Dokonalý zločin

Homo sapiens je vo svojom zadnom mozgu temný tvor a preto je zločin a zlo jeho obľúbenou témou. Niektorí dokonca zo zla spravili svojho boha - prečítajte si napríklad taký Starý zákon. Iní sa uspokoja s detektívkami či horormi, i keď v tom veľký rozdiel nie je. Aby sme sa v tejto tak zaujímavej téme vyznali aj my, popíšeme si, ako sa robí dokonalý zločin.

Zhrnieme tu poznatky z kriminálnej kultúry, lebo, ako iste viete, ja som sa nikdy žiadneho zločinu nedopustil.

Naozaj dokonalý zločin je taký, že sa ani nezistí, že sa stal. Napríklad banka ani nepríde na to, že jej na niektorých účtoch chýbajú peniaze, alebo obeť zmizne a nik to ani nezaregistruje. Vtedy je situácia dokonale bezpečná. Žiadne pátranie.

Ale také situácie sú len výnimočne, to je len málokedy možné. Výsledky zločinov len málokedy môžu zostať neviditeľné.

Reálny zločin vidno. A tak za reálny dokonalý zločin by väčšina amatérov označila situáciu, keď po páchateľovi nezostala žiadna stopa.

To je samozrejme hlúposť. Reálny dokonalý zločin je taký, že je páchateľ chytený a odsúdený. Vtedy je situácia tiež dokonale bezpečná. Žiadne pátranie.

Samozrejme, falošný páchateľ.

Preto sa rafinovaný zločinec nestará len o obeť, ale aj o páchateľa.

 

Predstavme si napríklad, že niekto chce spôsobiť spoločenský rozvrat. Potrebuje sa rozhodnúť, aký čin by mohol spôsobiť šok (vražda), v akej oblasti (novinár). Potom musí nájsť ešte konkrétnu obeť (mladý naivný poskok).

Potom treba nájsť falošného páchateľa. Najlepšie z oblasti šedej zóny, niekto označovaný za mafiána (prezrieme staré zoznamy "mafiánov", postavu zapletenú v hospodárskej kriminalite), najlepšie niekto, kto je problémový (kto obťažuje svojimi kšeftami našich ľudí).

Vybrať dobre tieto dve postavy, obeť a páchateľa, je to najdôležitejšie rozhodnutie, od toho veľa závisí.

Keď máme tieto dve figúry, je to už len vec techniky.

V prvom rade ich musíme dať do spojenia. Najlepšie je, ak si mladého kúpime a prikážeme mu, aby o budúcom páchateľovi písal články ako na dráte a neustále za ním chodil. Znova a znova. Nahovoríme ho, aby na páchateľa podal trestné oznámenie za vyhrážanie. A motív je hotový.

Z druhej strany musíme namočiť páchateľa do činu. Možno to urobiť napríklad tak, že vyberieme nejakú upadnutú osobu, jemu čo najbližšie. Musí potrebovať peniaze, ale to dnes každý, a za to byť ochotná sa dopustiť aj drobnej kriminality. Drobnej, neideme s bubnom na zajace. S tou sa anonymne skontaktujeme a vysvetlíme jej, že hľadáme tvrdších kriminálnikov (a pre istotu jej dáme aj tip, aby ich nemusela sama hľadať, možno by to nezvládla). Ona vôbec moc nezariaďuje, ona len asistuje a je viditeľná. Reč je celý čas len o zmlátení, až na posledný moment sa to posunie do roviny "lepšie bude ak ...". O falošnom páchateľovi nie je reč, len "omylom" niečo vykĺzne.

A je to. Pre tajné služby žiaden problém, čo myslíte? V podstate dve muchy jednou ranou. A dokonalý zločin.

Ja netvrdím, kedy a kde sa také niečo stalo. Ale ak sa to stalo, tak sa to stalo takto.


Ak si teraz niekto povedal, že predsa len čítam či pozerám moc detektívok, tak mu odpovedám: ani nie. Viete, v Amerike je všetko väčšie a dramatickejšie a scénar k tejto udalosti bol napísaný tam. Nejde o fazuľky.

Určite je to reálnejší scénar ako predstava, že niekto poštve na bezcenného brechajúceho psíka nájomných vrahov a potom sa ešte obeti neustále verejne vyhráža. Ale no.

 

 

0
Roland Edvardsen

Detektívky treba čítať, najlepšie sú podľa mňa tie od Eda McBaina (pokiaľ teda nemáte problém s množstvom krvi a sexu :-)) Ale aj Slovák Dominik Dán sa dá. Ak ide o beletriu nie som náročný :-).
Už som písal, že pre mňa je táto kauza viac menej uzavretá, ale predsa len ťažko nežasnúť nad okatou tuposťou a ignoranciou prestitútskych individuí, ktoré sa stále nešikovne snažia tento zločin spojiť so Smerom. Evidentne sa stále spoliehajú na retardovanosť a fanatizmus istej časti populácie. Ešte ani toho biedneho Kollára poriadne nespomenú/neskritizujú. Som skoro spadol zo stoličky od smiechu, keď sa Kollár priznal, že sa pozná s tou mafiánskou prostitútkou (doteraz úsmevne nazývanou "objednávateľ", aj keď pochopiteľne zatiaľ sa ešte nedá inak). Vraj jej "pomohol s dieťaťom" a len tak poskytol 900 eur, hehe. Takže po maloletých fetkách z Čistého dňa zase toto...Čo mu na to asi povie židokresťan Krajniak? :-)

Norman

Kollár je ukážkou, že politika sa kupuje. Naozaj, od čias jana Keľňu tam nebol väčší v čiste technickom slova zmysle idiot (a to Janovi Kelňovi ešte asi krivdím, je to už dávno). Pravda, aj Galko je ťažká konkurencia - ale ten aspoň funí a robí špinavú robotu. Kollár urobil len jedno - odobral hlasy alternatíve. To bolo aj jediné, čo mal robiť.
To, že je jedna ruka s najúbohejšou kriminalitou a že nepohrdne ani najspodnejšou spodinou je aj tak prekvapivé a nechutné. Až taký úbožiak v ňom zostal, napriek tým peniazom?
:-)

Norman

do archívu, z webu, pekne stručne presne:
Keď Sion prehral s Kočnerom súd o preplatenie zmenky,
na ktorom celé roky Sion mohol dokazovať nepravosť zmeniek,
tak Sion zariadil kriminálizáciu Kočnera, cez svoju páku ovládanú Žitňanskou,
Špeciálnu prokuratúru a Špeciálny súd.

Ja za uväznením Kočnera vidím príbeh, ktorý má rukopis spravodajskej operácie,
zameranej na likvidáciu Kočnera z dôvodu, že Kočner je držiteľ zmeniek,
ktoré nechcú preplatiť tie isté sionistické spolky,
ktoré Česko obrali o 10 miliárd Kč, v kauze TV Nova,
ktoré sa po politickom páde Pavla Ruska, zmocnili TV aj Markíza, ako noví vlastníci.

Verzia o tom, ako prebehla spravodajská operácia:

1, Najprv o Kuciakovi vytvorili legendu, ktorú rozšírili až po smrti Kuciaka,
ako o investigatívnom novinárovi svetového rangu tým,
že Kuciaka pozvali na USA veľvyslanectvo,
kde ho napojili na CIA, aj sionistické informačné toky o SR podnikateľoch.

2, Následne Kuciaka dali zavraždiť etnickým Maďarom,
ktorí boli vycvičení v tej istej vojenskej výcvikovej agentúre nachádzajúcej sa v Poľsku,
kde boli vycvičení Majdan Kyjevskí radikáli pravého Tretieho sektora z práporov Azov,
aj ostreľovači, ktorí na rozkaz Saákašviliho zavraždili Nebeskú Stonitu,
aby mali sakrálnu obeť, ktorou pohli ľudí do protivládnej rebélie.

3, Vrahovi zabezpečili nízky trest za výmenu, že za objednávateľa označí Kočnera,
aby sa touto kriminalizáciu Kočnera zbavili veriteľa a držiteľa zmeniek,
ktoré sionistickí vlastníci TV Markíza nechcú preplatiť.

4, Popri tejto likvidácii Kočnera, do operácie Kuciak zapojili Sorosovské ľudsko-právne spolky, aj dezinformačné média,
ktorých úlohou bolo vraždu Kuciaka posunúť do polohy politickej vraždy,
čím chceli odvrátiť energiu davu do útokov proti vláde,

čo najďalej od toho poznania,
že vražda Kuciaka je iba operácia zameraná na likvidáciu držiteľa zmeniek a veriteľa Kočnera.

Doslov:
Príbeh je fikcia a zhoda s existujúcimi udalosťami a osobami je náhodná.

vrbovčan

Aj podozrenia aktuality.sk na Kočnera hneď prvý deň po prevalení vraždy. Len prečo potom po článku T. Nicholsona sa všetky médiá sústredili na talianov? A túto líniu držali niekoľko mesiacov. Aha, kvôli fiktívnej linke na úrad vlády? Tak potom prečo prvý deň Kočner. Toto mi nie je jasné.

Náhodný okoloidúci

Kočner sa vyhrážal Kuciakovi. Nie však násilím, ale tým, že tak ako si Kuciak zisťoval informácie o Kočnerovi, aj Kočner si chcel zisťovať informácie o Kuciakovi. A tejto blbosti sa chytili aktuality a Sorosjugend.

vrbovčan

teórie mali média zúčastnené na spravodajskej hre od začiatku držať líniu na taliansku mafiu. Teda aj prvý deň. Zatiaľ však jeden deň informovali o Kočnerovom motíve.

Norman

Hej, presne jeden deň boli zamerané niektorí na Kočnera - Todová a podobní. Potom to dosť nečakane prestalo - akoby sa to zdalo príliš prvoplánové. Aj tu sme o tom písali.
Ja len pripomeniem: média poslúchajú, ale nie sú príliš zasvätení, moc toho zo zákulisia nevedia, takže reagujú až oneskorene, dostávajú len upresnenia, čo sa môže a čo nie. Z našich médii nik nevedel, kto je vrah - to je môj predpoklad. Konieckoncov, ešte stále to nevieme. Ak niekto vedel viac, ak to teda išlo cez Ameriku, tak to bol z novinárov z SK len Nicholson.
Slovenské média preto celý čas nič nemanipulovali, čo sa týka vyšetrovania či názorov verejnosti o samej vražde - LEN hysterizovali smerom ku vláde, ku Smeru, ku "talianskej mafii" a podobne.

Pokiaľ bol Kočner jeden z motívov vraždy, tak sa dlho k tomuto cieli vyšetrovanie neblížilo. Ale ... vidno, nakoniec sa tam predsa len zázrakom dostalo. Akým spôsobom sa prišlo na vykonávateľov a objednávateľku, to nik nevie. Padli slová družica, a potom nejaké reči o mobilných operátoroch...
Kočner bol, ako som napísal v článku, možno len istením voči prezradeniu. Ale možno on bol jeden z hlavných motívov.
Samozrejme, nemožno vylúčiť ani to, že Kočner proste už myslel, že systém pozná a že mu všetko prejde. Jeho zmenky, to je pýcha, možno aj vražda nesympatického prestitúta bola pýcha. Muži sa navzájom vždy zabíjali a zabíjať budú, aj za urážky. Aj za cenu vlastnej straty, s rizikom skurvenia vlastného života.
Tomu by som veril, AK by Kočner nešiel aj v tých zmenkách a AK by aj Rusko nebol obvinený z vraždy (ktorú vraj "plánoval", svedkom je na doživotie odsúdený psychopatický mafián, no, to je náhoda, práve teraz si na to spomenul).

A ešte aj tá dvojvražda. Bola Kušnírova omylom na mieste? To si vrah ani trocha neošetril? Fakt nevidel, že obeť nieje doma sama? A čo iné si vlastne vopred overil, ak nie ani toto? A nepohyboval sa tam v maske? takže aj nejaká baba mu mohla byť dosť ukradnutá (aj tak by si v šoku nič nepamätala).
Podľa mňa to bola zámerne dvojitá vražda, len nad prestitútom by každý druhý mávol rukou, ale to dievča bolo naozaj nevinné a teda tragédia burcujúca na city verejnosti znásobená. Zámerne.

Norman

Kočner dané zmenky včera vydal prokuratúre.
Zrejme ich takpovediac vymenil za svoj život.
Dostane aj slobodu, nevinu v prípade vraždy? Ešte nie je ani obvinený, je to možné. Ale zmenky už definitívne prehral.
Nad Svetovým židovským kongresom sa takto ľahko nevyhráva, aj keď je Kočner vraj sám žid. Tam prestávajú srandy a prokuratúra zatvára, koho chce a NIK sa nepýta, prečo, za čo.
V takom skurvenom svete žijeme.
Dnes Kočner, zajtra ktokoľvek - ak to nezmeníme. Prečo naše média patria cudzej sekte????

Ľubov

napísala nemecká herečka(áno,herečka) Silvana Heissenbergerová otvorený list Merkelovej.Urobilo to na mňa väčší dojem ako vyhlásenie Putina s Trumpom.

V takýchto činoch hľadám nádej. Čert vezme CME,zmenky,aj všetky médiá,otrokov. Napriek všetkému mám pocit,že karty sa pomaly,pomaly obracajú.Neviem,kde sa vo mne berie ten nesmelý optimizmus.-).

Norman

Neviem, kde sa v tebe berie ten pesimizmus.
Pokiaľ to dobre chápem, podľa teba to lepšie už bolo. Tak načo sa trápiť? :-)
Aká doba temna? Celé to kysne, ako kapusta v sude, hej, už aj smrdí, ale to je v život.

Ak niečo hrozí, tak je to "ekologický" prepad, katastrofa, ale to je iná téma. To nás, čo máme viac ako 20 rokov, naozaj už netrápi. To nie je niekoho vinou - to je homo sapiens sám, premnožil sa, tak sa odmnoží. No dobre, tak zomrieme, aj tak už často nevládzeme, to hej.

Zvyšok? Sekty, kulty, satanizmus, dementná genetika rás, zotročenie chudobných más ... to je realita, ako tajfúny či cunami . Tiež len prírodný úkaz.
V podstate hlavné, čo nás tu mrzí, je trestuhodný nedostatok myslenia. Stačilo by tak málo - ale proste na to homo sapiens ešte nemá. Ale nie je to isté - preto skúšame znova a znova. Filozof Thales chodil po meste s lampášom cez deň a hľadal človeka. My robíme to isté.

Ja vás teda nechcem trápiť s tým asociálnym cudzincom, čo odišiel od rodiny, Buddhom, ja sám nie som žiaden budhista - ale jedno povedal najstručnejšie, ako sa dá:
"Prestante sa už do riti trápiť"
:-)
Myslím, že vtedy, keď pochopil, že toto heslo jediné sú ľudia ako tak schopní pochopiť, že vtedy mal ten dojem, že ho osvietilo :-)

Ľubov

Tak to je . Máš recht. Na Budhu som myslela v sobotu ,toto si pozriem večer zas

https://www.youtube.com/watch?v=sA3EVu3Sq7o ,pretože,keď sa spätne pozeráme na niektoré filmy a opakovane čítame niektoré knihy,vidíme to inak. Nebol Budha istým spôsobom predchodcom Švejka? .-)

ps. Veď ja sa netrápim kvôli sebe,to ani náhodou.Ľúto mi je potomkov,akých debilov mali starých rodičov .Neverím,že Tebe je to jedno.

Norman

Sú ľudia, hlavne učitelia sú tak deformovaní, že nikdy druhému celkom neuznajú jeho poznanie. Takí mali sadisti.
Ale teraz žiaľ aj ja musím upozorniť, že teda aj keď nie som budhista a nemám žiadnu budhovskú či akú autoritu, aj tak musím povedať, že ten film, aj keď je o Buddhovi, a určite je v ňom veľa vecí zaujímavých (sám som to videl dávno a nejako ma neznechutil a už ho určite moc nepamätám - nejaké scénu sú azda povedzme dobré) - ale aj tak je to jeden americký západný shit, vreco plné odpadu (prepáčte mi môj slovník). :-)
Taký budha je určite predchodca švejka, a ešte viac vo svojej forme známej ako "čínsky boh srandy".

Ja rozumiem, že kvôli potomkom - ale oni mali starých rodičov debilov, a my nie? Každý má rodičov a predkov debilov, aj si to myslí. Trápia sa oni aspoň nad sebou? Ani my sme sa osudu nevyhli, ani im sa to nevyhne. Boli generácie vo vojne a podobne, teda na tom ešte horšie, iné zas lepšie, to je osud.

A ty sa teda trápiš ešte aj nad tým, že máš nejakú vinu?
No tak preto... tak to je potom horšie. To je najhoršie, čo môže človeka stretnúť, pocit viny. Sme vinní minulosťou, súčasnosťou aj budúcnosťou našich potomkov. No hej, my, čo sme žili v totalite, teda pokojnej, ale bez akejkoľvek moci a práva čo len odísť za hranice, potom v totalite novo prišlých korporácii, ktoré nám nedali nič z toho, čo nám patrí, čo by nás oslobodilo, my, čo sme to nemohli vtedy ani teraz ovplyvniť, lebo sme len občania, my sa máme trápiť nad tým, že sme niečo spôsobili? No ... asi tak. Hovoria to všetky učenia: ak bude človek dolovať, na konci v jadre mysle nájde ten program viny, ktorý tam niekto nasadil.
Teraz ho aspoň môžeme vidieť. Taká entita viny. Votrelec.
Samozrejme, že mi to nie je jedno. V tomto sa držím kresťanského učenia a všetko, čo prichádza zvrchu, milujem. Aj krutý osud všetkých tých miliárd potomkov. Amen, nie?

Ľubov

Nedá sa v tomto s Tebou súhlasiť,že naši starí rodičia boli rovnakí ako my-stačí sa pozrieť na maturitné písomky zo slovenčiny,pred 50 timi rokmi a dnes.Absolútne neporovnateľné,ani po formálnej,ani po obsahovej,je to hrozné.

Napokon,budem citovať F.Koukolíka,neuropatóga,
http://manipulatori.cz/frantisek-koukolik-mocenska-posedlost/
že absolvovanie VŠ (tej skutočnej)predpokladá iq 120 plus.
Naši starí si toto dokázali postrážiť,my nie.Viď jasné hviezdy okolo slečny Farskej.

Ale inak hej- ukážka filmu je zhrnutá do 40 minút,práve tak, aby odpadlo to,čo je tak americké.-).Teda takmer.

Ľubov

tak som si pozrela čosi viac ,a je to celé inak. Dnes fakt aby človek chodil opatrne ako rys.

Náhodný okoloidúci

Hej, markizáčka Kovešová údajne robí investigatívne reportáže o slovenskom podsvetí. Rovnako však robí reportáže o "hrdinskej" ukrajinskej armáde, ktorá na Donbase bojuje proti zlým hnusným kakaným ruským "separatistom" a "teroristom".

Ľubov

tak beriem späť titul Johanka.Dobré tri roky už tv nepozerám,tak preto sa mi to stalo.Dík za upozornenie

Náhodný okoloidúci

Priznám sa, ani ja som žiadnu jej reportáž nevidel, o jej chválospevoch na "hrdinskú" ukrajinskú armádu som len čítal v jednom plátku.

nové