Česi si zvolili Deda Mráza

Zvolili si Deda Mráza , len nie je tučný a červený, ale chudý a modrý.

Našťastie prezidentský úrad skoro nič nedokáže, ani v Česku, ani na Slovensku, prezident slúži len ako ceremoniár. Ešte aj právomoci, čo táto funkcia má, tie figúrky nedokážu použiť. A tak sú celé takéto voľby len divadlo. Tí čecháčkovia, čo sa dnes radujú, museli veľmi trpieť, keď posledne vyhral dvakrát za sebou Zeman - som rád, že silu ich utrpenia vidím dnes na sile ich osláv. To mi robí radosť, keď priznávajú svoju bolesť.

Dnešné víťazstvo angloamerického hnutia určite spôsobuje radosť aj Zemanovi, lebo dokazuje, že títo prozápadni deformáti by aj v minulosti v Česku vyhrali, ale porazila ich Zemanova bystrosť. Ba presne povedané, Zeman ich naposledy porazil, aj keď bol len spolovice tak bystrý, ako za mlada. A tak sú súčasné oslavy výrazná posledná pocta pre Zemana. Tak veľmi sa ho báli, tak veľmi ho nenávideli.
No, dnes už Zeman zostarol, dnes nemá ani odvahu sa priznať k svojemu kamarátovi z Moskvy, ktorénu ešte nedávno radil v lámanej ruštine, že by sa novinári mali likvidovať. No, ako starecky dementnie, stáva sa z neho čecháček.

Ale aj zvyšok Bohemianov je opatrný. Popravde, na obrazovkách sa prejavujú naozaj iba tí mladší a sprostejší. A to je vlastne jediná strana, ktorá s behom času vyhráva - všeobecné medzinárodné hnutie dementov a dezolátov. Oslavy v TV boli hlavne z krčiem, to je staronová česká kultúra.

Nuž, a tomu nemohla odolať ani naša slovenská Mrochta. Pribehla, mimo protokol, proste ona k tejto sub-úrovni proste patrí, tak sa išla ponížiť. Ku stoličke Pavela sice neklesla (mal tam svoju starú, podplukovníčku s licenciou na zbrane), ale veľa nechýbalo.

Poďme ale k jadru udalosti. Podstatou všetkého je to, že Pavel je generál, takpovediac generál NATO. To vytvára novú medzinárodnú pozíciu Česka. A psychoanalytici musia skonštatovať, že Česi si nahrádzajú svoje mindráky z dvoch svetových vojen, v ktorých sa prejavili ako dezertéri a slabosi. Podrážať, to hej, ale bojovať - to nie. A tento svoj obraz sa teraz pokúšajú zakryť zvolením generála za prezidenta. Generál krčmárskych povaľačov - Na dann guten Abend. Tak to teď znova mluvit česky, nebo ne?

Ale smola je, že teraz je Európa v skutočnej vojne. Takže potiahne nový Hácha husitov do vojny? Do skutočnej vojny? Do švejkovskej vojny? Počas prvej svetovej Česi dezertovali k Rusom ... a potom im ukradli ich zlatý poklad. Počas druhej svetovej nemali Česi brannú povinnosť, nik ich do Wehrmachtu nebral, asi ich tak dobre poznali. Ale budú mať aj v tejto americkej Európe a v tejto tretej svetovej vojne rovnaké privilégia? No, to pochybujem, keď už Pentagon presadil takú fešnú generálsku figúrku, tak ju aj použije.

Kupředu levá, kupředu levá. ... Čo to hovorím, teďka jsem prezident ... Dopredu, pravá, dopredu pravá ...


(ah, do obrazu platí, že pod týmto znakom ten čurák robil predsedu komunistickej organizácie v armáde (!!!) a bol vyškolený na prácu v boľševickej rozviedke (!!!) )

 

Ema

1/ Názor množstva Čechov, primárne Pražákov: Babiš je Slovák, prijebaný čobolák. Len to v tejto pokryteckej dobe nikto nepovie nahlas - okrem jedného billboardu, ktorý rýchlo stiahli - lebo šak sme všetci rovnakí a máme sa radi.

2/ Militarizácia mladých zdegenerovaných vemien a časti starých českých havloidných čurákov. Cítia pach krvi. Tí pomašírujú na front s radostným úsmevom. Marketingová mašinéria túto militantnú hŕbu mäsa spracuje rovnako dobre ako neskôr na fronte ruská armáda. Len to druhé bude naozaj bolieť.

Tieto dva faktory Zeman podcenil. Inak by sa nedivil, že Dedo Mráz zvíťazil tak presvedčivo.

Dusanbe

"Pikantnost nadcházející volby pobaveně glosuje Vojtěch Filip:
„V prvním kole prezidentské volby byli tři bývalí členové KSČ (nikoli KSČM), ve druhém jsou dva členové. Ukazuje se, jak prozíravá byla personální politika KSČ.
Jeden byl tehdy a je i dnes obchodník, ten druhý stále válčí, pouze mění za žold nepřítele.“

Třicet let po změně režimu už ale volič kádrovou politiku komunistů neřeší. Hitem mezi slogany je ten z generálova fanklubu, že „Praha a láska zvítězí nad vsí a nenávistí“."

https://noveslovo.eu/2023/01/23/v-techto-volbach-prohraji-vsichni-prazac...

buko

Mesto vs vidiek. Trend je jasny a prichadza z USA - mesto vyhrava vsade kde sa do toho "oprie".
Co chceli to maju. Uz sa tesim ako bude plnit zadanie NATO a huckat cechov do vojny "HRRR na ně!"
To bude podivana.

https://imgur.com/1PiUTOt

nové