Protest proti NATO v Bratislave

Mám dojem, že tí ľudia boli azda neviditeľní. Nikde v masmédiach som nenarazil na správu o proteste za mier a proti NATO pred USA ambasádou, ktorý sa konal v sobotu 28.februára 2015. Samozrejme netvrdím, že sa to v médiách niekde nezjavilo, aj na nejakých alternatívnych weboch, ale ako bežný človek aj s nastraženými ušami som nič nezachytil. Zato keď bolo pred časom zo tridsať typických stokrát predaných papulí rotestovať pred ruskou ambasádou - to sa týždeň otriasali média týmto "protestom ľudu". Tomu sa povie rovnosť a sloboda slova - ale len pre niekoho.

Tak sa musím spolahnúť iba na facebook usporiadateľov a sympatizantov. Ten je síce zosieťovaný, a s fotogalériami, ale aj tak chcem aj TU poďakovať týmto slobodným ľuďom. Je dobré znova vidieť, že všetci nebudú nikdy zlomení. Proste nebudú, majú takú povahu, to je dar.

Protest organizovali pokojníbojovnici.sk.

Zúčastnených bolo 229, po proteste pred US ambasádou išli podporiť Ruskú ambasádu a potom pred Prezidentský palác na Mierovom námestí (nezaujíma ma, ako to námestie teraz premenovali)

 

 

protest proti NATO Bratislava

protest proti NATO Bratislava

 

protest proti NATO Bratislava

protest proti NATO Bratislava

protest proti NATO Bratislava

protest proti NATO Bratislava

protest proti NATO Bratislava

protest proti NATO Bratislava

protest proti NATO Bratislava

protest proti NATO Bratislava

protest proti NATO Bratislava

 

 

 

Ako to vyzerá po úspešnej anglosionistickej revolúcii je záznam aj tu:

 

 

 

10. marca sa bude konať podobné podujatie v Košiciach.

https://www.facebook.com/events/1560359187547924

Podobné protesty budú v Bratislave 12. a 26. marca o 17 00.

 
zdroj a ďalšie informácie 
 
 
Na záver len jeden osobný postreh:
Mám dojem, že na proteste proti Američanom a vojne boli prevažne stredne a starší ľudia. Keď prídu vojnové otrasy aj na Slovensko a tí zbabelí zmekčilí frikulíni, ktorí o realite vecí nechcú vedieť a nechcú sa jej vzoprieť, budú zdochýňať po tuctoch, a to zďaleka nielen niekde na frontoch - o to menej to bude človeka trápiť. V ich prípade to bude proste aj ich vlastná vina, ich vlastné fatálne zlyhanie.
 
 
 
lebleu

že v masmédiách správu o proteste nenájdeme, pretože tam nie je. To je súčasť taktiky druhej strany a bolo to viac-menej vopred jasné. V tomto je boj veľmi nevyrovnaný, ale keby sa tak organizátori boli posnažili napr. možno osloviť, čojaviem, Slobodný vysielač.. ktovie. Ale držím im palce. A bola to pekná prechádzka.

Kolodej

jasne že nenájdeš, veď to bola tajná akcia :)

lebleu

TRT (tlač, rozhlas, televízia) a informovanie o týchto občianskych stretnutiach - podľa očakávania naozaj okrem opozičníckych stránok a nejakých videí nikde nič (možno s výnimkou TA3 - tuším som tam videl ich kameru, ale veď kto to má sledovať), ale prosím pekne v samotnom SME - hoci správičku o akcii asi sotva uverejnili - som našiel jeden komentujúci dríst, napísal ho Márius Kopcsay (to je taký polospisovateľ), ktorý má samozrejme pomýlené svetové strany (recesia a vojna podľa neho prichádza z východu) a týka sa ho ono Chmelárovo „len hlupák si myslí, že Rusko chce napadnúť Európu,“ ale iste to myslel dobre.
(Pozn.: "čítal som sme" - nie že by som si ten denník bol kúpil, ale bol som u rodičov a tam sa niekedy vyskytuje, kupuje to otec, jednak asi zo zotrvačnosti a potom - táto dôchodcovská generácia zrejme stále potrebuje raz za čas držať v ruke niečo papierové a keď sa nad tým zamyslíte, naozaj, čo porovnateľné v tejto krajine na tom papieri vychádza? Pravda a Hospodárske noviny asiže, odpoviem si sám, ale myslím, že sú ešte slabšie a menej obsiahle. Aby to ale nevyzeralo, že chcem tej smečke robiť reklamu.. tak nie, nerobím im reklamu. Pri čítaní väčšiny obsahu (a dnes sa už správy od komentárov akosi nerozlišujú) len ťažko premáham nutkanie na zvracanie, no ale čo by človek neurobil pre poznanie nepriateľa, že.)

http://www.hlavnespravy.sk/nie-zakladniam-nato-skandovali-ludia-pred-ame...

lebleu

Už nie sme, čo SME bývali..
Ešte raz naposledy o tom akože kedysi mienkotvornom plátku: v jednom čísle bol nedávno krátky článok o tom, ako sa vo Freedomistane prezident so senátom handrkujú o miliardy toliarov na terorizmus a proti nemu (a to si ani nemusím vymýšľať, veďže len čítajte ďalej).
Ozývala sa tam kdejaká republikánska chrapač z výboru pre zahraničné vzťahy: Lindsey Graham, Ron Johnson, aj starý známy psychopat Johnny McCain. V JEDNEJ VETE sú tam spomenuté účtovné položky ako nálety proti bojovníkom Islamského štátu a výcvik sýrskych povstalcov.
Ale najlepšie je, že titulok toho článku znie: Na Islamský štát treba viac peňazí.

Nájdu sa však aj lepšie zvesti. Citujú toho Grahama: "Z vojenského hľadiska je hlúpe a nemorálne vycvičiť bojovníkov a poslať ich späť do Sýrie, kým nezneutralizujeme Asadovo letectvo. Zabijú všetky jednotky, ktoré tam pošleme." (Ani prekladateľov nemajú bohvieakých.)

lebleu

Keďže som sa na takýchto podujatiach neraz musel pousmiať pod bajúz nad tým, ako sa ľud podkarpatský s tragikomickou naivitou alebo len tak v zápale hry spravodlivo rozhorčuje nad neprítomnosťou neprítomných massmédií, verejnoprávnych aj súkromných strážnych psisiek demokracie, a dostal som nápad aj slinu, nadrásal som pre vlastnú spokojnosť také formálne oznámenie a výzvu či pozvanie, pomerne slušne sformulované, a odoslal ho (pod nie tak úplne pravým menom) poštou elektrickou, na pozhľadávané adresy najsledovanejších na Slovensku pôsobiacich novín a televízií. Zvlášť som zbúchal trochu onakvejšiu verziu pre RTVS, to aj s citovaním zákona č. 532/2010 Z. z. o Rozhlase a televízii Slovenska (tam sa inak človek dočíta celkom zaujímavé veci).
Tak teraz už aspoň ja budem vedieť, že na neinformovanosť sa vyhovárať nemôžu.
Ja viem, ako keby o to išlo..
No, k veci. Keby niečo, ja sa rád pridám.

karol
Bolí ma,keď sa pozerám okolo seba a vidím,že sa vraciame do zhnitého kapitalizmu

nové