Spasiteľ ľudu znova - tentoraz lifestylovo

Jedna z hlavných cenzorov masmédií na Slovensku, Kernová, zachytila tučné sústo. Opäť je reč o Hitlerovi - tentoraz ale v "lifestylovom časopise pre mužov", v Slovak Man Magazíne.

Takže v tomto frikulínskom časopise pre metrosexuálov, namiesto toho, aby im (len) donekonečna opakovali, ako sú peniaze najdôležitejšia vec na svete, ako si treba urvať všetko, čo sa dá,  bez ohľadu na kohokoľvek, ako je dôležité kupovať značkové veci a brať si hypotéky... teda namiesto týchto vecí začali spomínať históru.

Titulok článku znie: "Hitler - spasiteľ ľudu?".

V pár vetách sa pospisuje veľmi zlá situácia Nemecka v medzivojnovom období, ako ľudia nemali na chleba, boli zbedačení a ako v tom čase prišiel Hitler ako „spasiteľ nemeckého ľudu,“ geniálny rečník, „záchrana z nebies," ktorý priniesol ľuďom "šancu vrátiť sa do normálneho života.“   


 

V článku autor nepriamo píše, že Židia si za problémy mohli aj sami: "Parazitovali na zdevastovanom nemeckom národe a nútili Nemcov padnúť viac a viac na kolená - nemožno sa potom čudovať, aký názor a postoj sa k nim v Nemecku vytvoril. Áno, časom to Hitler so svojou pomstychtivosťou trošičku prehnal, ale treba sa na to pozerať aj z druhej strany mince - nezačalo to bez dôvodu."

 

 

Z tohto článku cenzorku Kernovú samozrejme chytá zrádnik. Spomína súd, ktorý sa v týchto dňoch rozbehol v Čechách s vydavateľstvom Guide Média, cituje celý odstavec slovenského trestného zákonníka. Vraj si časopis mal zobrať na pomoc "odborníkov". Kedy a koho si majú časopisy brať na pomoc pri aplikovaní slobody slova, to už strážkyňa médii neupresňuje. Ale o to jednoznačnejšie na konci žiada o potrestanie redaktora slovami ".... nech nesie za text zodpovednosť".

Nebudem sa vyjadrovať k Hitlerovi - konieckoncov, každý si môže o ňom naštudovať všetko možné. Zaujmavé je mediálne dianie, to, že sú očividne dovolené verejné výzvy na trestanie novinárov. Preto vyjadrujem nádej,  že Kernová bude rovnako sebaistá, aj keď bude raz ona niesť zodpovednosť za svoje články.

Práve prípad Hitler by ju mal totiž poučiť, že aj najmocnejší ľudia sa rýchlo zrútia a strhnú so sebou do pekla všetkých svojích kolaborantov. A Kernová kolaborantka bezpochyby je.

Autor: 
buko

2x som pod ten kernovej clanok na SME napisal nasledovny komentar. Odpoved ziadna, komentar bol 2x vymazany, bez vysvetlenia, do par hodin. SME

Aj teraz, v tuto samu chvilu fasisticke bandy bombarduju, strielaju a upaluju ludi zaziva. Civilistov, pracovnikov uradov, nemocnic, zeny, opozicnych aktivistov. V Odesse, v Slaviansku, v Lugansku, v Donbase, v mestach a dedinach na juhovychode statu, ktory sa kedysi volal Ukrajina.
Preco o tomto neinformuju ziadne media?? Ked protestovali v Kyjeve na Majdane vedeli sme uplne vsetko este aj s akou plnkou doniesla babka teple pirozky uzimenym demonstrantom. Teraz ked ludi vrazdia ako na bitunku sposobom za ktory by sa nemuseli hanbit ani Hitlerove einsatzkomanda tak sa o tom v mediach mlci?? Len preto ze to nie su "nasi" ale ti zli Rusi o ktorych nasi vladcovia povedali ze mozu za vsetko?
Preco sa tomuto absurdnemu, pokryteckemu tichu v mediach nevenuje pani Kernova? Toto je ten nacizmus v praxi a deje sa to v susednom state! Postrielat ranenych leziacich v nemocnici - to uz nie ani vojnovy zlocin, ci genocida - to je ancikrist v akcii, priamo tu na Zemi.

Preco mame byt dokola a znovu a znovu (neprejde ani tyzden co by sa v SME neobjavil clanok o zidoch a holokauste) masirovani tzv. Holocaust industry a ich povinnym (zo zakona!) cislom 6 milionov ktore sa za ziadnych okolnosti nikdy, nijako, (ale inak je tu sloboda) nesmie spochybnit.
Preco sa vzdy na akukolvek kritiku ci negativnu poznamku o zidoch vzdy vyroji sprska kritiky na autora, nabehne cenzura a vyhrazky zalobami??

baloo

nyč není náhodú... Mediálny svet ako taký funguje dosť premakane a uzavreto, a v podstate zostáva akurát tak internet na iné názory. Pomer vplyvu 97:3 - podľa kvantity. Všimol som si aj v maďarských médiach, ako keby sa to doterajšie "tabu" častejšie spomínalo, resp. kadeaké otázky okolo plusminus. Aj maďarská vláda to tiško podporuje, ten nový mediálny zákon je tvrdší (tj. dáva oveľa väčšie možnosti vláde zasahovať, čo je správne a čo nie, resp. trestnoprávne trestať) a robí sa hystéria okolo sôch, ktoré napr. spomínajú maďarské obete dobývania Budapešti, čo je nehorázne, lebo obete s veľkým O sú len jedny. Je to určitý trend, až by som som povedal, že dvojstupňová provokácia. Dáky plátok, čo skoro nikto nesleduje vygrcia zo seba dáke povrchné oné čo si nikto ani nevšimne, a asi práve preto TAM, aby si to nikto nevšimol, lebo ide o REAKCIU. Týmto jediným článočkom je to právne opodstatnené, prečo idú pritvrdiť zákon, veď sa tu zverejňujú antisemitské články, zajtra budú horieť synagógy a potom... POTOM........ príde zas tá jediná hrúza ľudskej histórie, ktorá sa nesmie skúmať, taká je až hrozná.

Norman

Len výnimočne sa to stane, Baloo, že s tebou nejako nesúhlasím. Nie, to oni tak rafinovane nerobia. Moc nepotrebuje takéto zámienky na prípadné pritvrdenie mediálneho zákona.
Je to autentické: čoraz viac ľudí má prirodzene iný názor, ako sionistická strana a vláda a tak dochádza k novým a novým porušeniam ich taboo. A cenzori reagujú, keďže nič iné, ako vrešťať, nevedia. Aj keď je to kontraproduktívne.

Je to zábavné, lebo vidno tuposť systému.

Je to aj poučné, lebo kým taboo holokaustu je chránené zákonom a aj keď je najhoršie, nemá zmysel do neho rýpať, taboo Hitler zákonom predsa len až tak chránené nie je. Je zaujímavé, ako sa im v tomto bode tvoria trhliny na zdánlivo nerozbitelnej žulovej skale propagandy. Hitler síce povedal v bunkri pred odchodom, že "zajtra z nás urobia najväčších zločincov tisícročia", ale napríklad ja som v tieto dni náhodou narazil v Panta Rhei na monografiu Hitlerových malieb (presny názov nespomínam, bolo to v českom jazyku). Pekná vôbec nie krytická knižočka pre tých, ktorých zaujíma ujove umelecké schopnosti - a povedzme si na rovinu, mal bezpochyby talent, len vidno, že ho zajímala hlavne architektúra a tomu je jeho tvorba podriadená. Knižku som nekúpil, nech sa aj iní dozvedia, že aj takto sa dá - v kľude a objektívne.