Kultúrne obohatenie z Afriky

Niektorým sa zdá, že Afričania sú síce neschopní, ale neškodní ťuťmáci. O tom, že to tak nie je a že sú to agresívni rasisti, absolútne netolerantná banda, sa možno presvedčiť denne.

Tu prinášame to, čo vám žiadne masmédia neprinesú.

Takto upálili niekedy nedávno v Nigérii zaživa  svojich spoluobčanov vraj za to, že boli kresťania.
 
niger atrocities
 
Možno to nie je celkom tak, možno je to troch propaganda. Ale čo si černosi navzájom robia, o tom sú tisíce dôkazov. Ani týchto určite neupálili belosi.
 
ps. Dospeli sme teda k tomu, že je to fotka po tragédii, keď sa pokúšali nabrať unikajúci benzín a celé to buchlo. Nie je to teda výsledok ich vzájomnej nenávisti, "LEN" výsledok ich nerozumnosti.
Ale určitým spôsobom to Afriku a nebezpečenstvo rozkladu a chaosu symbolizuje.
 
Autor: 
baloo

Normane, túto fotku si pamätám, šlo o to, že blbečkovia si "načapovali" tuším v Nigérii nejaký ropovod, zrejme niekto fajčil... a bolo to. Daj si vyhľadať abia + fire alebo jesse + pipeline + fire, neviem ktorý to bol

Ale aj tak to svedčí o obrovskom kultúrnom základe...

Norman

že to je ono, preto som napísal, že v každom prípade je to niečo, čo spôsobujú, že.
A v každom prípade sa tam zabíjajú medzi sebou. Tí, čo prichádzajú, nie sú naivné obete - mnohí medzi nimi sú aktívni zabijaci s praxou.

Tak ale upravím trocha ten text.

Ema

O Afričanoch sa vo všeobecnosti Európanom navráva, že sú ako veľké deti. Spievajú, tancujú, vycierajú sa na plný chrup, radostia sa zo života... Deti sú však spravidla ukrutné. Našťastie u nás väčšina z nich z primitívneho (bez)etického štádia vyrastie. Preto sa o Európanoch nehovorí, že sú "ako deti".

Dajme niečo zo života "afrických detí" - v Sudáne, odkiaľ prúdi do Európy veľa týchto milých ľudkov, akože utečenci.
Kamarátka tam pôsobila ako lekárka v charitatívnej nemocnici. Z nadšenej slniečkárky sa odtiaľ vrátila skeptická osoba. Niet nad vlastné skúsenosti. To, že bola zúfalá z extrémneho lajdáctva miestneho personálu (a to tam mali vybraných najlepších z lokálnej populácie, ovládajúcich trochu angličtinu), nie je až také dôležité. Problém bol s liečbou. Časti pacientov sa ich stav dlhodobo nezlepšoval. I začala pátrať po príčine. Vzhľadom na tuposť "detí" záhadu čoskoro vyriešila. Lokáli, ktorí pracovali ako zdravotní bratia, nedávali časti pacientov naordinované lieky. Špehovala ich ďalej a vymákla ich, ako s liekmi kšeftujú na trhu.
- Lieky ste mali dať pacientom!, vybehla na nich.
Chlapíci sa zadivili, čo je hysterická.
- Tým nedávame, tí sú z iného kmeňa, povedali s úplnou samozrejmosťou.
Toto je skutočný príbeh.

Iba blb môže veriť báchorke, že títo ľudia príchodom do Európy dospejú, že vyrastú z larválneho štádia kmeňovej etiky a premenia sa na nádherné multikultúrne motýle s univerzálnou morálkou. Zanechať kmeňovú etiku sa nepodarilo ani veďviemektorým s čepičkou a ich abrahámoizákojákobom - a to ich mnohí berú ako "našich". (Nie tak oni nás, pozn.). Všetci vidíme, ako to vyzerá.

Čo sa africkej vedy týče, známy je prípad študentov posledného ročníka geológie z istej africkej krajiny, ktorí sa počas exkurzie na fosfátovom ložisku čulo zaujímali o to, kedy vyťažený objem dorastie.

Pharmy

natrafil som na zaujímavý fotoreport z Konga, od nejakého českého pracovníka OSN, ktorý popisuje presne tú "detskú" mentalitu Afričanov zábavným spôsobom:
http://www.autohificlub.cz/forum/13-ostatni/1550463-zdravim-z-konga

Ľubov

Všimnime si : vody je tam dosť,pôda na dve úrody ročne. Leniví sú,smradi čierni !

Norman

veľmi autentické, zaujímvá je táto veta:

"...kousek dal Grand Hotel s bazenem, sounou, parou... o par ulic vedle stredovek... o par bloku dal stredovek doslova (plechove chatrce nebo kontejnery, otevreny ohen, tma, max obcas zarovka pred vchodem)... "

Tak to bude postupovať aj tu. Stále si budú nejakí izolovaní namýšľať, že sa to ustojí, keď sa prenechajú asociálnej smrti "len" tábory, potom "len" stanice, "len" ulice, "len" nejaké štvrte ... atď, atď. Vždy si budú nahovárať, že sa to týka len "spodiny" a že sa od toho dokážu odizolovať, aj keď to budú mať pred prahom. Pritom je to takto neliečiteľné, viď aj príklad USA. A to v Amerike pokračuje pomaly, v Europe to môže byť fatálne rýchle, pretože USA je krajina zabijakov, oproti tomu je Európa nepripravená krajina Švejkov.

Sinuhe

Dnes ráno som si na - prepytujem - verejnoprávnom rtv: (tá dvojbodka znamená ktoviečo), vypočul ako smerodajný názor občana Slovenska istého Laca Oravca (riaditeľ Nadácie Milana Šimečku, ergo nemakačenko s olivovou pleťou a briadkou, ktorý si zo svojej homosexuálnej orientácie a šírenia rozvratných rečí urobil živnosť) , ktorý národu vtĺkal do hlavy, že "Slovensko sa mu stále vidí príliš biele a že na rozdiel od iných metropol Európy mu tu chýbajú spolunocľažníci tmavšej prípadne úplne tmavej pleti ... A potom tam nezaznel už žiadny iný názor, iba výzva pridrbaného poslušného redaktora, aby ľudia volali a hajlovali (pardon: majlovli) o tom, že koľko príslušníkov ich rodín kedysi emigrovalo....
Zaznel z úst redaktora aj "názor", že najviac ľudí vlastne emigrovalo z Európy do USA. Lenže - tak ako aj dnešná migrácia Afričanov do Európy nie je žiadnou záchrannou akciou, tak ani migrácia Európanov do Ameriky nebola ničím iným, než dobyvačnou vojnou, lúpežou spojenou na veľkej časti Ameriky aj s genocídou. A teraz nám mocipáni prostredníctvom nasprostastých a zradcovských novináčov a všelijakých strelených Oravcov chcú nasugerovať, že sa my máme zahrať na amerických Indiánov a nechať sa v prvom kole zotročiť, potom z veľkej časti vyvraždiť a napokon stiahnuť do nejakých rezervácií, kde tých z nás, ktorí to prežijú, budú vegetovať v chlaste a drogách v nejakých rezerváciách a budú nás tam cynicky ukazovať, že akí sme boli odporní, hlúpi a aký zaslúžený osud nás postihol.
Viem, že norman, ty tu začneš hneď dumať - tak ako veľakrát - o zbytočnosti a márnosti všetkých akcií na ulici, ale ja hovorím iné: 20.06. o 1500 na hlavnej stanici máme príležitosť masovo preukázať náš odpor, náš vzdor, To je jedna z vecí, ktorých sa tí sráči, ktorých si zvolili ovce, boja najviac. Ak tam neprídeme v dostatočnom počte a nepreukážeme náš vzdor, zaslúžime si len to, čo ovce - zakáľačku.

Norman

Také obvinenie na mňa, he :) Veď som sa práve o tomto bode predvčerom pohádal s Buhehem.
Veď už vyše týždňa tu hovrím, že teraz je zas "kritický bod", keď práve Bratislavčania môžu dokázať, že nie sú (už konečne) všetci idioti starajúci sa len o seba - ako to predviedli skoro vo všetkých demonštráciách a konieckoncov aj vo voľbách

Buheh

tiež stále hovorím, ale mňa nechce počúvať.

Norman

skutočne, inak ako žart sa to ani nedá brať.

Ale duplom sa teším, že uvidím, ako Sinuhe prejavuje "vzdor". :)
Predpokladám, že podľa toho ho spoznám.

Teba spoznám podľa čoho, Buheh?
Hm, ty by si mohol prejaviť nejakú "humornú skepsu", to ľudia asi tiež ešte nevideli.

Buheh

zdá sa Ti že to by ma malo charakterizovať? Ale to sa mýliš – žiadna skepsa, ja som vyslovený optimista.

Hm, ale podľa čoho spoznáme Teba? Podľa toho, že si nad všetkým? Ale to bude ťažké, lebo tak sa bude tváriť každý z pánov v dlhom kabáte, čo postávajú okolo a občas niečo povedia do vysielačky v rukáve.

Norman

to bol len taký prvotný nápad, a nie že si taký, že sa azda taký chceš prezentovať. Optimista - no, to tam budeš tiež jeden z mála :)

Ja tu neanalyzujem ľudí - reagujem na slová, ktoré tu píšu. Tie sú jednoznačné. Ale je mi jasné, že za slovami, ktoré sa sem dajú, sú často úplne iní ľudia. To už je taký zlozvyk.

baloo

vúbec to neni taký zlý nápad: obliecť si dlhé kabáty a občas dačo zamrmlať do banánu v rukáve.

Norman

Dlhé kabáty? Vy dvaja ste už dávno nevideli policajta, ani tajného, že?
Zvlášť v lete sú takéto slová čo len na internete viac než smiešne :-)))

No nič, ale mám - samozrejme - lepší nápad. Obliecť si saká a kravaty a v správny moment, napríklad počas prejavu na nejakej tribúne - zatknúť dvoch troch vodcov zhromaždenia. Na ložiť do auta a odviezť (samorejme, za ich spolupráce). Prípadne by mohla vzniknúť aj nejaká bitka, hm.
To by mohlo trocha zdvihnúť morálku zvyšného davu.
Polícia by nestihla zasiahnuť či zistiť, čo sa vlastne deje. Veď oni vedia len, že sú nejakí tajní, potom ešte tajnejší a ešte tajnejší .. ako sa v tom majú vyznať, že. A konieckoncov - zakazuje nejaký paragraf hrať sa na zatýkanie, za súhlasu a spolupráce oboch strán?
Nezakazuje.

No ale to len tak tvorivý tréning. Za prvé nie sú tak organizovaní, a za druhé - načo? Veď ľudia sú aj tak dosť naštvatí.

Len ma mrzí, že v realite zrejme nebude žiaden zastavovací pokus. Žiaden Havran, žiadna Beňová ... No, ale ak by sa niekde vyskytli, tak by som odporúčal nerešpektovať policajné línie a trocha s nimi podiskutovať. Otvorený a srdečný dialóg je základ zdravej spoločnosti.

Buheh

to bol iba taký symbol, chápeš, aby bolo jasné, čo naznačujem.

Pokiaľ ide o tých tajných policajtov, ja toho o nich neviem tak veľa ako Ty, dokonca ani neviem či som nejakého v nedávnej minulosti videl, lebo aj keby áno, asi by som ho nespoznal.

Ten nápad zorganizovať únos organizátorov je dobrý, hoci už naň pred Tebou prišli viacerí. Napríklad je taká jedna krajina, ktorá všelikde vo svete neinscenuje iba únosy organizátorov, ale rovno celé demonštrácie, vrátane okázalých rekvizít ako sniperi a vodné delá.

Ééé, diskusia s Havranom... tam mi prišiel na um starý policajný vtip:
— Policajti, čo sa dialo počas nočnej služby?
— Nič zvláštne, pán nadporučík, iba tam v parku sme stretli prostitútku.
— Prostitútku? Dúfam že ste ju ignorovali.
— Áno pán nadporučík. Ja som ju ignoroval dvakrát a kolega trikrát.

Úplne súhlasím že otvorený a srdečný dialóg je základ zdravej spoločnosti. A preto Havranovi zo dva-tri krát trochu pridiskutovať by rozhodne nebolo od veci.

Norman

Symbol čoho? Nie si ty tajný, keď sa vyjadruješ v náznakoch? Ja ti bohužial nerozumiem, lebo ja som v Štb nebol.

Ćo sa týka Havrana, tam ma napadá len názov toho nedávneho videa z Kamčatky "Run, rabbit, run".

Norman

ale to je pokus mimo trasu.
To v poslednom čase tak robia, že "zastavujú", ale mimo trasu.