Cesta do otroctva Osvienčimu

Opoziční poslanci s výnimkou ĽSNS sa na vládu obracajú so žiadosťou, aby do učebného plánu stredoškolákov zaradila povinnú návštevu koncentračného tábora Osvienčim - Brezinka (Auschwitz - Birkenau). "Žiadame, aby na túto aktivitu vláda vyčlenila finančné prostriedky," píšu opoziční poslanci strán SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina vo výzve kabinetu.

Toľko oficiálna informácia. Táto iniciatíva má byť akousi reakciou na zvolenie ĽSNS do parlamentu. Mládež vraj potrebuje výchovu.
 
Túto iniciatívu treba len podporiť. Nič lepšie nemôže byť, než prinútiť v dnešných časoch, keď učitelia prakticky štrajkujú o peniaze, aby riaditelia škôl vytlačili peniaze na výlety do Osvienčimu. Takisto študenti budú určite radi, keď ich do takej blbosti budú nútiť. Ale nech decká vedia, kto tu vládne. Nech mládež vie, aké je hlavné náboženstvo súčasnosti. Áno, volá sa holokaust.
Len do nich. A na priečelie každej školy veľkú žltú šesťhviezdu. Alebo rovno na čelo Kisku, ktorý visí v každej triede.
 
 
 
 
Autor: 
téma: 
mnkr

mozno sa budu deti na to nakoniec tesit, ak tam spravia aj nejaky disneypark ci stylove butiky...

slaven1
Svojka z Osvienčinu ^_^
Ľubov

Mala by sa ozvať aj Jednota dôchodcov. Každý jeden Slovák aspoň raz za život-Osvienčim.
Dúfam,že to konečne niekto veľmi vážne navrhne.

Norman

ešteže si nenapísala "žid".

afinabul

Takže vlaky budú mať vlastne "zadarmo". Bude aj nejaká pokuta či možnosť vykúpenia sa zo spomínaného "zájazdu"?

Idril

Ja sa ale čudujem poslancom ĽSNS, že na tento opozičný návrh slovenských sionistických poslancov nezareagovali humorom:
- mali podať doplňujúci návrh, že nech každému stredoškolákovi na znak solidarity urobia obriezku a dievčatám vytetujú na predlaktie číslo !
:)))

Truhlík

Kotleba je ítečkár. Takže určite vie, že to vytetované číslo bol kód z elektrických diernoštítkových strojov IBM.
To vtedy bola obdoba fasbúku. Len dnes to je indoktrinované mladým aby si svoje osobné údaje sami dávali do židovskej databázy.

Norman

Ak niekto zomrel, často bol obyvateľmi tábora obratý o všetko možné, vrátane akýchkoľvek identifikačných dokladov. Nezabúdajte, že to nebolo vezenie, ale tábor s vlastnou samosprávou a bývaním v samostatných ubytovniach, teda nie malých vezenských celách. Aby sa rozlíšilo, kto to vlastne umrel, zaviedlo sa toto vytetované číslovanie.
Dnes či zajtra sa o mŕtvoly mladých nebude nik starať. Povestná nemecká presnosť a poriadkumilovnosť je predsa zlá vlastnosť a tak budú ... Ale, veď uvidíte sami.

Truhlík

Ja som bol na školskom zájazde v Osvienčime. A aj v nejakom KZ v DDR ale si už nepamätám názov. Predsa si potom len jeden vie viac predstaviť tie KZ v USA organizované FEMA. Alebo tie lMerkelovej lágre dnes.
Okrem toho je to v Slovensku tradícia, ktorú zaviedol ešte Šaňo Mach. Keď dal Husákovi na výber - Buď navštívi masový hrob na Ukrajine vyrobený židoboľševickou NKVD alebo pobyt v Ilave. "A" je správne a Husák išiel na výlet. Možno preto ako účastník Bystrického puču nespravil z koncentráku v Slovenskej Ľupči láger vyhladzovací ale iba internačný. Čo mu pri procese s buržoáznymi nacionalistami priťažilo.
A s tými výletami do KZ môžu začať v Seredi. Tam chodil slávny Nazijaeger Simon Wiesenthal ,z filmu Chlapci z Brazílie, v uniforme Gestapa a rozhodoval ktorého žida zabijú. Aspoň tak to tvrdí židovský konvertita ku katolíkom Dr. Gabriel Hofmann, priamy účastník.
Alebo sa budú môcť žiačikovia pozrieť do lágra v Grinave. Tam boli internovaní americkí letci a chodili sa kúpať na rybník s miestnymi hepami.
Ja si myslím, že to je vynikajúca príležitosť oboznámiť žiačikov z históriou prvých KZ v anglicko-búrskej vojne, prvom KZ v Európe - Thalerhof, s GULAGami konštantinopolského žida Naftaliho Frenkela.
Takže - som za.

Náhodný okoloidúci

Dozvedia sa tam žiaci, kto bol majiteľom fabriky IG Farben?

slaven1
Nie, jednoznačne sa to nedozvedia. Toto musí ostať utajené. Mohlo by to potopiť priemysel holokaustu. "Čo tam po ohlupovaní pár deciek z nejakého Slovenska, ale nedostaneme už žiadne bezplatné ponorky..." - povedia si https://de.wikipedia.org/wiki/Was_gesagt_werden_muss
slaven1
1. dňová vstupenka do zábavného parku Disneyland pri Paríži stojí 77 eur. http://international-holidays.disneylandparis.com/tickets/1-day-ticket.html
Buheh

aby tam povinne chodili nielen študenti, ale všetci. A nielen to: tvrdím, že pravidelne by sme z toho mali byť všetci preskúšaní a dostávať za to osvedčenie.

Aby ste to lepšie chápali, dovolím si malé prirovnanie. Každé auto musí pravidelne chodiť na STK a EK. Je to rozumné, lebo inak by po cestách chodili vraky, pri ktorých by ste nikdy nevedeli, či včas zabrzdia.

Nuž ale je snáď zrážka s popieračom holokaustu menej nebezpečná ako zrážka s autom bez STK? Aby sme všetci mali istotu, že dotyčná osoba má "kvalitné brzdy", mal by každý chodiť pravidelne, napríklad každé dva roky, do Osvienčimu a následne absolvovať preskúšanie vo forme písomného testu. A tak ako na autá sa lepia samolepky s potvrdením o STK a EK, každý by mohol na odeve nosiť napríklad nenápadnú elegantnú žltú hviezdičku, na ktorej by bola vyznačená lehota platnosti certifikátu. Zároveň by to bol symbol spolupatričnosti – myslím že to je naozaj to minimum, čo by každý z nás mohol urobiť raz za dva roky ako vyjadrenie solidarity s obeťami holokaustu.

A nech je zážitok komplexnejší a silnejší, mohlo by sa to organizovať ako vlakové zájazdy v autentických železničných vozňoch, s autentickou stravou, v dobových odevoch. Inšpiráciou ohľadne ďalších detailov by mohla byť napríklad svätá púť moslimov v Mekke, majú bohaté skúsenosti s organizovaním podobného masového podujatia. A budeme aj my Európania mať svoju svätú púť, čo bude mať priaznivý dopad aj na HDP, turizmus a pôrodnosť.

Človek si to bežne neuvedomuje, ale na holokaust by sme naozaj mali myslieť neustále, aby sme minimalizovali nebezpečenstvo, že sa vráti. A on sa môže vrátiť kedykoľvek. Preto by tiež stálo za zváženie na školách a v úradnom styku napríklad nahradiť otrepaný pozdrav Dobrý deň (znie to provokačne, ako keby v demokracii nebolo samozrejmé, že každý deň je dobrý) napríklad pozdravom "Šesť miliónov". V skrátenej a neformálnej forme potom namiesto Ahoj by sa mohlo používať len jednoducho "šesť". Nadriadené alebo zvlášť vážené osoby by sa mohli zdraviť pozdravom "Sedem miliónov", "Osem miliónov", podľa výšky postavenia.

Mám ešte veľa dobrých nápadov, ale musím už ísť spať. Tak dobrú noc, zdravý rozum.

Norman

Nápad zdraviť sa pozdravom "šesť" mi pripadá ako veľmi vhodný.
Okrem iného jeho praktickosť už boľševici na našom území vyskúšali, keď sa zdravili pozdravom "česť". ( pre nepamätníkov: vtedy to bolo myslené "česť práci", hm, aj ja to poznám už len zo záznamov, filmov ... ale predsa, bol to známy a rozšírený komunistický pozdrav).

Ale správny konšpirátor sa zamyslí - možno to aj vtedy vyslovovali insideri so "š" na začiatku, a podivne na seba žmurkali.

slaven1
Čo k téme píše ľud: "Som za iba ak zaradia do osnov povinne aj navstevu Gazy (aby nevznika v hlavach nasich dietok o zidoch nepravdiva predstava)." alebo "Prečo nie na Devín?" alebo "Za socializmu sme mali vsetko povinne (napr. 1 maj) a potom zahlasili "dobrovolne sme sa zucastnili oslav 1 maja". Teraz je to koncentrak. Kazda doba ma svoje putove atrakcie a kolotoce..." alebo (najtrefnejší) "Naše deti budú vo všetkom vzdelané, len nie v gramatike, matematike, fyzike, logike, dejepise, zemepise, chémii.Nepočul som, žeby chcel niekto hovoriť o holokauste slovanov pred a počas II. svetovej vojny a po nej.Taktiež nie je žiadná aktivita v tom, aby bolo na školách vzdelávanie v histórii Slovákov a Slovanov, o tom, ako boli vyvražďovaný, prenasledovaný, ako boli potláčané ich práva a ako boli pomaďarčovaný, ponemčovaný a podobne. TOTO je dôležité a nie nejaké koncentračné tábory, lebo dôležité je poznať "svoju" históriu a mať prehľad o tom, čo je potrebné k životu. Preto si myslím, že na "púte" do koncentračných táborov je zbytočné vyhadzovať peniaze. Radšej nech sa peniaze "vyhadzujú" na učiteľov a školy na Slovensku, ktoré to potrebujú.Prekvapuje ma, ýe Kolár sa pridal k nim. Je to sklamanie z mojej strany." http://afinabul.blog.cz/1604/opozicia-bez-lsns-chce-pre-studentov-navste...
Norman

práva Slovanov, história Slovanov... naivné požiadavky ... súdruhovia prispievatelia si neuvedomujú, KTO tu vládne.
Vládne tu Vašinkton a z neho sionistická najvyššia rada, committee, soviet.

Teraz to vďaka tomuto návrhu azda zas niektorí pochopia.