Vojenská jednotka

Družstvo (vojenská jednotka) - 12
Čata (vojenská jednotka) - 30
Rota (vojenská jednotka) - 75
Prápor (vojenská jednotka) - 300
Pluk (vojenská jednotka) - 2000
Divízia (vojenská jednotka) - 15 000
Armádny zbor (vojenská jednotka) - 30 000

 
Autor: 
téma: 
Truhlík

Aj keď som bol na ZVS v súvislosti s neustálymi vojnami, ktorými sa vyznačuje postkomunistická éra som si musel aj ja niektoré veci obnoviť. Dobré je vedieť staré c.k. názvy lebo to sú medzinárodné. Naše názvoslovie asi vychádza z ruského - česko-slovenské légie na Sibíri.
družstvo - môže byť aj traja - osádka tanku
rota - kompánia
prápor - batalión, v občianskej vojne na Ukrajine bojujú batalióny.
pluk - regiment, samostatný pluk je brigáda
divízia - môže mať aj nižší počet, napríklad 5.000

Norman

že to, čo sa dovalilo do Európy, je aj po prefiltrovaní MNOHO ARMADNYCH ZBOROV.

no fun.
Ale Vašáryová, Kiska, Rytmus, Beňová, Bugár .... to asi zastavia svojimi škatulami, ktoré majú namiesto hláv.

afinabul

Takže v Gabčíkove je už vlastne čata. Koľko ich bolo na Majdane?

Norman

Toto video súvisí s témou. Presne takto a nijako inak bude vyzerať občianska vojna aj v Európe. Nebude nijako viac milosrdná, šetriaca, pretože sa bude jednať o tých istých vrahov, ako v Sýrii. Bude naopak ešte krvavejšia a genocídnejšia, pretože nebudu cítiť žiaden súcít.

Nemám kryštálovú gulu - ale o toto sa prosionistické a saláfistické centrá pokúsia čo najskôr. Dávam tomu tak 10 rokov, ale možno to prepukne už nabudúci rok. Niečo také je už dnes zrelé na juhu Francúzska alebo v Nemecku. Oni nemajú trpezlivosť, nebudú čakať, nebudú čakať v stanoch a panelákoch. Neprišli sem na to, aby sa tu naučili byť nemcami - prišli sem, aby vás zabili a prevzali vaše miesto. Rovnako to spravili pred storočiami v Egypte, Iráne, na celom Blízkom východe, v Magrebe, v Španielsku, v Turecku, v Indii.

Ste oficálne odsúdení na smrť.

Rozumejte ma správne, ja nešírim paniku a netvrdím, že násilne zomriete - len si uvedomte, že ste už dnes objektívne rôznymi fartwami odsúdení na smrť.

Aký je to pocit?

Je lepšie, ak to pochopíte skôr, než budete mať nôž na krku.

slaven1

Ale priamo Janukoviča a ostané vládne orgány riešilo zhruba 50 Spojenými štátmi dovezených a vycvičených bojovníkov. V uliciach Bratislavy ich bude stačiť aj 300.

Norman

v tom videu o Sýrii je spomenuté, že sýrska opozícia nema politický program, cielom "bojovníkov za slobodu" je len všetko rozvrátiť.
Ani tu v Euróe nebudú mať žiaden program. Ich cielom bude len všetko rozbiť - a na to budú stačiť nepokoje, dlhodobé pouličné bitky a nakoniec strelné zbrane.

Pripomínam, to je optimistický scénar Ten najhorší je, že tu všetkých zadusia rodidlami. To naším potomkom naozaj neželám, žiť ako bezprávne zviera v Sudáne.