Heger ako nádej? Iba tak pre atlanticistov

Pôvodne som plánoval dať si od slovenskej politiky, po znechucujúcej rošáde našej vlády, pauzu, ale veľmi sa to nedarí. A reagovať sa chce najmä, ak človek zase vidí dopletenú alternatívnu scénu, ktorá nevie čo píše.

Korporátne médiá teraz rozbehli tvrdú propagandu s cieľom dodať novú energiu a legitimitu staro-novej vláde v očiach verejnosti. A maskotom tohto procesu sa dnes stáva Matovičov nástupca Heger. Tí, ktorí skutočne pozorne sledovali korpo-splašky vedia, že prvý mesiac od volieb sa obdobná propaganda robila aj okolo Matoviča - vtedy vraj originálneho "štátnika", ktorému byť treba vďačný za to, že dokázal poraziť Fica (za toto bude mať u globalistov navždy kredit, bez ohľadu na ich averziu k nemu ako osobe a k jeho politickému štýlu).

A teraz sa všade píše o Hegerovi ako "novej nádeji", o pokojnom a diplomatickom človeku, ktorý vraj môže byť pre Matoviča tým, čo bol pre Fica Pellegrini. Hej, v reáli  ten arogantný Heger a najslabší minister financií aký tu kedy bol (chlapec má však štastie, že na misterstve zostala väčšina starých ľudí, z predošlých vlád a neurobili sa zatiaľ väčšie čistky ako na iných ministerstvách. Preto to tam ešte ako tak funguje, aj keď Heger je jeden neschopný manažér). Však fajn, sú to mediálne splašky. Ale že sa s totožnou propagandou stretnete aj na HS, to je predsa len už trochu priveľa, mierne povedané. :-)  

Takže už aj na HS máme "nádejného" Hegera, u ktorého, ak ste dobre sledovali jeho výstupy v NR SR či v televíznych diskusiách, ste zistili, že má obdobnú komunikačnú stratégiu ako Remišová - a to teda naozaj nemôže byť pochvala. Heger je skrátka typický predstaviteľ Oľano a ak niečo pri Oľano vieme naisto, tak je to fakt, že si Matovič dal záležať, aby tie jeho "nezávislé" osobnosti príliš nad neho nevyčnievali. A tým je povedané všetko, toľko k nejakej "nádeji". Budem štedrý a tipujem mu cca 3 mesiace, kým sa pred verejnosťou znemožní úplne ako mužská verzia koktavej a "zaseknutej" bábkoherečky.

Našťastie neschopnosť vidieť reálny stav veci od autora (či jeho úmyselná agenda?) bola čitateľmi jednoznačne odsúdená. 95% komentárov išlo proti mienke autora. Čitatelia sú totiž uvedomelejší v tom, že len nejaká agenda proti potratom a prezentácia sa za kresťana ešte nerobí z niekoho automaticky morálnu bytosť s dobrými úmyslami a s dobrou politickou ponukou (ak teda letničiarsku charizmu, ktorá nezaprie korene v materialistickej Amerike a v kalvinistických teológiách sľubujúcich mamon, tak príťažlivých pre podomových šmejdov a biznis typy ako Heger, budeme vôbec považovať za kresťanstvo).  
 

Za Hegera dostatočne hovorí politika Oľano, a tá bola a je pre národ deštrukčná. Tváriť sa, že pravá ruka Matoviča teraz akoby nič s Matovičom nemala je jednoducho trápne. A neobstojí tu ani strašenie nejakou budúcou koalíciou progresívcov s Hlasom. Nie, udalosti posledných dní totiž ukazujú opak - že pre globalistov je Hlas je stále neprijateľný. Ale neoliberálna koalícia s Oľanom, hoc aj s jeho náboženskými sektármi (ktorí beztak dobre slúžia na diskreditáciu konzervativizmu) očistená od vplyvu nestabila Matoviča, na čele so submisívnym Hegerom (ktorý má nadštandardné vzťahy s Drobom a s inými so SaS)? To je ok, to treba udržať za každú cenu. Krabičák zo Smetiska to vyjadril jasne.  


 
 
Norman

Alebo zámerná provokácia kvôli čítanosti.
Ako píšeš, dokonca na HS to väčšina v komentároch odsúdila.
Ale pre niekoho je jediné politikum potraty - ako sme už ix krát povedali, dokonalá bezpečná téma, nik ich za to nedodrbe, že náhodou zaujali zlý postoj. Pandémia? Reálne tisícky životov? Nadnesená nepodstatnosť. Ale potraty, výškrabky, cigánske tehotenstvá v 12 rokoch - tie treba zachraňovať, lebo - lebo asi treba katolíkov zdiskreditovať do 3. kolena. A tak po KDH sa pokračuje aj v HS. Už som nad nimi dávno zlomil palicu, ako politická sila sú beznádejní.

Pritom ľudia to vidia a odmietajú. Vidia, že Heger je sektár, agent Ameriky v tom najhoršom zmysle slova. Predavač alkoholu! O čo je to lepšie, v morálnom pohľade, ako drogový díler?

A Shutzova nenávisť voči sociálnej demokracii je tiež podporovaná veď vieme odkiaľ. Žiaľ, dnes sú pre anglosionistov všetky národné sily na Slovensku "nacisti". Nuž, nech si na to ľudia zvykajú.

slaven1

Reálne z akých čísel? Tých vládnych, neoveriteľných? Tých chorých, ktorých v Kežmarku požadoval primátor aby mu ich z Bratislavy prišli ukázat?

Norman

čo popiera počty mrtvych. Tak veľmi si ťažko priznáš, že tie vaše absurdné popieračské teórie zabili tisícky ľudí na Slovensku?
No hej, s tým sa je ťažko vyrovnať.
Ale je to nechutné, ste odporní.

slaven1

Odpovedal obyvateľ Bratislavy :-) Musím užnať, že náhubková disciplína je v BA silná. V našom hlavnom meste disciplinovane nosia rúška čo sa v regiónoch prekladá ako "dvíhanie pravice, vz. 2021".

Oficiálne zdravotné odporúčania počas tzv. pandémie

Roland Edvardsen

Mňa to u Gdovina neprekvapilo vôbec, on robil reklamu Oľano na HS už pred voľbami. Aj vďaka takýmto pomýlencom Matovič získal na úkor LSNS, SNS a Smeru - lebo takí ako Gdovin, Tutková a iní pri Smere strašili, že sa spojí s progresívcami. Znova opakujem, toto strašenie Biháriovou je intelektuálne nepoctivé zo strany oľano úderky, lebo oni mali tiež v pláne zobrať ich do vlády.

Dal som sem odkaz na Schutza (už na lichvoša reagoval aj Fico), lebo je jasné, že Sulík a spol. reagovali tak ako reagovali aj preto, lebo oni sa nevedia zbaviť týchto dlhodobých mentálnych paternov, že sociálna demokracia je zlo. Takže strašiť tu koalíciou na osi Hlas-SaS-PS, ako to robí Gdovin je od veci, lebo je dnes nepravdepodobná. Sám Sulík mohol hrať tak, že by mu to prinieslo veľké body a mohol v blízkej budúcnosti ísť do takejto koalície. Ale urobil to naopak, predčasné nechce, rovnako ani spojenie s Hlasom. Radšej bude s Matovičom. Zdá sa to byť iracionálne, Sulík teraz napr. aj percentuálne poklesol v niektorých prieskumoch (Vox politicco) kvôli tomu ako slabošsky to uhral s Matovičom, ale to je ten základný problém - že my u týchto ľudí predpokladáme racionálne konanie a nejaký zmysluplný plán, zatiaľ čo oni sú viac ovládanými emóciami a hlboko zakorenenými naratívmi a predsudkami.

Ak budú môcť, tak urobia Hlasu to isté, čo urobili v r. 2010 Smeru, keď síce s vysokým náskokom vyhral voľby, ale nakoniec sa všetci proti nemu spojili a vytvorili tzv. pravicový zlepenec. Tak aj v ďalších voľbách sa spojí Sulík zase s Matelkom, Biháriovou + do toho nejakí žaludi, maďari či KDH a HlasoSmer ostane v opozícií, možno s ex-kotlebovcami, ktorých asi zase aj tak všetci odmietnu. Jedine, ak by bol nejaký pat, tak to môže inak...Ale to je ešte budúcnosť, skrátka globalisti nemôžu teraz popierať naratív kuciakovskej revolúcie. A premiérovanie Pellegriniho by naozaj mohlo zbrzdiť isté procesy, ktoré naštartovali, to čo oni nazývajú "očistou", t.j. kriminalizácia opozície, totálna likvidácia slovenského "deep state" a jeho nahradenie cudzineckými agentami, kde na konci sa sleduje Fico, Kaliňák a iné v base.

A áno, základný problém týchto ľudí ako Gdovin je, že oni sú príliš slabí a nepoctiví na to, aby riešili reálne problémy a amorality, tak si to kompenzujú anti-potratovou agendou. Lebo ísť ospravedlňovať kšefty s chlastom (či s cigaretami a obdobnými mäkkými drogami), ako to teraz robí ďalší "charizmatik" Krivošík na Postoji, to je naozaj extra nechutné. A potom sa tu Ľubov pýta na náš vzťah ku kresťanstvu a kresťanom. No takýchto upadnutých kresťanov, ktorí už celkom stratili základnú morálnu niť a idú podporovať kanalizačnú politiku Matoviča, aby sa mohli v budúcnosti spojiť s Biháriovou, asi ťažko budeme chváliť.

Norman

tak neviem, ako sa autori vyvýjajú - len si pamätám, že s viacerými textami od Gdovina som súhlasil. Okrem toho, on a oni nie sú politici, ani politológovia - proste hodia svoj názor. Gdovin ho aspoň má, na rozdiel dosť často od Lehockého :)

Treba zopakovať zhrnujúco, že celkovo je táto "konzervatívnosť" a špeciál "religiozita" naozaj len útek od REALNEJ politiky. Alebo ináč povedané, ešte horšie: útek od REALNYCH problémov.

Kresťanov je kopa, napríklad nedávno "Slovenskí katolíci" písali čosi biskupom, okolo Christianitas.sk je nejaká jezuitská či aká skupina,a teraz ešte charizmatici - kto sa v tom má vyznať, proste naozaj až smiešne. A teraz, keď je tlak okolnosti a naozaj určitá aj spoločenská kríza, chaos - tak ich šialenstvo viery v tú svoju dogmu prepadáva čoraz viac. To už ani nie je o kresťanstve, proste ľudia v tomto strese sa utiekajú ku svojim ochranným duchom. Čoraz viac slepo, bez ohľadu na realitu. To tu už dááávno nebolo, naozaj.

Roland Edvardsen

S Gdovinom sa často nedá súhlasiť, ten by asi viac zapadol článkami na Postoj alebo Daniškov Štandard. A Lehocký sa zase príliš snaží byť vtipný, odľahčený...Holt, moja preferencia to nie je, tiež mám radšej, ak sa autor vyjadruje priamo a jasne si stojí za nejakým uceleným svetonázorom, bez toho, aby to príliš prispôsoboval verejnej mienke. No dobre, to je teraz viac prípad Gdovina, ktorý tam už viackrát mal texty, ktoré dopadli tak, že 95% čitateľov krútilo hlavou, ale tam je to naozaj čisto už len o odlišnom svetonázore a následne chybovom popisovaní reality.

Ku kresťanstvu a konzervativizmu: myslím, že táto vláda Oľano spôsobí ešte silnejší odklon od týchto vecí, lebo formálne sa chce k nim hlásiť, ale zlou reálpolitikou a zlými osobnými príkladmi spôsobí odpudenie ľudí. Myslím, že Slovensko dnes prechádza obdobnými procesmi ako i Poľsko (o ktorom dnes sociológovia píšu, že je najrýchlejšie sa sekularizujúcou krajinou v Európe), že ľudia začínajú viac a viac odpadávať od tohto, od cirkvi (aj teraz pri sčítaní dôjde k poklesu). Zároveň bude pribúdať rôznych siekt, oddelených zoskupení ako dôsledok sklamania z mainstreamových cirkví, skrátka tie trendy budú podobné ako na Západe: odklon majority od cirkví a religiózna menšina hľadajúce viac vlastné cesty. Budeme potom viac pripomínať bratov Čechov. :-)

Norman

Tento problém nie je o religiozite ako takej, ale o hľadaní dobrého a fungujúceho (politického) svetonázoru.
Zdravá spoločnosť či národ ho proste má, potrebuje ho, niečo, čo ľudí harmonizuje. Lenže tu je táto vec po storočiach deformy dosť spustnutá. Pokusy vytvoriť to cez "národniarstvo" či "náboženstvo" či "tradicionalizmus" sú len narýchlo robené opravy a pokusy. To musí naskočiť ako motor, tak to vidím, ale zatiaľ to nie je ono.
Pritom to musí zapojiť aj moderne vychovaných "liberálov", ináč tu bude stále tento ich dementizmus.

slaven1

Zaspomínajme si na Veľkú hospodársku krízu a jej priebeh v ČSR. Prvé články čo mi vyhodí Big Brother na frázu "ceskoslovensko strelba do robotnikov":

Vedeli ste, že počas tzv. „demokratickej“ 1.Československej republiky 1918- 1939 četníci mnohokrát strieľali do štrajkujúcich robotníkov ostrými a za zhruba 20 ročné pôsobenie 1.republiky bolo zastrelených do 150 ľudí, medzi ktorými boli aj ženy, deti a starí ľudia…

http://casopis.vzdor.org/?p=2543 (2017)

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/169736-hladove-pochody-rozhanala-... - oligarchický článok z 2011 ("kriza" 2008 roka)

https://www.pohorela.sk/obec/o-obci/historia-obce/9-jun-1932-strelba-do-... (Dátum poslednej aktualizácie: 25. 2. 2021 2:21)

https://davdva.sk/dnes-glorifikovana-prva-csr-netreba-vsak-zabudat-ze-st... (19. februára 2021)

https://forumsk.wordpress.com/2021/02/21/krompasska-vzbura-a-februar-1948/ (21 februára, 2021)

https://www.youtube.com/watch?v=8DlQ6N3pZxA Červené Krompachy 1971 (nahrané Feb 24, 2021)

Píšem tento príspevok na to, aby sme sa pripravili, že niektorí policajti budú strieľať na národ (na objednavkú odchádzajúcej, zdochýnajúcej "elity").

Miro

Áno. Tie fámy o raji v prvej ČSR stále pretrvávajú, ba až naberajú na intenzite. Skratka rodí sa nová "urban legend". Skoda že pamätníci ( ako aj moje dedko) vymierajú.

Norman

na čo reaguje Slaven a následne aj ty. Tu na portáli nikdy nebola uznávana ČSR ani ČSSR, práve naopak.

slaven1

Len aby sme to tu mali zálohované. Američania pripravujú vojnu na Ukrajine. Cez Slovensko sú presuny vojenskej techniky. Idú v noci, keď je zakázané vychádzať lebo (bratislavská) pandémia (mozgov).

https://davdva.sk/dnes-prichadza-upozornenie-na-presun-cudzich-vojsk-pre...
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/6026-spojenecke-vrtul...

Včera sa americká "generalita" premiestnila zo základni Ramstein v kolónii Nemecko do Kyjeva. K Ukrajinským hraniciam sťahujú armádu aj Rusi a Bielorusi

https://t.me/vorposte/4765
https://t.me/casusbellilive/20841

Čo príde sa prostej Zuze ešte aj veliť "slovenskej" armáde? A nám narukovať?

Američania majú problémy v ekonomike, tak zase chcú kopnúť do šachovnice (pri našich hraniciach). A lokaji v našej vláde im ešte podržia.

Článoček bude? Všimli sme si?