Ekologické samity

Niečo sa možno deje s planétou a ako vieme, udalosti okolo ekológie sú v tomto roku spájané výrazne s osobou 16-ročnej Grety, ktorá chodí po kongersoch a samitoch. Téma: deti ako verejní aktivisti.

Nie je to nič nové, okrem niektorých iných prípadov, spojených ale viac s politikou ako s ekológiou, je tu aj prípad menom Severn Suzuki. Táto Kanaďanka mala 12 rokov keď na ekologickom samite Zeme v roku 1992 v Rio de Janeiru bola predvedená ako svedomie ľudstva:

"Som len dieťa a nemám všetky tie potrebné riešienia, ale chcem, aby ste si uvedomili, že ani vy ich nemáte. Ak neviete, ako veci napraviť, tak ich aspoň prestante zhoršovať!"

Takto vyzvala na záchranu sveta táto mladá osoba politikov už pred štvrt storočím.

Dôvody, prečo sa dáva taký priestor v týchto otázkach deťom a do akej miery je to niekoho vedomý zámer a či je to morálne, o tom sa už hovorilo - a nie je to úplne jednoznačné. Pri pohľade na samit Zeme v Riu a tamojšie vystúpenie Severn Suzuki sa ale zdá byť úplne jasné jedna vec: ono to nefunguje. Dojímavé prosby 12-ročného dievčaťa nezabránili ničomu, všetky možné ukazovatele sa naopak dramaticky zhoršili.

Ale logika zároveň hovorí, že nielen exhibícia detí, ale všetky kroky boli neúčinné.

Ergo - nemyslím si, že politické predvádzanie mládeže bol nejaký spiklenecký zámer a že by to malo nejaký priamy negatívny dopad. Je to ale jasný dôkaz a varovanie pred iracionalitou a bezmocnosťou dnešného ľudstva. Tak, ako údajne pred viac ako dvoma tisíc rokmi niektoré južanské civilizácie v prípade núdze hádzali do Molochovho obetného ohňa malé deti, tak aj dnešná doba sa deciek odvoláva a hádže ich do ohňa politiky.

Je to rovnako hlúpe, kruté a nefunkčné.

A za 25 rokov ľudstvo nič iné nevymyslelo. Stále je v zajatí tohto pseudomagického myslenia. 

 
 
 
Ema

Google dostal povolenie použiť ročne okolo dvoch miliárd litrov pitnej vody na chladenie serverov vo svojom dátovom centre v Južnej Karolíne, čo vyvolalo pobúrenie a obavy, že spoločnosť vyčerpá vysychajúce zásoby podzemnej vody.

https://www.rt.com/usa/470664-google-south-carolina-water/

Idiokracia je v tom, že zblbnutí obyvatelia určení na vyhynutie neudrú na Ministerstvo zdravotníctva a životného prostredia, ktoré molochu vydalo akýsi zdrap papiera s pečiatkou.

Náhodný okoloidúci

Keď si spočítame, koľko koncov sveta sme prežili, tak musíme sami seba pochváliť za to, akí sme životaschopní a odolní.

Norman

Jeden je ten, čo necháva svojho nositela žiť.
Druhý je ten, čo ho úpne vyžerie a spôsobí jeho aj svoju smrť.

Áno, ľudstvo je životaschopný a odolný parazit. Ide ale o to, ktorého druhu z týchto dvoch možností. Čím je ale odolnejšie, tým je pravdepodobnejšie, že je ten druhý typ. To nie je na pochvalu.

nové