Pýtajte sa majiteľa

Zajačí pysk v roli premiéra dnes v Sobotných dialógoch RTVS fičal ako napichaný. „Ešte stále čerpáme suroviny z Ruska, to je tiež ešte oblasť, do ktorej sa dá ísť, ak sa na nej dohodneme. Zvládneme to, už sme o tom diskutovali na vláde, máme pripravené alternatívne plány. V rámci Európy by sme to tento rok do jesene bez problémov vedeli zvládnuť."

Americký pajác teda žiada zastavenie prísunu ropy z Ruska na Slovensko. Ak sa nemýlim, na území Slovenska je jediná rafinéria. Mal by niekto zajačiemu pysku ozrejmiť, že je to majetok maďarskej spoločnosti MOL, v ktorej má časť akcií priamo maďarský štát. Ten istý, ktorý si zachováva zdravý rozum, zásadne hovorí len o svojich záujmoch a nevalí do zóny horúceho konfliktu stovky ton zbraní. 

Takže skôr ako Heger vypne Družbu a odstaví tunajšiu rafinériu od lacnej suroviny s parametrami, na ktoré je technologicky napasovaná, mal by pokonzultovať u majiteľa v Budapešti. A prípadne hodiť reč aj s Ivanom Miklošom, ktorý sedí v dozornej rade MOL. Táto spoločnosť minulý týždeň požiadala Rusko o navýšenie dodávok ropy cez Družbu nad zakontrahovanú úroveň. Toľko omieľaný ropovod Adria tu síce je, ale nikto nemá skutočnú chuť používať ho ako náhradu Družby. Dôvody sú čisto biznisové.

 
slaven1

> v ktorej má časť akcií priamo maďarský štát. Ten istý, ktorý si zachováva zdravý rozum, zásadne hovorí len o svojich záujmoch a nevalí do zóny horúceho konfliktu stovky ton zbraní.

Inak povedané: ten štát, čo nevyhlásil Rusku vojnu. Inak MOL je z veľkej časti americký (ako inak vo východoeurópskom satelite), aj preto tam sedí mopslík Mikloš (preverený káder).

Sledujúc aktivitu našej nevlády, zlá správa pre Duslo Šala: lacný plyn z Ruska nebude: https://nadhlad.com/comment/41902#comment-41902

Ako to napísal Paolo Gentiloni, eurokomisár hospodárstva, na svojom účte v americkej socsiete Twitter? Niečo v zmysle, som najväčší zástanca protiruských sankcií až do chvíle, keď sa zastavím na čerpacej stanici. Pročkovci si toto samozrejme neuvedomujú, po noty na americkú ambasádu jazdia na bicykli.

Neviem či "citlivo vnímate" situáciu, ale zúfalcom pribudla po #lebofico, #lebokotleba #lebokorona nová výhovorka prečo im nejde: #LEBOPUTIN. Najnovšie zlý Putin vstupuje do ich malých životov a hádže im polená pod nohy...

nové