Chmelár: Izraelské okupačné sily zavraždili najvýznamnejšiu palestínsku novinárku

Ostro odsudzujem dnešnú úkladnú vraždu palestínskej novinárky pracujúcej pre arabskú televíznu stanicu Al-Džazíra. Shireen Abu Akleh práve informovala o izraelských náletoch v meste Jenin na severe okupovaného Západného brehu Jordánu, keď ju zasiahla do hlavy guľka izraelského ostreľovača. Nebola to teda nešťastná náhoda, ale cielená zákerná vražda reportérky pri práci, ktorá bola jasne označená novinárskou vestou. Ďalší novinár Al-Džazíry Ali al-Samoudi bol zranený, keď dostal guľku do chrbta. Izraelská armáda tvrdí, že iba opätovala paľbu, čo je zjavná lož. Útok bol priamo zameraný na novinárov, keďže predtým nedošlo k žiadnej konfrontácii medzi palestínskymi bojovníkmi a izraelskou armádou. Očitá svedkyňa incidentu, palestínska novinárka Shatha Hanaysha, vo výpovedi uviedla, že izraelský sniper neprestal strieľať ani po tom, čo sa jej kolegyňa zrútila, nemohla ani natiahnuť ruku, aby odtiahla jej telo. Poslednú správu odoslala Shireen Abu Akleh o 6.13 hod.: „Okupačné sily zaútočili na Jenin a obliehajú štvrť Jabriyat. Som na ceste, prinesiem vám novinky hneď, ako bude situácia jasná.“
 
O 7.00 už bola mŕtva. Shireen Abu Akleh bola považovaná za jeden z najvýraznejších hlasov Palestínčanov, podľa svojich kolegov bola vzorom pre každého arabského novinára, vysoko profesionálna a nezaujatá. Mnohí ju považujú za vôbec najvýznamnejšiu palestínsku novinárku.
Medzinárodná organizácia Reportéri bez hraníc vo svojom stanovisku uviedla, že "atentát na novinárku Al-Džazíry je vážnym porušením Ženevských konvencií". Ani naši štátni a politickí predstavitelia nesmú mlčať. Mali by žiadať čo najdôkladnejšie vyšetrenie vraždy a potrestanie vinníkov. Správy našich médií, že palestínska reportérka bola „zasiahnutá izraelskou armádou“, sú nemiestnym zľahčovaním incidentu, akoby to bola zblúdilá strela. Keby bol vrahom ruský vojak, moralizovali by o tom dva týždne. Ale teraz sa všetci tvária, že sa ich to netýka. Selektívna morálka však nie je žiadna morálka.
Vyzývam všetky politické sily v štáte – najmä tie, ktoré majú plné ústa ľudských práv - k odsúdeniu vraždy palestínskej novinárky a izraelského apartheidu ako takého. Vyzývam ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka, premiéra Eduarda Hegera a prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby v súlade s tým, čo oficiálne hlásajú, vydali jednoznačné stanovisko k tomuto neospravedlniteľnému zločinu.
 
 
autor Eduard Chmelár, FB
 
 
 
--------------
poznámka z nadhľadu:
pred rokmi bola Palestína základné miesto, kde sa prejavoval a skade sa šíril jed anglosionizmu. Medzičasom sa najbrutálnejšie násilie a bezbrehá krutosť Izraelcov rozšírila do sveta, zradikalizovala islam a moslimov.  Rozšírila sa do viacerých vojen a trvalých konfliktov. Vrátane toho súčasného na Ukrajine, ktorý by nevznikol bez trvalo agresívnej americkej politiky. Tak, ako Izrael pôsobí na Blízkom Východe ako roznetka sporov a generátor vojen, tak pôsobí v Euro-Azii Ukrajina, tento darebácky pseudoštát.
 
Konkrétne k prípadu - Izrael je štát, ktorý zabíja novinárov neustále, má na svedomí už desiatky ak nie stovky Kuciakov. Toho si ale proamerickí politici nemôžu všímať, to sú zrejme iní Kuciaci , ako ten náš nešťastný užitočný idiotík.  Shireen Abu Akleh bola naozaj iná, skutočná významná novinárka a zavraždil ju naozaj režim, ale nie preto, aby mal sakrálnu obť, ale naozaj preto, že sa jej bál. Respektíve preto, že izraelskí vojaci sú naozaj bezcitné vraždiace svine.
 
 
 
Ema

...tejto autentickej jeruzalemskej Palestínčanky z kresťanskej komunity. Monštrá zaútočili na smútiaci dav a takmer zvrhli na zem truhlu.
Brusel na čele s pani Fonlajnovou to, samozrejme, odsudzuje. Blablabla.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=31&v=y11CVGz7toM&feature=emb...

Vraždou Širín a cirkusom na jej pohrebe stratili sionisti definitívne moslimský svet. Má už alternatívu, ktorá tu donedávna nebola.
Je to smrť, ktorá pohne dejinami.

Idril

Vdaka roky trvajucim provokaciam americkych a izraelskych tajnych sluzbieb je arabsky svet uz roky vo vojne. Nenavist medzi sunitmi a šítmi je v podstate este väcsia ako medzi sunitmi a zidmi. Princ Mohammed bin Salman, ktory dal v Turecku zavrazdit novinara Jamala Khashoggiho sa pravdepod. teraz velmi tesi, ze Izraelci zastrelenim Širín trochu odputali pozornost od jeho osoby.
Pokial budu vojny v Jemene (Huthiovia = šíti) a Sýrii (ISIL = cisto suniti) pokracovat a Saudska kralovska rodina sa bude hrat na panov blizkeho vychodu tuziac po znicení Iránu budu si Izraelci s podporou USA (a pätolýzacskou EU) moct robit na blízkom východe s minimalnou kritikou co chcu...
Tak ako v roku 2006 vtrhla izraelska armada do Libanonu a sla ''denacifikovat'' Hizbollah, Izraelci zabili na libanonskom uzemií okolo 1500, zvacsa civilistov, ponicili infrastrukturu a ja si nepamatam ze by boli uvalene nejake sankcie, ale na co sa zabudnut neda, su diplomaticke vyhlasenia niektorych politikov ako napr.: Izrael ma pravo na sebaurcenie !

Ema

Stojí za to pozrieť si, čo zaznamenali nemocničné kamery - čo sa dialo na pohrebe významnej palestínskej novinárky.

https://www.jpost.com/arab-israeli-conflict/article-706862

Proste hovada, už tomu režimu tam celkom prepína. Nečudo, že dôležitá postava sionizmu a premiérka toho divného povojnového útvaru bola istá Mabovičová z Kyjeva. A ďalšie kruté chazaroidné kreatúry, ktoré rozbili Palestínu a vytvorili najväčší open air koncentrák v histórii ľudstva mali a majú tiež korene tam, kde je dnes Chochlolandia, prípadne v Pobaltí.
No a hľa, ozval sa hlas z Európy: Macron vyzval Izrael, aby rýchlo vyšetril smrť reportérky Al-Džazíry. Francúzsky prezident v telefonáte s izraelským predsedom vlády Bennettom zároveň vyjadril znepokojenie nad nedávnym rozhodnutím schváliť výstavbu viac ako 4000 nových bytov pre osadníkov.

Jo. Vyzývanie, aby sa vrah sám vyšetril a znepokojenie nad ďalším zaberaním čoraz menšieho životného priestoru Palestínčanov.

nové