Protesty či prechádzky - slovo proti

Dnes majú byť nejaké neoficiálne prechádzky či protesty. Prvý, o 12.00 h na Hodžovom, už prebieha.
Nešiel som okolo. Ani náhodou.


Dôvodov je niekoľko:

1. Opakovať demonštrácie nemá zmysel. Naopak, každá ďalšia len unavuje ľudí, príde ich vždy menej a menej, až sa nakoniec všetci vykašlú a už ich to nezaujíma. Bývalý poslanec Marček mal v tomto dokonalú prax, ale aj iní to tak skúšali. Každá demonštrácia teraz len kazí skvelý dojem, aký urobila demonštrácia 17. novembra.

2. V čase pandémie sa na demonštrácie ľahko bude hádzať vina. Takéto stretnutia sú nástrojom, ktorý sa dobre hodí neschopákom na vláde. Kto je vinný za zlé čísla? Výhovorka bude: opozícia, radikáli, kotleby, lebo robili mítingy v najhoršom období. Naozaj rozmýšlam, či mali kotlebovci a im podobní v tomto nejaké školenie, alebo či sú len talentovaní sabotéri-samouci. Či to robia sami, alebo ich za podobné veci - a že ich za tie roky bolo hodne - či ich za to platia. Upozornenie pre týchto - nacionalisti nikdy neboli a nie sú anarchisti. Politika nie je exhibicionizmus a samoúčelná zábava (na to máme Borisa Kollára).

Preto som tam ani náhodou nešiel - lebo nielen, že toto nechcem podporiť ani svojou skromnou účasťou, ale už má tí ľudia, čo to zvolali, ani tí, čo tam prišli, v reále nezaujímajú.

 

fotka zámerne neukazujúca počet dnes prítomných dobrákov

A čo je výsledok? Nič, niente, prázdne kecy, odpad. No to ste si, ale hlavne národu, teda pomohli. Ďalší matovičovci. Demonštrácie majú ukazovať silu, nie prázdny folklór.

Ema

Pred pár dňami skúpila poľská vláda cez ropný kolos PKN Orlen všetky regionálne médiá. Zabezpečí si tak dosah aj do poslednej dediny.

Takto sa to robí. A nie cez svoje kontíčko na Cukerbergovom pejzbúku. Toto ste si mali zabezpečiť, keď ste boli pri moci, cicvori. Teraz sa do médií dostanete len vtedy, keď potrebujú ukázať, akí ste nemožní, blbí a ako dostanete od polície po čuni.

slaven1

Navyše, pejzbúk v kritickej chvíli jeho majiteľ pre našich politikov vypne, ak bude informácia v jeho neprospech (a iná na dlho nebude).

Ďalšia silná myšlienka čo zaznela vo videu, bol výsmech tých, čo sa v 1990 pokúšali stále dostať na vysoké posty KSSS. Joj, tak som si spomenul na našu dnešnú americkú vládu Slovenska.

https://www.youtube.com/watch?v=PPkcxZMCYkc

nové