Daňo bol zbavený obvinenia za urážky voči Dibákovej

Martin Daňo sa pri svojej novinárskej práci v parlamente dostal do sporu s novinárkou Jojky Kreščenko Dibákovou. Tá na neho podala trestné oznámenie.

 

Súd vo svojom rozhodnutí konštatoval: „Trestný čin ohovárania by mal byť vyhradený len pre výnimočné prípady tých najzávažnejších konaní a zásahov do osobnostných práv (cti a dobrej povesti jednotlivca), ktoré nie je možné plne zhojiť súkromnoprávnymi prostriedkami, ktoré zreteľne presahujú mieru bežných lží a neprávd, ktoré o sebe ľudia šíria v bežnom živote a ktoré nemajú byľ sankcionované trestným právom, pretože účelom trestného práva nie je sankcionovať bežné ohováračské konanie naprieč populáciou. To napokon naznačuje aj samotné vymedzenie tohto trestného činu, ktoré zahŕňa požiadavku „značnej miery ohrozenia“ vážnosti dotknutej osoby u spoluobčanov, respektíve hrozbu „vážnej ujmy“ dotknutej osoby,“ uviedol sudca Okresného súdu BA III JUDr. Juraj Kapinaj. 
 
Priamo - na takéto "ohováračské" hlúposti nie je určené trestné právo, ale civilné. Je to proste pokus kriminalizovať nepohodlných ľudí. A prokuratúra sa rada takto podhadzuje a robí špinavú robotu. Pikantné na tom je, že samotná Dibáková je sama explicitne štvavá novinárka, ktorá svoju kariéru buduje na hejtovaní súčasnej opozície, na svojom spojení s tzv. Lipšicovým stádom. Ak by pomery obrátili, mohol by ľahko džin, ktorého vypúšťa z flaše, byť obrátený proti nej samej.
 
Netreba pripomínať, že Daňo aj Vasky už sedeli mesiace vo väzbe. 
 
Video, kvôli ktorému sa Dibáková obrátila na prakuratúru
 
Výborne som sa pobavil :-) Títo dvaja boli lepší, než Lasica a Satinský.
 
Rozsudok nie je právoplatný, prokurátor sa môže odvolať. 
 
 
 

nové