Hry musia pokračovať

Nemožno povedať, že by sa život zastavil. Hry musia pokračovať. Aj tie olympijské. Ohromné nadšenie spôsobilo vyhlásenie komisie, že Olympiádu 2020 dostalo Tokyo.

Všimnime si reakcie a vôbec profil vzorky dnešného ľudstva. Vidíte to nadšenie? A ten bojový postoj tých poldruhametrových úradníkov, ktorí v živote tými pestičkami nepracovali. Ten zanietený nekompromisný energický výraz tváre? My vyhráme! Vskutku, olympia ako vyšitá.

 olympia pre tokyo

 Starý samuraj by asi zaplakal nad úpadkom.
A to aj ja mám Japonsko rád - ale čo je veľa, to je veľa.
 
A aby to nebolo len o humore, dám čiste z nostalgie prekonané predstavy minulosti. Nie je to ani zďaleka dokonalé (a moderná hudba), ale predsa, ten rozdiel.
 
                        
 
 (pozn. pre archív: Olympia prologue - Riefenstahl a Vangelis)
Autor: 
téma: 
Grigoriy
Keby bol niekto, koho by predsalen zaujimalo, čo som ja chcel povedat, čo som ja kedykoľvek chcel povedat, nech si urobi takéto mentálne cvičenie: Pozeraj si horeprilozene video približne od 2:30 do 5:30, dobre pritom pocuvaj hudbu a opakuj si neustále tuto mantru:  ...Franz Kafka, Jacques Lipchitz, Batman, Spiderman, pásmo Gazy, Simpsonovci, Bay Watch, Lady Gaga... Pozeraj sa dobre na to, čo vidíš, a zároveň mysli na slova svojej mantry, na všetko, čo take slova v Tebe vyvolávajú.    To, čo pritom cítiš, to je presne to, čo som ja vždy chcel povedat.
eN
No. keď si pozitívne správy poňal takto, tvoj výber. Ja sem ale dám výsledok G20. Vyjadrený na titulke Time http://telegrafist.org/2013/09/08/84663/
Norman

Bond, James Vladimirovich Bond 

 
eN
Neviem, prečo si tu dal tento obrázok. Tá titulka na Time je zaujímavá nie obrázkom Putina, ale týmto: America’s weak and waffling, Russia’s rich and resurgent — and its leader doesn’t care what anybody thinks of him. The world according to Vladimir Putin. Nahlas povedané to, čo akože povedal Peskov. Už nie je Pax Amerikana, svet podľa pravidiel Ameriky.
Norman

Aby si to nebrala tak vážne. Nie tak čiernobielo. Nie tak dogmaticky.  Hovorí sa tomu humor, je to zdravé.

 

Ćo sa týka Time a jeho vriťsapchajstva:

 

 
Dobrá spločnosť pre Putina?
 
 celkový kontext napríklad tu:
slaven1

To, že ho ešte vydávajú je dojazd minulosti.

Putin time 25 Putin time 258

Time putin 1 Putin Time 2

Norman
Pokial ja viem, pojem "strecha" je v originále "krýša", a je to terminus technicus - "ochrana",  eufemizmus mafianskeho vládnutia a vydierania. Možno by pricíp mal byť nie presun mafie zo západu na východ prípadne naopak, ale jej výrazné vyčistenie.   Výzva pápeža Moskve neznamená vyjadrenie jeho úcty či rešpektu, ale pokus zvaliť vinu na ňu. Pápež sám nie je hovorca žiadneho prediktora - on je sám prediktor, ale taký, aký má byť - splasnutý a relatívne bez sily. Na ňom vidno, že sa to reformami dosiahnuť dá - i keď tie beštie nikdy nezomrú, dajú sa takto zdomestikovať prepichnuťím a vyfučaním.   ps mačka zo zadu je zaujímavá, ale psychiatrovi by som ju neukazval. Putin je buď veľký humorista, alebo perverzák.) Alebo znalec sveta.  
slaven1

Podobnou technikou "in-formovania" je v narkóze držané aj Slovensko:

USA narkóza

Norman
Putina by asi nepredýchali, zvlášt s takým výsmešno-hypnotickým pohľadom. Hm, západ má jednoznačne lepších imagemakerov, na to, na klamanie, na to sú odborníci, lebo predpokladám, že tu fotku robil či dorábal nejaký západniar.   Pre Američanov - hopkanie. Celý ich život je len hopkanie a ochkanie. Aj keby nikomu neubližovali a nežili z nikoho (okrem ukradnutého kontinentu) - aj tak len z toho ich hopkania je mi na zvracanie. Vznikla tam absolútne bezcenná kultúra slepej uličky (samozrejme, semtam tam ešte plávajú kryštály tej starej, európskej štruktúry- ale celková tendencia je jednoznačná : "rozpustený a vypustený" poskakovači  alebo v horšom prípade rovno hory tuku - a to aj či hlavne hory mentálneho tuku)
Náhodný okoloidúci
Ak sa nemýlim, hip-hop a rap majú korene ešte v starej kultúre, ktorú si vytvorili černosi na území Afriky, udržiavali ju čierni otroci a za veľko mlákou a až v súčasnom období sa ich kultúra pretvorila do súčasnej vlezlej (prepáčte čechizmus) emerickej pakultúry.
moucha
Ten pátej z leva se mi líbí. Holt vám to klucí žaponský s tou olympiádou 2020 asi neklapne.:-)