Dav vraj zúril

Obávam sa, že Trško s Pažitkovou, ktorí skomponovali správu do smetiarne o dnešnej demonštrácii ešte skutočne zúrivý dav nevideli. Čo nebolo, môže byť.

Dobrá rada pre gorily: zmiznite. Čas sa kráti.

Medzi demonštrantmi údajne boli aj niektorí protagonisti tzv. nežnej revolúcie. Len štrnganie kľúčikmi akosi počuť nebolo, ani popevovanie Sľúúbäläzmesilásku. Prečo starí revolucionárski harcovníci nenabádali mlaď, aby použila zákerné zbrane lámajúce totalitu? Čo sa ešte musí stať, aby ich v revolučnom vrení ľud vytiahol, zbavil Tútokrajinu lži a nenávisti a nastolil pravdu a lásku?

Autor: 
téma: 
Zonart

Nebol som tam, čo je mi ľúto - jednoducho som to podcenil. Propagácia bola malá, čo svedčí o živelnosti danej demonštrácie, čo je dobre. 

Ale "Slúbili sme si lásku" tam spomínal nejaký rečník-trto (niekde na videu som zazrel). Vždy sa nájdu takí.

Vraj o týždeň zas - odporúčam zúčastniť sa.

N

Hlavný organizátor akcií verejnosti Gorilla sa identifikuje ako Peter Pčolinský, jeho brat je Vladimír Pčolinský - rodáci z Nižného Hrabovca - Matka bola poslankyna za KDH. Petrov brat Vladimir bol sef kancelarie - (generálny riaditeľ a šedá eminencia MV SR) ministra vnutra Vladimira Palka, neskor jeho poslanecky asistent. Samozrejme tym sa kariera Vladimíra nekonci, momentalne zastava poziciu Lipsicovej tlacenky v policajnom zbore stal sa kpt. zo dňa na deň - Vladimír P. a matka P. sú členmi Palkovej a Mikloškovej KDS - úzke kontakty a Lipšicom - Palko a Mikloško a ďalší kandidujú za Matovičových OĽ a NO, Matovič maximálne podporuje protesty Gorilla pomsta Dzurindovi a bývalým kolegom je sladká, veď kauzu gorilla preberal v r. 2005-6 práve Palko ako minister vnútra - A kruh je uzavretý Osoby a obsadenie: 1.Dvaja bratia, Peter - hlavný organizátor, Vladimír - hlavný ideológ 2.matka - bývalá šéfka sekretariátu KDH, poslankyňa kdh, neskôr pravá V Palka dnes KDS - OĽa NO 3.Lipšic 4.Matovič Akosi veľa súvislostí

 

Zonart

rôzni karieristi, psychopati a politici. Pchá sa tam Maťovič a SaS. Ale aj tak je to tlak na politické strany - len nech sa žerú.

Samozrejme, moc na ulici nik naozaj nezíska, a ani ju nemá kto získať, kto by si ju zaslúžil. Ale demonštrácie môžu pomôcť aj strednej vrstve, ktorá sa tiež potrebuje  menej báť o svoje korýtka.

Takisto požiadavky protestov sú mizerné, ich výzvy triviálne. Nejde o pár milionov úplatkov konkrétneho odpočúvania, ide o princíp, o systém. Toto je tak, ako by boli za socíku demonštrácie nie proti systému a privilegovanosti komunistov. ale napríklad proti zlodejovi Babinskému. (v tom kontexte ma napadá, že aj keď socializmus trpel nedostatkom imunity, bol rozožraný amoralizáciu, sem tam nejakého zlodeja, aj väčšieho rázu, zavrel. Tento systém, ktorý mal byť opakom, napodiv nedokáže ani to. Toto, čo tu je teraz,  naozaj nie je to, čo východná Európa potrebuje )

 

N

Ja chapem, ze nejde len o gorily, ale o cely system. Ak sa ten nezmeni, o chvilu sme zase tam, kde sme boli, nestaci vymenit ludi. Len ked pozeram, zatial to nikto nahlas nepovedal. Tak neviem, ci preto, lebo s bubnom sa na zajace nechodi, alebo "nejsou lidi". (Aj sudiac podla tych organizatorov)

To, ze sa ludia vybrali do ulic je vyborne, ale moze sa to skoncit aj tak, ze gorila "sa vysetri", padnu nejake hlavy a ide sa dalej. Co by bolo premarnenie sance na zmenu k lepsiemu. Kazdopadne v piatok idem.

Buheh

Len si choďte zakričať na gorily. Veď presne pre vás, dobrých a naivných ľudkov toto divadielko usporiadali. Väčšine z vás ani len nepríde čudné, že sa toto všetko deje pred voľbami, v ktorých by niekto dostal na frak a niekto nie. Kto z toho cirkusu bude profitovať? Len sa nehanbite, mozog je na to, aby sa používal.

Celá akcia nesie podobný rukopis ako regionálne inzertné "noviny", ktoré nám na zadnej strane do schránok prinášajú každý týždeň ľudovoumelecké príspevky toho vyškereného trnavského zmrda, ktorý ich vlastní (BTW, odkiaľ má toľko zbytočných peňazí?). "Politici kradnú, sú zlí, ale my sme tí dobrí, my sme celkom iní, a teraz voľte nás a všetko bude inak." Buhehe, idiotizmus najhrubšieho zrna, totálny výsmech sprostej mase.

idar

a ako nefajčiar si to teda stihol o jeden šluk skorej. Lenže si zabudol na to, že naivita celkom určite nepatrí do výbavy živočichov obdarených CNS s pokročilým stupňom kondicionality. Ba čo, naivná nie je ani blbá laboratórna myš. Esli teda nie je totálno zdegenerovaná, čímž pádem patrí zum geschutzten Art.

Zonart

mohol by sa natočiť autentický obraz hnevu ulice.

Takto ste vy vzdialenejší odkázaní zas len a len na korporátne premývače mozgov.

PS. Mierna ukážka jedného len takého testovacieho záznamu, ale predsa len autentického..., ako si predstavujú demonštrácie OKS. Dnes mi pripadá Osuský ešte viac na smiech, ako vtedy. To už je 5 rokov a ajhla, ako by som našiel :) 

idar

nemilosrdne pranierujúce reáldemokratický režim. Lipšteinovými agentmi sa to tam bude len tak hemžiť, tak aby nebolo čoskoro dodiskutováno.

Priatelia, keby v tom náhodou ešte stále nemal niekto jasno, v tejto paródii na revolúciu sa nejedná o nič iné ako o zúfalý pokus židopatov zrušiť vopred prehraté parlamentné voľby. Nenadarmo bola zmobilizovaná celá hríbovská klika, aby udržala na uzde rozvášnené masy. Dvadsaťročná tradícia aplikácie techník NLP na obyvateľoch Tejtokrajiny nesmie vyjsť nazmar.

Len taká neformálna poznámka. Naivita je jedna z najdeštrukčnejších deviácií, ktorá môže ľuckého jedinca postihnúť. To radšej byť presvedčeným buzíkom. Lebo gény na to nemáme nikto.

Zonart

To je jeden z motívov psychopatov, prečo to spoluorganizovali. Každý sa rád priživí na ulici. Ale, pointa je v tom, že práve majú chuť sa živiť ulicou, ergo, ulica má svoju silu, svoju cenu. Za druhé, očividne to prekonalo charakter, ktorý to malo mať. Nik nevie presne, a tí blbci, ktorí dnes majú funkcie, tomu rozumejú najmenej, čo sa skrýva pod hladinou. Zvečša nič dobré, konštruktívne, ale otázka skôr je, či to náhodou nehrozí keď už nie výbuchom, tak aspoň vypustením smrtelného smradu.

Samozrejme, že je tam Trnka a iné prasce zo Sme, Týždňa, psychopat Nikita Slovák, hrdina Nicholson, ktorý sa márne pokúšal vydierať Gorilou, a aj teraz mu zobral zárobok z knihy Galko, ktorý to predčasne  zverejnil. Ale z podobných dôvodov, ako vy, uteká z námestia aj anarchista z Jetotaku, lebo sú tam vraj ľudia, ktorí na námestie nepatria (kedže som to osobne nevidel, nedokážem posúdiť, do akej miery sa jednalo o čiste jeho mokré sny) Samozrejme, že keby čo len nejakou náhodu nejako sa TÍTO ľudia z ulice stali partnermi dnešnej vrchnosti, skončilo by to okamžite v kýbli. Samozrejme, že Maťovič je sebastredný obmedzený idiot, o Galkovi ani nehovoriac - ale takí ako on a podobná aktivistická čvarga MôŽU v určitom zmysle plniť AJ pre nás úlohu užitočných idiotov, rozbíjačov ľadu.

Ja sa tam určite pôjdem pozreť a zvýšiť účasť.

 

N

"Svoju mediálnu kampaň zverila strana 99% do rúk prestížnej americkej mediálnej agentúry AKPD message and media. Tá vyniesla do prezidentského kresla aj amerického prezidenta Baracka Obamu. Informovalo o tom Hospodárske noviny.

Podľa informácií denníka prichádzajú z Ameriky do Bratislavy raz mesačne traja odborníci maximálne na tri dni. Ich úlohou je priebežne nastavovať smerovanie kampane. Za jednu návštevu si inkasujú približne 60 000 eur.

Hospodárskym novinám spoluprácu potvrdil jeden z troch volebných lídrov. "Poradenské služby," konkretizoval stručne člen kandidátky Pavol Pavlík spoluprácu s Američanmi, avšak následne požiadal redaktorku periodika, aby informáciu nezverejňovala."

 

Tak preto odlozenie volieb. Aby to stihli. 

idar

vsadili na ošúchaný scenár. Títo podradní komedianti naozaj veria tomu, že majú na prevrate v 89om nejaké mimoriadne zásluhy. Takže môžu aspoň temporárne povaliť demokraciu, čokoľvek to už znamená.

Predstava, že by táto pouličná fraška mala viesť k fázovému prechodu, je vskutku mimoriadne detinská. Obvzlášť na Slovensku, o ktorého osude sa už po stáročia rozhoduje mimo jeho teritória. Alebo sa zrovna teraz niečo zmenilo, toť naivná otázka. A to sme tu onehdá mali borcov ako Štúra, Hlinku, Tisa, či tata demokrata. Teraz tam ale vidím len pošahaného Chmelára, pri všetkej úcte, a debílka Mátopiča s družinou. Takého užitočného zmrda silný a inteligentný systém nikdy potrebovať nebude. Ani ako štartér. Veď aj gorilí proletári ho bez váhania ošťali.

Zonart, máte vodcu? Už (si) dozrel?

Zonart

Ja som tu napísal, že ulica nikdy nič konštruktívne neprinesie, len rúca. Ale aj to treba. Za druhé, ta mládež, čo tam chodí, sa tam niečo naučí - aj keď v Bratislave je polovica z nich ešte hlboko naivná a premytá korporátnymi médiami. Kde sa im aspoň trocha oživí mozog, ak nie tam? Kde uvidia aj svojich opozičníkov, ak nie tam?

Veď sa nerozčuluj, neboj, bratislavské penťácke štruktúry zostanú zachované.

idar

že my odrastení juniori nemáme pochop pre mladú gardu. Niečo sa na nich v informačnom priestore už predsa len nalepilo, napríklad je väčšine z nich jasné, že 89ty bol odrb. A možno aj 9/11. A to vôbec nie je zlý základ pri súčasných reáliách, keďže historické povedomie u nich úplne absentuje.

Ale to všetko sa dozvedeli na internete, nie na ulici. To nie je vhodné prostredie na edukáciu, tam sa môžu naučiť len obflusávať kandelábre. Neinak to bolo v tom nešťasnom 89tom. Tam tiež žiadny informačný flux neexistoval, a preto to aj dopadlo tak, že tu máme teraz celé hordy samozvancov a inak ništ.

Nenačim ísť kázať na facebook, Zonart? Už si tam vôbec niekedy bol, vieš ako to tam vypadá? Neradno sa spoliehať na to, že hodnotné myšlienky tam samovoľne predifundujú. Zehni sa a šír pravdy, na to ťa máme.

Zonart

To je tvoj nápad. Medzi ľudí na námestie nechceš, na facebook nejdeš, tak vlastne čo chceš? Nie že by si niečo musel - ja znova pripomeniem, že som vyzval ľudí, aby na námestie išli - ale myslel som naozaj len tých, ktorých to baví. Pravdupovediac, vôbec ma nenapadlo že ty alebo Buhehe, taký naivný by som nikdy nebol. Myslel som zopár neviditelných na tomto našom facebooku.

Ale som rád, že si nabral odvahu rýpať aspoň do mna a urážať ma. Na iných zrejme nemáš, ani na ulici, ani v internete.

 

 

idar

Čo takého sa ťa dotklo, Zonart? To by ma ozaj zaujímalo. Nerád by som bol, aby sa to tu zvrhlo takýmto hrozným spôsobom.

Človek by čakal, že si po tých rokoch otrlejší. No nič, beriem na vedomie, že si nie. Ab sofort s tebou bude jednané ako s chráneným druhom.

Zonart

Čím to asi bude?

N

Ano, chcelo by to pouzit ine zbrane, podobne tym ich, ale ja neviem o ziadnej takejto sformovanej uderke, len o jednotlivcoch, sediacich pred telkou a vychutnavajucih si v teple naivitu nastvanych ludi. A nehovorte mi o evolucii a karme, ja mam obmedzenu zivotnost.

idar

a preto nikdy nikomu nedávame direktívy, aby sa na niečom zúčastňoval, ostal zadrbaný vo foteli, alebo kristusviečo.

Ja len že mám lepšie na práci, ako načúvať na verejných priestranstvách slečnám s nevalným intelektom a junochom s valným rodokmeňom, že sa tu rozkráda naše demokratické zriadenie [sic]. Darmo, familiárny fundament bude prerážať ešte niekoľko generácií.

A vôbec, v tejto, no povedzme kultivovanej partii, by bolo nanajvýš groteskné vyzývať na nejaké všeľudové povstanie. Tu aj tak vždy prevládali skôr duševné ako revolučné poryvy. Toť výsada introvertov.

 

 

Zonart

na tom nie je nič neobvyklé. A ešte mám pravdu aj ja - to je ale samozrejmosť.)

Neviem, či si už zachytil, že tam vystúpila aj mladá Feldeková a čo tam blábolila. Ak by si tam bol, tak by si okamžite odišiel :)

Na druhej strane - bolo vidno, že to je viac, ako chcú títo "organizátori". Je pravdepodobne dobre, podporiť hnev ľudí, ale je určite dobré ho vidieť. Ja som odporúčal tam ísť tým, ktorí azda váhajú. Ja mám tiež hlbokú podvedomú barieru kráčať v dave ako na prvomájovej demonštrácii - ale nie sme malé deti.

Buheh

ale hádam sa bude dať pochopiť.

Keď chceš naštartovať auto, treba sadnúť za volant a otočiť kľúčikom. Nepomôže dofukovať kolesá ani otvoriť kapotu a revať na motor "hneď naštartuj, lebo ťa vymením!"

Hovoril som, že nie je bohvieaké.

Je kopa lepších možností ako sa zúčastniť hentakého mítingu: hackovanie (pre tých, čo nepoužívajú diakritiku: nie háčkovanie!), zakladanie pirátskych strán, hromadné akcie občianskej neposlušnosti (ako hromadné neplatenie daní či hromadný bojkot štátnej byrokracie), sypanie hnoja pred gorilími útulkami, únos električiek do Viedne alebo Budapešti, masové samobičovanie pred určitými budovami v Bruseli... fantázii sa medze nekladú. Zahusťovať dav na Námestí SNP naozaj nie je príliš duchaplné, najmä ak protest proti gorilám organizujú orangutani spolu so šimpanzmi za tichej podpory makakov a sasaniek.

A ešte k tomu v takej kose.

Buheh

že mi nerobí radosť, ako mládež ide do ulíc. Hoci zmena systému sa musí začať v krajinách majiteľov systému, a nie v periférnych guberniách, napriek tomu platí, že čím viac mladých, naivných ľudí proti systému bude v uliciach, tým lepšie. Nech ich len čím viac okúsi obušky a vodné delá, aby pochopili, čo je demokracia.

Zonart

Na námestiach sa ľudia oslobodzujú - teda povedzme ak nie my, už takí osvietení, tak tie davy. Ale každému to pomôže, je to ako otužovanie ( to nehovorím o mrazoch:)

Asi preto tam boli mladí do 30 rokov, je to ich svet, neviem, prečo sa vy, dôchodcovia, vôbec ospravedlnujete, že tam nechcete ísť. Konieckoncov, je vás absolútna väčšina, tak kľud, nik vás neobviňuje.

idar

v Strednej Európe vyše šesťdesiat percent, ako zaznelo z úst maďarského intelektuála v Hríbkovom vzbureneckom kandelábri.

Ešte niekto si tu myslí, že je nesmrteľný?

Zonart

To je odpoveď na tvoju otázku.

No, mnohí išli, ale preto vlastne platí aj to druhé, nejsou lidi. Lidi jsou, ale len tí skrytí, ako napríklad ja.

Naivné by bolo hrať podla ich oficiálnych pravidiel. Tie za prvé zvýhodňujú ich. Ale aj keď sa niekomu podarí vyhrať podla týcto zásad, použijú iné, reálne pravidlá. Viď Haider, Moellemann a viacerí iní aktívni politici, vrátane teoretikov len vydávajúcich knihy, od Davida Irvinga až po Zvedavca.

A to pod slovkom ONI, nemyslím len kmeň s jarmulkami, a pod opozíciou naozaj nemyslím nejaký "neo...", pretože  každý neo pripomína nastrčených organizátorov opozície (viď aféry s tzv. pravicou v Nemecku pred 10 rokmi, kde väčšinu ich aktivistov tvorili nastrčení  V-meni z tajnej polície)

ONI, to sú psychopati plutokraticko zaslepení, banda, vyselektovaná ako slepí krti v hovne temných jaskýň, bez očí a iných senzorov na videnie celku a cítenie slnka,  ktorí pre svoje zmrzačenie nevedia nič iné, len hrabať a zabíjať. Ich gény môžeš nájsť už, žial, padnuté kdekoľvek, ich ideológiu, to už je tragické, už zaručene nájdeš všade.

Áno, niektorí budú aj dnes rečniť na SNP, (ak to pre mráz nazrušia). Učite sa tam budú pchať, ale veď uvidíme. Doslovne uvidíme ... a dúfam, raz uvidia aj oni.

 

Grigoriy

 

Myslim si, ze ak sukromna televizna stanica da niekomu takyto priestor:

http://www.ta3.com/clanok/8863/zajtrajsi-protest-proti-gorilam-vop-pod-lupou.html

nejde o nahodu.

Vie tu niekto nejake klebety o Ivanovi Kmotrikovi. Myslim politicke a obchodne klebety.

Vediet je vzdy dobre.

Ema

Jalovo poskakovať po námestiach a pred úradmi veľa osohu neprinesie.

Grigoriy

Raz som sa dozvedel, ze revolucie uz v historii utocili na vsetko, palace, kasarne, obchody atd., ale nikdy nie na banky...

Nikto neutoci sam na seba - mozno blazon.