Tri strany konfliktu

V dnešnej situácii padajú často rôzne politické termíny či osočovania, kto je kto. Aby sme mali jasno v súčasnosti, urobme opäť raz malý pohľad do minulosti:

 

Pred poslednou svetovou vojnou v Európe existovali 3 hlavné strany: 

A. Neofeudálny Západ, hlavne jeho sion-kresťanský anglo-americký blok.

B. Komunistický Sovietsky Zväz

C. Nacionálno socialistická Ríša a jej spojenci (Taliansko, Španielsko, Rumunsko ...)

Zjednodušene sa to nazýva Amerika, Rusko, Európa. A tri ideológie: kapitalizmus, kominzmus, nacizmus.

 

To, že pnutia predošlej neukončenej vojny spôsobia nové boje, bolo v roku 1935 až 1938 jasné každému z nich.

Nemci dúfali, že sa im podarí zjednotiť Európu dostatočne na to, aby jej sila dostatočne odrádzala netajené svetovládne zámery komunizmu, že zmenia včas a dôsledne jej neofeudálny krízou zmietaný štýl tak, ako ho zmenili v samom Nemecku - od človeka nehodnej chudoby a úbohosti k hospodárskemu zázraku a dôstojnosti.

Stalin v Moskve zas dúfal, že konflikt v Európe medzi Nemeckom a Anglickom ju oslabí a on ju potom ľahko obdňsadi a zavedie v nej komunizmus - čo mu aj vychádzalo až do roka 1941, ale po menšom zaváhaní sa s pomocou Američanov splnilo aspoň napoly v roku 1945. 

Americká sionkresťanská strana lavírovala v podporovaní raz nacistov proti komunistom, raz komunistov proti nacistom. Ich predstava bola presne taká, ako tá Stalinova - v kontinentálnej Európe dôjde k vojne a oni potom odpočinutí prídu a celú ju zaberú. Podobne to už živeľne prebehlo v roku 1918, teraz by to zopakovali cielene a chceli to využiť do posledných dôsledkov. Tento plán sa zo začiatku síce vyvíjal zle, západoeurópske štáty zoči voči Nemecku totálne zlyhali. Ale keď 21.júna 1941 predsa len vypukla veľká vojna medzi Ríšou a Sovietskym Zväzom, Churchil sa podľa vlastných slov išiel priam ušťať od šťastia. Nakoniec si Američania podelili Európu s komunistami a doteraz okupujú jej západnú polovicu.

Výsledkom poslednej vojny bol teda porazený nacionálny socializmu a zostávali vládnuť len dve strany: kapitalizmus a komunizmus.

 

Preskočme do súčasnosti. Sionkresťanský blok sa rozrástol ako rakovina, zaberá už celú Európu a snaží sa odkrojit  aj z Ruska Kyjevskú Rus. Moskva nie je už riadená neefektívnym komunizmom, ale nie je ani v rukách anglo-amerického sionkresťanstva. Zdalo by sa, že je to konflikt dvoch blokov, a je to naozaj konflikt dvoch blokov - ale napodiv stále počuť aj spomínanie toho tretieho, dávno zničeného "nacizmu, fašizmu". Ako to teda je?

Nacizmus je od svojej porážky synonym zla. Preto ho každý s radosťou používa, ak chce svojho oponenta uraziť a diskvalifikovať. Pre Sovietsky Zväz bola "výhra nad fašizmom" stredobod mytológie úspešnosti. Nepomohlo to síce, Zväz sa napriek tomu rozpadol, ale víťazstvo v 2.sv. vojne zostáva samozrejme navždy, rovnako ako nepriateľ. Ktokoľvek bude v Rusku mobilizovať sily, vždy bude jeho nepriateľ "fašizmus". Je vcelku druhoradé, že na Ukrajine sa poniektorí naozaj hlásia k Banderovi a jeho s nacistami dočasne kooperujúcej histórii. Ak by nebol žiaden Bandera, aj tak by boli západné zásahy na Ukrajine označené ruskou stranou za fašistické.

Je ale naozaj dnešný Západ fašistický či nacistický? Nuž, všetko je otázkou definície, ale hore spomenutá história nam jasne ukázala, že súčasný Západ, anglo-americký sionkresťanský blok, v žiadnom prípade nie je pokračovateľom nacionálne socialistického bloku. Je to naopak jeho nepriateľ, je to to zlo, proti ktorému Európa bojovala v prvej polovici 20. storočia a pred ktorým  sa musí brániť aj dnes. Merkelka je síce beštia a nemá svedomie ani rozum, ale Hitler to nie je - aj kvôli spomenutému je to práve jeho opak.

 

Celé toto píšem pre to, že tak ako, ako sa v roku 1941 sionkresťanom podarilo rozoštvať Európanov a Rusko, tak sa o to pokúšajú aj teraz. A dokonca používajú pri tom tú istú retoriku, tie isté emócie. Rusi majú bojovať proti "fašistom", Europania proti "komunistom". To, že Rusi už nie sú komunisti a Európania už nie sú fašisti je nepodstatné - presne tak nepodstatné, ako to bolo nepodstatné v roku 1941. Ak by neboli tieto "dôvody", našli by sa iné zámienky a ideologické "zdôvodnenia".

Som pevne presvedčený, že Európa, a konkrétne Nemecko, dokáže mať s Ruskom férové, rovnoprávne a priateľské vzťahy. Tieto dva geopolitické bloky sú dostatočne samostatné, so svojimi danosťami, pozitívami aj negatívami. Nie je nutné, aby medzi nimi dochádzalo k stretom. Dôvodom súčasného nebezpečenstva sú opäť ako v minulosti, bastardi spoza oceánu, ktorí si nič iné neželajú, iba nový konflikt v Európe.

Kým v minulosti musela Amerika Európou manipulovať, v súčasnosti v nej priamo vládne. Ak sa nezbavíme vlády Američanov, bude Európa znova zničená. Američania neboli našimi priateľmi ani keď tam ešte vládli anglosasi, dnes, keď tam vládnu židia, je to nebezpečný a Európe nepriatelský šialený zločinný štát.

Dnes každý pozerá k ukrajinskému frontu, ak to tak môžem nazvať, a s určitými obavami sleduje, ako horí a či sa požiar šíri. Ale podpalač NIE je na východe, ale na druhej strane a ten rozhodne, či do ohňa hodí výbušninu. Ten rozhodne, že zapáli požiar kdekoľvek inde a zvalí vinu na aktuálny lokálny konflikt kdesi na Dnepri. Nie pre Ukrajinu sa pripravuje sýrsky scénar, ale pre celú Európu je pripravený scénar krvavej bratrovražednej vojny.

Kým je Európa v NATO a v NATO rozhodujú Američania, dovtedy sú Európania neslobodní zajatci a rukojemníci. Buď z NATO vypadne Amerika, alebo bude treba vytvoriť samostatný európsky ochranný blok. Oboje je len formálne odlišné, je to v podstate jedno a to isté riešenie. NATO samé o sebe je len formálna inštitúcia - problém je to hore spomenuté, že v ňom rozhodujú Američania a ich ľudia. Tých treba jedným politickým rozhodnutím a škrtom pera odstrániť a každý z nás si bude môcť vydýchnuť.

 

 
ushiro

Norman, Tvoj názor, že podpaľač je na východe - to myslíš vážne?
Vidí sa mi, že si vo vete urobil chybu a vynechal predponu "nie" - teda že tam správne malo byť napísané:

Ale podpalač "nie"je na východe, ale na druhej strane a ten rozhodne, či do ohňa hodí výbušninu.

Pretože len takto tá veta dáva zmysel.

Článok Very good!

Norman

ten text sa upravoval a dával do perexu, takže akosi najpodstatnejšie slovíčko vypadlo.
Samozrejme máš pravdu a som to opravil. Dík.

Truhlík

Norman, celkom výstižné až na to, že zmiešavaš nacizmus s fašizmom ako voľakedy boľševici a teraz liberáli, Židia a Rusi .
Podľa definície prijatej na Stalinovej III. socialistickej internacionále nazývanej aj Komunistická internacionála - Kominterna je fašista=antikomunista. Preto pod pojem fašisti mohli byť zahrnutí aj nacisti - nacionálni socialisti aj keď pokrvní bratia komunistov akurát nie podľa Kapitálu ale podľa Mein Kampfu.
Fašistická ideológia neexistuje. Ideológmi talianskeho fašizmu sa neriadili iné takzvané fašistické režimy - Portugalsko, Španielsko, Rakúsko, Slovensko, Chorvátsko. Tie skôr vychádzali z pápežských encyklík o stavovskej demokracii. Maďarsko skôr bolo náchylné k nacizmu aj keď nacizmus nebola mesianistická ideológia a bol vyhradený len pre Nemcov respektíve germánov, nordikov, árijcov. Banderovcov viem zaradiť len k antikomunistom, Poliakov vôbec neviem, Srbov ako klérofašistov podobne ako Slovákov aj keď je to paradoxné vzhľadom na ich pravoslávnosť.
Antisemitizmus sem nemiešam. Mussoliniho milenka Margherita Sarfatti je známa ako Židovská matka fašizmu.

ushiro

No, ono to s tým antisemitizmom nie je všetko v kostolnom poriadku. Pretože Chazari (turkický kmeň pôvodom z východoeurópskych stepí, severne od Kaukazu: http://milasko.blog.cz/rubrika/rise-chazaru ) NIE sú žiadni Semiti, nakoľko ide len o tzv. "adoptívnych" židov. Sefardi na rozdiel od nich Semiti sú, ako aj všetci Arabi.

Na túto tému pôvodu už boli robené genetické štúdie, Chazari majú diametrálne odlišnú haploskupinu na rozdiel od Semitov.

Antisemizmus si najradšej berú do huby potomkovia Theodora Hertzla - SIONISTI. Antisemitizmom nazývajú akúkoľvek kritiku na svoju adresu za skutky, ktoré rádovo x-krát predčia výčiny nacistov počas 2. svetovej.
Takže vlastne najväčší Anti-Semiti sú Izraelci, ktorí o sebe prehlasujú že sú Semiti (čo je nehanebná LOŽ).

Po naoko prekvapujúcom angažovaní sa Izraela na Ukrajinskom prevrate si stačí uvedomiť, ako "Židia" obetovali svojich v Európe počas 2. svetovej vojny, nakoľko to poslúžilo ich záujmom po vojne a vlastne ťažia z toho doteraz (viď Antisemitizmus a sofistikované inernacionálne výpalníctvo aka HolocaustTM Industry).
Nový pojem Sio-fašizmus je v tomto ohľade veľmi výstižný.

K samotnému pojmu slova fašizmus - ten je charakterizovaný spojením štátnej moci so záujmami korporácií.
Presne TO - previazanie štátnej moci a nechutného vplyvu korporácií môžeme vidieť práve v USA.

V apríli 2007 som na ČT 2 zhliadol americký dokumentárny film o nadchádzajúcom fašizme Made in USA.
V tom dokumente zaznel výrok herca Martina Sheena (dnešnej mladej generácii je lepšie známy jeho syn Charlie Sheen):
"Keď príde fašizmus do USA, bude mávať zástavou s hviezdami a pruhmi."

Americký fašizmus nemá rasový, alebo ideový základ - nejde mu o čistotu rasy alebo o presadzovanie"vzletných" ideálov osobnej slobody.

Fašizmus Made in USA je ekonomickej povahy - ide mu o ZDROJE.

Mať, nie byť - je LIVE MOTÍV aglosaskej (pa)kultúry, ktorá sa mimochodom môže hrdiť titulom najEGOistickejšiej kultúry v nám doteraz známych dejinách (v po-Atlanskej epoche).

A takúto Ameriku ovládajú de facto Židia.

Stefan

Vďaka Ushiro že si konečne vniesol trochu svetla do tejto mäteže pojmov a dojmov od Normana. Podstata jeho článku výborná, všetko vyborné, zaújmavé, akurát v jeho krčovitej snahe ospravedľniť budovateľov "svetlých zajtrajškov" tretej ríše a na Ukrajine, zoškrabať tú špinu ktorú na nich svorne komunisti s demokratmi nahádzali a natrieť to na zpätne nich. Jednoduchu zaprotežovať svojích protežantov a potopiť tých, čo má vo svojej nemilosti. Nič však neni čierno-biele, ako sa v agitke propagandistov servíruje na stole. Napokon to bol on čo vyslovil skvelý výrok že o tom kto je fašista, nacista, rozhodujú sionisti. Tak načo to teraz rozmazávať? Neni chaos len v týchto pojmoch, ale podľa potreby raz operovať so sionkresťanstvom a inokedy kapitalizmom, tak ako to práve príde vhod. V závere som sa ani nedozvedel aká ideológia sa v súčasnosti zahniezdila v Russku, keď jej miesto uvoľnil komúnizmus a ktorá vytiahla do boja proti sionkresťanskému zlu. Kapitalizmus? Fašizmus? Nacizmus? Demokratizmus? V prvom rade "sionkresťanstvo" je v Amerike na ústupe. Nahradzujú ho rôzne "zaručene čisté, pravdivé a spravodlivé" náhražky. Tento trend badať tu u nás, na Vás. Je preto skôr tendencia hádzať špinu a škandalizovať katolícku církev. Ktosi na ospravedlnenie demokratizmu operuje barličkami typu "neoliberalizmus", či dokonca "marxizmom ľavicových politikov". Je dobre Ushiro že vnášaš do tohto zmätku poriadok, aby špekulanti nemohli loviť v týchto kalných vodách. Neviem ako sa vysporiadal Norman s faktom spolupráce katolicizmu s Treťou ríšou. Zrejme podobnými pomôckami. Chcel by som Ťa poopraviť z omylu. Každý takýto predátor má svoju ideológiu na ktorej buduje svoje impérium. Má ho aj demokratizmus. V rokoch okolo 1977 bola upatlaná charta ľudských práv a slobôd, ktorú dnešná inkvizícia hravo otrieska o hlavu každému, ktorý sa jej znepáči a vyobcuje zo vznešeného spoločenstva demokratizmu. Na dohľad jej dodržiavania boli ustanovené mimovládky. U nás to bola Charta77,odsudzovaná ale trpená kôli záväzku ktorý dali komúnisti v Helsinkách. Nič neni čierno-biele, ani tie pomyselné vzdušné zámky ktoré si niekto buduje.

Norman

Vyjasniť pojmy je dôležité a často jediné, čo sa dá robiť. Ale nedá sa zabrániť, aby ich zvyšok populácie používal ináč, ako ich používame my. Takže vlastne definícia pojmov je často zhrnutie, ako sú používané - nie to, ako boli niekedy niekým pôvodne myslené. Pojmy "fašizmus" a "nacizmus" sú bežne zamieňané, preto ich aj ja tu tak používam. Práve Rusi hovoria "fašisti" na nemeckých nacistov, v našej téme to nemá zmysel nejako rozlišovať.

Nesnažím sa ospravedlňuvať Banderovcov, ani z minulosti ani súčasných. Čo sa týka Nemecka, démonizácie porazeného režimu pre záujmy súčasného sionizmu: je to hlavná deformácia súčasnosti, ktorú ak spoločnosť neprekoná, nevyrieši svoje problémy. Nejde mi o historickú revíziu, o očistenie histórie v priamom zmysle slova - ide mi o pochopenie súčasnosti na základe objektívneho nedeformovaného pohľadu na minulosť. To je téma tejto stránky a tým som sa nikdy netajil.

Čo sa týka toho, že si sa nedozvedel, aká ideológia sa zahniezdila teraz v Rusku: správne, zámerne som to nenapísal, lebo NEVIEM, aká je to ideológia. Neviem to ja osobne, ale je to ťažko definovať komukoľvek. A tak som to ani tam nedával. Ale v tomto kontexte je to aj jedno. Nie je to komunizmus (aj keď určitá revízia socialistických myšlienok určite prekvitá, viď tí teoretici, čo tu propaguje Slaven), je to do veľkej miery nacionalizmus (lebo je to prirodzené), nejaké to pravoslávne ... proste žiadna stará škatulka.

Sion-kresťanstvo nie je podľa mňa v Amerike opúšťané. Možno ťa ale trocha poteším upresnením, že to "kresťanstvo" v tomto pojme - to sú myslené hlavne evanjelické, protestantské kruhy Ameriky, Británie a podobne.
Spolupráca Vatikánu so sionistami, to je iná téma, viď poslední pápežovia, aj súčasný.
Ale treba dodať, že katolicizmus, ani protestantizmus a ani pravoslávie problém sionizmu neodstránia. Sú sami do veľkej miery "sionistickí" - a to myslím doslovne.

Prasiatko

Norman, ozaj výborný článok, nekecám, fakt sa mi páčil a súhlasím s tým čo píšeš! Len pár poznámok na okraj, ba kvik od samej skromnosti ani nechcem, aby si s nimi súhlasil :)
1. Nemožno vylúčiť, že najneskôr búdúci rok vojna v Európe bude, pretože ak si sionisti vezmú niečo do hlavy (pomstu voči Rusku za znemožnenie ich útoku na Sýriu)tak obyčajní ľudia ani prasatá im v tom nezabránia (príklad atack ZLONATO za šéfstva Rasmussena voči Líbyi).
2. Nádejám sa, že aj ak by sa štáty ZLONATO dali zmanipulovať na vojenskú zrážku s RF, vojna by bola krátka - 12 až maximálne 24 mesiacov. A hlavne oddiely Slovenska, Maďarska a Bulharska by už v prvom polroku prebehli na opačnú stranu barikády (i keď z rozličných dôvodov :))
3. Čo si napísalo o Američanoch, úplne fuk či o ich politickej pseudoelite, židovskej finančnej špine, alebo radových "mariňákov" v armáde, si trafil presne. Ale pravdou je aj to, že to zlo už presiahlo "cez hlavu" (rozumej rámec) ľudských možností. Tu je to už mimo našich síl...
pravdupovediac, samo som zvedavé, ako júnové megazemetrasenie dokáže znížiť bojaschopnosť armád Pentagonu. OK, stratia San Diego - veľkú ponorkovú základňu...ale čo ďalej? Keby sa tým zkurvysynom potopili pri tsunami aspoň 3 lietadlové lode, to by už bolo NĚCO! Uvidíme, kroch, ale zostávam krajne pesimystické, ohľadom možností zásahov Prozreteľnosti, smerovať svet ku konštruktívnej rovnováhe. :(
P.S: To "zkurvysynovia" - tentokrát naozaj nie je nadávka! Štatisticky nadpolovičná väčšina chlapcov v USA sa rodí s nemanželských spojení ...hnus.

Le Bleu

V bratislavskej Redute sa dnes v rámci slávnostného dinneru GLOBSEC odovzdávajú nejaké "Czech and Slovak Transatlantic Awards" za rok 2014. A viete komu? A viete za čo?
"Anders Fogh Rasmussen is being awarded for the support he extended to the Central and Eastern European countries´ NATO membership aspirations at the 2002 Prague NATO Summit as Prime Minister of Denmark, his contribution to the strong transatlantic bond and for the unequivocal action over the crisis in the Ukraine."
What the fogh?! Že strong transatlantic bond. Bond. James Bond. Bond sú aj putá.
http://www.globsec.org/globsec2014/news/rasmussen-and-kovanda-to-receive...

Le Bleu

Medzi sýrskou vládou a banditmi vypuklo čiastočné prímerie a dohoda o vyprataní mesta Homs. Vyše 1000 hrdlorezov odpochodovalo na sever ku svojim kumpánom. Popri tom museli prepustiť aj zajatcov z Iránu a Libanonu. Celá vec sa pozdržala, pretože "rebeli" nejako zabúdali na svoju časť dohody a odmietali vpustiť konvoje s jedlom a zdravotníckou pomocou do dvoch šiítskych miest v provincii Aleppo. Pravda, keď sýrska armáda zablokovala zvyšok ich spolubojovníkov v Homse, dostali rozum, takže od 9. mája je v meste väčší pokoj a začínajú sa tam vracať obyvatelia.
(napr. aj tu: http://news.e-republika.cz/article2588-Asadova-vojska-dobyla-centrum-Hom...)

Norman

fórum bez prístupu verejnosti.
Bude aj gala večer. Vraj príde aj Jaceňuk, kecala aj Nullandová a iný odpad. Vstup na "city talks" len pre registrovaných a preverených. Paralelná exhibíca v Inchebe - téma bezpečnosť.

Človek sa pýta, čo robia naši extrémisti. Prečo nevyužijú takúto šancu a nejdú im tam vyjadriť svoj názor? Chcú sa predvádzať ako zbabelí buzeranti len nad Tisovým hrobom? Ach jaj.

slaven1

Hehe Norman, však vieš ako sa hovorí doma u Lajčákovcov: Go ahead :D

Manželka Miroslava Lajčáka

Prasiatko

To som videlo v TV v stredu naživo...je to naozaj suka ministra zahr. vecí, alebo jen zhoda priezvisk? (aj to sa predsa stáva) Oblečená ako 17 ročná kurvička :D :D

Truhlík

Je to jeho suka.
V US kábloch na wikileaks bol Lajčák označený ako agent USA. V poslednej dobe jeho arogancia aj jeho suky nemá hraníc.

ushiro

Nuž, masky padajú.
U poniektorých padli už dávno.

Čo dodať?

Na každú sviňu (alebo suku ?) sa voda varí...

Norman

Existuje ešte jedna Jarmila Lajčáková, taká aktivistka, len neviem v akom je vzťahu k ministrovi. Príbuzná? Aj sa na túto Jarmilu podobá.

Minule dávala na SpiegelTV (ja to oooobčas tak sledujem, skroro ak Sulík :)) reportáž z Novorosije, rozhovor s proruskými demonštrantami. Jeden tam do kamery začal sa rozčulovať, že Merkelka je "suka", "sučka", "suka" ... veľa krát v tej svojej ruštine použil podobný atribút :) Nemci poctivo prekladali - asi si mysleli, že to nemeckých divákov urazí a naberú protiruskú emóciu. Len aby to nebolo naopak :)

ushiro
Norman

Ako žena ministra zahraničia by mala naozaj voliť, aký štátny symbol na seba nalepí.
A on tvrdil, že je to slovenská trikolóra? To je fakt chuj a tupý klamár. Keby bol aspoň šikovný klamár, ale je to ešte k tomu aj hlupák.

Buheh

To je tá naša pravá zástava, pod ktorou teraz kráčame. Tá modrá handra s hviezdičkami alebo tá trojfarebná podobná ruskej, čo majú ľudia teraz na autách, to sú iba mimikry, tzv. false flag operation.

Truhlík
Norman

Písali o tom. Logika televízie je ale vcelku prirodzená, chcú ukazovať kandidátov, nie zástupcov.
Kotleba sa vcelku logicky pomýlil, ale škoda, že svojim ľuďom neverí, čo sa týka prejavu. Aspoň by sa zabehali, nech sú akýkoľvek. Kotleba je bezpochyby dobrý, ale jeden na všetko nestačí.
Mohol aj kandidovať do EU osobne.

Ja nehovorím o "bití sa", hovorím o zábave spojenej s obštrukciami. Také niečo je veselé a zároveň poučné, efektívne a zároveň bez veľkého rizika. Aby som zostal pri analógii, ktorú som minule spomínal - je lepšie skúsiť kopať niekoho do gúl, ako hádzať na stenu jeho domu hrach.

Naozaj zaujímavé, kde sú všetci t, čo sa pri Gorile pechorili pred parlamentom s policajtami? Toto by bola oveľa lepšia príležitosť na malý bleskový majdan.)
Ale zas uznám, ani ja som s tou myšlienkou neprišiel včas. Nabudúce:)

Buheh

Tiež si myslím, že v tomto prípade vyznel skôr trápne, akoby mu jeho ego občas trochu robilo problémy. Škoda, lebo inak je schopný a mnohí veria, že možno by sa vedel zhostiť role novodobého Jánošíka, po akom národ tak túži, a ktorý by našu politiku tak krásne osviežil.

Norman

Jediné čo treba je dieťa, ktoré nahlas povie, že kráľ je nahý.
Kotleba by sa mal dostať do parlamentu, aby každý videl, že to ide aj ináč. Čo sa povie v parlamente, predsa len už ako tak medzi ľudí prenikne.
Namiesto Olano tam mali byť trocha takíto ľudia. Lenže aj Olano je postavené na prachoch a lokálnej propagande, trocha na šťastí, trocha odráža úroveň národa. Skutočná opozícia asi nemá ani toľko prachov, ako Maťovič, ani lokálne noviny.
Boh vie, tieto Eu voľby sú dobrá príležitosť - na Slovensku chodí k EU urnám málo voličov, mohol by nastať kotlebov efekt ... keby tie strany neboli tak rozdrobené. Je jasné, že mnohým ide len o teplý mastný flek v EU parlamente, nebudem menovať.

s1

Do RTVS nepúšťajú aj dôležitejšie údalosti ako je Kotleba. Kde je diskusná relácia s prístupom verejnosti ako na Slobodnom vysielači? 17.11 bude v BA veselo.

Dobrý rozhovor s Vítkovičom:

Myslím si, že revolúcia na Ukrajine bude do pol roka mŕtva, nech tam zvolia za prezidenta hoci aj supermana z USA. - uvažuje dobre, ale nemé v tejto veci všetky info (rusnod.ru).

http://www.extraplus.sk/3315/ukrajinske-bojisko-je-americka-hra

Ďalší dobrý článok je http://www.extraplus.sk/3320/s-americkym-nozom-na-krku

Prasiatko, to si Lajčákovej nemuselo takéto komplimenty (pre tento druh ľudí, sú to komplimenty) skomponovať: To som videlo v TV v stredu naživo...je to naozaj suka (suka teda v preklade bitch [bjač] - časté slovo v dnešnej USA "kultúre") ministra zahr. vecí, alebo jen zhoda priezvisk? (aj to sa predsa stáva) Oblečená ako 17 ročná kurvička :D :D

Truhlík

Logicky sa pomýlila STV. Možno sú tam všetci takí idioti, že nevedia ani napísať pozvánku.
Kotleba to chcel využiť na svoju propagáciu a má asi väčšiu charizmu ako tí na kandidátke.
Na protestoch Gorila sa vybujačili hlavne anarchisti a všelijakí amatéri. Keď máš na mysli Slovenskú pospolitosť tak tí na nejaké happeningy nie sú. Ale uznávam, že priestor by tam na nejakú srandu bol.

Norman

Charizma sa získava praxou a Kotleba má hlavne prax (azda sa neurazí, ale on moc charizmy nema(l) - a vlastne je to pochvala, lebo veci nedosihol charizmou, ale vôlou, prácou, húževnatosťou).
Každý musí prax získať, aj za cenu chýb. Som počul, že toto je Kotlebov problém, že chce všetko robiť sám a sám, niko ho iného nepustí ... Neviem, či to tak je, ale to nie je efektívna cesta.

Ako myslíš, že Pospolitosť na nejaké happeningy nie sú? V poriadku, ak nie oni, už skúsení a usadení, tak určite dorastajú noví aktivisti. Majdan náš vzor, nie? Niet dosť ľudí?

baloo

http://global100.adl.org/

Ako povedal básnik: "čím to je, čím to je?"
(Ozaj, a na Slovensku už nenašli agentúru, kt. by urobila anketu? Alebo vyšiel taký výsledok, že tam radšej ani nedali?)

baloo

"Surveys conducted in countries which account for: 96.9 % of the world’s GDP"
A čo to má kwa spoločného s GDP?!

Otázky boli:
----------------------
Index Scores were created by asking whether the following negative stereotypes are “probably true” or “probably false.” Respondents who said at least 6 out of 11 statements are “probably true” are considered to harbor anti - Semitic attitudes.

ANTI - SEMITIC STEREOTYPES
1) Jews are more loyal to Israel than to [this country/the countries they live in].
2) Jews have too much power in the business world.
3) Jews have too much power in international financial markets.
4) Jews don’t care about what happens to anyone but their own kind.
5) Jews have too much control over global affairs.
6) People hate Jews because of the way Jews behave.
7) Jews think they are better than other people.
8) Jews have too much control over the United States government.
9) Jews have too much control over the global media.
10) Jews still talk too much about what happened to them in the Holocaust.
11) Jews are responsible for most of the world’s wars.
----------------------

Ak na viac ako 1/2 odpovieš (zrejme preto dali nepárny počet otázok) "áno" - si antisemita. Ale kurnik, na ktorú sa dá odpovedať "nie"? Odpovede odzrkadľujú nepriamo vlastne aj to, či čerpáš aj z iných, než mejnstrímových zdrojov. Ak máš na saláme a je ti to jedno, tak si OK, ale akonáhle sa začneš zaujímať o tento bordel a napr. vyzistíš, že kompletná Bushova administratíva boli Voni, tak si anti-oné, vlastne preto, lebo si sa opovážil to zisťovať. Takže hriechom je už to, že neveríš telke.

Norman

To pri tých otázkach naozaj ešte 3 miliardy dospelých ľudí nepoznajú pravdu? No, skôr si myslím, že neodpovedali popravde.
Ale najpravdepodobnejšie, že je to želané číslo ADL. Ak by chceli, vyjde im aj 100 percent antisemitov - ale taká lož by bola kontraproduktívna. Nepriatelov musí byť menšina, aby ovce zostali na "našej" strane, aby sa nezľakli, že oponent je silnejší. Ale nesmie byť "zloduchov" ani primálo, aby nevzbudzovali menšinový súcit. 25% - to je priam maximum, koľko antisemitizmus môže dosiahnuť - keby to tak vyšlo 75, ako u Arabov, to by ako vyzeralo?

Buheh

Nechutná sprostosť, celý idiotský survey. Ani by mi nestál za pozornosť, keby nám medzi niekoľkými jedovatými návnadami nepodsúval tú jednu, ktorá mi už dlho leží v žalúdku a žiada sa jej vybublať von. Preto mi dovoľte povedať to tu teraz (opäť raz) na plnú hubu, a myslím že nielen za seba, ale aj za mnohých ďalších ľudí spomedzi tých, ktorých príležitostne označujú za antisemitov.

Židia sú takí istí ľudia ako všetci ostatní. Mám medzi nimi priateľov, blízkych ľudí. Nemám proti nim absolútne nič. Proti drobným ľudkom žijúcim v ktorejkoľvek krajine, ktorí sú tak ako my všetci iba obeťami. Vnímam ich že sú mojimi bratmi, s ktorými sme si úplne rovní, i keď sa geneticky občas (štatisticky) líšime rôznymi danosťami ako je veľkosť nosa, talent na to či ono, prípadne farba vlasov.

Proti Sionistom mám naopak úplne všetko. Sionisti, alebo presnejšie tá skupinka zmrdov, ktorá rôznymi rafinovanými metódami manipuluje veľkou časťou sveta, stojí za väčšinou svinstiev, ktoré sa v modernej histórii vo svete napáchali, za fyzickou i duchovnou biedou miliárd ľudí, svetovými a inými bratovražednými vojnami, za všetkými tými krvavými líbyami, irakmi, ukrajinami, za parazitizmom a upírstvom všetkého možného druhu, za celým tým virtuálnym svetom klamstiev, ktorý do nás dennodenne ich médiá lejú. Aby som bol presný a spravodlivý, ja neviem do akej miery Sionisti sú tými satanmi, ktorí za tým všetkým stoja, zrejme to nie sú iba oni. Je dokonca možné aj to, že oni sami sú len nastrčenými obeťami. Ale naozaj sa nemôžu čudovať, že ich celý svet nenávidí, pretože oni sú symbolom, stelesnením toho diabolského zla, smrteľného nepriateľstva všetkému slobodnému a ušľachtilému. A áno, aj nepriateľstva voči Židom, tým obyčajným z mojej či Tvojej ulice.

Ak toto je to, čo ONI chcú rozumieť pod pojmom antisemitizmus, potom by sme mali my všetci, vrátane Židov, Ukrajincov, Rusov, Američanov, Maďarov túto nálepku hrdo niesť. A príležitostne si ujasniť, kto a prečo nám ju lepí na čelo.

Ľubov

Buheh,pri všetkej úcte....myslím,že sa mýliš.Oni nie sú takí istí ako všetci ostatní. Ak sa s Tebou naozaj priatelia,ako píšeš,potom to bude z jediného dôvodu :ani Ty nie si "obyčajný". Potrebujú Ťa_ zrejme máš vplyv,alebo kontakty v biznise,alebo si jednoducho inak úspešný.A ešte tu mám úryvok z Hérodotosa,áno,toho starovekého turistu,zdá sa mi to celkom zaújmavé,tá podobnosť ....však si všimni:(450 pr.n.l)O religionizite egypťanov."Vo všetkých bodoch sú vôbec zbožnejšíako ostatní ľudia a odlišujú sa od nich mnohými mravmi.Napríklad obriezkou,ktorú zaviedli prví,a to kvôli čistotnosti,ďalej odporom voči ošípaným,ktorý zrejme súvisí s tým,že Set v podobe čierneho brava zranil Hóra a napokon a najväčšmi úctou pred kravami,ktoré by jakživ nejedli,ani neobetovali,lebo by tým urazili Izis s kravskými rohmi (Hathor).Preto by ani jeden egypťan,ani jedna egypťanka jakživ nepobozkali gréka,ani nepoužili jeho nôž,ražeň,či kotlík,ani by nejedli mäso z inak čistého vola,ak by bolo odkrojené gréckym nožom... takto naduto a obmedzene sa vyvyšujú nad ostatné národy,ktoré sú podľa nich nečisté a to preto,že nemajú taký blízky vzťah s bohmi,ako oni.."

baloo

lebo tá "klasická" už je zastaralá. Sú uznaný za národ? Sú. Majú svoj štát? Majú. Tak potom? To boli hlavné ciele "klasického" sionizmu. Na čo sme tu my "antisemiti" svorne nasr.tí, to je to, čo Grigoriy vymenoval vo svojich "dodatkových otázkach" o kúsok nižšie. U nás prečo musia byť tak "over-represented" v "umení", médiach, top menedžmente všetkých väčších firiem a bánk, na všetkých stranách právneho systému ako politici, právnici, sudcovia a aj exekútori? Pozri sa na Ukrajinu - zrejme vieš z akého hniezdočka vzlietli "like a phoenix" Jacenjuk, Turčinov, Jaroš, Juliška Tymošenko a pod. V tom sa s tebou dá súhlasiť, že drvivá väčšina z nich sú tiež obete, čo sa názorne ukázalo aj počas II. sv. vojny. Prachy nazbierané na vykúpenie satmárskej obce boli, trčali tam skoro mesiac niekde pri Topolčanoch a čakali na peniaze, ale švajčiarska spojka im oznámila, že sa v New Yorku rodhodlo ináč, aj keď prašule už čakali na konte v Švajci. A tie peniaze tiež nedali dokopy židovskí magnáti z USA, ale bežní malí židáčkovia, ktorí úprimne chceli zachrániť svojich bližných.
Ale ako ticho vyčkávajú, vidia svinstvá svojich súkmeňovcov ale nezbonznú ich ani keby sa im to protivilo, lebo nejaké omrvinky vždy padnú + tá ich povestná "kmeňová" súdržnosť. Nehovor mi, že do Superstar by nenašli schopnejšieho gója, ako bol Bruno Ciberej, len ja poznám troch, alebo že všetci hlásatelia v telke musia byť zase len "voni". A čo je Schutz, Hríb, Javúrek, Morvay, Bútora, Mesežnikov - keď sú tu na Slovensku a Izrael už existuje, tak sú naozaj sionisti, či čo? Sionizmus je tiež len termín na zavádzanie, sú už aj update-nuté verzie ako neo- resp. post-sionizmus (http://en.wikipedia.org/wiki/Zionism), ale najlepšie sa to kryje s globalizmom, lebo aj ten Izrael potrebovali len aby mali kam utekať keď sa im zakúri pod riťou, aby si mali kde prekladať kradnuté orgány, umelecké diela, zlato a peniažteky, ale tá ich elita, na ktorú sme nasr.tí bola, je a vždy aj bude GLOBALISTICKÁ. Je jedno, či finančne, ekonomicky alebo aj ideologicky pod názvami "kommunizmus" či "demokrácia" alebo OSN. A vždy žili, žijú aj budú žiť na úkor domácich národov, ktorý si žijú svoj jednoduchý gójsky život, počítajú si kvetinky na lúke dovtedy, kým zrazu nezistia, že tá lúka vlastne už nie je ich.
Takže to, čo nás na nich serie, nie je iba ten zahmlený "sionizmus", ale tá sada motivácií a metód, ktorú počas ich histórie každý národ prestal tolerovať po nejakom čase. A preto tu máme dnes tú agresívnu kampaň pre toleranciu všetkého "iného", lebo im sa nežije dobre medzi gójskymi pravidlami. Základom všetkých ich metód je LOŽ - to by bolo celkom dobre si už uvedomiť. Klamú v médiach, naschvál robia procesné chyby na súdoch, klamú v škole, nepriznajú dane... klamú všade, kde to uznajú za vhodné a podľa nich je to normálne a dovolené. V tom je kardinálny rozdiel medzi nami a nimi, lebo my sme v tom vychovaní, že lož je hriech, klamať sa nemá. Chcú zbohatnúť zadarmo, beztrestne trtkať neplnoleté detská, dievčatá aj chlapcov, byť výnimkami spod zákona či ide o obchod alebo o iný zločin a chcú formovať, čo si máme myslieť my aby sme na tom celom nič zle nevideli - a medzi sebou sa veľmi dobre bavia na našej slepote a blbosti.
Samozrejme, že určite väčšina z nich sú tiež obete - ale prečo sa s nimi nevieme spojiť my, "náckovia"? Podľa mňa preto, lebo niekde predsa všetci majú vštepené, že sú viac, ako my, a žijú v tom že nie sú obete. Že čas im praje, sú v sedle, lepšie časy ešte ich národ nezažil, a snáď len ešte lepšie prídu. Akonáhľe by sami pripustili, že sú obete a že to takto neni dobre, skôr si nájdu spojencov medzi "náckami" ako svojimi súkmeňovcami.

Hu. Kwa. Ale som si vyturboval adrenalin. V kocke.

Buheh

Priatelia, myslím že si ani veľmi neodporujeme. Vás možno irituje pojem sionizmus, ktorý som použil a viem že nie korektne, lebo nemám tým na mysli jeho pôvodný význam od zakladateľov židovského štátu, ale taký populárny, ktorým dnes mnohí, pre nedostatok lepších označení, myslia vo všeobecnosti tú hnusnú mocenskú chobotnicu, ktorej chápadlá obopínajú celú zemeguľu. Tú neviditeľnú pavučinu, ktorá sa začína kdesi hore a tiahne sa až k rôznym mediálnym ciberejom.

Tieto veci, o ktorých hovoríte, popísal už pomerne exaktne napríklad Klimov a vôbec s tým nepolemizujem, naopak, mám aj sám viaceré podobné skúsenosti. Nuž ale keď Klimov hovorí, že to postihnutie (mocibažný psychopat, homosexuál, degenerát) je u Židov šesťkrát častejšie než v bežnej populácii, potom, ak medzi bežnou populáciou je pomerne zriedkavé, ešte stále je tu teda štatisticky veľa Židov, ktorí postihnutí nemusia byť, a tým by sme nemali krivdiť.

Konkrétne som hovoril o drobných Židoch z môjho okolia, ktorí majú dva dôležité atribúty, ktoré ich vyčleňujú z okruhu podozrivých: sú chudobní ako kostolné myši (ako bežní Slováci) a sú skromní. Žijú si svoj obyčajný život, chodia do mizerného zamestnania, sú dobrosrdeční a veľkorysí. A vôbec im netrhá žily, že nie sú mediálne slávni a megaúspešní. Možno poviete, že o nich neviem všetko – možno. Ale také sú moje skúsenosti. A to sa hrdo hlásim k označeniu antisemita, ktoré mi, prosím pekne, neberte.

A na druhej strane, samozrejme že vyššieuvedená chobotnica je tým skutočným nepriateľom nás všetkých, každého jednotlivca aj národa, demokracie, slobody... A treba robiť všetko preto, aby zdochla. Hoci aj vo voľbách, ktoré síce nič nezmenia, lebo by ich inak už dávno zakázali – ale napríklad takých kotlebov v Bruseli nikdy nie je dosť.

Grigoriy

12) Židia sa pri prieskumoch verejnej mienky zámerne pýtajú otázky naznacujuce relatívne nevinne previnenia, aby tak zakryli svoje skutočné a najzavaznejšie zločiny proti ľudstvu.
13) Židia pokladaju Arijcov za najväčšiu prekážku v ich snahe ovládnuť svet, a preto zaplavuju árijske krajiny cernochmi a azijcami.
14) Židia zámerne propaguju v árijskych krajinách idey "humanizmu", aby Arijcom uväzovali bremeno starostlivosti o všetko, čo je slabé, menejcenne a kriminálne, aby tak brzdili a zvratili prirodzeny potenciál najvyššej árijskej evolúcie.
15) Židia sú propagatori zdegenerovaneho umenia v árijskych krajinách, aby im vzali jeden z najucinnejsich nástrojov duchovného rastu.
16) Židia zámerne manipuluju cele ľudstvo, aby tak zabránili jeho ďalšiemu vývoju, ďalšej evolucii.
17) Židia sa vacsinovou mierou podieľali na obchode s otrokmi uz od staroveku, maju na svedomí znicenie miliónov životov obchodovaním s opiom v Číne, maju na svedomí milióny obetí židobolsevizmu v Rusku.
18) Židovske záujmy ochrany Izraela sú za smrťou a zbedacenim miliónov v Iraku, v Syrii, v Líbyi; sú za demonizaciou štátu Irán, sú večnou hrozbou pre svetový mier.

Sinuhet

newspeakovskí smradi a zmrdi na čele s Fogom Rasmussenom sa zišli od predvčera v Bratislave. Pokiaľ mi je známe, tak nad (už MOL-om takmer do tla vyrabovaným a "outsourcovaným") Slovnaftom je zákaz preletu lietadiel, tobôž nízkych preletov stíhačiek . Nuž bolo ich neúrekom a ja sa pýtam, kto to dovoli, túto okázalú a zbytočnú šaškáreň na akože ochranu tých zmrdov, pričom sa riskovala bezpečnosť bežných občanov? Predpokladám, že tká stíhačka nemusí priamo padnúť na nejapá propánbutánový zásobník. ale môže stačiť, že jej nízky prelet vyvolá nežiaduce vobrácia v dajako mtzaraiadení alebo meracom prístroji a nešťastie je hotové.
Pýtam sa, prečo to tolerujeme, prečo tolerujeme dušenvné znásilňovanie, prečo tu anonymne v diskusiách (často samoúčelne inteleguánskych a jalových) onanujeme a nestretneme sa radšej dakde v záhradnej reštaurácii a nezorganizujeme sa ako slušní ľudia, ktorí sú proti vnúteným klammstvám tak, aby sme vytvorili tomuto nejakú hrádzu? Sme ovce, ktoré nanajvýš budú takto inernetovo anonymne , alebo sme ľudia, ktorí , keď si raz po nás (dúfam že až v starobe :-) príde smrť, sa jej budú chcieť pokojne pozrieť do očí s tým, že možno sme boj prehrali, ale aspoň sme sa na bitúnok nedali odviesť ako ovce? Lebo tá hasbara okolo Ukrajiny a nášho vynucovaného angažovania sa v ťažení proti Rusku veľmi pripomína inú historickú dobu, kedy Slovensko bolo nútené vyjsť do boja proti Rusku ... prečo to tolerujeme. Internet je dobrý len ako hromozvod na neutralizáciu más, ktoré sa tu v diskusii odbavia a povedia si OK, to ostatné nech za nás urobia oní. ...

Norman

Som tvoj príspevok posunul ako článoček, či sa niekto nevyjadrí.

baloo

Ozaj, mal by som jednu otázku, len nepasuje do žiadnej aktuálnejšej diskusie.
V krajinách V. Európy, menovite v Poľsku, Maďarsku a Rumunsku sa deje masívne presúvanie obrovského kvanta vojenskej techniky na východ. (Ja nevým... deje sa tam snáď niečo, k čomu treba kolóny tankov?) Zo Slovenska zatiaľ nemám info, ale sa mi zdá nelogické, že by sa práve tu nič nedialo. Ak má niekto nejaké info, bolo by to silno vítané (podľa možnosti s fotkami, videjkom, viď z Maďarska napr. totok: https://internetfigyelo.wordpress.com/2014/05/14/vasuton-robognak-a-harc...)

Grigoriy

Uvedomili ste si, ako nàs média, okrem iného, manipulujú tým, že nám namiesto naozaj podstaného z toho, čo sa vo svete deje predostieraju obrazy utrpenia iných, aby tým dosiahli pre nich želaný efekt?
Aky efekt? Strach, bezmocnost a naslednu podvedomu potrebu podriadiť sa autorite štátu.
Napríklad, pri havárii lietadla malajzijskych aerolínií alebo kórejskej lode do omrzenia ukazovali televíznym divákom zábery na scény zúfalstva a utrpenia pozostalych príbuzných obetí. Rovnako pri nedávnom banskom nešťastí v Turecku.
Všimli ste si, že britská BBC venuje na svojich strankach prvoradu pozornost sudnemu procesu s akými nešťastnikom, ktory zastrelil svoju partnerku? Zo správy, ktora si nanajvýš zaslúži noticku na poslednej strane bulváru, urobili mimoriadnu udalost.
A to sú len príklady z nedavna.
Cíti ktokoľvek, kto má ešte pozostatky ludskosti, potrebu ísť do najhlbsej intimity cloveka v čase jeho zúfalstva a zarábať na takej veci?
Koľko bestialneho cynizmu je potrebne k tomu, aby pri takýchto zaberoch išli na spodnej strane televiznej obrazovky textove správy o vývoji na burze v New Yorku alebo výsledky NHL?

Mohlo by sa niečo take diať, keby moc nad štátmi mali v rukách elitní ľudia, ľudia uslachtilí, vznešení?

Viem, poviete mi, že takí ľudia neexistujú.
To je tiež odrb, ktory na Vas vykonali oni.

nové