Voľby na ostrovoch

Na západných európskych ostrovoch boli včera voľby.

Je zaujímavé, že tento zaostalý spolok rybárov a bývalých pirátov si nenájde inú zábavu, ako sa ruvať medzi sebou. Toto spoločenstvo, ktoré je aj oficiálnou formou stále len stredoveké královstvo (teda žiadna skutočná demokracia), ktoré má neustále v platnosti dvojtriedny status obyvatelstva - lordi versus plebs (teda žiadna skutočná demokracia), si našlo hlúpučkú záľubu vo voľbách. 

Výsledky volieb nie sú dôležité. Či ich vedie taká či onaká kobyla, železná alebo cínová, je vedlajšia vec. Krajina je už teraz oficiálne rozdelená na Anglicko, Wels, Írsko, Škotsko, ale do toho teraz pribudla výrazna skupina moslimov a vôbec skupina iných rás. Tí robia čoraz častejšie krvavé kúpele, usporadúvajú hon na bielych Britov priamo na uliciach. To je dôležité a to neskončí nijako ináč, iba zavedením reálnej vojenskej diktatúry, aj keď tie pokrytecké papule to nazvú samozrejme nejako kvetnato, prinajmenej "Príchod mierového zriadenia Ježiša Krista na Zem".

Pozoruhodné je, že aj napriek tomu že Británia uteká z Európy a že jej sila prudko klesá, agentíkovia anglosionizmu na Slovensku sú stále napojení na ich riadiace nitky a stále uprene sledujú, čo sa tam deje. Ako odvrhnuté siroty čakajú, kedy si na nich ich macocha zas spomenie, kedy im dá zas nejaké prachy a pohladká ich po papuli. To sa týka ako novinárov, tak aj celej RTVS televízie.

 

 
Buheh

sú toho. Pritom keď sú voľby v inej marginálnej krajine, napríklad Paraguaji či Lesothu, tak média sú ticho. Zaujímavé.

Luko

... je na tom fakt, že svoju tvrdo-brexitovú a pohodlnú konzervatívnu väčšinu premárnila Mayová úplne zbytočnými predčasnými voľbami, ktoré ju "vraj" mali posilniť.
A zostane ako bolo (bude ako nebolo) - čo vlastne od referenda bolo v pláne (predsa si do toho nedajú kecať lúzou).

Truhlík

Británia sa odchodom posilní a obnoví svoju silu impéria. Aj keď nie už vo forme celosvetovej ríše.
Stále majú svoj Commonwealth.
Toto je pre Britániu spasenie. Impériá ako Španielsko, Portugalsko, Francúzsko a polo ako Taliansko či Švédsko definitívne skončili. Nemecko sa stane/lo hegemónom Európy.
Takže to máme Čína+Šanghajský pakt+BRICS, USA+satelity+NATO, Rusko+satelity, Británia+Commonwealth, Nemecký eurosojuz a možno India.

Vivo

preukázal v týchto voľbách všetky nevýhody a nepredstavoval žiadnu výhodu.

https://www.theguardian.com/politics/ng-interactive/2017/jun/08/live-uk-...
https://www.theguardian.com/politics/2017/jun/09/what-is-a-hung-parliame...

Ako ukazujú počty získaných hlasov, v systéme pomerného zastúpenia by počet parlamentných kresiel vyzeral úplne inak - súčasný pokus o vládnutie konzervatívcov s "Demokraticvkými unionostami" z Írska by nebol možný. DUP vo vláde je ohrozenie mierového procesu v Severnom Írsku. V Škótsku sa bude tak isto situácia polarizovať, lebo väčšinový systém deformoval skutočné výsledky volieb a tým urýchli rozpad Veľkej Británie!

nové