Moralista sa vzdal mandátu

Danial Lipšic vie najlepšie, aké sú pravidlá, akou rýchlosťou išiel a kde nebohého zrazil ( mimochodom, nikde som sa nedočítal jeho meno, čo je zrejme ochrana osobnosti, ale ten človek sa komusi narodil, mal nejaký život, rodinu a zrejme deti, vnúčatá, nádeje a plány, aj keď mal 72 rokov). Lipšic vie a špecializovaní právnici mu už presne povedali, že je vinný a že sa dopustil zabitia - zobral človeku život. Síce nie úmyselne, ale z nedbalosti, bez dôvodu - čo je niekedy ešte odpornejšie.

 

Lipšic sa vyjadril, že by nemohol svoju prácu robiť na sto percent a tak sa vzdáva mandátu. Ako takmer všetky jeho výroky, aj toto je lož, pretože pravda je tá, že ako ťažký moralista by svoje moralizovanie nemohol robiť vôbec.

Lipšic sa tvári, akoby odstúpením z parlamentu robil najvyššiu obeť, v skutočnosti je ale pravda tá, že je to pre neho jediná možnosť, ako zostať v politike. Pretože len cirkus s odstúpením, pokánim a novými voľbami mu dá pancier voči akémukoľvek budúcemu napádaniu za tento jeho (trestný?) čin.

Lipšic vie, že izolovať sa od parlamentu, urobiť zo seba súkromnú osobu, to mu zabezpečí ochranu od médií a od toho, aby sa široké antipatie voči jeho osobe neprelievali do verejného diskurzu a neničili tak úplne jeho postavenie. Byť dva roky "rádovým občanom" mu zabezpečuje v tomto prípade viac ochrany, ako keby ostal poslancom. A politické ťahanice by ho aj tak len rozptylovali od jeho vlastného súdneho procesu, pre neho momentálne klúčovej udalosti.

Neverím síce, že sa v tomto prípade splní Harabínovo "Pojdeš do basy, hajzel", ale bude sa musieť starať.

 

Tým tzv. opozícia stratila ďalšieho takmer posledného vedúceho.

Bugár je v koalícii, Sulík je v Europarlamente, Matovičovi hrozí odvolanie (a hlavne basa za daňové podvody),  Procházka odchádza do Luxemburgu, Lipšic odstúpil ... koho tam ešte majú? Dokonca aj opička Nicholsonová nemôže, lebo je predbežne porodená.

 

Aha, eštš sú tam Kolár a Kotleba.

Echt, to je skutočná opozícia, konečne by sa malo prestať hrať na tú lavo-pravú hlúposť a malo by sa začať deliť politikov na amerikoidov a alternatívcov. Iný klúč nemá zmysel. Je tu koalícia, ktorá je ešte stále probruselská a teda amerikoidná, a je Kotleba, ktorý je vodca parlamentnej alternatívy. A Kolár, ktorý je neviem čo. Nič iné v súčasnosti na Slovensku nejestvuje, všetko ostatné je rozbitý popletený odpad.

Vyjasňuje sa. 

Autor: 
region: 
Ľubov

Emil Kalabra.

Lipšic sa teda chce zachovať štýlovo,prečo oni stále nič nechápu? Nedá sa ujsť.

Stále dobrým príkladom je prípad Dz. a M.,ktorí dúfali v pokojný relax niekde stratení na Slovensku.To isté si myslí aj šedá eminencia Demeš.Teraz,keď vieme,že Prochádzka študoval právo v Yale,nedala by som za jeho budúcnosť ani deravý groš.No,povolajú si ho,keď príde čas.

Truhlík

Dám sem dva príspevky z diskusie HS k Lipšicovej havárii.
Lipšic týmto teátrom s poslaneckým mandátom opäť urobil idiotov zo svojich bonapartistických demonštrantov, resp "trotlov" (citujem Matoviča, ktorý ich spolu s Lipšicom pred Bonaparte zvolával). Tie chúdence blbé mu teraz opäť budú tlieskať až si ručičky zoderú a ani si nespomenú na jeho prvú tlačovku na druhý deň po nehode, kde o položení svojho mandátu nechcel ani počuť a odvolával sa na to ako dopadne vyšetrovanie. Takže nejde o to, že by ho hrýzlo svedomie, je to čistý kalkul. Lipšicovi sa to pekne rozležalo v makovici a iba sa z tej tragédie (ako zo všetkého) snaží opäť vyťažiť maximum čo sa dá. A ako vidno, samozrejme sa zas nájdu naivní idioti, ktorí mu to zožerú aj s navijakom.
-
Mimochodom, určite nie som žiadny znalec z odboru dopravy, ale dáme si trošku úplne jednoduchej fyziky a matematiky pre základné školy, aby to pochopili aj Lipšicovi voliči a Matovičovi tlieskači.
-
Vajnorská, kde Lipšic zabil toho dedka má v oboch smeroch po dva pruhy a v strede ešte dva pre električky. Jeden jazdný pruh je široký 3,5 metra. Lipsitz trafil dedka až v ľavom pruhu, teda minimálne cca 4-5 metrov od miesta v ktorom ten dedko vošiel do vozovky. To je pri veku toho zabitého MINIMÁLNE !!! takých 5 sekúnd chôdze (a to ho ešte preceňujem) od krajnice do miesta stretu. Určite nešprintoval ako Usain Bolt, mal totiž 72 rokov.
Ak ide auto rýchlosťou 50km/hod, tak za sekundu prejde 13,88 metra. Za 5 sekúnd pri rýchlosti 50 km/h teda prejde vozidlo PRESNE 69,44 metra. Keď teda dedko vstupoval na vozovku, musel byť Lipsitz ešte najmenej takých 70 metrov ďaleko od neho. A teraz
bonbónik nakoniec - brzdná dráha Škody Superb na suchej vozovke zo 100km/hod na nulu je 2,92 sekundy a 36,5 metra. Takže dokonca aj pri rýchlosti 100km/hod (nie pri biednych 50 km/hod ako splieta Lipšic, ale pri dvojnásobnej) by Lipšic stihol zabrzdiť. A to aj keby toho chodca zbadal nie v momente keď vchádzal z chodníka na vozovku, ale dokonca až dva-tri kroky vylezeného do vozovky. Stále tam ešte bola rezerva. Nehovoriac o tom, že v najhoršom ešte mohol Lipsitz strhnúť volant na hociktorú stranu a pred dedkom uhnúť do pravého pruhu, alebo do pruhu pre električky. Zrážke by teda jednoznačne zabránil. Ale to by najprv pri šoférovaní musel čumieť na cestu a nebrzdiť až keď mal dedka na kapote.

Truhlík

Napísal to nick STOP_BAJKAM_ZAPADU
Včera som to písal, ale dáme repete, lebo ľudia a ani anállytici nerozmýšľaju.
Ešte deň po nehode nechcel Lipsitz o nejakom vyvodzovaní osobnej zodpovednosti ani počuť. Jasne povedal, že do skončenia vyšetrovania ani omylom. A za dva dni presný opak. Vzhľadom na to, ako za dva dni otočil o 180° je tu jedna veľmi pravdepodobná možnosť hraničiaca s istotou. A to je existencia kamerového záznamu o ktorom sa potichu hovorilo hneď ráno na druhý deň, ale odvtedy sa o ňom prudko mlčí. Osobne si myslím, že Fico presne vedel do pol hodiny po havárii ako to bolo, lebo komplet celá Vajnorská až po križovatku s Bajkalskou a na druhom konci po Legionársku je monitorovaná desiatkami veľmi dobre zašitých a veľmi výkonných kamier. Totiž len pár desiatok metrov od miesta kde Lipsitz zostrelil toho starkého sídli na Vajnorskej organizácia zvaná SIS a za rohom na Jarošovej je zas pre zmenu Ministerstvo obrany, A Lipsitzovi to evidentne najprv nedocvaklo. Preto bol na prvej tlačovke taký majster sveta, silno zahmlieval okolnosti nehody a o žiadnom vyvodení politickej zodpovednosti nechcel ani počuť. Niekto mu to potom o tých kamerách musel "pošepkať" do ucha a on bleskovo otočil a odstúpil.
Usvedčujúcim kamerovým záznamom by totiž Kaliňák sfleku držal Lipsitza za gule, umlčal ho a vypráskal z politiky výmenou za beztrestnosť a z toho vyplývajúcu možnosť pokračovať aspoň v advokácii. Lebo keby ho odsúdili za zabitie, tak by skončil nielen ako poslanec, ale aj ako advokát. Takže je celkom možné, resp. veľmi pravdepodobné, že prebehol barter medzi Lipsitrom a Kaliňákom. Lipsitz zavrie svoju drzú, arogantnú hubu a vypadne z politiky, vinu za nehodu dostane na krk nebožtík a milá Kaprohuba bude môcť aspoň robiť advokáta, lebo ho neodsúdia.
-
Teraz už len stačí obojstranne tajiť existenciu kamerových záznamov, urobiť
nemastý-neslaný znalecký posudok, zacvakať rodine obete "držhubné" aby sa v tom nerýpala a seladón Danielito bude z obliga. Len bude musieť dodržať Kaliňákovu podmienku, že sa bude vyhýbať politike ako čert krížu a silno držať klapačku.
A to či odstúpil kôli vlastnému svedomiu alebo musel odstúpiť na Kaliňákove "želanie" sa ukáže v ďalšom období podľa toho, či sa bude Lipsitz pliesť do politiky aspoň spoza
parlamentného plotu, alebo či len bude potichúčky s fasciklami behať po súdoch.
Jednoduché.

Norman

Niekoľko myšlienok k tomu:
- Kamerový záznam je dosť možný, z dôvodov, ktoré hovoríš(SIS, ministerstvo obrany). Ale aj bez neho je zrejme bežnými metódami ľahko zistitelné, že išiel prirýchlo a že nereagoval včas. Sila úderu obete do skla je usvedčujúca. Ako som napísal aj ja - zrejme bolo jeden dva dni po nehode už úplne jasné, a Lipšic to dostal priamo na stôl, aké sú fakty a že nemá šancu sa z toho normálne vysekať.

- Nemyslím, že by sa až tak dohodoval s Kaliňákom. Smer prakticky nič nemá z toho, že sa Lipšic vzdá mandátu. Ale môže dôjsť k tomu, že sa antibaštrnácka kampaň zastaví a potom sa aj súdny proces nejako prispôsobí...

- Treba pripomenúť, že pre Lipšica nie je žiadna veľká strata sa vzdať poslaneckého mandátu (peniaze má aj tak odinakiaľ, a či tam sedí a mudruje v opozícii, alebo nemudruje, to je skoro jedno). Odstúpenie je to najmenšie, čo mohol urobiť. Ďalší krok bude, ako hneď spomínal, kupovanie si príbuzných - to spomínal ako prvé, úbožiak. Podobne to úspešne spravil aj Skrúcaný - sa čudujem tým príbuzným, že sa dajú kúpiť.

- Neviem, čo mu hrozí v jeho advokátskej praxi, ale to je zaujímavá myšlienka, že ju má ohrozenú. Určite je dopad tohto prípadu na jeho advokáciu dôležitejší, ako potencionálne dva roky mimo parlament.

- Ak by neodstúpil, boli by všetci antibaštrnácki trolovia so svojimi rečami o odstupovaní ministrov na smiech ešte viac, ako sú teraz.

lecce

ak je diera na pravej strane predneho okna, tak chodec sa nepozeral dolava, inac by nevstupil do laveho pruhu, ak by videl, ze bliziace sa auto nespomaluje
alco a doprava nejdu dokopy pre nikoho

domino efekt, kazda malickost moze zmenit buducnost
ak siel sofer kupit papiere pre svoj pripad galanta, tak to z toho je len poucenie, ze fe*akom sa vyhybat oblukom..prinasaju iba svrab a nestovice

lecce

dva trochu chillin momenty videa

datum a cas stretu, ak by jednemu "patril" datum a druhemu cas

19.09.2016_19.59.16
19.09.16___19.59.16
.9..9..6_____ .9..9..6

hned po, od 20. do 59.sekundy, je cesta bez premavky,... clovek je tvor spolocensky