Konečne výborný nápad - pochod aktivistov do Arábie

Po rôznych nič neprinášajúcich gestách nevládnych organizácií dostal konečne niekto rozumný nápad: z Berlína vyrazil pochod aktivistov smerom na Blízky Východ (Turecko, Sýria). Chcú tým dosiahnuť zlepšenie tamojších pomerov. Chcú "upozorniť na hrôzy, ktoré Sýria prežíva" - áno, práve vďaka rovnakým aktivistom, ktorí vyprovokovali farebnú revolúciu a "demokratické umiernené" vraždenie.

Nápad dostala Poľka žijúca v Nemecku - nie, tento raz výnimočne nejde o židopoľku Merkelovú, ale je to nejaka iná hysterka, Anna Albothová. Našlo sa niekoľko stoviek medzinárodných aktivistov všetkých možných národností a rás (ale dosť možné, že majú všetci berlínsky trvalý pobyt), ktorí sa spolu vybrali a mienia prejsť peši až na sýrske hranice, prípadne aj ďalej. Želáme im veľa úspechov, budeme ich pochod sledovať (najmä to, ako dlho a koľkí vydržia).

Žiaľ, v tom je aj hlavná slabosť nápadu - že aktivisti mienia ísť peši, len asi 20 km denne, celý pochod má trvať dlhé 4 mesiace. Obávam sa, že z tých rozmaznaných bastardíkov to nik tak dlho nevydrží. Tak dlho sa niečomu venovať - to ich neurotický mozoček nedokáže. Možno by nemali byť až takí puristi a použili aspoň vlak, aj keď len nákladný. 

Trocha to celé pripomína známu stredovekú detskú krížovú výpravu, kde sa sfanatizované deti vydali dobyť Jeruzalem. Ako zbraň im mala slúžiť ich slniečkarska nevinnosť. Väčšina tých deciek postupne skončila v otroctve alebo zahynuli - čo čiastočne môže byť aj skorý osud týchto dnešných fanatikov. 

Ich trasa nie je plánovaná cez Bratislavu - ale niekde tu v okolí cez Rakúsko, i keď mám obavu, že aj to je pre nich ďaleko, takže to živé zoo asi neuvidíme.

Ale ináč je to naozaj super nápad, mohli by zobrať so sebou viac rovnako zmýšlajúcich, priateľov či príbuzných. Len viac takého multikulturalizmu. Zvlášť, keď sa to dá brať aj ako experimentálny dôkaz, že odsun všetkých tých, čo do Európy neptria, sa dá spraviť aj peši, ak bude treba. Ak to išlo sem, pôjde to aj opačne, že áno. Naozaj veľmi poučný experiment.

 

zdroj

 

 

 
Autor: 
téma: 
Buheh

Naozaj zaujímavý nápad. Povedal by som, že je hodný realizácie, a čo viac, bolo by dobré ho rozvinúť aj o ďalšie aktivity.

Súčasťou pochodu by mohla napríklad byť aj podpora umiernených miestnych demokratov formou spoluúčasti na ich aktivitách, napríklad spoločné sebaodpálenie. Aký už môže byť väčší prejav spolupatričnosti, než spoločne pomleté vlastné mäso, nočak.

Ďalšie kolo, pre tých, ktorí vynechajú vyššieuvedené a prežijú peší pochod do Sýrie, by mohla byť napríklad plavba v člnku do Líbye ako výraz podpory africkým imigrantom na loďkách. Keď oni riskujú takúto plavbu, myslím že by malo byť psou povinnosťou mimovládkových slniečkarov urobiť pre nich to isté.

A tým, ktorí úspešne absolvujú aj druhé kolo, navrhujem bonus: po pristátí v Afrike usporiadať integračne-multikultúrnu obohacovačku, tzv. Kolín. Čiže hromadné sexuálne obohacovanie domorodých afrických žien v niektorej z mestnych obcí. Miestni demokrati za odmenu dotyčných iste náležite zmultikultúrnia metódami im vlastnými.

balu

voni sa budú presúvať od jednej chýže do druhej, všade sa shúlia a budú robiť bordel v každom meste. Ani nemajú v pláne sa vymotať z Nemecka. Hlavne v januári, hehe. Len chcú poroznásať demonštrácie do spiacich konzervatívnejších vidieckych miest. 20 kilákov denne... oni... už to vidím. Podľa mňa celý koncept je preto taký "hrdinský" aby medzitým terajší mediálny ohlas mohol vyznieť doticha, kto sa bude pýtať už o 2 týždne kam až sa magorkovia dostali? Keby chceli byť ozaj velmo empatický mohli by ísť vlakom (a povinne všetko poobsierať okolo seba, alebo by boli iní miestni "aktivisti" ktorí by im vlaky dopredu poobsierali) alebo pereveslovať do Lýbie.

Ema

povestnej prerušovanej hladovky - prerušenie ráno, na obed a večer.
Niekto pôjde jednu etapu, niekto dve, ďalší si odvezú prdele do Turecka lietadlom, aby zahustili občiansky dav pred finále.

20 kilometrov denne. To je akcia pre mrzákov?

Buheh

a nie sú to azda mrzáci?

Ema

že aspoň fyzicky niečo ustoja a upochodujú.

Buheh

to hádam áno. Bude to niečo ako tá akcia ktorejsi SK televízie Káčer na bicykli. Tak toto budú takí mentálni káčeri bez bicykla. Krásna predstava.