kam siaha politická blbosť?

Tak sme počuli - Čaputová sa stretla s Pellegrinim. Svojím štýlom, americkým, tajne.

Ako píše Fico, ale každý musí tú alternatívu vidieť: v hre je dohoda, že po zhodení Matoviča by fungovala Hegerova vláda s podporou Hlasu.

Prvý problém sú poslanci Oľano, ktorí by museli v dostatočnom počte podporiť toto a Hegera. Ťažko to odhadnúť - ale ak by sa im sľúbilo udržanie súčasného status quo, možno by Matoviča zhodili cez palubu. Pre nich vždy lepšie, ako predčasné voľby. Veď aj tak nemajú politickú budúcnosť. A Matovič by dostal pečiatku - zo zdravotných dôvodov. A zmizol do Álp na liečenie - aspoň desať rokov.

Základná otázka ale je, prečo by to Pellegrini robil? Prečo by v situácii, keď jeho strana má najväčšie preferencie, odmietol variantu predčasných volieb a dva roky slúžil ako posledná onuca vláde trtka Hegera? Tak politicky sprostý byť nemôže, ale ešte viac sprostá musí byť Čaputová, keď na neho s týmto návrhom ide.

Chápem, že na Pellegriniho majú globalisti nejaké konkrétne "priznania kajúcnikov". Tak funguje americká "sloboda a demokracia" - zákulisným vydieraním, kriminalizovaním, hrozbami. A Čaputová slúži, ako vždy, ako slúžka, ako poštár. Ale aj tak - ak by teraz Pellegriniho podržali, o dva roky by nemal ani hlasy voličov, ani inú ochranu a potom by naozaj skončil niekde v teplákoch vo väzbe. Nie, tu nie je žiadna dilema, toto nie je cesta, na ktorú by sa Pelle mohol dať zlákať.

 

Na slovenskej politickej scéne máme dobre zabudovanú sociálnu demokraciu, s dvoma stranami, s množstvom voličov (potencionálne až nadpolovičnú väčšinu). 

Okrem toho máme už iba strany s nedefinovaným programom. Z proľudových nostalgikov, takzvaných "fašistov", sa stali anarchisti a liberáli bojujúci za slobodu a asi aj ľudské práva. Národní nostalgici sú rozbití mimo parlament. Nuž, a potom máme už iba doslovne ZVYŠKY hurakapitalistických fanatikov - Osuským začínajúc, cez Sulíka až po Remišovú. A ešte zopár psychotických bláznov - Matovič, Kolík a podobne. A nových kresťanov, pchu, na tých by som skoro zabudol.

Ergo: Pellegrini mohol buchnúť po stole a povedať, že chce okamžité voľby - ináč skončí polovica vlády plus prezidentka z mnohých dôvodov v base. Možno nie nadlho, možno len vo väzbe, len rok-dva. Aspoň schudne.

Ak to Pellegrini nespravil, tak zaváhal. Ale na buchnutie nepotrebuje ďalšie predvolanie, to môže predviesť na akejkoľvek tlačovke. Najlepšie ešte pred Vianocami, nech majú vlastizradcovia počas sviatkov nad čím ohrýzať nechty. A nech sa ľud môže v novom roku na niečo tešiť.

Ja viem, nebuchne.

Nemá to v krvi. 

 
Roland Edvardsen

Ja sa musím smiať na tom, ako Olajno teraz maľuje Čaputu ako akúsi pro-opozičnú kliku v prezidentskom paláci, pričom jej kroky už viac pro-vládne ani nemohli byť. Ale to je dobre, že sa žerú a podozierajú - ale netreba sa pomýliť v tom, že sú to stále spojenci (napokon PS by bolo v tejto vláde namiesto kollárovcov, ak by sa dostali - to treba mať na pamäti). Áno, vyšinutý Matovič je hrozba pre všetkých, aj globalistov, ale veď predsa mali už toľko dobrých príležitostí sa ho poriadne zbaviť a nič - pretože Olajno má mentalitu niekde na úrovni sev. Kórei. Oni nechcú predčasné, akákoľvek možnosť návratu Smeru, jeho spojenie či už s Hlasom alebo tzv. bubufašistami, je pre nich príliš desivá, takže budú priposratí. A ja si fakt myslím, že im prisudzujeme príliš veľa taktizovania - nemajú na to. Pre PS ale aj SaS by predčasné aj boli výhodné, ale aj tak do nich nejdú, hoci mali viacero príležitostí - poslať Fica do basy je totiž priorita, ktorá stojí aj nad ich šťastím - radšej sa teda budú trápiť s magorom z Trnavy. A nemyslím si, že slabošský Heger je schopný sa nejako reálne postaviť Matovičovi, u nich to nefunguje tak, ako v iných, normálnych a reálnych stranách - je to mesiášska sekta plná ľudí s veľmi úbohou osobnostnou výbavou. A ak za Matovičom bude stáť väčšina z nich, potom by nejaké rozbitie Olajna práve mohlo viesť k predčasným - a to nechcú.

Norman

veď hovorím - Pellegrini by mal podporiť túto vládu. To má byť podľa nich cesta, ako sa predčasným práve vyhnúť.
Nechcem ich preceňovať - ale niečo robiť už asi budú musieť a toto je práve blbá cesta - nič lepšie nevynašli :)

Roland Edvardsen

Ale veď Pellegrini by mal mať ešte väčší záujem o predčasné než Fico - pretože Fico začína rásť na jeho úkor a čím dlhšie tu bude táto vláda, tým môže Pellegrini viac strácať, nehovoriac o "kajúcnikoch" pri Výbohovi. Naopak, Fico je teraz v pohodlnejšej pozícii, ani nemusí veľmi taktizovať na dve strany, ako to robia v Hlase. Takže je úplne na hlavu postavené, aby Pellegrini prestal podporovať predčasné, však v tom nie je ani štipka logiky. Jedine, že ho fakt nejako brutálne vydierajú (na druhej strane, ak by mali niečo veľké na neho, prečo by to radšej nepustili už do obehu? Veď sa predsa boja možného spojenie Hlasu a Smeru). Oni sú blbí a nevedia čo majú robiť, to áno. Ale možno to stretnutie s jaternicou až taký význam nemá. Čaputa len chcela, aby opozičný líder preferenčne najsilnejšej strany verejne podporil očkovanie (a je jasné, že pri Ficovi a ostatných z opozície by to bolo zbytočné), ale zároveň je pre ňu nepohodlné, ak sa vie, že sa s ním stretáva, lebo pred médiami sa chce prezentovať viac pro-vládne - tak preto utajovanie. A matelkovci, ktorí hrajú vlastné hry, to využili a zakonšpirovali si. A Fico sa len pridal, keďže potrebuje ubrať Pellegrinimu hlasy.

Norman

"je úplne na hlavu postavené, aby Pellegrini prestal podporovať predčasné"
Ale oni sú schopní tej predstavy, že to urobí. Podľa mňa to tak nejako skúšali, ho ukecať - a dôležité je na tom stretnutí Čaputa/Pelle len tá ukážka, že už nemajú normálnu cestu. Lebo myslím, že ľudia za čaputou aj us ambasáda aj iné sily už naozaj nechcú túto koalíciu.

A potom je to tá indícia, že na Pelleho naozaj niečo majú. Prečo to nepustia do obehu? Zas ich nechceme preceňovať, ale o to im nejde, prečo zahadzovať trumfy, že. Tamtie sily nevidia zmysel v tom, aby sa navzájom pozatvárali, ale v tom, aby mali na každého niečo, nôž na krku. Pelle sa im môže hodiť. Iba radikáli opakujú tú hejtovačku "Smer 2", ale Pelle je pre tamtých priechodná figúra.

Súhlasím, že to stretnutie nemusí mať žiaden taký presný a dôležitý význam a že išlo "len" o vakcináciu. Ale aj to niečo znamená. Aj hlasovanie Hlasu za Matovičove peniaze je fakt, o to vlastne išlo u Čaputy ... ale niečo Pellemu predsa len museli sľúbiť. Je jasné, že pre Hlas by boli predčasné voľby (teoreticky, podľa preferencií) najlepšie - ale mám dojem (podľa jeho zasa už mdlého prejavu), že Pellemu sa aj tak ísť teraz do volieb moc nechce.

Roland Edvardsen

Pellegrini je mdlý, lebo bol tak naučený, proste toto mu istý čas vychádzalo: centristristická, čo možno najviac umiernená, politika zameraná na babky pozerajúce turecké telenovely mu dobre vychádzala, keď bol premiér, ale neprináša už také body, keď je niekto v opozícii, obzvlášť pri takejto vláde, ktorá extrémne frustruje obyvateľstvo (ale je to aj naopak, ak ste vo vláde, nemôžete pôsobiť ako opozičný agresívny politik - to napokon úplne zomlelo Matoviča. Ľudia majú rôzne očakávania v závislosti od toho akú funkciu má daný politik).

Druhá rovina je tá, že možno to naozaj nie je až taká výhra vyhrať budúce voľby. Od ďalšej vlády sa bude veľa očakávať, pokiaľ ide o nápravu škôd spôsobených matovičovcami. A pokiaľ bude ešte stále zúriť covid (lebo toto môže ešte trvať dlho - viď nové mutácie)....Nuž, ukáže sa, že v mnohom bude budúca vláda postupovať podobne ako matovičovci - a to bude ďalšie sklamanie pre mnohých naivných anticovidistov a antimatelkovcov. Ďalšej vláde teda tiež hrozí, že ju ľudia môžu znenávidieť rovnako rýchlo ako tú Matovičovu - ľudia sú až príliš vykoľajení, frustrovaní, precitlivelí na všetko. A spomínať klišé o polarizovanej spoločnosti tiež netreba.

Tak či onak, zaujímavejšia je tá vojna medzi olajnistami a progresívcami. To je veľmi dobre, že sa takto žerú. Globalisti by sa mohli konečne zbaviť z reťaze utrhnutých matovičovcov, ktorých si pôvodne pestovali proti Smeru. Ale hovorím, stále sú priposratí tak spraviť, a preto tu stále vyskakuje besný Matovič. Aspoň som za to, aby aspoň časť zmrdov bola zhodená zo strechy, keď už nemôžu všetci - kľudne nech si to globozmrdi vybavia medzi sebou a nešpinia iným ruky. A naozaj by som sa smial, ak by sa nakoniec naozaj spojili s kváziočisteným Hlasom, ako sa konšpiruje, proti Olajnu. To by boli iné paradoxy. Ale ako hovorím, nezdá sa mi, že by boli až tak inteligentní a prešpekulovaní, stále ich príliš ovládajú dlhodobo naučené reflexy + všeobecné diletantstvo.

Lord Byron

ja len dodám aj ked je to trochu pomimo témy že do tohoto buntošenia okolo covidu sa zapojil aj starý dobrý a už tamer zabudnutý david duke a to som si myslel že je to intelektuál : ) a ešte rozoberá ako za to skutočne nemôže čína ale prekvapivo židi : )

Roland Edvardsen

Duke je v podstate stará škola a aj tzv. židovská otázka potrebuje dnes revidovať, vrátane spôsobu ako o nej verejne komunikovať. Predpokladám, že Duke by dnes videl aj v takom Zemmourovi kontrolovanú opozíciu. To bola aj moja prvotná reakcia, keď som počul o jeho možnej kandidatúre. Ale po vypočutí tohto podcastu, kde sa vyjadril aj domáci pozorovateľ a priniesol pre mňa množstvo čerstvého infa o situácii vo Francúzsku, to vyzerá, že by tento sefardský Žid bol predsa len lepšia voľba ako Le Penka (ktorá už za tie roky urobila z FN prakticky obyčajnú umiernenenú sociálnu demokraciu - o to šialenejšie a smiešnejšie je počúvať obvinenia z fašizmu a extrémizmu pri nej). Tam asi zohráva svoju rolu, že to nie je Aškenáz - a neaškenázski Židia sa tak neangažujú v globalizme, ale ani v holokautizme. 

A ak ide o covid, myslím, že prístup zlatej strednej cesty je najlepší: netrepať hovadiny o tom, ako je to celé výmysel, chrípočka a ako vakcína zabije očkovaných o 5 rokov, ale tiež sa aspoň trochu dištancovať aj od fanatických vakcinačných kultistov, ktorí tiež v mnohom oklamali spoločnosť. 

Norman

V Amerike sú židia verejná viditeľná téma, popiera sa len ich "negatívnosť".
V Európe je popierané už aj to, že jestvujú mocenské židovské siete (banky, korporácie, média).

Preto Duke v Amerike podľa mňa nie je nejaký extrém, ale, ako hovoríš, jeho rétorika je v Európe nielen neakceptovateľná režimom, ale ani by nefungovala na predformátované masy. Je to skôr už len klasik. Pozrel som jeho stránku, nejak tam nevidím Covid ako ústrednú tému, ale určite nie je prekvapivé, ak pripomenul negatíva režimu, ktoré covidová kríza odkrýva. A v Amerike je zas to kričanie "za slobodu", ktoré je tak spojené s anticovid hystériou, až príliš všeobecné, takže sa nečudujem, že do toho anticovidu možno aj on zapadol.

Lord Byron

Tu o tom trebárs píše nadivoko:https://davidduke.com/tucker-carlson-is-an-enormous-faggot-and-i-would-t... alebo tu
https://davidduke.com/dr-duke-has-the-most-powerful-show-on-earth-exposi...
https://davidduke.com/scientific-proof-that-covid-fake-vaccines-cause-ma....
Na druhú stranu som natrafil na veci od gregga johnsona ešte zo začiatku krízy kde práve píše o tom ako nacionálna autoritatívna ideologia by si s kovidom lepšie poradila a ako liberáli budú vraj práve za prístup individualizmu a to ich zničí..holt mýlil sa asi .Btw fox news a tucker sú tiež skôr v prospech skepsy k vakcínam ale takej relatívne rozumnej (alá bukovský a uhrík a nie alá kotleba a blaha)

Norman

Keď prichádzajú problémy, je v princípe lepšie, keď systém je koncentrovaný a jeho riadenie má autoritu.
To je všeobecne akceptované, preto sú aj v "demokraciách" vytvorené tie "núdzové stavy" - anarchistická a voľná spoločnosť je vhodná len do blahobytu, prebytku zdrojov, do stavu bez problémov - akonáhle niečo zlé príde, treba sa zomknúť.
Preto je v princípe pravda, že "nacionálna autoritatívna ideologia by si s kovidom lepšie poradila". Konieckoncov, viď Čína. A pre túto liberálnu slabosť aj spôsobuje covid kríza na Západe taký dlhý problém. Akýkoľvek problém bude ukazovať slabosť súčasného západného režimu. A bude ho meniť. (Aj preto, zopakujme si, je nezmyselné krízy či problémy "popierať", ale naopak treba ukázať na to, ako režim na ne nie je schopný správne reagovať ).

K tomu ďalšiemu: Ty máš dojem, že Blaha je v prístupu k vakcínam väčší extrém, ako napríklad Bukovský? Hm, to ma prekvapuje, že to tak povedzme ľudia vidia.

Roland Edvardsen

Teraz sledujem prieskum Focusu o najdôveryhodnejších politikoch: najdôveryhodnejší Čaputová (inak koľkí ľudia na Slovensku vôbec vedia z akej strany vzišla Čaputová?), Pellegrini, Fico. Najnedôveryhodnejší zase Remišová, Kotleba, Matovič. No tak matelkovci môžu zase vyplakávať o tom, ako média nadŕžajú spolupráci na osi Čaputová - opozícia, hehe.

Tie čísla z prieskumov sú také zvláštne, lebo napr. voliči Oľano Čaputovú podporujú výraznejšie ako voliči Hlasu a Smeru. Ale najfanatickejší svedkovia matelkoví Čaputu neznášajú a konšpirujú o tom, že je spriahnutá so Smerohlasom proti ich milovanému Matovičovi (hoci v reáli Čaputová urobila nadprácu v prospech koalície).

Ono to naozaj je viac o osobnostiach, než nejakej formálnej ideológii konkrétnej strany, keďže napr. vystupovanie tej trojky od konca je naozaj, aj z čisto formálneho hľadiska, otrasné - takto si politického lídra Slováci nepredstavujú.

Norman

Prieskumy volebných preferencií majú jasne definovanú otázku "koho by ste volili", ale ako majú definovaú otázku tieto prieskumy "dôvery a nedôvery", to je dosť neisté.
V každom prápad ale platia dve veci:
1. Nedôvera, ináč povedané nenávisť ľudí voči politikom, je v tej tabulke chorá, abnormálne absurdne vysoká vec. To znamená nedôveru občanov voči vlastnej vláde ako takej, akejkoľvek, aj v budúcnosti. To je veľmi negatívne

2. Dlhotrvajúce preferencie alibistickej kvargle a (nech sa nehnevá) nemastného neslaného teplého - tie svedčia o niečom veľmi chorom v slovenskej spoločnosti. Buď je to proste nízke IQ, alebo presnejšie povedané nedostatok zdravého rozumu, alebo nedostatok inštinktov, alebo proste zakrnutá KULTURA, chorý vkus.
To je proste kultúra pestovaná prasiatmi typu Soltész a podobne. Ťažko na ňu ľudia doplatia.

Roland Edvardsen

Predovšetkým, okrem Čaputy majú všetci ťažkú nadpolovičnú nedôveru - takže na Slovensku sa vo všeobecnosti politikom nedôveruje, ale tie čísla sú naozaj choré. A Čaputová je na 1. mieste len preto, lebo je prezidentka. Však aj Kiska bývaval prvý, aj s vyššími percentami a napokon úplne pohorel. Takže je otázne či by Čaputovú vôbec mali dávať do týchto prieskumov, keď nie je líderkou žiadnej strany. Až keď nebude prezidentkou môžeme skutočne zistiť aká je jej reálna podpora a výtlak.
Tie prieskumy určite netreba brať za bernú mincu - ešte do volieb sa môže strašne veľa zmeniť (ale to, že je Matovič posledný, tomu napríklad verím, to odráža dnes náladu spoločnosti) a aj z minulých volieb vieme, že to môže byť veľmi rýchle. Politici sú beztak len odrazom národa, takže preto to aj tak vyzerá. Mňa tie výsledky neprekvapujú a neprekvapila by ma do budúcna i podpora niečoho horšieho než doteraz.

Norman

Vidno, ako sú ľudia na Slovensku reálne formátovaní ešte monarchiou - funkcia (nevládnuceho) prezident bola vytvorená práve na skanalizovanie takýchto monarchistických emócií - a na Slovensku sa to očividne darí, respektíve to zbytočne takýto naivný stredoveký sentiment podporuje. Ak by nebolo funkcie prezidenta, ľudia by si tieto emócie museli zrealizovať v skutočnej politike (čo by bolo lepšie).

Výsledky predvolebných preferencií sú dokonca lepšie, ako donedávna.
To podstatnejšie, horšie, že niet politikov, to je chyba slovenskej intelektuálnej vrstvy, hlavne a prednostne jej chyba - pretože je priam posadnutá ľahkým slúžením zahraničiu, ktoré im slubuje rýchle až okamžité mocenské postavenia, "ťažký kapitál". Opovrhujú normálnu, pomalšiu ale trvalejšiu a morálnejšou domácu cestu.

Je to otázka etiky národa. Charakteru, hrdosti.
Slovensko má namiesto toho "kvietikový folklór" (čierny smutný humor :).

Roland Edvardsen

Chmelár mal raz o tom dobrý príspevok o tejto podvedomej túžbe Slovákov mať kráľa či kráľovnú. Je to naozaj smiešne vzhľadom na silnú republikánsku tradíciu našej krajiny.
Najhoršie je, že na Slovensku ešte dlho nebude nejakej zjednocujúcej politickej postavy - čo pekne ukazujú aj tie prieskumy, kedy okrem protežovanej Zuzy, ktorá beztak za to vďačí len svojej funkcii, má každý politik vyše nadpolovičnú nedôveru. To znamená, že akúkoľvek budúcu vládu bude tak či onak neznášať minimálne polovica populácie a budeme sa stále motať v kruhu - obávam sa. A rozbitý národ asi ťažko bude suverénny. A práve táto polarizácia mnohým politickým špinavcom vyhovuje.

Norman

No, monarchia alebo šlachta, Slováci, aj keď sú horali, sú vplyvom svojej histórie submisívny národ - hľadajúci šlachtu.

Čo sa týka politikov, no čo už, keď si niektorí mýlía problémy spoločnosti s fyzkultúrou :-)
Mazurek cvičí, odin dva odin dva,
https://www.facebook.com/watch?v=317895050338854

To nečudo, že ako hovoril Grigoriy, "naši nepriatelia sa z toho rehocú :-)
Z tohto sa rehocem aj ja. Na druhú stranu je to proste zúfalstvo.

nové