Je armáda Ruskej federácie na Ukrajine?

Všetci o tom hovoria, všetci sa pýtajú. Tak čo, je tam alebo nie je? Ako v prípade takmer všetkých verejne široko debatovaných tém, aj táto otázka je v skutočnosti mimo misu.

 

Je krčma otvorená, keď sa v nej svieti? Alebo je otvorená, keď krčmár povie, že krčma je otvorená? Priatelia, správna je odpoveď B. Lebo ak sa v krčme svieti, môže to byť napríklad tým, že niekto zabudol zhasnúť, že tam chlastajú krčmárovi kamaráti, alebo že krčmár s čašníčkou kefujú v dreze poháre. Dôležité je iba a jedine to, čo povie krčmár.

 

Je Ukrajina súčasťou USA? Nie je. Spýtajte sa na US veľvyslanectve a dostanete jasnú odpoveď. Že je momentálne vedenie Ukrajiny úplne podriadené Washingtonu, a teda reálne je ten štát americkou kolóniou? Pán Smatana by povedal, že to je konšpiračná teória. Kým ukrajinský a US prezident oficiálne neoznámia verejnosti, že Ukrajina je súčasťou USA, tak dovtedy je Ukrajina samostatným štátom, aj keby tisíckrát nebola.

 

Ruské najvyššie velenie mnohokrát vyhlásilo, že ich armáda na Ukrajine nie je. Znamená to definitívne a jednoznačne, že ruská armáda na Ukrajine nie je (ak si odmyslíme fakt, že Ukrajinci a Novorusi sú tiež Rusi). Ak tam niekto bojuje, tak nech je to ktokoľvek, definitívne a jednoznačne to nie je armáda RF – nikto iný ako ruské najvyššie velenie totiž nemá právomoc rozhodnúť o tom, ktorí bojovníci sú ruská armáda, a ktorí nie sú. Dokonca aj keby nejaká nižšia šarža alebo ktokoľvek iný tvrdil opak.

 

Ruské vedenie to povedalo opakovane a dostatočne nahlas. Ak teda niekto tvrdí opak – ktokoľvek, či politik, novinár alebo stredoškolský učiteľ – tak buď zámerne klame alebo je jednoducho blbý.

 

Čo to počujem? Nejaké reči o taktike a hre s falošnými vlajočkami? Ale pán Smatana, iste sa zhodneme na tom, že seriózni ľudia sa nezapodievajú konšpiračnými teóriami.

 
Norman

len mi stále nie je jasné, čo znamená ten obrázok.

Buheh

Jedna konšpiračná teória hovorí, že znázorňuje Pussy Riot, ktoré údajne boli nedávno vyhostené z USA. Ozaj, neviete o tom niekto niečo? Ak je to pravda, tak je hanebné, že nás médiá o takej dôležitej veci neinformujú.

Ale iná konšpiračná teória hovorí, že maňušky symbolizujú dobu, v ktorej žijeme, a hlavný princíp, ktorý táto doba stelesňuje: klam. Je to doba Ameriky, ríše virtuality, klamu, podvodu, a tieto atribúty sú aj najtypickejšou charakteristikou dnešného sveta. Virtuálne sú peniaze, filmy, televízna a počítačová realita v ktorej žijeme, virtuálna je demokracia, pravda, ktorú máme predplatenú. Moc, ktorá by mala pochádzať z ľudu, a ktorú odovzdávame svojim voleným zástupcom, sa stratí v urne a čo dostaneme ako spätnú väzbu, to je maňuškové divadlo.

Náhodný okoloidúci

Pred niekoľkými dňami výrobca rakiet BUK, ruská spoločnosť Almaz-Antej, pustil do sveta svoju analýzu zameranú na možnosť zostrelenia malajzijského Boeingu raketou BUK. Analýza určila najpravdepodobnejší typ rakety a najpravdepodobnejšie miesto jej odpálenia.

Článok a vložené video s českými titulkami sú tu:

http://leva-net.webnode.cz/products/boeing-mh17-nad-ukrajinou-zprava-kon...

Náhodný okoloidúci

Dlho sme v diskusii nemali tému Krym, prekryla ju pre nás oveľa horúcejšia téma kolonizácie Európy Afričanmi a Arabmi.

Generálna prokuratúra RF dospela k záveru, že rozhodnutie pričleniť Krym k Ukrajine na úkor Ruska bolo v rozpore s Ústavami RSFSR aj ZSSR, príslušné orgány na to nemali žiadne právomoci.
Inými slovami Ukrajina Krym v roku 1954 na podnet Nikitu Sergejeviča a jeho manipulátorov v podstate protiprávne anektovala a ruská armáda ho v roku 2014 oslobodila spod nezákonnej ukrajinskej okupácie.
Nepredpokladám, že táto správa zmení pohľad Západu na udalosti na Kryme, západní kolonialisti uznávajú iba to, čo pasuje do ich geopolitických plánov.

http://politikus.ru/v-rossii/53106-genprokuratura-rf-peredacha-kryma-ukr...

Ema

...aj z hľadiska vtedajšej legislatívy, Chruščov samozrejme vedel.
A vedia to aj všetky súčasné svine na Západe, ktoré vykrikujú o "okupácii Krymu".

Náhodný okoloidúci

Je málo pravdepodobné, že Nikita Sergejevič bol politicky svojprávny. Ale ak bol, tak bol nielen vyčuraný, ale aj záškodník a zradca v službách zahraničia. Napríklad naviazal rubeľ na dolár, čomu sa jeho predchodca Džugašvili vytrvalo a účinne bránil. Krymčania majú šťastie, že ukrajinizácia tam u nich nepokročila tak ďaleko ako v Novorossii.

nové