Vojnová kríza 2021 a priblblí slovenskí proameričania

Amerika je samostatný kontinent, ktorý svoju identitu stavia na kontrapunkte proti "starému svetu". Jej komplexy menejcenosti (plynúce z toho, že nemajú inú tradíciu, než genocídu kontinentu) sa prejavujú nenávisťou voči reálnym overeným kultúram hlavného sveta - Euroázie.

Amerika viedla viacero veľkých a veľa menších vojen na našom kontinente. USA ako jediné použili atómové zbrane, a to len z dôvodu, aby dosiahli dominanciu a zastrašili celý zvyšok sveta. Amerika sa ani netají tým, že jej ide len a len o svoje vlastné "záujmy". 

Bolo by pod úroveň, aby sme sa bavili o ideológii, za ktorou sa títo vykorenenci skrývajú. Je jedno, čo to je, používajú všetko: "sloboda", "boh", "bohatstvo", "demokracia". Napodiv "mier" v ich slovníku nefiguruje príliš  - predsa len, ten je kovbojom cudzí.

Karibská kríza v roku 1962, kedy sa svet ocitol na prahu jadrovej vojny, by sa vlastne mala volať Turecká kríza, pretože jej podnetom bolo rozmiestnenie amerických jadrových rakiet v Turecku. Až následne Sovietsky zväz umiestnil rakety na Kube - a už to išlo. Len fakt, že by si konflikt aj Amerika zle odskákala, zabránil najhoršiemu.

Dnes sa cíti Amerika zas na koni. Po páde ZSSR sa 30 rokov rozširuje z Európy na východ, snažiac sa zabrať čo najviac zdrojov danej oblasti. Konečným cielom je zničiť Rusko, rozdeliť ho, urobiť z neho kolóniu, druhú Brazíliu, z ktorej možno čerpať až do konca. Toto je dnešný americký sen.

Ich predstava je konflikt na Ukrajine, ktorý by reálne, ale aj sociálne-politicky vyčerpal a zničil  ako Rusko, tak aj celú východnú Európu (ktorá sa aj tak už stáva príliš samostatnou a ľuďom tam začína dochádzať, ako boli po páde socialistického režimu naivní voči Atlantickej hydre). Americká predstava je relatívne obmedzený, ale trvajúci a vyčerpávajúci konflikt, ktorý by skončil v sérii "farebných" revolúcií s proamerickými bábkami. Podobne ako v roku 1989, podobne ako v roku 1945, podobne ako v roku 1918. Toto sú modely, podľa ktorých táto mechanika funguje, už najmenej trikrát prebehla, ten istý model, len s rôznymi menšími rozdieľmi. Raz bola vojna "len" studená, niekedy boli nové režimi bábkových štátov viac fanaticky proamerické, niekedy menej. 

Hrozivosť dnešnej situácie je podčiarknutá tým, že USA sú v slepej ulicčke, ich expanzívna ekonomika v konečnom svete nefunguje, narazili už dávno na hranice tejto planéty. Ich systém dokáže prežiť nejaký ďalší krátky čas, len ak zožerie svojich konkurentov, zvyšné oblasti planéty - inak sa rozpadne. Niečo, čo v spomínanom roku 1962 neplatilo - vtedy si mohla Amerika ešte dovoliť urobiť dohodu. Dnes už beží dávno na dlh, na prímerie nemá sily.Slovensko

V tejto situácii Slovensko vystupuje ako malý štátik, ktorý aktívne dáva Monštru svoje letiská, aby z nich mohli nalietavať drony a rakety aj s jadrovými hlavicami na ciele na Ukrajine či priamo v Rusku. Do Moskvy len pár tisíc kilometrov. Slovensko dobrovoľne práve v tomto čase nastupuje do prvej línie.

Na mape Európy niet lepšie miesto, chránené horami. Miesto, ktoré možno obetovať prípadným ruským odvetným akciám. Američania sú nadšení, aj ak Rusi na Slovensku niečo zničia - to práve Američania chcú, to je palivo pre ich moralistickú politiku.

A aj keď si povieme, že vojenský význam vydania Slovenska do rúk americkej armády by malo len nejaký relatívny vojenský dopad, tento krok má určite absolútny politický význam. Celý svet by v tom videl gesto, že Američania majú vplyv vo východnej Európe, taká zmluva by sa rovnala otvoreniu už úplne studenej vojny  s Ruskom. Rovnala by sa spomínanému rozmiestneniu amerických rakiet v Turecku v roku 1962. Akonálne sa také niečo podpíše, okamžite sem technika môže byť nasáčkovaná, a hlavne okamžite tá zmulva bude tlačiť na Rusko, ako nová zbraň v rukách gangstra. Slovensko vlastne začne slúžiť Amerike ako taký živý štít, za ktorý sa tá bude skrývať.

A ak aj prestaneme mysliť na najhoršý scénar, aj keď veľmi reálny, s otvorenou vojnou a padaním bômb na Slovensko, zostáva tu ten "pozitívny" variant budúcnosti:

Krvavý konflikt, povedzme, nebude a celá situácia sa ustáli. Okolité štáty budú mať s Ruskom zas zrazu dobré  vzťahy - a ako vinník, kolaborant a prašivec tu bude kto? Malé Slovensko, ako tu stálo v 1945 a kolaborantskí Češi či Maďari si išli papule udrať od kričania "fašisti, fašisti". Ak Slovensko podpíše dohodu s Američanmi, dávajúc im v tejto kritickej situácii letiská, v reále celú zem k dispozícii, stane sa aj pri najoptimálnejšom variante prašivým nezodpovedným štátom, na ktorom si okolité krajinu budú obavovať svoje komplexy, svoj podiel viny. 

Čo si predstavujú naši proameričania? Veria naši korčokovci, že USA sa stane hegemónom na svetovom poli, že zničí Rusko a vyčerpá celý Euroázijský kontinent? Myslia si, že Američania umožnia tunajším národom nejaký dôstojný život? Nikdy, v prípade americkej dominancie nad  Ruskom je celá východná Európa odsúdená na prepadnutie sa do pomerov inej reálnej kolónie USA, do pomerov Latinskej Ameriky a horších. 

Dúfajú proamerickí kolaboranti, že aspoň oni osobne si zabezpečia pre svoje rodiny blahobyt drábov? Naozaj im to za tú cenu stojí, ale čo hlave, naozaj veria tomu, že ich situácia nebuchne o steny a nerozbije hlavy na kašu im aj s ich rodinami? Naozaj si súdruh kapitalista Korčok či Klus myslí, že im tu američania zaistia bezpečnosť? Alebo už dúfajú aspoň v to, že im zaistia miesto niekde "za vodou"? Aké sú pomery síl?

Aktuálne aj situácia v Kazachstane ukazuje, že pomery síl sú opačné. Kazachstanske ozbrojené zložky, vytočené do zúrivosti tým, že majú mnoho obetí spomedzi seba, dnes kráčajú v rojnici námestiami a ulicami miest a odstrelujú proamerické živly ako špinavých psov. Bez ľútosti, a je im jedno, či tí ľudia boli platení agenti, alebo len naivní tupci. A nik tie ozbrojené zložky nedokáže ani zadržať, aj keby chcel, tam je už rozhodnuté.

U nás ešte rozhodnuté nie je. Lepšie povedané, zatiaľ to ešte nevidno, zatiaľ sa ešte mnohí mýlia - že to s Amerikou niekam dotiahnu. 

US bomb on train Serbia

US rozbombardovali civilný vlak v Srbsku 1999, celkovo si bombardovanie vyžiadalo okolo 4000 obetí na civilistoch. Tomuto sme vtedy prepustili vzdušný priestor, dnes im chceme dať rovno základne na podobné, ale rádovo násobné väčšie vraždenie na Ukrajine a v Rusku. Tú hanbu a vinu by nik zo Slovenska už nikdy nezmyl. 

 
0
Norman

https://www.youtube.com/watch?v=wKpIv1f-Mxc

Mojimi slovami: Slovenský lajnovský odpad sa dopúšťa vlastizrady kvôli tomu, aby mohli zavádzať totalitné pomery v republike, pretože len tak si môžu zachrániť kožu. Ale táto linka - olajno, sas a podobní - a USA, tu bola už dlhodobo pred voľbami a toto je len vyvrcholenie tejto chorej tendencie.
A táto tendeccia je nielen zrada, ale úplne šialenstvo, ktoré spája osud malého Slovenska s krajinou USA práve vtedy, keď sa prepadá do pekla.

Ema

vydrbnúť ich veľvyslanectvo niekde na perifériu, detto nevydrbne preč americké vojenské základne. Ako šváby - kam im dovolíš naliezť, už sa ich nezbavíš.

nové