Končí sa éra vykúrených škôl a úradov. To píšu médiá - a je to viac, než pravda

Tak nám média, a vlastne cez ne vláda, a vlastne cez ňu režim ako taký odkazuje, že sa končí "éra". 

Treba im veriť. Končí sa vraj éra "vykúrených škôl a úradov".

Ale ak štát nie je schopný zabezpečiť normálne kúrenie ani v školách a úradoch, tak skončil. Už len toto je horšie ako stav v zrútenom osamelom Rumunsku počas kolapsu Caucescovej despocie (80 te roky). Také niečo môže postihnúť len zaostalú balkánsku despociu, nie rozvinutý Západ, to si myslel doteraz každý.

Ale to je omyl.

Zrejme dochádza k tomu, čo predpovedali politickí ekonómovia už v 19. stročí, na základe pozorovania ale aj teórie: systém nekonečného industriálneho rastu (vtedy aj doteraz zvaný "kapitalizmus") musí zákonite po čase skončiť v krízach, vo vojnách a prípadne aj vo finálnom kolapse.

A to sa práve deje.

Z rôznych dôvodov (nedostatok fosílnych palív, ekologická vyčerpanosť, atď ) možno predpokladať, že naozaj končí sa éra primitívnej teórie ekonomizmu 19. storočia.

Komunizmus je či bol tiež chybná teória, len verzia kapitalistického ekonomizmu, tá tiež skolabovala.  Veriť jej, ako to robila časť sveta, bol tiež ťažký omyl. Ale po páde socializmu sa vrátiť k teóriam primitívneho kapitalizmu - to dokáže iba banda idiotov.

 

Teraz to vďakabohu tiež končí. Ale nedá sa veriť a dúfať, že to prebehne hladko, bez utrpenia a strát miliónov až miliárd životov.

V každom prípade nám masmédia, aj keď ani nevediac vážnosť toho, čo píšu, dnes akoby oficiálne oznámili, že éra končí. Zaznamenávame aj my, tesáme to diamantom do virtuálnej žuly internetu.  Všetko naznačuje, že naozaj.

 

 

podnety Pravda

 

 
Truhlík

Všetky konšpiračné teórie sa ukázali pravdivé.
Ale aby to ľuďom došlo ešte musí prísť väčšia bieda. Netušil som, že niekedy zažijem pád až dvoch sociálno-ekonomických formácií. Akosi sa to zrýchľuje.
Muzikanti na Titanicu hrali do úplného konca.

nové