Roaring twenties

To, že ľudstvo je nepoučiteľné, dokladá aj odstavec z článku v Postoji.

Práve teraz v novinách viacerých krajín vychádzajú články porovnávajúce našu situáciu s „roaring twenties“, s búrlivými alebo burácajúcimi dvadsiatymi rokmi minulého storočia. Aj vtedy mali ľudia za sebou mor (neporovnateľne horši – španielsku chrípku), k tomu takú maličkosť ako prvú svetovú vojnu – a žúrovali do rána. Jeden nemecký komentátor predpovedá, že niekedy v tomto roku sa začnú naše búrlivé dvadsiate roky. Že ľudia si vynahradia stratený rok života. Že budú nespútane konzumovať, cestovať, oslavovať, sexovať.

Nepoučiteľní.
Samozrejme, je možné, že ľudstvo bude besne vystrájať. Podobne, ako v dvadsiatych rokoch, tesne predtým, než z dôvodov nespravodlivo ukončenej vojny v Európe a boľševikmi zabitého impéria v Rusku neupadli do novej masakry. Podobne, ako na Titanicu, kde tancovali aj s už rozpáraným oceľovým bachorom lode.

Takže ľudstvo vraj bude zas "nespútané". Možno. Ale je tu minimálne niekoľko otázok:

Čo chcú pre boha ešte konzumovať? A kam chcú do boha ešte cestovať?

Musím sa smiať. Také texty, ako tamto, sú oslobodzujúce, lebo dokazujú, že ľudstvo naozaj potrebuje tvrdé lekcie. 

 

iris

.

Náhodný okoloidúci

Kdesi som videl fotku, na ktorej mal byť najvyšší šéf Pfizeru so sedemramenným svietnikom. Navyše ich vakcínu už hromadne pichajú obyvateľom "jedinej blízkovýchodnej demokracie". Takže asi bude "kosher".

nové