Grey power

Počasie bolo pekné, ľudia vyšli do ulíc a na námestia. Podebatiť, dať si kávu.

Pred Hviezdoslavom sa ich ale zišlo nemnoho. Asi stovka. Rytier Čarnogurský zahájil už tretí rok svojich pravidelných každotýždňových demonštrácií, tentoraz to malo tému "Proti základniam NATO". A keďže záujem je malý, akcia je otvorená. A tento raz nepohrdol ani komunistami. Tí tam prišli aj s červenými zástavami s trocha menším, ale predsa len kosákom a kladivom. Nie veľmi dobrý propagačný ťah pre rytiera a vôbec pre nacionalistickú opozíciu. To robí Čarno naschvál sebe aj iným?

Mám dojem, že posledného relatívne mladého účastníka zbalila a odviezla skupina desiatich nabúchaných polišov násilím ešte pred začatím prednášok. Mal vraj na tričku napísané "Na stráž". A to je v slobode a demokracii zakázané.  Bol to ten politický väzeň, ten chlapík s podmienkou, Rudolf Steigauf? Na http://www.spolocnezaslovensko.sk/ ani na ich fakbúku ani inde nič nevidím. Voda sa zavrela. Čudujem sa, že po tom incidente každý z rečníkov nepozdravil Na stráž. Nuž, to by sme ale chceli veľa.

Moderátor zahlásil, že rečniť mal aj Rostas, ale nedostavil sa. Ani ten akýsi poslanec sa nedostavil (neviem, či na neho bol niekto zvedavý).

To je všetko. Dohromady asi osem prejavov, hodinka.

 

Čarnogurský by sa mal zamerať na svoje elitárske kontakty v Rusku. Tam nevládnu komunisti, ale skôr ich opak, rádoby nová šlachta. Ruské informácie,  názory a ruskí ľudia pred Hviezdoslavom by určite zaujali viac, bez irónie. Dnešné Rusko je opak komunistického Soviet Sojuzu. Len v Rusku má Čarno kontakt na skutočnú silu, ktorá ľudí zaujíma. Všetko ostatné v jeho okolí sú hlúposti.

 

A ak už, tak by sa mohol od toho komunistického podpredsedu poučiť, ako sa reční na verejnosti. To hej, jeho prednes bol na slovenské pomery ukážkový. Určite bude po čase niekde video. 

 

Ja cítim pri pohľade na takéto akcie skôr lútosť, ale v iných portáloch sú na tom ešte horšie -  tam nikoho ani najmenej nezaujímajú.

 

Aby som uchránil anonymitu účastníkov, dávame len ilustračné foto: 

Ak by sa ma niekto z okoloidúcich zvedavých turistov spýtal, čo sa deje, pripravil som si odpoveď:  "Grey power". To bol názov hnutia dôchodcov na Západe, parafráza k hnutiu černochov Black power. Nie že by som teda ja bol nejaký "tínežer", ale práve preto - to chcú robiť politiku títo dôchdcovia?

 

 

Takže nič v zlom. Toto nie je ani najmenej satira z dôchodcov, ale naopak, výčitka druhej strane: kde sú mladší a mocnejší ľudia? Stále žijú v predstave, že sa ich toto netýka? Samozrejme, ani takéto článočky ničomu nepomôžu, ani internetový portál s kultúrnymi ľuďmi moc toho nenakope. Ale aspoň sme tu slobodní.
 
 
 
 
Autor: 
Truhlík

Čarno je nacionalistická opozícia ? To myslíš vážne ?
On nie je ani wannabe.

Norman

Kde som nejak azda nechtiac naznačil, že Čarno je "nacionalistická opozícia" ? :-)

Alebo my sme "nacionalistická opozícia"??

Alebo vy niekto tam ste "nacionalistická opozícia" a ty sa cítiš urazený, že tu o ňom píšeme?

Ale dobre si načal : KTO je vlastne nejaká "nacionalistická opozícia"? A treba si to strážiť, aby sa k nej nehlásil neikto nehodný a niekto wannabe, teda niekto, kto by ňou maximálne tak chcel byť??

 

 

Hovoriť na Slovensku o akejkoľvek "nacionalistickej opozícii" je len ťažký vtip.

Tieto slovíčka mi len pripomínajú   "Judejskú lidovú frontu", 

Truhlík

Tak potom nerozumiem tomuto.
"Nie veľmi dobrý propagačný ťah pre rytiera a vôbec pre nacionalistickú opozíciu. To robí Čarno naschvál sebe aj iným?"
Pamätám si ako jeho otec Pavol Č., tiežchameleón, vyčítal J.Č., že je málo národný.
Ono celé to vedenie KDH bolo také wannabe. Aj sa tvárili, že zastupujú katolíkov ale ich záujmy ignorovali. A potom ako jebnutí vypúčali oči, že ľud volil Mečiara a Fica a ich nie.

Norman

veď som sa pýtal, kde som to "nejak azda nechtiac" použil :) No ale aj tam je Čarno a tá opozícia separovane.
Už som veru dosť skeptický voči takým názvom.

Norman

zatknutie Steigaufa aprejav
https://www.youtube.com/watch?v=heViVj09ixs

Norman

pre doplnenie záver z policajnej zlovôle: Rudolf Staigauf bol nakoniec prepustený.

Policajti neboli v práve, dobre vedieť.

 

Sú to zaujímaví normálni ľudia, akých sú na Slovensku tisíce až milióny - ale niekto to musí robiť ako prvý.

 

(youtube: NNTV Téma dňa: R. Steigauf po brutálnom zatknutí opäť na slobode)