Za samostatnosť 13 rokov

Dnes boli odsúdení katalánski politici za zorganizovanie volieb za nezávislosť. Dostali 9 +13 rokov. 

Nemienim sa tu ani najmenej morálne pohoršovať - chcem pripomenúť, ako som rád, že demokratický a liberálny režim ukázal svoju podstatu. A nie je to režim len španielsky, je to ten istý režim, v ktorom žijeme aj my, je to rovnaká despocia.

Všetci naivní slniečkari a liberáli by si mali uvedomiť, že akonáhle sa dostanú s režimom naozaj do sporu, tento sa prestane pretvarovať.  

Predpokladám, že tí, čo blačia nad nejakými ruskými provokatérmi, ktorí dostanú pokutu za uličný vandalizmus, budú teraz obviňovať Španielsko za porušovanie ľudských práv. Lebo za politický názor, bez násilia, za snahu o samostatnosť - dostať desať rokov ostrej basy? To je nenormálne.

Ale naši ľudskoprávni aktivisti samozrejme nič.

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Náhodný okoloidúci

Takže Kataláncom, ktorí vlastný etnický štát nemajú, nie je dovolené mať svoj vlastný štát, ktorý by si spravovali sami.
Na druhej strane Albánci už majú svoj etnický štát, Albánsko, ale západ nemá problém uznať im aj Kosovo ako druhý etnický štát, aj keď územie získali len za cenu etnického vyvražďovania a vyháňania pôvodného srbského obyvateľstva. Kosovo je medzinárodná hanba.

Norman

Aj dnes v správach bolo, ako španielska polícia mláti demonštrantov.
Samozrejme mi nejde o to, či Katálnsko bude samostatné - je ale naozaj humus, že po takýchto veciach nevie systém vygenerovať kritiku na španielsku despociu. Na porušovanie ľudských práv.

Aspoň V4 by mohla. ťažko povedať, či si neuvedomuje, aká je to príležitosť pichnúť Západných pokrytcov do slabín. Nuž, sme prílišní dobráci, geneticky to máme vrodené a ak sa nezmeníme, a nejaké tie hlavy nerozbijeme, naozaj vymrieme.