Vydavatelia Hitlerových prejavov oslobodení

V stredu 10. septembra 2014 boli v Brne zbavení obvinenia vydavatelia knihy Hitlerove prejavy. Táto kniha vyšla v nakladatelstve guidemedia a okrem Hitlerových prejavov obsahovala aj komentáre Stanislava Beera. Práve tieto kometáre sa stali terčom obžaloby, pretože samotné prejavy sú historické faktum a to sa môže vydávať. Kometáre ale mali propagovať nacizmus.

Ako vidno z rozsudku, nebolo to možno takto kvalifikovať. Ako sa  píše v článku Náš boj s Adolfem Hitlerem, dôvod bol ten, že sa zväčsa jednalo o krátke  medzititulky uvádzajúce myšlienky oddielu, prípadne stručné zhrnutie daného prejavu. Napríkald:

 
Nebo když na straně 47 knihy Adolf Hitler říká „Avšak také český lid zasluhuje v celku svých obratných schopností, své pracovitosti, své píle, své lásky k vlastní domácí půdě a k vlastnímu národu naší úcty.“, je tato sekce uvedena redakčními mezititulkem „Úcta k českému národu“.

Celý súdny proces tak poslúžil len spropagovaniu danej knihy, vydavateľstvo predalo celý náklad 10 000 ks a robí dotlač. Číro komerčný účel vydávania podobných kníh bol aj argumentom obhajoby. Hitler je vraj lepší artikel, ako Coca cola. To by sa aj dalo veriť, keby Beer zároveň nebol správcom portálu Náš Smer, v ktorom sa venuje hlavne broblematike nemecko-českých vzťahov. Nuž, táto dnešná spoločnost si stanovila pokrytectvo ako chvályhodnú vlastnosť a túžba po mamone je doslovne nekritizovateľná, ergo to bola dobrá obhajoba. Žaloba tiež nepripustila, že žaluje nie kvôli Beerovým komentárom, ale  preto, že si ľudia môžu prečítať napríklad vyššie uvedený pochvalný výrok Hitlera o Čechoch. Nepasuje to do sveta, ako ho namodelovali víťazi vojny.

 

V Českej TV sa k rozsudku uviedlo, že "podle některých historiků přitom chybí ty projevy, které by Hitlera ukázaly pravdivě. Jsou tam jen takové, které zlehčují jeho odpovědnost za rozpoutání II. světové války i holocaustu.“  Ktoré konkrétne prejavy majú Hitlera naproti tomu ukazovat „pravdivo“, to v reportáži  Pavel Zeman z Ústavu pro studium totalitních režimů ale neuviedol. Hm, škoda, ale určite nemienil ani tento rozhovor z Fínska. Je to azda tento proti Neue Weltordnung z roku 1940(youtube)? Mhh, nie, ten by sa asi tiež nemal zverejňovať, to je hrozné, ako je to aktuálne aj dnes (len to "zlo" vtedajšej doby sa presunulo na východ, už to nie je Nemecko, ale Rusko). A vôbec, ešte dobre, že vtipom a irónii toho Rakúšania väčšina ľudí nerozumie, že.

 

Ako vidno, stále je určitá sloboda slova, musíte však mať dobrého právnika, balík peňazí a dobré nervy. Vdavatelia sú očividne výsledkom súdu povzbudení a "mienia pridať" - najnovšie ponúkajú titul Vom Kaiserhof zur Reichskanzlei - čo sú necenzurované, do češtiny preložené pamäti Goebelsa z rokov 1932 - 1933, teda z obdobia dosiahnutia politickej moci. Prvýkrat vyšla táto kniha v roku 1934, od konca vojny je to jej prvé vydanie. (V rokoch 2010 vyšlo päťzväzkové vydanie Pamätí, ale sú vraj výrazne scenzurované - čo je dosť pravdepodobné).

Kniha Hitlerove prejavy vzbudila škandál aj na Slovensku. Po tom, ako ležala asi pol roka na najlepších miestach priamo pri vchodoch všetkých dobrých kníhkupectiev, si ju predsa len všimli prosionistickí aktivisti. Očividne chodia málo do kníhkupectiev, bez akejkoľvek srandy, je to nekultúrna pakáž. Po následnej typickej hysterickej masáži v masmédiach boli veľké kníhkupectva nútene "dobrovoľne" knihu stiahnuť z predaja. Bude teraz obnovený predaj? Vždy sme sa predsa opičili po čechoch, nuž, keď to oni povolili? Ovšem cez leto bola cena knihy znížená, ale teraz je zas vyhnaná nahor, čo nie je dobré.

Aby si niekto nemyslel, že tej knihe robím reklamu, tak uvediem, že jej kúpenie sa dá chápať iba ako vyjadrenie podpory disidentom, alebo ak nepoznnáte jazyky. Podobné texty sú totiž na webe zadarmo, napríklad tu po anglicky (rozsah 3389 stránok!), alebo akési Esentials. A tu by to malo byť niečo po nemecky. Pravda, za autenticitu neručím. Dúfam ale, že nás pochvália na Delet, že hitlerovcom kazíme kšeft.

Takže radšej odporúčam kúpiť Pranýř alebo toho Goebelsa (ak ovšem nedáte prednosť švabach originálu:).

 

 


Autor: 
Z nadhľadu

V jeho prejavoch a Mein Kampfe je veľa myšlienok, ktoré pomerne otvorene odhaľujú metódy manipulácie s verejnou mienkou, používané aj v súčasnosti. Nemilosrdná kritika finančnej oligarchie a jej výčinov pred rokom 1933 je prakticky platná dodnes.

Toto je skutočná príčina hysterického zakazovania kníh, kde sú uvedené tieto jeho myšlienky. Nie ten trápny už dávno neaktuálny rasisticý balast, ako sa nám pokúšajú nasugerovať "experti" na túto problematiku!

Norman

Večne žijú len princípy.

Toto som dnes našiel na stole:
http://abc-news.ru/26/news/141/141826.html#

За сутки до самоубийства Гитлера швейцарский журналист Курт Шпейдель взял у него последнее интервью. Но сам Шпейдель был убит при штурме Рейхсканцелярии, а блокнот со стенограммой беседы вместе со многими другими документами был доставлен в Москву, где и пролежал до недавнего времени в архиве музея Вооруженных сил. Несколько месяцев назад один из сотрудников архива потрудился расшифровать стенографическую запись и был поражен уникальностью этого исторического документа. Он обратился в редакцию нашей газеты, и сегодня мы предлагаем всего несколько вопросов из этого интервью, которые могут быть интересны современному русскому читателю.

Вопрос: 27 лет назад, вступая в политическую борьбу, предполагали ли Вы, что Вас ждет такой финал?

А.Г. Да, уже тогда мы прекрасно понимали на что шли. Мы вступали в решающую борьбу (Endkampf), ставкой в которой была жизнь и существование белой расы. На карту было поставлено все, и исходов могло быть только два: либо мы победим, либо окончательно погибнем.

Вопрос: Сегодня 29 апреля 1945 года. Сознаете ли Вы, что потерпели поражение?

А.Г. Я не считаю, что мы проиграли. Германия - да, она проиграла войну, вермахт потерпел поражение. Но мы дали толчок мощнейшей идее. Национал-социализм наглядно доказал свое абсолютное преимущество. Вспомните 1918 год, вспомните 20-е годы - где тогда была Германия? За несколько лет, что мы были у власти, нам удалось создать величайшее государство в истории человечества. Мы построили экономику, воспитали здоровую молодежь - здоровую духовно и физически. В конце концов, в истории остается только великое. Кто сейчас вспоминает о тысячах рабов, погибших при строительстве пирамид в Египте? В истории осталась только громада пирамид. Да, мы пали в борьбе, но это падение вверх (der Fall nach oben). Национал-социализму принадлежит будущее, я не побоюсь сказать, что это будет XXI век. Я не удивлюсь, если в XXI веке национал-социализм победит в России. За годы этой войны я вынужден был пересмотреть свое расовое мировоззрение. Вот что я Вам скажу, никто здесь, в Европе, не знает Россию и никогда ее не знал. Я вовсе не идеализирую русских, отнюдь, в русских все-таки слишком много азиатского. Но факт остается фактом, русская нация оказалась сильнее и выносливее в этой безумной войне, и я не удивлюсь, если спасение для белой расы придет с Востока. Это будет логично.

Вопрос: Вы сказали, что выиграли идею, но проиграли войну. Закономерный вопрос: нужна ли была эта война?

А.Г. Вы говорите так, будто от одного меня во всем мире зависело начать эту войну или не начинать. Я знаю, после нашей гибели на нас спустят всех собак. Нас назовут агрессорами и разжигателями войны. Но это неправда, будто я или кто-то другой в Германии хотели этой войны. Новое поколение немцев строило великое государство, и не их вина, что им сплошь и рядом ставили палки в колеса. Англичане, американцы и евреи всего мира сделали все, чтобы начать эту войну, чтобы задушить ростки молодого национал-социалистического движения. Только идиот может думать, что эта война была замыслом наших стратегов. Посмотрите, в 39 году мы сразу оказались в кольце врагов, превосходящих нас численно и технически. Но даже в таких условиях германский дух явил миру чудеса героизма...

Sinuhet

aj pre ostatných návštevníkov: stojí zato oprášiť znalosti azbuky a ruštiny a prečítať ...

Buheh

keby sa ukázalo, že to nie je podvrh.

Norman

Možno je to podvrh, ale urobené podľa klasického závetu či iných dochovaných názorov. Zdánlivo najviac neobvyklá je ta pasáž o rusoch a tá je zrejme aj motívom uverejnenia, prípadne úpravy, ale ani tá sa nejako moc nevymyká od uvažovania v danom období.

Ako príklad strýcove všeobecné úvahy z 2. apríla 1945 :
(asi "rozhovory pri stole", samozrejme, nik neručí, že ani tie nie sú nejako upravené)
...
While, therefore, it is not possible to adhere to rigid
principles in dealing with foreign countries and one
must always be prepared to adapt one's policy to the
changing conditions, it can nevertheless be asserted
with confidence that Germany will always recruit her
staunchest friends from among those peoples who are
actively resistant to Jewish contagion. I am sure that
the Japanese, the Chinese and the peoples of Islam
will always be closer to us than, for example, France,
in spite of the fact that we are related by blood. It is a
tragedy that France has consistently degenerated in
the course of centuries and that her upper classes have
been perverted by the Jews. France is now condemned
to the pursuit of a Jewish policy.

With the defeat of the Reich and pending the
emergence of the Asiatic, the African and, perhaps,
the South American nationalisms, there will remain in
tbe world only two Great Powers capable of con-
fronting each other — the United States and Soviet
Russia. Thie laws of both history and geography will
compel these two Powers to a trial of strength, either
militaiy or in the fields of economics and ideology.
These same laws make it inevitable that both Powers
should become enemies of Europe. And it is equally
certain that both these Powers will sooner or later find
it desirable to seek the support of the sole surviving
great nation in Europe, the German people. I say with
all the emphasis at my command that the Germans
must at all costs avoid playing the role of pawn in
either camp.

At this juncture it is difficult to say which, from the
ideological point of view, v/ould prove to be the
more injurious to us — Jew-ridden Americanism or
Bolshevism. It is possible that under the pressure of
events, the Russians will rid themselves completely of
Jewish Marxism, only to re-incarnate pan-slavism in
its most fierce and ferocious form. As for the
Americans, if they do not swiftly succeed in casting
off the yoke of New York Jewry (which has the same
intelligence as a monkey that saws through the branch
on which it is perching), well— it won't be long before
they go under, before even having reached the age of
maturity. The fact that they combine the possession
of such vast material power with so vast a lack of
intelligence evokes the image of some child stricken
with elephantiasis. It may well be asked whether this
is not simply a case of a mushroom civilizaticHi,
destined to vanish as quickly as it sprang up.

If North America does not succeed in evolving a
doctrine less puerile than the one which at present
serves as a kind of moral vade mecum and which is
based on lofty but chimerical principles and so-called
Christian Science, it is questionable whether it will for
long remain a predominantly white continent. It will
soon become apparent that this giant with the feet of
clay has, after its spectacular rise, just sufficient
strength left to bring about its own downfall. And
what a fine chance this sudden collapse will offer to
the yellow races! From the point of view of both
justice and history they will have exactly the same
arguments (or lack of arguments) to support their
invasion of the American continent as had the
Europeans in the sixteenth century. Their vast and
undernourished masses will confer on them the sole
right that history recognizes— the right of starving
people to assuage their hunger — provided always that
their claim is well backed by force !

And so, in this cruel world into which two great
wars have plunged us again, it is obvious that the only
white peoples who have any chance of survival and
prosperity are those who know how to suffer and who
still retain the courage to fight, even when things are
hopeless, to the death. And the only peoples who will
have the right to claim these qualities will be those
who have shown themselves capable of eradicating
from their system the deadly poison of Jewry.
---

No, Amerika zatiaľ nepadla a tak ani invázia aziatov ešte naozaj nenastala, to skôr mexikáncov, Rusko sa naozaj zbavilo komunizmu a naozaj buduje vlastnú "panslávistickú" identitu.

Nepochybne autentický politický testament, pre doplnenie obrazu:
http://ihr.org/other/hitlertestament.html

Ľubov

Ale to nie je až tak podstatné,či je to autentické. Obsah a forma,čo je viac,chápeš. Začnú sa šíriť "ľudové" historky o predvojnovom Nemecku. Ja roky poznám túto a to od veľmi seriózneho človeka a tiež ju nikdy nikde nikto nepotvrdí.V čase nástupu národných socialistov k moci bola v Berlíne katastrofálna situácia s mestskou dopravou.Podniku hrozil bankrot a prepustenie všetkých zamestnancov,mimo iné,ale hlavne preto,že takmer nikto si nekupoval lístky,čierni pasažieri boli nepostihnuteľní. Vydalo sa oficiálne nariadenie,že každý si musí kupovať cestovný lístok,čo sa bude kontrolovať(zrejme sa to dovtedy nerobilo,ak to chápem dobre)O týždeň prebehla kontrola.ktorá nepotvrdila žiadne zlepšenie.Bol vydaný nový príkaz,kde sa hovorilo o treste smrti za neuposlúchnutie nariadenia.Kontrola opäť prebehla bez žiadaného efektu. Preto nasledujúci termín kontroly bolo zatknutých 3000 čiernych pasažierov ,ktorí boli bez súdu zastrelení. Následné kontroly už potvrdili,že všetci cestujúci majú lístky. Ako som kúpila,tak predávam. Ešte predsa len niečo spomeniem. Mám dobrého priateľa,na rozdiel odo mňa je to tuhý katolík. Niekedy sa sporíme vo veci misie Cyrila a Metoda,najmä .čo sa týka Zákona sudnim ľudem,áno,išlo o tresty za neprijatie kresťanstva,ktorý pokladám za barbarský a on mi vždy povie,že bez istého násilia sa ideológia nedá presadiť. Kašlem na ideológiu,zaújma ma ten proces "oddeliť zrno od buriny",už sme pri Machiavelim,o účeli,ktorý svätí prostriedky a tak zas a zas zisťujeme,že všetko sa opakuje.

Norman

Tá historka so zastrelenými čiernymi pasažiermi je typický nezmysel a absurdný výmysel. To už ani nejde o očierňovanie nacistického režimu, ale o nepoznanie všeobecne tej doby a ducha v Európe. Ľudia, ktorí si to vymýšlajú, sú sami chorí sadisti.

Čo sa týka Cyrila a Metoda - ja si myslím, že tam nejde o ich osobnosti ako také, ale o celkovú typickú násilnú christianizáciu, rovnakú, aká sa diala po celej Európe.
S ich kultom skôr hrozí to, že sa odhadzuje predošlá história - o ktorej vďaka úspešnému kresťanskému ničeniu akýchkoľvek pamiatok žiaľ moc nevieme, ale bezpochyby bola. Ale Cyril a Metod ako osobnosti, filozofi a duchovní mohli byť ľudia na úrovni a ich dielo bolo síce v službách mocnosti, ale vcelku dobre myslené.
Takisto si treba pri nich uvedomiť, že vlastne ich tradícia moc neprežila a máme tradíciu rímskej civilizácie a ako Baloo spomína, aj tradíciu Uhorska, ich vyhodenie by bolo falšovanie dejín, napriek tomu, že neboli ideálne.

Le Bleu

To "tuhý" sa zrejme nemyslí ako v "Tuhý katolík - dobrý katolík."
Moje skromné súkromné pozorovanie a teoretizuvanie bohužiaľ tiež naznačuje ten neveľmi príjemne znejúci záver, totiž že niektoré ideológie, najmä tie, kde sa od ľudí vyžaduje nejaká obeta, uskromnenie a pod. (napr. komunizmus, možno aj to kresťanstvo, aspoň jeho pôvodná sociálna zložka), sa nedá dôsledne presadiť, zaviesť bez násilia. Otázka je, či by potom to násilie bolo správne, v každom prípade mi pripadá dosť neefektívne.

Ľubov

Nie,samozrejme že nie .-))mŕtvy,božechráň.Nech všetci žijú a sú šťastní,všetky bytosti.Len aspoň niečo,nejaká drobnosť nám mohla zostať,aj Žiarislav chudák len z vody varí.Doslova to prevalcovali a to ma strašne štve. Hneď,ako sa Ti ozve genetická pamäť,daj vedieť Le Bleu!

nick88

oni sú tuhý "katolíci" hihi - oklamaní, neexistujú dobrí katolíci. Nemodlia sa k Jedinému bohovi v ich predstavách len jedného boha ale jednému z mnohých. Amen = boh Amon a to je vlastne skryté meno boha Set /Egypt/. Takže svojím amen potvrdzujú svoje otroctvo tomuto "úžasnému" bohu. Amon môžeš ma ...

Norman

že nebol úžasný ?
A prečo by set mal byť amon? A alah je šiva, nie?
Prečo hovoria ľudia o niečom, o čo sa nezaujímajú? Lebo sa to leskne ako pozlátko?

nick88

Človek nepotrebuje prostredníka, môže priamo komunikovať a môže mať znalosti z čistého zdroja. Ked bol ten Amon-Amen-Set úžasný prečo bol Amenhotep IV. Zavraždený? Lebo urobil reformu náboženstva monoteizmus a chcel zvrhnúť kňazstvo Amona ako aj boha. Hovorí ti niečo elementári, egregori? Ako vznikli bohovia - asi sa človek cítil v tejto hustote slabý a chcel sa o niečo oprieť, hľadal ochranu. Som za to aby človek našiel v sebe tú silu tu vlastné vnútorné božstvo. Ale prečo ty zase zavádzaš a keď nemáš fakty tak napíšeš takú hovadinu akú si vypotil v odpovedi? Bol si na Vatikanskom námestí a ked bol díval si sa dobre?

Norman

Ľudia, ktorí považujú svoje smetisko za čistý zdroj, sú na nebezpečnej ceste.

nick88

Zase Hitler bez vôle tzv. zombie, riadený neznámou silou. Slávny Mojžiš na prikaz neznamej sily vyviedol vyvolený ľud z Egypta a viedol ich celých 40 rokov kým dorazili tam kde mali. Prečo tak dlho? Tento ľud musel za tú dobu tvrdo skrotiť. Bol to ľud kde sa zmiešali gény, zámerne. DNK bolo zmenené. Kain syn nie Evy. Ábel syn Evy. Kain niesol zmenene DNK- prepis-kodovanie. Kain chránený, vyvolený - neznámou silou. Ale to bola len časť - a preto je taký žid a iný žid. Je žid so zmeneneným genetickým komplexom - dravčím a žid bez tohto komplexu. Hitler vykonával príkaz a vyvraždovaný boli židia čistý bez dravčieho komplexu. Časť vyvolených židov s dravčím komplexom dal Hitler previezť do Palestíny a mal založiť sionistický fašistický štát. Ukrajina -ženy znečistené pohlavným stykom - prekodované na dravčí genetický komplex. Tak takáto hra tu beží. Ale všetko urobí človek. Neznáma sila pozná zákon ako hore tak aj dolu a prúd príčinnosti-následností a má čisté ruky či packy? Človek proti človeku je znakom čisto materiálneho vedomia. Tak takto sa zakarmil človek. Ako to urobiť aby sme nezničili tvorčie vedomie to čisté a pozdvihli vyššie seba i neznámu silu túžiacu po ovládaní?

Buheh

domácu 58-ku. Marhule, slivky, jabĺčka, hrušky... podľa toho, aký je rok. Sused mi radil aby som skúsil tam dať tie bylinky, ale ja neviem. On keď toho viac vypije, potom má také zvláštne oči a rozpráva divne.

1488

Ako každý rok, pozbieral som mandelínky na krumplách a vyvraždil dravčie aj iné komplexy, zholokaustoval aj tie čisté s prúžkami na chrbte. Homo leptinotarsa/decemlineatini lupus. Riadený som bol známou silou z Bošáce, bez byliniek. Toho mojžiša čo spomínaš nepoznám, ale pala matejku skríža nás áno. Ten 40 rokov vyvádza, no vôbec neskrotol, asi sa nedá prekódovať. Suseda mala tiež taký pocit, že za to môže Hitler, ale u filipa pinela na cajle jej to vysvetlili. No hotový karmagedon.

nick88

som nesmierne potešená vašou preukázanou mocnou psychickou silou . Asi ste prišli na to, že v skutočnosti táto neznáma sila je psychicky veľmi slabulinká. Tak toto sú krásny Slovani mocní, sláva Buheh, sláva 1488. Je krásne ako využívate dary matky Zeme a chránite tieto dary pred zničením dravčím komplexom. Ale tá 58 tá by ma asi zabila či nie? Nemám odskúšané. Nikto ma neponúkol. Ani tými bio -zemiakmi.

Buheh

Ťa nezabije, iba posilní. A keď toho ako neskúsená vypiješ viac, tak štyria z troch zubárov odporúčajú pre istotu sa mocne držať nohy stola.