Po voľbách

Po 29. februári sa pokúsia postaviť babylónsku vežu. Prvé, čo spravia, vyberú uhoľný kameň - Smer - a stavba sa zrúti.

 

Národné sily nemôžu voľby vyhrať. Národné sily musia najprv vyhrať v jednotlivých stranách - v Smere, v SNS, kdekoľvek.
Kto volí Žaľudov, Oľanistov, SP, SAS, KDH a Smerodina?

Lepšie povedané - čo volia tie národné sily, ktoré tu niekde musia byť? KDE do pekla vlastne sú?

Ja súhlasím s Rolandom, že ĽSNS je len radikálne krídlo spoločnosti, dosť zúfalo bezmocné. Obklopené šelmami a neskúsené. Bez dostatočného intelektuálneho backgroundu, skúseností aj bez peňazí. KDE ale má tento národ to svoje svoje skutočné jadro? Čo robí?

Hanba tohto národa nie sú žiadni extrémisti. Ani tí "pronárodní" či "fašistickí", ale ani rôzni tí "progresívci", konieckoncov robiaci len to, za čo im plynú zvonka peniaze. Hanba slovenského národa je jeho stredné jadro, ktoré sa stále neprebralo.

Tá mlčiaca väčšina, tá žaba na prameni.

Po voľbách dostane ďalší šok.

Možno naskočia, ako po elektrošoku srdca.

Ak nenaskočia, buďem hlasovať za ďalšie šoky.

 

 

 
Ľubov

Pozrela som sa na účasť v jedn.parlamentných voľbách https://www.nrsr.sk/web/?sid=nrsr/historia

Jennoznačne najvyššia bola v roku 1998 -86 %.Potom sa to už klesalo na cc 60 -70,viac už nebolo . Ešte menej ľudí rozhodlo o nainštalovaní Čaputovej.

Spomínam tiež na volby v 2002,keď sa SNS nedostala do parlamentu. Bolo mi mizerne,ani som pár dní nič nemohla jesť..-)Je to úsmevné proti tomu,s čím sa budeme musieť vyrovnať 29.2. Presne viem,ako to myslíš.

Ľubov

https://www.rtvs.sk/televizia/live-nr-sr

"Sme sa dožili", Peter Pellegrini ,prvé slová za náhradným rečníckym pultom.

Norman

Pellegriniho prejav stojí za to - bezpochyby najlepší prejav, aký som na Slovensku počul. Správna dynamika a razantnosť. Alebo som s ním najviac súhlasil :)
Tu nie je celý, ale niekde určite bude.
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/3669-ako-prebiehal-bo...
https://www.hlavnespravy.sk/poslanci-maju-treti-pokus-zacatie-rokovani-z...

Dobre, že tam prišlo na balkon v sále ako hostia verejnosti nejakých 30 starších ľudí, a tú Beblavého ČVARGU doslovne vypiskali. Aj to prispelo k tomu, že Beblaváci odišli so stiahnutým chvostom. Prejav verejnej mienky má svoju silu.

Roland Edvardsen

Pellegriniho si pamätám ešte niekedy z r. 2016, keď to bol práve on, kto v O 5 minút 12 obhajoval Ficove výroky voči moslimom (bol tam vtedy aj Sulík, ktorý sa vyjadril, že takéto výroky by si nedovolila ani Marine Le Pen - čo je pravda :-)). Ale potom čo sa stal premiérom začal chytať "maďaričovské" maniere. Chcel pôsobiť akoby v kontraste s potopeným a nahnevaným Ficom, ktorý už nemá čo veľmi stratiť. Chcel byť stredový socdemácky politik - usmievavý a umiernený premiér, ktorého bude rešpektovať aj Bratislava, aj mainstreamové média, ktorému dajú "všetci" pokoj. Hovorím, niečo sa v poslednej dobe zmenilo, akoby si uvedomil, že globalisti ho hodia cez palubu, že nateraz nebude pre nich nikdy dostatočne dobrý, tak ako sú dobrí opozičníci. A ak ho oproti Dankovi a Ficovi globalisti (relatívne) šetrili, bolo to len a len do času. Hlavne posledný mesiac aj niečo chrlia, a to najmä Nko, jeden agresívny výpad voči nemu za druhým. A včera sa obzvlášť činila Tódová a buzerant z Aktualít - Bardy. Už ani Pellegrini nemá veľa čo stratiť. A to je dobre.

Norman

Ja mám informáciu, že Pellegrini poskytol rozhovor časopisu Plus Sedem dní, kde vraj okrem iného došlo aj na jeho sexuálnu orientáciu. Vyjadril žiadosť, aby tam toto nebolo, v čom mu vraj (šef)redaktorka vyhovela. Ale nejak následne sa globalistické sily ozvali a túto osobu vyhodili z práce. Za tieto informácie neručím, počul som verziu o vyhodenej riaditeľka Plus7dní, neviem, ale minimálne jadro bude v tom, že Pellegrini mal stret s médiami aj kvôli tomuto - v zmysle, že prestitúti nie sú schopní dodržať ani základné nepísané dohody, že Pellegrini sa im snaží vyjsť v ústrety a je s nimi kamarát, ale oni neodolajú a rýpu ešte aj do tohoto. To dokáže naozaj nasrať a priviesť k pochopeniu, že u globalistov nebude nikdy šetrený, a že nedostane u nich šancu. Príklad Maďarič ale aj Druker sú predsa len poučné.
Preto Pellegrini zostruje.
Všeobecne by sa dalo povedať, že Smeráci od večného ustupovania azda prídu na to, že treba útočiť. Tu je zas príklad úspechu Blaha, pritom útočenie nemusí byť samozrejme tak absurdne marxistické, až šaškovité. Sociálna demokracia je na Slovensku najmohutnejšia reálna sila. Silnejšia ako národovectvo, ako kresťanstvo, ako prozápadný liberalizmus, nehovoriac o čomkoľvek inom. Sociálna demokracia (aj napriek svojmu historickému vzniku) ale NIE je marxizmus. Respektíve marxizmus je len jedna a to dosť mizerná forma sociálneho hnutia, pokusu o sociálnu racionalitu, pokusu o obranu pred totalitnými globálnymi korporáciami. Marxizmus úboho zlyhal, patrí na smetisko dejín, ale ten problem a boj tu samozrejme stále je. A treba ho riešiť na národnej úrovní, organickým štátom a podobne.

Lebo kto si prečítal napríklad aj Blahovo Antiglobalistu ten vie, že je sociálna demokracia je v dnešnom svete spojená s národnými hnutiami (v konflikte s globálnymi plutokratickými korporáciami).
To je mainstrem súčasnej politickej filozofie, naozaj žiaden extrémizmus, naopak. To je boj, ktorý žijeme a to je budúcnosť. To je šanca pre Pellegriniho, pre bežných ľudí práce a pre budúcnosť SMERu tiež.

Tom

Fico má konceptuálny rozhľad a znalosti, čo o Pelém nemôžme tvrdiť. On prezentuje "5. kolónu" v SMERE, tú "progresívne" ladenú a riadenú Godzillou ( nadnárodý kapitál ).

http://www.nwoo.org/2020/02/13/slovensko-byt-ci-nebyt-cast-vii/

Norman

to je tvoj článok?

Roland Edvardsen

Ten text z New Order som po informácii, že Bystričan Pellegrini bol utajený primátor Piešťan (ja Piešťany celkom poznám, lebo moje rodné mesto je relatívne blízko) ani nechcel ďalej čítať, ale nakoniec som tú grafomanskú zlátaninu teda dočítal do konca - a neľutujem, lebo toto je tam ešte tá najmenšia perla pre zasmiatie. Kam sa na toto hrabe nejaký Bavolár z HS alebo Katalin Tara? Toto je tak symptomatický text, typická kvázi-insiderská alternatíva, strašne prekonšpirovaná a špekulantská - vyslovene šialeno pôsobiaca (až by človek začal konšpirovať či aj toto nie je nejaký konšpiračný zámer). Presne toto sú tí insitní "politológovia" (za akého sa chce vydávať aj tento autor), ktorých tak rád spomínal Ilmoran. Najlepšia chuťovečka, imho, bola asi toto: "Ktovie, či nie práve tam mu (Pellegrinimu) vnúkli ideu s tým dvojitým esíčkom v novom straníckom logu, veď predsa dojemná láska Európanov k tejto ich celoeurópskej esesáckej armáde hrdlorezov nestarne a s vekom sa stáva len výraznejšou, ako víno". :-D

Ale aby som sa len nesmial: povedzme, že ten text má isté pravdivostné jadro. Ale hovorím, že keď sa na to nabalia tie haldy pochybného balastu, okatých výmyslov, hodnota sa prudko vytráca.

Povedal by som, že Pellegrini môže byť dobrý technokrat (a má i istú svojskú charizmu - niečo ako slovenský Macron :-)), ale chýba mu populistický drajv Fica a zahraničná politika sa ukazuje byť jeho najväčšia slabina. Je slabinou, keďže v nej dával výlučne na Lajčáka. Povedzme, že tam sa dá s autorom súhlasiť. Lenže tu máme aj kameň úrazu. Kto tam inštaloval a celé roky držal Lajčáka? Fico mal na všetko 12 rokov vrátane obdobia, kedy mala moc výlučne jeho strana (paradoxne práve v tomto období bol Smer umiernenejší a centristickejší než kedykoľvek predtým. Čím je strana úspešnejšia, tým je menej radikálna a vice versa - taký je patern u Smeru). Ale on to s takými ako Lajčák a Raši to Fico predsa ťahá už roky rokúce - bez zmeny. A Pellegriniho si vybral vyslovene on ako nástupcu. Si pamätám na tuším r. 2016, kedy ho predstavoval spolu so Sákovou ako "budúcu generáciu", ktorá raz prevezme Smer. A dnes sa to práve stalo: dominantným sa stáva tandem Pellegrini-Sáková nahrádzajúci tandem Fico-Kaliňák.

Fico bol unikátny zjav na slovenskej politickej scéne, ale myslím, že autor je veľmi naivný v tom pohľade, ako Fico "vie" a hrá 3D Chess a všetky jeho ústupky a omyly sú len stratégia alebo mu teda "priložili hlaveň k hrudi". Pripomína mi to teórie nekritických zástancov Trumpa. Ficovi žiaden Raši, Lajčák ani Pellegrini hlaveň ku spánku nepriložili, keď utekal na ústavný súd. To bola len jeho sebeckosť a zbabelý útek (lebo sa mu dlhodobo a otvorene nepriatelia vyhrážajú kriminalizáciou - a on možno tuší alebo vie, kto všetko niečo na neho má) uprednostnený pred vlastnou stranou. A preto by aj on kľudne išiel so žaluďom, ak by mal záruku, že bude mať pokoj (autor však má pravdu v tom, že opozícia bude viac vyhovovať Pellegrinimu).

A že ho Pellegrini dnes vytláča? Nuž, ide si len po to, čo mu už beztak dlhšie a dávno bolo sľúbené. A to je ten smutný fakt pre Fica, že ak by neurobil tie ústupky s Pellegrinim, Smer by nemal dnes preferencie 17-22%, ale 10-13%. To vedia dobre aj v strane, a preto Fica viac a viac straníkov vníma ako bremeno. Ja súhlasím, že to čo Ficovi urobila globo mafia bolo nefér svinstvo, ale svojim zabarikádovaním sa v strane by len viac obmedzil jej dosah a význam.

Norman

ja som to ani nebol schopný či ochotný prečítať, len prebehnúť, veď to aj bolo nekonečné.

Nie je pravda, že my tu sme príliš kritickí na ostatných - pravda je, že v alternatíve skvosty tiež nerastú sami od seba.

Čo sa týka Ilmorana - hej, ten vedel byť kritický - smola je, že on sám okrem kritiky nevedel vytlačiť ani jednu vlastnú myšlienku. To je vlastne tiež typické pre alternatívu.

Čo sa týka Smeru - Fico možno je trocha bremeno, ale bez Fica sú (zatiaľ) nič, ako SDKU bez Dzurindu či HZDS bez Mečiara. Ale ja to vidím tak, že si rozumejú (Fico a Pele) . A ako píseš
Čím je strana úspešnejšia, tým je menej radikálna a vice versa. Takže to môže byť lepšie.

Ale najviac ma zaujalo, čo som si v tom článku sám nevšimol:
"Ktovie, či nie práve tam mu (Pellegrinimu) vnúkli ideu s tým dvojitým esíčkom v novom straníckom logu, veď predsa dojemná láska Európanov k tejto ich celoeurópskej esesáckej armáde hrdlorezov nestarne a s vekom sa stáva len výraznejšou, ako víno"
To mám práve najradšej, týchto staronových "antifašistov", týchto zbabelých potkanov, čo chcú stále tlačiť len po vetre a podľa prikázaných paradigiem. Tento hnoj spôsobuje túto stagnáciu, toto krútenie sa dokola. Ja tu politiku nerobím, ja sympatizantov naozaj nepotrebujem, vždy som tamtých ľudí kritizoval a vysmieval sa im (keď to mám slušne povedať).

Roland Edvardsen

No, aj ja som sa sám sebe čudoval, že som to dal. Ale tak zaujalo ma kam až ľudská predstavivosť dokáže zájsť. A tento grafoman posúva hranice ďalej než iní. A aj som si myslel, že väčšiu šialenú zlátaninu v ten deň už nebudem čítať, ale potom som natrafil na ďalší jeho text: http://www.nwoo.org/2019/01/29/metastazy-plaziveho-majdanu-na-slovensku-...

Najlepšia konšpirácia: Pelle podplatil Harabina, aby kandidoval a tak znemožnil Smeru vyhrať prezidentské voľby. :-D

Ja som sa posledné obdobie dosť sústredil na hentých židokresťanov (odlišujem od kresťanov, keby dačo. Jeden môj obľúbený autor to tak raz pekne napísal: "Som kresťan, nie abrahámista. A poznám rozdiel."), ale hentí tí socíkoví putinofili (a aj čechoslovakisti a marxisti), tak to je veru ďaleko väčšia divočina. A pritom ja som za sociálnosť, a aj celkom obdivujem Putina a som proti takým záležitostiam ako sankcie proti Rusku. Lenže tu sme opäť pritom, že čoho je moc, toho je príliš.

Znovu sa budem opakovať: áno, toto je ten úpadok, Kalijuga. Úpadok štandardov, keď tu alternatíva predstiera, že prehnané kecy Harabina o 11 000 negroch, ktorým sa bude vyplácať 800 eur, sú dostatočne hodnotné na to, aby sme ich brali vážne. Ľudia naozaj otupejevjájú, ako povedal klasik :-). Aj z tohto tolerantného prístupu pro-národnej sféry potom budú profitovať kdejakí škodliví šarlatáni a psychopati - bez ohľadu na ideologickú spriaznenosť.

Norman

To by bolo na samostatnú tému - toto hlavne na slovenskú rozšírené napodobovanie a vzývanie.
Milionkrát bolo upozornené, že malé Slovesnko sa k niekomu musí stále lepiť - ale to je akosi prirodzené, keď samo nie je silné. S tým sa ťažko niečo zmení. Čo sa ale zmeniť dá, ale na čo sa málo upozorňuje, to je toto napodobovanie, "totofília a tamtofília" :).
Pritom niekoho povrchne napodobovať je takmer vždy škodlivé - väčšina ľudí u nás nevie, ako to v Rusku funguje a kto to je Putin (ani ja nie). Horkoťažko si človek môže povedať, že je to pre Rusov dobré a povedzme pre nás dobré - ale zaručene nik u nás nedokáže toto napodobiť, ba ani to u nás nejde.
Ale to nie je len o Rusku - v dnešnej dobe sa ešte viac napodobuje Západ, najviac Amerika, a mnohí neznalci sa idú utrhnúť aby napodobovali to, čo poznajú len povrchne. To sa týka aj vzorov ako Nemecko, Rakúsko, Maďarsko ... týchto bližších susedov, i keď s tými musíme hladať nejakú formu podobnosti.
A táto -fília je škodlivá aj do minulosti a kultúrnych . Poviem to tak - vzývanie hitlerovcov je rovnako škodlivé, ako vzývanie židovcov (kto by lepšie poznal germánsku renesanciu, tak by vedel, že boli kritickí voči predošlým politickým a kultúrnym platformám napr. cisárskeho nemecka a podobne, a odmietali nejaké napodobovanie )

Totofíliu a tamtofíliu strieka do krvi národa vždy ten, kto ju chce otráviť.

Roland Edvardsen

Hej, to interview je aj natočené - a to video sa dostalo k Tódovej (agentka). V rámci novinárskej etiky, aj inde na Západe a všeobecne, platí, že na sexor sa takto priamo nepýta (dobrý text napr. tu: https://nozicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=745899), na druhej strane tu bola už dlhšie trochu polemika, prečo korpo-splašky do toho nejako viac nevŕtajú (lebo to pochopiteľne môže byť jeho Achillova päta), takže áno - možno bola nejaká tichá dohoda a tú sa pred voľbami rozhodli globo splašky porušiť a taktiež to hodili do éteru asi naschvál v čase, keď vyšlo to druhé Kiskovo video, aby prekryli Kiskovu sračku.

Sociálna demokracia má aj na Slovensku svoje miesto - a tu treba opäť dať uznanie Ficovi za to, že dokázal udržať jej slovenský charakter. A áno, historicky bola naozaj spájaná aj s národnými hnutiami - kombinácia národného sentimentu a socializmu nie je vôbec nič nové, to možno len niektorým Američanom príde dnes zvláštne. :-) Ale aký bude ďalší vývoj v Smere a sociálnej demokracie na Slovensku - nuž to nikdy nebolo viac nejasné než dnes.

Inak včera ste pozerali Na hrane? Kotleba bol celkom ok (inak on je celkom nízky, pôsobil tam na mňa trochu ako trpaslík. Alebo to bolo len nejaké skreslenie? Či tí ostatní sú takí vysokí? (Pellegrini, Danko a Kiska sú, to áno). Kiska = čistá tragikomédia. Hovorím, nech mu len dajú čo možno najviac priestoru pred kamerami. Toto musí mať odstrašujúci účinok na každého normálneho človeka.

nové