Spájanie ľudových síl v Európe - konferencia v Bukurešti

Konferencia proti nadradenosti EÚ nad členskými štátmi sa konala v týchto dňoch v Bukurešti. Paradoxne v bombastickom Čaučescovom paláci-parlamente sa jej zúčastnili viaceré politické strany, za SLovensko tam bolo hnutie Republika.

Účastníci:
- Fratelli d'Italia ( Taliansko)
- Lega ( Taliansko)
- Národné zhromaždenie ( Francúzsko)
- PiS ( Poľsko)
- Konfederacja ( Poľsko)
- AUR ( Rumunsko)
- Vlaams Belang ( Belgicko)
- Švédski demokrati ( Švédsko)
- Fínska strana (Praví Fíni -  Fínsko)
- EKRE (Estónsko)
- Obnova ( Bulharsko)
- Írska strana slobody ( Írsko)
- europoslanec Mislav KOLAKUŠIĆ ( Chorvátsko)
- europoslanec Ivan Vilibor SINČIĆ ( Chorvátsko)

Určite to pomôže, že sa tieto NORMALNE sily naučia spolu dorozumieť a spolupracovať

Video ku konferencii od Milana Uhríka:

https://www.facebook.com/watch/?v=1052221149279261&extid=NS-UNK-UNK-UNK-...

 
Truhlík

Dosť pestrá zmeska antiprogresívnych (=antifašistických aj keď to znie čudne), antiEUfederalistických strán.
Nie som si istý, či sa dajú nazvať ľudové.
Rozmýšľam, či patrí medzi nich taká AfD.

Norman

Dal som to sem, lebo to inde asi len tak nebude. Na diskusiu.
Ľudové v zmysle, že sú to stále dosť "ľudoví amatéri" - v dobrom slova zmysle.
AfD tam zrejme nebola - tá už asi nie je ľudová, heh.

Do tejto medzinárodnej skupiny sa pred rokmi vopchala Sme Rodina, podvodom a falošne, ako všetko čo robí je podvod a faloš. Vtedy bola napríklad LePennová krátko v Bratislave, v River Parku (ako hosť strany Sme Rodina). Už vtedy do tej skupiny mali byť vzatí skôr LSNS - ale propaganda urobila svoje, a vopchal sa tam Kollár , čo je absurdné) .
Pripadá mi zaujímavé, že v Rumunsku dostali takýto priestor, v tej centrálnej vládnej budove. Je vidno, že Slovensko je naozaj niekde inde než štáty východnej Európy - inde v zlom slova zmysle. Slovensko je ako žobrák s holým zadkom, čo sa chce hrať na pána - ale na to nemá. Inde sú lepší realisti, vrátane Maďarska, že áno. Slovensko chce stále robiť bíreša Američanom - čo je už riadne úbohé.
Čo sa týka AfD - bolo by lepšie, keby na Slovensku bola strana vhodná na partnerstvo s AfD. Žiaľ, také niečo tu nie je - tieto naše rôzne "ľudove" strany a hnutia nemajú dosť politického rozumu, a tie povedzme rafinovanejšie strany sú zas úboho bezcharakterné a hodnotovo primitívne (napr. SNS, ale na tú platí aj prvý nedostatok o neschopnosti).
Aby som bol pochopený - možno na Slovensku jestvujú šikovní ľudia v rôznych tých menších neznámych stranách a spolkoch, možno že hej, takmer určite. Ale voličská základňa ich očividne nikdy doteraz neocenila a asi ani tak skoro neocení - to je realita tejto republiky. Preto tu nevznikla či nevyvinula sa strana aspoň ako AfD. Na Slovensku sa musí každý verejný človek pretláčať ťažkym populizmom - a to zabíja akúkoľvek kvalitu :-(.

Jozef Novak

To je zaújmavá novinka.

nové