Wir brauchen russisches Gas

Top energetickému korporátu E.ON s centrálou v Nemecku už riadne cukajú nervy. Krátko po tom, ako Orbán oznámil z Moskvy, že Maďarsko bude mať dlhodobé a lacné dodávky zemného plynu z Ruska a Von der Leyenová s Bidenom ubezpečili Európanov, že budú mať skvelý drahý americký a katarský LNG (a možno aj zemný plyn z Azerbajdžanu, pretože to je dobrá krajina a vôbec nemá problém s Náhorným Karabachom), šéf E.ON Leonhard Birnbaum verejne vypenil.

"Potrebujeme ruský plyn. Bodka. Hlavne teraz, keď sa viac spoliehame na plyn, pretože chceme prestať používať uhlie. Ak by sme sa museli spoliehať na LNG, ceny plynu v Európe budú oveľa vyššie. Ak chceme ceny znížiť, potrebujeme viac plynu dodávaného cez plynovody. To, samozrejme, znamená dodávky z Ruska. Dúfam, že napriek aktuálnemu napätiu nakoniec dospejeme k rozumnému výsledku."

Politikom odkázal, nech si pokojne ďalej kvákajú o politickej neprijateľnosti Nord Streamu 2, ale nemecká ekonomika bez ruského plynu skolabuje. Lenže, ako hovorí klasik - o to práve ide. Uvidíme, čo na to pán Birnbaum, keď mu to docvakne.

 

Energie: Eon-Chef Birnbaum - Gas aus Russland notwendig, Nord Stream 2 hilfreich (rnd.de)

 

Dusanbe

do Maďarska na nákup lacných potravín, môžu sa tam aj zohriať, :-))
A po príchode domov, nech si v "mienkotvorných" médiách počitkajú niečo z dielne Tchorčoka, Nagya alebo pani prezidentky, o ruských hybridných hrozbách, agresii a potrebe navýšenia prítomnosti NATO na Slovensku.
To ich v studených bytoch zahreje !

https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/615577-bytovky-prekvapili-...

Ema

Korčok, do ktorého jemnej diplomatickej verbálnej výbavy patria výrazivá ako "pustiť do gatí" - viď predvčerajší titulok jeho rozhovoru s Mončiči Smrtkou v korporátnej mediálnej žumpe N - sú už na tvári miesta vo Washingtone, aby podpísali ortieľ Slovensku. Aj energetický.

Ale aj tak mi prišlo zábavné u E.ON Birnbauma, že nech si Nord Stream 2 riešia trtkovia po politickej stránke, koľko chcú, podstatné je, aby cezeň fičal plyn. Aktivisti môžu napríklad popísať plynovod heslami Ruský plyn fuj, Plynovod zmizni, nechceme ťa tu! Putinovský skurvyplyn a podobne a médiá môžu pri každej zmienke o Nord Streame pridať epiteton ornans "kontroverzný".

nové