Čo spravil Smer zle

Dnes predseda vlády Pellegrini v podstate odvolal policajného prezidenta Gašpara.

Je to, ako všetci chápu, závažný symbolický krok. Veľmi nešťastný a Pellegrini je zaň označovaný za zbabelca - oprávnene. Chcel "zmierniť napätie", ale aj oponenti Smeru sa len smejú. Samozrejme, že ich tlak bude len pokračovať. Odstúpi teraz aj teliatko Pellegrini?

Pri tomto vývoji sa zdá, že by bolo lepšie, čo som písal na začiatku po zabití Kuciaka a prvom opozičnom tlaku - aby Smer nechal jednoducho rozhodnúť Most-Híd - a ak tí budú chcieť zhodiť vládu, tak sa nedá nič robiť, osud, nech sú nové voľby. Fico dal ale prednsoť boju a diplomacii a ustupovaniu - nik nemohol asi tušiť, že jeho kindermanažment - Maďarič, Druker, Pellegrini - sa prejavia ako takí zbabelí sráči.

 

Ale toto nie je výsledok zlého postupu Smeru pri tejto Kuciakovej fraške. Má to hlbšie príčiny.

Čo vlastne spravil Smer zle, za celý svoj čas pri moci, od roku 2006, že je teraz takto privretý?

Je to jednoduché, tak sa nebudeme rozpisovať:

1. Nezaložil si vlastné média. Fatálna idotská chyba. Neovládol ani verejnoprávnu televíziu, kde si uzurpovala všetku moc globalistická antismerácka strana.

2. Nezačal kontrolovať mimovládky  zákonom (ako to urobil Fidesz v Maďarsku), naopak ich rozmaznával v márnej predstave, že ho potom nebudú podkopávať. Nepochopil, že sú to v prvom rade podriadení zahraničnej sile a že budú vždy posluchať len ju.

3. Nenatrénoval si zorganizovať vlastné demonštrácie, ktoré by mohol zvolať na vlastnú podporu. Toto bolo označované za pozostatok komunizmu, a tak Smer od toho dával ruky preč. Zástancovia "kapitalizmu" sa ale bez akýchkoľvek zábran neštítia vyhnať ani najhoršiu adolescentnú lúzu či deti.

4. Odcudzil sa národnej tématike a ostrakizoval národné sily ako extrémistické, namiesto toho, aby ich znormalizoval a používal spoluprácu s nimi  ako reálnu silu v parlamente. Zo začiatku by to síce spôsobilo vlnenie, ale postupne by to bolo všetkým k dobru (viď zas situáciu v Maďarsku či Rakúsku).

5. Neudržiaval dobrú konzistnciu vo vedení strany a vo vláde, namiesto toho stále spolupracoval s pochybnými osobami. Nepreukázal správnu tvrdosť voči svojim odpadlíkom, a to opakovane, znova a znova (Beňová, Zala, Maďarič a mnohí iní, vrátane Lajčáka). Predseda sa začal obklopovať poslušnými, ale mäkkými a nie zrovna vernými spolupracovníkmi.

6. Snažil sa udržiavať s prezidentom zmier, namiesto aby dopracoval Kiskovu trestnú činnosť na súdoch a tak mu zlomil preventívne väzy. A všeobecne to platí aj o iných persónach a persónikach verejnej scény.

 

Nech už bude vládnuť ktokoľvek, tieto body bude musieť robiť správne. 

 

 

 https://www.hlavnespravy.sk/pellegriny-sa-predviedol-ako-zbabelec/1375962

 
 
Autor: 
forma: 
Ľubov

Je to Kiska- ponesie hlavnú zodpovednosť za to,čo sa bude diať.
Ale veď Fico to vedel,hovoriil,že sa s kiskou vytvára druhé centrum moci,kiska bol čitatelný od začiatku-napriek tomu to nechali tak.

Personálna politika je slabým miestom každého politika,ešte aj Caesar na ňu doplatil.Zabili ho tí,ktorých omilostil.Čo teraz?
"Fico,zober si lampáš a choď hľadať človeka!"A my s ním.

Norman

nechali to tak z taktických dôvodov, že bude kľud. Ale aj u Kisku platí, čo u mimovládok - on sám by sa na to móoooožno vykašlal, ale musí skákať, ako mu zavelia, ako mu to tlmočí Bútora, Mesežnikov.

Trocha som ten text upravil a rozšíril, tento bod sa týka aj iných osobok verejne scény.

Máš pravdu, že aj prefíkaní ľudia doplatili na zradu, ale nie je to až tak problém nedostatku ľudí. Fico sa proste nechal ukolísať, že jeho hlavní nepriatelia padli s SDKU a že nepotrebuje až tak ministrov kontrolovať.

Samozrejme, jeho hlavný problém je jeho nedopečený svetonázor. Ignorovanie globálnej anglosionistickej mafie. Ľudia ako Fico si predstavujú, že táto sila sa obmedzuje len nejako na Ameriku a že nezasahuje priamo po celom svete, že na to azda nemá, že to robí externe, cez vplyv USA. Tak to ale nie je a prišiel na to na vlastnej koži. V podstate sa prepadol s výkrikom:"Do boha, ten Soros naozaj existuje". :-)
Áno, existuje a rozrýva, sorosoidi a rothschildovci, robia farebné revolúcie a zabíjajú. Ale to už bolo neskoro na vyťahovanie tejto karty.

Teraz ale má čas. Možno sa niekam posunie. Ale Smer, jeho funkcionári, sú dosť neistí. Ale ich voliči sú istí, sú tu, nikam sa neprepadnú. Budú voliť buď SNS, alebo Kotlebu, to si anglosionisti nepomôžu.
A nie je ale možné, aby spodina na uliciach rozhodovala o policajtoch, ani o ministroch. To si myslia, že takto budú odstraňovať všetkých smerákov? No, ona to ulica nerobí, deje sa to v zákulisí, tam bol Drukerovi rozomletý jeho slabúčky mozog. Ale tí na ulici si to môžu ešte odskákať za iných. Áno, Majdan je príklad. Je nepochybné, že aj Kuciaka zabili práve tí, čo ženú ľudí na námestie.