Desať zavraždených Nemcov v Turecku

V Istanbule bol spáchaný bombový atentát, ktorého obeťami sú výhradne Nemci. Presne desať nevinných ľudí, ktorí  prišli do Turecka za pamiatkami, tam na námestí zahynulo.

Dnes na miesto zločinu priletel aj nemecký minister vnútra, ktorý ako hlavné vyhlásil:

"Útok nebol namierený proti Nemcom".

Aby náhodou niekto nemal nepriateľské úmysly, aby náhodou nevznikol pojem ako antigermánstvo, ktorého prejavom sú krvavé vraždy belochov po svete, aby ani náhodou si Nemci nemohli sťažovať. O to sa toto hovado ešte aj s bastardským menom De Maizière stará ako hlavné. O obete a spravodlivosť sa nestará, aj keď je to jeho psia povinnosť.

Zároveň nelogicky povedal, že atentát bol zameraný na rozbitie nemecko-tureckého piateľstva. Tak bol zameraný cielene na nemeckú skupinu, alebo nebol???

 

 

Autor: 
Grigoriy Ilmoran

V anglictine maju vyraz "wishful thinking", ktory je definovany ako postoj alebo viera, ze nieco, co by sme chceli, aby sa stalo, sa stane, aj ked to nie je pravdepodobne alebo vobec mozne.

Cim je situacia horsia, cim su ludia zufalejsi, tym viac podliehaju "wishful thinking", tym viac sa utiekaju k nerealnemu. Vzdy to tak bolo. Nakoniec, aj vsetky nabozenstva su na takom niecom zalozene.

V poslednom case casto pocujem (aj od ludi, ktori by predsalen mali vediet viac) o tom, ako v Europe dojde k masovej revolte proti zaplaveniu nasich krajov cudzakmi, ako bude Merkelova vzata na zodpovednost, dokonca, ako Donald Trump oslobodi Ameriku od iluminatov.

Chcel som vsak len uistit, ze k ziadnej revolte nedojde, ze ak aj Merkelova po najblizsich volbach odide, nahradi ju niekto este horsi, a Donald Trump nikdy americkym prezidentom nebude.

Ten, kto veci vidi inac, ten este asi stale nevie, ako funguje svet, o co naozaj ide.

Norman

Dúfanie v pozitívny posun je prirodzené a logické. A ešte často je aj praktické, lebo, v úmernej miere, pomáha.
Samozrejme, rovnako prirodzené je aj pravidelné poznanie, že optimá sa nenaplnia a následná prípadne rezignácia.
Oboje tieto stavy sa pravidelne opakujú masovo v spoločnosti, a často aj individuálnych postojoch. Ani jeden z tých extrémov ale nie je pravdivý.

Čo sa týka prevratov a revolt:
tu v prvom rade nejde nikdy o ideálne riešenie, takže ak sa o nich hovorí, neznamená to v zásade nejaký optimizmus. Revolty a prevraty vždy boli a budú, ich predpovedanie nie je nič neobvyklé skôr by bol zázrak, ak by žiadne prevraty neboli.
Ak sa povie, že bude Merkelka potrestaná - je to dosť možné, malo by to tak byť, ale nemusí to skoro v ničom pomôcť. Ak bude Trump prezidentom, určite nezmení systém v Amerike (po tom, čo naivní ľudia dúfali v Obamu, teraz už asi nik v nič prevratné nedúfa, maximálne len v nejaké konkrétne drobnosti, alebo v prinajlepšom v zrútenie sa toho systému ako celku (precedens Soviet union))

Svet a jeho fungovanie:
Svet nefunguje jednostranne, ináč by nemal kam postupovať, svet zásadne kolíše, ide tam a potom sa zas vracia. Po Merkelovej nastúpi buď horší alebo lepší, je to aj vec náhody a vlastne nepodstatné, lebo problém zrejme nie je v samotnej babe Merkelovej, ktorá určitý čas pôsobila aj celkom nádejne, ale v tom, že tej osobe systém úplne zlomil väzy. Nie nejaká baba toto spôsobuje, ale systém, ktorý sa riadi zákonitostami a válcuje nielen spodinu, ale aj svoje bábky. Ale ten sytém má zákonite aj svoje hranice a sily, ktoré lomcujú aj ním a lámu väzy aj jemu.

Sumárum:
vždy nastávajú kritické momenty, doba prevratov, bifurkačné body. Pripraviť sa na ne treba hlavne predtým, oni samy sú už len ako prelet čiernou dierou, kde sa moc ovládať a smerovať nedá, respektíve nik nevie, čo čím spôsobí.
Stav po prelete nebude v žiadnom prípade ideálny, to by bolo ako veriť vo výhru v lotérii, to určite. Samotný prelet čiernou dierou prevratov - pozrime sa radšej do histórie, lebo na to, čo v tom pekle môže nastať, nemáme dosť vlastnej čiernej fantázie.

Napriek tomu je pravda, že ja osobne som vlastne optimista. To nie je wishful thinking, to je realita, že to univerzálne postupuje v podstate pozitívne. Zdôrazňujem, "univerzálne", čiže ako celok, ale pre mnohé časti to nebude dobré, ... nie pre ľudstvo, nie pre takéto ľudstvo.

(Toto sa netýka a nenaráža ani v najmenšom špecificky na nikoho z prítomných, ale musím dodať vetu, ktorá to presne vystihuje:)
Nie pre ľudstvo, kde blbci chcú zostať blbými.

prasiatko Mlsko

Vhzladom na pietu k obetiam som vyhodil tento príspevok.
Nie je vhodný čas na útok na stranu obetí a na tolerovanie prasačín akéhokoľvek druhu. Proste nie.
Norman.

prasiatko Mlsko

Škoda rečí, vieš čo, nebudem sa rozčuľovať..ešte by som tu hádzalo perly sviniam...

nonula

Svajciarsky poslanec v Berline

https://www.youtube.com/watch?v=pCW2hxux3Ro