Sakrálna obeť a malá púť

Ako som slúbil, bol som sa pozrieť na stretnutie tých ľudí. 

Položili ku stene ikonu dvoch mŕtvych. Tentoraz to nebol Ježiš Kristus či Pannamária, ale psychomechanika bola rovnaká. Kládli ku nim kahančeky, ktoré dostávali od organizátorov. Postáli, zas niekto zomrel a nie sme to my, treba sa poďakovať.

 kuciak kult

Pekný kult. Ľudia milujú mrtvych, nie je to nekrofágia, ale majú radi ten pocit, že sa im deje krivda a tým sú menšie ich vlastné hriechy. 

 

Rozdával sa teplý čaj, rozdávali sa kahance, samozrejme zadarmo, Matovič má prax v organizovaní omší pod holým nebom. 

Potom sa ľudia vybrali pochodom cez Obchodnú k úradu vlády. Tam vystúpila dlhoročná nadšená matka obete, Remiášová. Matky súčasných obetí zrejme nemali záujem, tak zaskočila profesionálka. To ona rada.

Nebola zima, bolo príjemné počasie, keď som tam bol, bolo ticho, lebo veď kult si vyžaduje pietu. 

Ľudia na mňa pôsobili dosť neisto. Vedia, že je zle a sú to vnútorne zbabelci. Bolo ale vidno aj menšie skupinky organizátrov, chlapov v čiernom, ktorí dohliadali a kontrolovali - tí si slubujú za svoje pasenie oviec nejakú krv aj pre seba.

Je naozaj neprístojné, aby profesionálni vrahovia platení zo zahraničia vraždili slovenských občanov. To, že sa mladý Kuciak dal dobrovolne do služieb hydry, ktorá ho nakoniec zožrala, nie je ani čiastočné ospravedlnenie smrti jeho a jeho priateľky. 

Takto nevinne to začína, "ja vás poprosím..." Hvorecký nervne riadi naivný záskok a poskoka. Ako to skončilo, vieme. Aj vy robíte pre Soroša? No veľa šťastia želám.

 

Tesne po pochode Fico zvolal krátku tlačovku kde vyhlásil oficiálne, že opozícia chce získať moc a že Smer sa bude brániť. Začal našou otázkou Cui bono a dúfam, že chápe, kto naozaj zavraždil mladých. V piatok má byť hlavná demonštrácia, potom v nedelu prejav Kisku reagujúci na situáciu. Kedže dnes sa Maďarič zachoval ako prvý zradca, opozícia dúfa v podobnú zbabelosť aj u iných. Ťažko odhadovať, aké potkany sú ešte v Smere, SNS a Híde, ale mali by sme ich varovať - ak vojaci opustia zovretý šík, oponent ich potom ľahko pozabíja po jednom na úteku. Na zľutovanie od psychopatov nech nedúfajú.

Pravda, Majdan to nebude. Pri Majdane sa v Kyjeve strielalo do ľudí na námestí a najmä behali žoldnieri priamo v parlamente a v prezidentskom paláci. Na to anglosionisti na Slovensku nemajú. 

Ale netreba sa obávať ani toho, že by sa koalícia naozaj rozpadla a nechala moc na ulici. Národ je tu ten istý, ten sa svojej moci nemôže vzdať, aj keby chcel, v prípade nejakého prevratu by dokonca  mohol vytvoriť nové hnutie - viac nacionalistické, viac odvážne, menej probruselské, menej nostalgické. Fico bol roky menšie zlo pre národ, dnes už je trocha paradoxne menšie zlo aj pre anglosionistov. Ale nehovorte im to, nechajme ich, nech sa na ňom popália.

 

 
iné texty: Pravda
Náhodný okoloidúci

Nie tak dávno nás bruselskí , ale aj niektorí slovenskí euroidioti presviedčali, že teroristické útoky sa stanú bežnou súčasťou našich životov, že si na ne máme zvykať. Preto je na mieste otázka - čo keby sme si zvykli aj na vraždy novinárov? Alebo má život novinára väčšiu cenu ako život - čo ja viem - traktoristu alebo predavačky?

Norman

tento výborný, zatiaľ nikým nespomínaný a pritom stručný postoj tu zdôrazním, aby ho viacerí videli a dostal sa k verejnosti.

Ľubov

a ja ho začnem používať v živej reči,na návštevách,pri stretnutiach so známymi,ale úplne ideálne by bolo,aby sa to vrátilo k svojmu originálnemu pôvodcovi výroku,a to je tuším Hríb.

Náhodný okoloidúci

Bol to najväčší a najvýznamnejší "lovec konšpirátorov", čo znevažoval obete teroristických útokov porovnaním, že pri dopravných nehodách aj tak zahynie oveľa viac ľudí.

Norman

že ale novinári sú "piliere demokracie", "ochrancovia demokracie".
Takže si pamätať:
1. Novinári nie sú nikým volení a tak nie sú žiaden ochranný faktor demokracie (práve naopak). Ochranca demokracie je zvolený človek a jeho sila je sila jeho mandátu, o ktorý ho nik nemôže obrať lacnou zámienkou.

2. Ochrana slobody slova je na každom človeku, každý jeden občan má rovnaké právo na slobodu slova a ochraňuje spoločnosť pred zločinom, nielen platení novinári.

3. Demokracia nemá žiadne nevolené piliere s nadprávami, ani v novinároch - ináč by zajtra niekto prišiel s tým, že policajti sú piliere demokracie, že armáda je pilier demokracie, že komunisti sú pilier demokracie .... Novinári nie sú žiadna nedotknutelná rasa.

(nie je to dokonalo napísané, ale tak nejako to je)

Ema

Pamätáme si ešte na kauzu "skupinka", čo bol krycí názov pre obrezanú mafiu? Hehe, tam keby sa skúmali prepojenia tejto mafie na vládu, zostali by vo vládnych objektoch len upratovačky.

No ale späť k skupinke: https://aktualne.centrum.sk/pred-piatimi-rokmi-sa-zacala-kauza-skupinka/...

... Premiér Dzurinda oznámil, že existuje skupinka, ktorej členovia škodia štátu, Slovenskej informačnej službe i jeho strane SDKÚ. Kto skupinku tvorí, nepovedal. S údajným menoslovom prišiel nakoniec podpredseda Smeru a vtedajší šéf brannobezpečnostného úradu Robert Kaliňák. 

 

Preto dnes zhypnotizovaní hipsteri z Bráátisky kričia z plných rachitických pľúc Ka-li-ňák od-stú-piť! Ka-li-ňák od-stú-piť!

Je to dávno, ale tá skutočná mafia nezabúda.


Norman

toto zapojenie Kaliňáka do riešenia mafie Skupinka bude zrejme najdôležitejší motív, prečo ho sionistické vrstvy tak intenzívne nenávidia. Nenávidia ho viac, ako samého Fica alebo kohokoľvek zo Smeru či vlády, roky ho prenasledujú a diskreditujú.

Samozrejme, blbečkovia z kaviarni o tomto nemajú ani šajnu, anglosionizmus alebo židovské mafie - to pre nich nejestvuje, to ani nedokážu brať vážne - tak hlboko boli zhypnotizovaní.

Ale Fico a Kaliňák by si mali uvedomiť, akého nepriateľa majú za svojím chrbtom, malo by im svitnúť, prečo sú večne ničení - napriek všemožným ústretovým krokom voči USA, Bruselu, NATO a podobne - to všetko je nič, pretože geopolitike vládne niekto iný a tej hydre nechtiac šliapli na otlak.

Našťastie aj pre nich, časy sa pravdepodobne raz znova obracajú a hydra by mohla dostať po frňáku tak, že načas bude zalezená vo svojich špinavých nôr a všetci si vydýchneme. Vzdávať to teraz by bola naozaj chyba.

Náhodný okoloidúci

Viete o nejakej politickej vražde, ktorú sa podarilo vyšetriť?

Norman

Ale mám inú otázku:
Viete o nejakej politickej vražde, ktorá rozpútala farebnú revolúciu, že by ju spáchal niekto iný, ako americké tajné služby?

(viete vôbec o nejakých politických vraždách, že by ich spáchal niekto iný, ako americké či izraelské tajné služby?)

Ľubov

To je ten prípad novinára z roku 1793?
Jean Paul Marat,fanatický stúpenec revolučného teroru. Však viete,revolúcia požiera svoje deti.Aj vo vani.

ps.Možno to nie je dobrý príklad.Pretože nevieme s istotou povedať,kto bol za Veľkým francúzskym majdanom...

Norman

Hej, u Marata to ešte neboli priamo americké služby, ale ešte len ich predchodcovia, slobodomurári :-)
Trockého zas Stalin, no hej, okrem anglosionistov aj ich učni, aj keď neposlušní.

Ale vážnejšie, ešte niečo k veci.

Tieto exhibičné vraždy boli páchané z dvoch dôvodov:
buď ako provokácia na spoločenské nepokoje, alebo ako pomsta. Aj skutočné mafiánske vraždy spadajú zväčša do druhej kategórie, majú hlavný motiv pomstu. Kuciak ešte nič nedokázal, takže žiadna mafia nemala dôvod ho vraždiť. Vraždiť preventívne je dosť nezmysel a ako sa píše, mafie novinárov vraždia málokedy, zastrašujú ich legálne.
Na vraždu Kuciaka preto zostáva prvý motív - politická provokácia.

Ak ho teda v afekte alebo z iných nízkych dôvodov neodfaklil jeden z jeho kolegov - tých by som preveril absolútne do posledného šróbika. Nech sa na mňa Bránik nehnevá, ale za neho by som ruku do ohňa nedal, o smrtiakovi Vagovičovi ani nehovoriac. Ale vylučujem tie válečky zo Sme, ti nie. Zato Holcová má určite kopu dobrých kamarátov.

Náhodný okoloidúci

Vražda Kuciaka a jeho drahej a následné dianie je učebnicový príklad "spôsobu práce" - modus operandi - západných tajných služieb.

https://www.hlavnespravy.sk/v-politike-nic-nie-je-nahodne-boris-nemcov-a...

nové