Tak sme sa dočkali. Posledný príhovor prezidenta Kisku.

Obe tieto vety zazneli dnes v prejavoch na Vajanského nábreží pred Slovenským národným múzeom.

Povedal ich hlavný moderátor Osuský a sám Kiska, ktorý sa prihovárali skupinke šedivých starcov pri príležitosti vzniku nového námestia - kus Vajanského nábrežia dostalo samostatný názov po Tomášovi G. Masarykovi.

Táto slaboduchá a mizerná provokácia zo strany večne včerajších čechoslovakistov sa udiala za prítomností veľvyslanca Českej republiky(meno si vygúglite, mne za to nestojí ho spomínať), spiaceho kniežaťa Švarzenberga, župana bratislavskej župy Drobu, primátora mesta Vallu, ako aj starostky starého mesta Aufrichtovej. Ďalej bola prítomná a explicitne Osuským spomínaná Nicholsonová a - last but not least - podľa slov Osuského hlavný iniciátor tejto premenovacej detinskosti - poslanec Dostál. Ten to údajne podnietil a vybehal, minulý rok nechal schváliť staromestským poslancom a tento rok v marci to schválili mestskí poslanci (tí istí, čo prenajali znova polovicu Hviezdoslavoveho námestia US ambasáde). Nemyslel som, že Dostál je tak detinský, ale zrejme som ho precenil.

Ceremónia bola podporovaná celou vojenskou hudbou a akousi čestnou jednotkou. Kiskoid v príhovore spomenul, že je to jeho posledný príhovor - bohužiaľ iba vo funkcii. Dokonca aj Švarcenberg bol schopý povedať pár viet - taký bol nadšený z tejto čechoslovakistickej výhry. Dokázali presadiť premenovanie časti námestia, urvať Slovákom zas kus pôdy pre svoj zatuchnutý sentiment. Bravo.

Títo ľudia, vrátane tých pár divákov, čo tam prišli, sa cítia stále pri sile. Kedysi, ešte po Prvej svetovej vojne, to bola hlavná spojka globalistických slobodomurárských síl. Dnes je to už len zaschnutá vetvička - ale kým sa niekto nenájde a nezlomí ju, stále bude provokovať. Demokrat Osuský sa nadúval pri vyslovovani  slova "knieža" a keď spomínal sochu Márie Terézie, dobre že sa neprežehnal. Nuž, ich demokracia a sloboda je v skutočnosti len zasmradený postfeudalizmus. 

Nik ich Masarykovo námestie nepotrebuje. Adresa sa azda zmení len samotnému múzeu, alebo azda ani tomu nie, a iným už vôbec nie. Ale aj tak je to typická provokácia a ukážka roznecovania nenávisti - a som si istý, že ako bude raz odstránená Masarykova trpajzličia socha (je tam len nejakých 5 rokov a nemá tam čo robiť), tak bude odstránené aj jeho meno. Masaryk patrí tam, kam Lenin, Stalin, Trockij, Musollini a ostatné zločinecké postavy tej tragickej doby - do archívu a na výstrahu.

Píšem to len preto, aby to títo ľudia vedeli. Zbytočne sa pechoria. História kráča iným smerom, ich snaha je už dnes hodná len opovrhnutia a bude zavrhnutá. Je to len otázka času, a možno krátkeho - ale je treba, aby to vedeli už dnes.

  
Autor: 
forma: 
Ema

chcelo by to sochu normánych proporcií, nie bedárika zo zvyškov z kovošrotu. Čelindž pre Valla a mestských poslancov. To je niečo pre nich, nič iné tá tupohlavá banda nezvládne. Námestie slobody je Vallov obraz. Ešte Trubana do kresla premiéra a ako trávnik dopadne celé Slovensko.

Všetci, ktorí volia na lokálnej či štátnej úrovni kreatúry vzniknuté krížením cigánskeho lajdáctva, semitskej drzosti, americkej pažravosti a snobskej nadutosti si následky svojej voľby plne zaslúžia.

Náhodný okoloidúci

Je možné, že Bratislavčania to tam začnú familiárne nazývať "U Redlicha".

Norman

https://blog.hlavnespravy.sk/12595/posledny-psi-kiskov-kusok/

Nakoniec úryvok z rozhovoru, ktorý Masaryk poskytol francúzskemu denníku Le Petit Parisien 14. 9. 1921. Na otázku o Slovákoch povedal: „Niet slovenského národa. To je len výmysel maďarskej propagandy.“ A potom dodal: „Zakladáme na Slovensku školy. Musíme počkať na výsledky. O jednu generáciu nebude rozdiel medzi dvoma vetvami nášho národa“. A tento muž práve dostal menovku v srdci slovenského hlavného mesta. V čase, keď ide o podstatu a charakter tohto národa.

Dovolíme, aby tí, ktorí nám vládnu v hlavnom meste, ovládli celý štát?

Marián Tkáč

Náhodný okoloidúci

Zapnem telku - Čaputka. Otvorím fejsbúk - Čaputka. Otvorím noviny - Čaputka. Normálne mám strach pustiť si porno.

Norman

vidíš, a to som podliehal pokušeniu sa k tomu vyjadriť, ale ... našťastie som sa na to vykašlal..
A táto politická kultúra ide vyčítať nejakým povedzme nacionalistom túžbu po politickom spasiteľovi, po silnej osobnosti, po vodcovi.
Je to už len humor.

Ema

Brian: - Nie som Mesiáš!
Pospolitý ľud: - Ó, iba pravý mesiáš hovorí, že nie je Mesiáš!

Podkarpatská verzia:
Čaputka: - Neprišla som vládnuť!
Ľud demokratickej kultúry s prívlastkom (liberálny): Ó, iba pravá vládkyňa hovorí, že neprišla vládnuť!

Norman

jej Progresívne Slovensko k inaugurácii darovalo bičík.
"Udrite si, pani veľkomožná, udrite si".
Progres smerom k feudalizmu.

Mimochodom, aspoň niečo navyše k tomu, čo v médiách nebolo: včera mi nedalo a bol som aspoň podvečer pozrieť na cintoríne, a keď tam pí prezidentka položila kvety na Kováčov hrob, v akomsi trápnom tichu nejaká babka tak slabo ale oddane zavolala "Veríme Vám". Nato sa ale ozval hrubý a silný mužský hlas (nie môj) : "Neveríme!! Je to hanba"
:-)
Nuž, nech si zvyká, všetko jej pokazia. Život je pes.

Ema

za inauguračný outfit. Vystojiť ju ako Tinky Winky z Teletubies v bledomodrom - to sa nerobí.

Zvlášť rozpačito sa tvárila armáda, keď pred nich nabehla s divnými švíkmi na poprsí, zvýraznenou steatopýgiou a kabelkou.

Norman

nie je táto generácia voličov tzv. "progresívcov" práve odrastená na týchto teletabís? (slovenský prepis). Nie je práve v tejto a podobnej výchove základ ich dislovne chorobnej detinskosti?

Z dôvodu všadeprítomnej elektorniky boli tieto deti intenzívne preplachované hnojom každú voľnú hodinku. To naozaj proste nezostalo bez následkov.

Upozorňujem, že toto nie je klasické vzdychanie človeka nad 40 (heh:), ktorý nadáva na "pokazenosť" mladých. Tá klasika, to je vzdychanie pokojného starnúceho nad dynamikou mladých. Ale tu je rozdieľ, to, čo ja tu spomínam, je naopak upozorňovanie nad "nepokazenosťou" mladých - sú proste nedozretí. Kým kedysi robilo problém, ak mladí zostávali pridlho v pubertálnej protestnej a divokej fáze, dnes je problém, že zostávajú vo fáze predpubertálnej, ba až vo fáze teletabís (z tejto predpubertálnej zakrnetosti asi pramení aj ich problém s nejasnou sexuálnou identitou a podobne )

Roland Edvardsen

Mileniálna generácia na Teleblbís odchovaná určite nebola. Séria (určená mimochodom pre deti medzi 2-4 rokmi) je z r. 1997 a Nova to začala vysielať niekedy okolo r. 2000, alebo tak dajako (a zistil som, že to neskôr dávala aj Hnojka). A pamätám si ako sa voči Teleblbís spustila mohutná vlna kritiky, tá hovadina tu nebola populárna. O niečom vypovedá aj hodnotenie na csfd: https://www.csfd.cz/film/120564-teletubbies/prehled/

Norman

Nuž, pochádza to z konca storočia, takže práve dnešní 20 roční na tom odchovaní boli. Na tom a na podobných dielach.
Lebo nejde samozrejme LEN o Teletabís. Áno, Teletabís sa stali už vtedy predmetom kritiky, lebo boli príliš otvorene dementní - ale ostatné podobné animované veci neboli a nie sú lepšie. A rodičia sú svine - strčia decko pred obrazovku, len nech majú pokoj. Teletabís boli až priveľmi otvorení, tak vzbudili rozruch - ale hovorím, kopa iných veľdiel nie je o nič lepšia.

Roland Edvardsen

Ja som dieťa 90-tych rokov odchované na disneyovkách, ale aj tradičných slovenských rozprávkach (rodičia mi kupovali kazety so slovenskými rozprávkami, ktoré som počúval do nemoty. Poznal som ich naspamäť a často prerozprávaval v škôlke ostatným deťom) a tiež tej generácii po mne už asi dobre nerozumiem, resp. nie som s ňou ani veľmi v kontakte.

Ale práveže ono je to dnes o tom, že decká dospievajú príliš skoro, príliš skoro sú politické a aktivistické a hrajú sa na dospelých, skôr než by si užívali detstvo. Ja nemám veľmi rád také tie pohľady, že mladšia generácia je horšia, ale...bude naozaj iná, myslím tú generáciu Z, pretože je to prvá generácia vyslovene odchovaná na internete. Ja som bol ešte televízna generácia (a aj viac prírodná). Nedávno mi však jedna známa, ktorá vyštudovala učiteľstvo, hovorila, že decká, ktoré učí sú úžasné a my ako generácia sa s nimi nemôžeme ani porovnať - možno náhoda, dobrá osobná skúsenosť, možno len odlišný uhol pohľadu, neviem.

Norman

Všetko je to otázka pohľadu. Ak sú deti príliš rýchlo vystavené sexuálnym témam, politike a podobne, ak sú vyzvané, aby sa to do toho zapájali - tak nemajú čas dozrieť a teda v určitom zmysle nedospejú. Takže oba naše pohľady majú pravdu. Sú aj rýchlo dospelí ale aj nedozretí.

A samozrejme, hovoríme len štatisticky a nie je trvalá tendencia k tomu, že by generácie smerovali niekam do pekla. Ale - za prvé, technika a realita života sa na deckách určite prejaví, a za druhé, naozaj ťažko predvídať a odhadnúť, čo všetko spôsobí "kultúra" už v rannom veku - aj v prípade takých "nevinných" vecí, ako teletabís a podobne. Proste to ťažko odhadnúť, ale dopady môžu byť silné.

K tej učiteľke: dosť ťažký a neprofesionálny komplex vlastnej menejcennosti, nie?

Sinuhe

prípadne aj pri oficiálnej návšteve prezidenta Zemana a podobných udalostiach by mala mať vlasy aspoň čiastočne vypnuté alebo nejako zopnuté a nevyzerať ako nejaká kométa (vlasatica :-)). Na snopkovskom koncerte nech si má vlasy ako chce. A mala by prestať robiť tie čudné grimasy (najmä ak sa nej niečo nepáči).

mirage

anglicka aristokracia umenie este ovlada

https://youtu.be/aERV5vI90DU?t=53

Norman

nuž, neviem, či sa Teletabís La Puta bude učiť aj jazdiť a bičovať ľudí, ale naozaj vieme, že údajný syn koniara Masaríka, keď dostal z rúk slobodomurárov úrad českého prezidenta, sa jazdeniu intenzívne venoval. Tak sa silou mocou chcel stať aristokraciou.
Sú to duchovní chudáci.

Ľubov

Tiež som si všimla tie farby.Pani Kisková,pani Čaputová,ale aj komorné boli v ružovom. Deti vládkyne samozrejme tiež,ale to je v poriadku. Jeho výsosť Strapák sedel myslím celkom vpredu,favorit,však viete,ten chudý s chvostíkom,hneď za ním. Nuž,spolu s nekonečne opakovanými zábermi na Grasalkovičov palác,vlastne na portrét Márie Terézie v ňom,s podmazom Vivaldiho Jari,hmm.... ja len, že ružová s bledomodrou sa po prvý raz objavuje u madame Pompadour,táto farebná kombinácia sa stala ikonickou,rokokovou. Už len na drobné doplnenie,ak niekto namietne,že farby boli pastelové,pretože je leto a pod.,nuž,nech si to naďalej myslí.

Farby a kulisy majú svoju vlastnú reč. Čo chcú urobiť z Bratislavy? No nie,nie,ešte aj taký naivný rojko,ako som bývala ja,sa vám na Uhorsko...viete čo.Ak má význam Bratislavz vzrásť z nejakého iného dôvodu,skoro to pochopíme.Z Čaputovej ,a to sa nemýlim,sa im podarilo urobiť toho najužitočnejšieho idiota,akého sme kedy mali.
Bude slúžiť,aj keď doslúži

https://www.youtube.com/watch?v=2OUxA-NY22Y (trocha z nadhľadu.-))

Norman

Sympatie k stredoveku a jeho určitým hodnotám, zvlášť tým, ktoré sme stratili a chýbajú, je jedna vec - to nie je naivita.
Ale tieto návraty odrodilcov, špeciál k poslednej fáze RakúskoUhorska, či skôr o pokus ich akosi napodobňovať - to je to, čo je na Slovensku zvrátene a robia to len odrodilci, Blaváci - ktorí by radi robili akýchsi medzipánov pre cudziu moc. Je to proste svoloč, ktorá si sama neverí a tak neustále hľadá u iných - a ešte k tomu nachádza vždy len POVRCHNE napodobňovanie.
A špeciál kritikyhodné je to u tých, čo sa hrajú na liberálov a progresívcov.

Roland Edvardsen

Chmelár mal k tej inaugurácii ďalší trefný postreh. Vyberám z jeho statusu:

Naopak, mnohým ľuďom sa ceremoniály, ktoré sú historickým reliktom monarchistických čias, evidentne páčia. Na viacerých osobách v centre Bratislavy bolo vidieť, že sú doslova roztrasení z toho, že sa mohli dotknúť pani prezidentky, jedna pani sa z toho dokonca hystericky zrútila a iná sa Novému Času zverila: "Keď som jej podala ruku, tak som mala pocit, že ona je pre Slovensko ako svätý otec František pre cirkev.“

No, ja som zase postrehol, ako sa babky v diskusiách rozplývali nad tým, že Čaputka je ako princezná Diana. Hovorím, proste Slováci evidentne potrebovali svoju panenku nebeskú, druhú Máriu Teréziu.

Norman

Príznačné je, že je to ešte predtým, než čokoľvek urobila. Proste je to doslovne čakanie na panenku Máriu, ako v stredoveku - na toto má Slovensko nepochybne neskonalú energiu. Hysterickú energiu, sa ju nebojím nazvať, pretože to pramení z najhlbších bazic inštinktov.
V politike je to úplne absurdné a zas ukazuje, ako je demokracia manipulovateľná.

vrbovčan

Minimálne fiziognomické. Aj farba šiat vraj mala ju napodobniť. Ale to nebol zámysel jej týmu (oficiálneho ale aj jej riadiacich agentov).
Ja ju ale pripodobňujem k Márii Terézii v tomto.
"Európske veľmoci vidiac Máriu Teréziu ako slabú panovníčku, začali sa dohadovať o rozdelení jej dedičných krajín. Česko, Tirolsko a Horné Rakúsko malo pripadnúť Bavorsku, Morava a horné Sliezsko Sasku; Dolné Sliezsko a Klodzko Prusku; Rakúske Holandsko (dnešné Belgicko) Francúzsku a Milánske vojvodstvo Španielom. Márii Terézii malo ostať Dolné Rakúsko a Uhorské kráľovstvo."

http://www.korunovacie.sk/maria-terezia.xhtml

A prvá požiadavka bude zriadenie US základní.

nové texty