Komplex opatrení k naplneniu minských dohôd – plné znenie

Komplex opatrení k naplneniu minských dohôd – plné znenie

 

Zdroj:

http://news.kremlin.ru/ref_notes/4804

 

Preklad: Kosa Nostra

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/12/minsk-vystupy-z-jednani/

 

komentár: buheh

https://www.buheh.bu

 

 

 

1. Okamžité a komplexní příměří v konkrétních Doněckých a Luhanských oblastí Ukrajiny a jeho přísné plnění už od 00 h. 00 min. (kyjevského času) 15.února 2015.

 

Komentár buheh: fašisti v debaľcevskom kotli majú (náhodou) muníciu akurát do nedele.

 

 

2. Odsun všech těžkých zbraní oběma stranami ve stejných vzdálenostech s cílem vytvořit bezpečnostní zónu širokou nejméně 50 km od sebe pro dělostřelecké systémy ráže 100 mm a více, bezpečnostní zónu širokou 70 km a raketové systémy a 140 km pro raketové systémy „Tornado-C“, „Uragan“, „Směršč“ a taktické raketové systémy „Točka“ („Točka U“):

– Pro ukrajinské vojáky od aktuální linie dotyku;

– Pro ozbrojené síly určitých regionů Doněckých a Luhanských oblastí Ukrajiny od linie dotyku podle minského memoranda z 19.září 2014

Odsun těžkých zbraní nesmí začít později než druhý den po zahájení příměří a musí skončit do 14 dnů.

Tomuto procesu bude napomáhat OBSE s podporou třístranné kontaktní skupiny.

 

Komentár buheh: hrúbka územia dnes ovládaného Novorossijcami je najviac 100 km, ale väčšinou o dosť menej, najmä na juhu. Teda znamenalo by to pre opolčencov všetky zbrane okrem ručných odpratať na kopu kamsi k ruským hraniciam. (OBSE bude pomáhať? A ako? Budú nakladať delá na vagóny?)

 

 

3. Zajistit efektivní sledování a ověřování příměří a stažení těžkých zbraní od prvního dne odsunu prostřednictvím OBSE, s využitím všech nezbytných prostředků včetně družic, bezpilotních letounů, radarových systémů a tak dále.

 

Komentár buheh: super, nech len sledujú. (Ako keby doteraz všetci nesledovali.)

 

 

4. V první den po odsunu zahájit dialog o podmínkách místních voleb v souladu s ukrajinským právem a zákonem Ukrajiny „O dočasném řádu místní samosprávy v některých oblastech Doněckých a Luhanských regionů“, stejně jako o budoucím režimu těchto oblastí na základě daného zákona.

Bezodkladně, nejpozději do 30 dnů ode dne podpisu tohoto dokumentu, Nejvyšší rada Ukrajiny přijme usnesení o vymezení území, na něž se vztahuje zvláštní režim v souladu s právními předpisy Ukrajiny „O dočasném řádu místní samosprávy v některých oblastech Doněckých a Luhanských regionů“, a to na základě linie stanovené Minským memorandem ze dne 19.září 2014.

 

Komentár buheh: toto je vlastne iba odkaz na to, že všetko podstatné bude riešiť špeciálny zákon o ktorom je reč v bode 11.

 

 

5. Zajistit milost a amnestii přijetím zákona, který zakazuje stíhání a trestání osob v souvislosti s událostmi, k nimž došlo v některých Doněckých a Luhanských oblastech Ukrajiny.

 

Komentár buheh: toto je vlastne iba odkaz na to, že všetko podstatné bude riešiť špeciálny zákon o ktorom je reč v bode 11.

 

 

6. Zajistit propuštění a výměnu rukojmí a nezákonně zadržených osob na principu „všechny za všechny“. Tento proces musí být dokončen nejpozději pátý den po odsunu.

 

Komentár buheh: Koľko ich je lapených v kotli teraz? 5000? Plus v tom druhom Svetlodarskom, ešte celkom neuzavretom, kde je cca 1500 ukrov? To je pre niekoho veľmi dobrý obchod...

 

 

7. Zajistit bezpečný přístup, dodávky, skladování a distribuci humanitární pomoci potřebným na základě mezinárodního mechanismu.

 

Komentár buheh: prístup s pomocou komu? Ukrajine? Tá s tým predsa žiadny problém nemôže mať. Donbasu? Doteraz pomoc chodila iba z Ruska, navzdory bombardovaniu. Keď nebude bombardovanie, nebude ani tam žiadny problém. Ibaže... nie je náhodou medzi riadkami myslený opäť ten nešťastný kotol?

 

 

8. Určit způsoby plného obnovení sociálně-ekonomických vztahů, včetně sociálních dávek, jako jsou důchody a ostatní platby (mzdy a příjmy, včasné zaplacení všech komunálních nákladů, obnova daňového systému v rámci ukrajinského práva).

Za tímto účelem Ukrajina obnoví správu segmentu svého bankovního systému v oblastech zasažených konfliktem, a pravděpodobně vznikne mezinárodní mechanismus k ulehčení těchto převodů.

 

Komentár buheh: nuž keď je teda stále aj Donbas územím Ukrajiny, asi by sa patrilo, aby aj tam fungovala civilizácia na úrovni 21. storočia. Ale pointa je skrytá zrejme v posledných slovách: „pravdepodobne vznikne medzinárodný mechanizmus k uľahčeniu týchto prevodov“. Tak ja Vám to preložím z porošenko-machiavelčiny do slovenčiny: „keď to niekto z cudziny zacáluje, tak teda veľkodušne súhlasíme, aby nejaké peniaze dostali aj ľudia v Donbase (menšiu časť, lebo väčšia časť samozrejme pôjde na štandardné ukrpoplatky oligarchom a ďalším, menším živočíchom, veď o tom celý ten mechanizmus bude)“.

 

 

9. Obnovení plné kontroly ukrajinské vlády nad státní hranicí Ukrajiny v celé zóně konfliktu, což by se mělo začít v první den po místních volbách a dokončeno po komplexním politickém urovnání (místní volby v některých regionech Doněckých a Luhanských oblastí Ukrajiny na základě zákona a ústavní reformy) do konce roku 2015, za podmínky splnění bodu 11 – v rámci konzultací a po dohodě s představiteli jednotlivých regionů Doněckých a Luhanských oblastí v rámci třístranné kontaktní skupiny.

 

Komentár buheh: ide o odrezanie opolčencov od Ruska, čiže ich vydanie na milosť a nemilosť demokratickej kyjevskej vláde – to sa nedá interpretovať ináč. Zahmlievané je to odkazom na všeobecné láskyplné zmierenie, ktoré zabezpečí zákon, viď bod 11. Teda tento bod je opäť iba nádejným odkazom na bod 11.

 

 

10. Stažení všech zahraničních ozbrojených sil, vojenských jednotek, stejně jako žoldáků z území Ukrajiny pod dohledem OBSE. Odzbrojení všech ilegálních skupin.

 

Komentár buheh: Veď tam žiadni nie sú. Že niekto tvrdí, že tam nejakí sú? Ale to je dôvod celú zmluvu anulovať, najlepšie vo chvíli, keď sa nám to hodí. Najmä ak o tom rozhodne OBSE, ktorá je nestranná a objektívna. Hm, akože to bolo s tým ostreľovaním Mariupoľa, kde všetci domorodci tvrdili, že strieľali Ukrajinci, ale komisia OBSE ukázala na opolčencov?

 

 

11. Provedení ústavní reformy na Ukrajině tak, aby do konce roku 2015 vstoupila v platnost nová ústava, která je vnímána jako klíčový prvek decentralizace (s ohledem na zvláštnosti jednotlivých regionů Doněckých a Luhanských oblastí a ve shodě se zástupci těchto oblastí), jakož i přijetí trvalého zákona o zvláštním statutu jednotlivých regionů Doněckých a Lučanských oblastí v souladu s opatřeními uvedenými v poznámce, do konce roku 2015.

Poznámka:

Tato opatření v souladu se zákonem „O dočasném řádu místní samosprávy v některých oblastech Doněckých a Luhanských regionů“ obsahují následující:

— Osvobození od trestu, pronásledování a diskriminace všech osob spojených s událostmi, které se odehrály v některých regionech Doněckých a Luhanských oblastí;

— Právo na jazykové sebeurčení;

— Účast místních samospráv při jmenování vedoucích státních zástupců a soudů v některých regionech Doněckých a Luhanských oblastí;

— Možnost centrální výkonné moci uzavírat s příslušnými místními orgány dohody o hospodářském, sociálním a kulturním rozvoji jednotlivých regionů Doněckých a Luhanských oblastí;

— Státní podporu socioekonomického rozvoje jednotlivých regionů Doněckých a Luhanských oblastí;

— Pomoc centrální vlády při přeshraniční spolupráci ve vybraných regionech Doněckých a Lučanských oblastí s regiony Ruské federace;

— Vytvoření oddíly lidové milice na základě rozhodnutí místních orgánů pro udržení veřejného pořádku v některých regionech Doněckých a Luhanských oblastí;

— Pravomoci místních poslanců zastupitelstva a zodpovědných činitelů zvolených v prvních volbách zákonem svolaných Nejvyšší radou Ukrajiny nemohou být ukončeny předčasně.

 

Komentár buheh: toto je kľúčový bod zmluvy. Všetko ostatné je iba „veď sa dohodneme, že sa dohodneme“. Tak sa na to pozrime bližšie.

 

Prvá vec, ktorá dáva tušiť, že celá zmluva z Minska je iba divadielkom: zákon (opakujem, že celá zmluva sa opiera oň, ako o základ budúceho fungovania oboch strán v spoločnom štáte) má byť prijatý do konca roka 2015!

 

amnestia všetkých opolčencov a priaznivcov – ok.

 

právo na jazykové sebaurčenie – ok. (Akurát že to znie trochu všeobecne. Alebo azda niekto pochybuje o tom, že v demokratickej Ukrajine dnes nemajú menšiny právo na jazykové sebaurčenie?)

 

účasť miestnych samospráv pri menovaní štátnych zástupcov a súdov. Hm, čo je účasť? Môžu sa pozerať?

 

možnosť centrálnej vlády uzatvárať s miestnymi orgánmi zmluvy... bleble. Možnosť mali aj doteraz. Celkom zbytočný bod.

 

štátna podpora socioekonomického rozvoja Donbasu. Opäť všeobecný žvást. Každá vláda predsa má nejaký materiál o rozvoji každého regiónu,realita je celkom inou vecou.

 

pomoc centrálnej vlády pri cezhraničnej spolupráci Donbasu s regiónmi RF... to je snáď myslené ironicky?

 

vytvorenie ľudovej milície na základe rozhodnutia miestnych orgánov pre udržanie verejného poriadku. Hm, čo tým asi je myslené? Veď tam teraz majú svoju armádu... alebo to myslia tak, že práve tá armáda teraz narušuje verejný poriadok a tie milície majú byť proti nej? (Nezabúdajme, že vojna na Donbase oficiálne stále nie je žiadnou vojnou, ale iba protiteroristickou operáciou...) Veľmi podozrivý bod.

 

právomoci poslancov zvolených v prvých budúcich voľbách pod kontrolou Kyjeva, nebudú môcť byť predčasne zrušené.Čiže keby sa náhodou niekomu nepáčilo, ako to Kyjev zmanipuloval, má smolu až do najbližších volieb o 4 roky.

 

O všetkých vyššieuvedených bodoch sa dá povedať, že o ich naplnení a interpretácii bude rozhodovať ten, kto bude mať v rukách moc. Teda ak sa naplní minská zmluva, a teda aj predpoklad, že všetko pôjde podľa ukrajinskej ústavy, potom moc bude mať v rukách Kyjevská vláda – tá istá, ktorá teraz demokraciu na Donbase šíri metódou Točka-U.

 

 

12. Na základě ukrajinského zákona „O dočasném řádu místní samosprávy v některých oblastech Doněckých a Luhanských regionů“ se budou otázky týkající se komunálních voleb projednávat a dohadovat s jednotlivými regiony Doněckých a Luhanských oblastí v rámci třístranné kontaktní skupiny. Volby se budou konat v souladu s příslušnými normami OBSE při monitoringu ze strany Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva OBSE.

 

Komentár buheh: odkaz na bod 11.

 

 

13. Zintenzivnit aktivity třístranné kontaktní skupiny, mimo jiné prostřednictvím vytváření pracovních skupin k naplňování příslušných aspektů minské dohody. Budou odrážet složení třístranné kontaktní skupiny.

 

Komentár buheh: bleble.

 

 

Dokument byl podepsán účastníky třístranné kontaktní skupiny: zvláštní zmocněnkyní OBSE Heidi Tagliaviniovou, druhým ukrajinským prezidentem Leonidem Kučmou, ruským velvyslancem na Ukrajině Michailem Zurabovem a lídry DLR a LLR Alexandrem Zacharčenkem a Igorem Plotnickým.

 

Komentár buheh: takže kto to vlastne podpísal a akú váhu majú tie podpisy?

USA: neprítomní

EÚ: neprítomní

OBSE: čo je OBSE? Kto je zmocnenkyňa OBSE? Akú váhu má jej podpis? Nulová.

UKR: Kučma. Ale veď ten na Ukrajine dnes neznamená vôbec nič. Váha jeho podpisu? Nulová.

RF: Ruský veľvyslanec. O čom rozhoduje veľvyslanec? Jeho podpis má iba váhu podpisu notára.

DNR, LNR: najvyšší predstavitelia. Jedine ich podpis je záväzný.

 

Teda jediný, koho zmluva zaväzuje, sú opolčenci.

 

Záver: Táto zmluva je výsmechom. Je to diktát nanútený Novorossiji zhora v rámci globálnej hry, ktortá zohľadňuje všeličo, okrem skutočných potrieb ľudí na Donbase. Je to špinavá mocenská machinácia, ktorej jediným pozitívom je, že nikdy nebude realizovaná v praxi. Potom ako budú oslobodení natovskí žoldnieri z debaľcevského kotla, si skvelou minskou zmluvou všetci zúčastnení slávnostne vytrú zadok.

 
jery

https://pp.vk.me/c621723/v621723226/f6ba/gRBJXx7OQ3o.jpg

На фоне переговоров в Минске Каратели Хунты предприняли наступление с целью вырваться из Дебальцевского Котла....Потери убитыми и ранеными - около 450 человек за сутки. Уничтожено 7 танков карателей и много другой техники. Это самые большие потери карателей Хунты в 2015 году. В Котле еще примерно около 7 тысяч карателей - из них около 1000 иностранных наемников (поляки, косовские албанцы, боснийские сербы-мусульмане, хорваты и т.д. - военнослужащих американцев, англичан и израильстян вывезли по коридору 10 февраля под видом мирных жителей).

Počas rozhovorov v Minsku 450 Slovanov zabitých, 7000 Slovanov v kotli a anglojazyčných vyviezli...

Ema

...pre to podstatné, pre čo sa v Kyjeve euromajdanilo: delenie koristi.

Держгеонадра pod "vedením" teľaťa Kaščuka, t.j. všetky nerastné suroviny, pripadne Američanom a poľnohospodárska pôda Izraelu, čo bol tento týždeň potvrdiť v Kyjeve podpisom Memoranda o porozumení brudný moldavský zmrd Lieberman, t.č. v pozícii ministra zahraničných vecí paštátu bez hraníc. Aby to nebolo také okaté, na lúpeži ukrajinskej pôdy sa bude formálne podieľať aj Kanada, otrok záujmov Izraela.

Žiadny z týchto štátov sa na nočných šichtách v Minsku nezúčastňuje.

Na Ukrajine, viac ako kdekoľvek inde platí: follow the money. Samozrejme, nie tie plesnivé zvyšky devalvovanej hrivny v štátnej kase, ale na miestach, kde pôsobí ako poradca Mikloš, ktorý (doteraz beztrestne) okradol Slovensko o energetiku.

Keď sa vojna dotiahne až na Slovensko, zapamätajme si toto meno.

firstovka

siroke polia
platky macesu
poda si oddychne
od hnojiv
pestovat piect
sa bude
iba
kosherissimo

jery

Ani som ich nedočítal. Nepodstatné. Podstatné veci sú v kufríkoch odborných poradcov, ktorých si doniesla Anželika a Fransuá do Moskvy a zanechali ich tam na neurčitú dobu. Obsah kufríkov "odborníkov-obchodníkov" v Kyjeve sa zíde, keď nebude už načisto čím kúriť.

Že Minskom sa viac-menej vojna nekončí je jasné hádam každému. Rusko sa už poučilo. Myslelo si kedysi, ešte pod názvom Sovietsky zväz, že keď vojenskou silou zaženú nepriateľa až domov, majú vyhráno. Trvalo to dlhšie, ale pochopili, že nevyhrali.
Novorossija si myslí, že má teraz takmer vyhrané - Ukri v kotli, stačí to vyzabíjať a bez prekážok nastúpiť hurá na Kyjev. Iste by sa im to podarilo. No vyhrali by?
Putin nehrá dámu, ale šachy.

firstovka

V bratislave teraz zimuju ruske havrany. Je ich vidiet ako hadzu na cesty plane orechy a rozbijaju ich.
Vcera som kracal po ceste a vidim zo stromu zhodil havran orech. Nezlietol dole aby si ho hned zobral lebo som bol uz blizko a cakal nez prejdem.
Ked som isiel okolo jeho orechu tak vidim, ze sa nerozbil ani nepraskol, tak som mu nan jemne dupol a rozbil ho. Havran to nabudene sledoval a ked videl, ze orech ostal na mieste tak za mnou prekvapene otacal hlavu a sokovane pozeral

Ľubov

Havrany právom patria medzi najinteligentnejšie vtáky,majú svoje miesto aj v mystike,aj legendách ..Mathias Corvinus,náš kráľ,pre Maďarov zas ich,pre Chorvátov zas ich.

firstovka

cital som, ze podla indianskej mytologie su havrany sprostredkovatelmi medzi dvomi svetmi. Podla ich zverokruhu znamenie havran su nase vahy, oktober.

Mohli si usetrit dlhu spravu o aspergere...Putin aj kadyrov su vahy

firstovka

aj porosenko 26.9.

firstovka

v denniku n bol vcera celostrankovy rozhovor o havranoch

Norman

Iný rozbor bodov, samozrejme nie taký dobrý, ako tento, ale skoro, dáva AC24. Párkrát som sa zasmial.

baloo

Burkina Faso? Budmerice?

Buheh

vidíš, Budmerice, to by mohlo byť. Keby som sa presťahoval do Budmeríc, tak by to dávalo zmysel.

To ja len tak, aby sa to rýmovalo. Keď raz budem mať svoj vlastný štát, tak bude mať doménu I. rádu BU. Keď môže byť HU, prečo by nemohlo byť BU?

baloo

za sebou konflikty a vojny s Ružindolskou Ríšou, Vištuckým Kniežatstvom a Báhonským Kráľovstvom kľudne si založ(-te). Síce Dubová bude ešte súčasť Vištuckého Kniežatstva ale tým pádom si môžete pripojiť Štefanovú. Ale potom môžeme uzavrieť spojenectvo a spoločne dobiť Cífer, Kaplnu a Blatné (Šarfiu). Rátam, že jediný demokratický ostrovček v okolí, megapolis Modra sa čoskoro utopí vo svojom morálnom bahne a nebude vládať platiť mýto zo západu Vinosadám, z juhu Šenkvicám a z východu Vištuku-Dubovej. A podaktorým modranom ani vízum nedáme, premňa-zamňa nech cestujú do Blavy vetroňom, ale na vlak do Šenkvíc sa namôjveru nedostanú!

Buheh

keď zaplatia dobrým vínom, tak možno by sa dala urobiť výnimka.

Norman

(aj) výhody zjednotenia Európy.

1488

Z Pudmeríc do Cífera jedine tak cez Halmeš (Jablonec) alebo Gocnog (Jarná). Načo by modrany do Blavy chodili, drevo do lesa vláčiť ? Ešte tak do Ompitála (Doľany), ale do Blavy :)

nové