Cargo cult proticovid opatreni

Čísla vyťaženia zdravotníctva neklesajú, ale politický systém funguje nezávisle od reality - a tak musel uvoľniť opatrenia. Od piatka bude teda zas to, čo bolo otvorené zavreté, a to, čo bolo zatvorené, bude otvorené. Prípadne naopak.

Je vidno, že režim nie je schopný racionálne reagovať a zameral sa len na takýto cargo cult -  konkrétne najmä na dogmu zaočkovanosti. Všetci naozaj pevne veria, že vakcinácia (Pfizerom) zabráni šíreniu infekcie.

Aby som pripomenul - problém infekcie nie je to, že viac či menej ohrozuje ľudí, podstatné je iné  - ona ohrozuje ekonomiku režimu, ohrozuje jej nafúknutý "sektor služieb" , ale aj samotnú "výrobu".  A to je pre mocných stále veľká hrozba.

Slovensko je krajina v spoločenskom rozklade. Nemá silné politické jadro, pretože mocenské vrstvy sa vždy za posledné desaťročia zameriavali len na vazalstvo voči aktuálnemu hegemónovi (v tomto čase teda voči Západu - Bruselu a Washingtonu). Keď sa niekto zameria na to, že bude robiť podložku, neanučí sa chodiť - a tak to teraz na Slovensku vyzerá. Niet vodcov.

 

Vidím to ale tak, že väčšina "bežných ľudí" je aspoň zvyknutá na chaos a ťažké časy, v podstate polovica obyvateľstva je už vo vyzretom stave. Čo na Slovensku ale stále brzdí, to je stále široká vrstva frikulínov, kaviarenských a byrokratických ozembuchov. Títo stále nepochopili a stále snívajú svoje utópie o zbohatnutí na úkor zvyšku spoločnosti.  A práve týchto to bude naozaj bolieť. Aspň dúfam.

Nie je to nič nové, podobné fázy nastávajú opakovane, história je o posúvaní, brzdení a uvoľňovaní, pohybuje sa prískokmi, Slovensko je opäť raz v prednapätom stave. Je to ale vždy otravné. a aj ked je človek v nizkom profile a úkryte, nikdy nie je isté, či zemetrasenie nebude priveľké. No ale aspoň si mladí tiež užijú svoje "historické časy".

 

Ah, aby som nezabudol - ďalej bude pokračovať iracionalizácia až šialenstvo v povedomí populácie. Tento príklad musím zaznamenať - "Sme na začiatku konca satanovej vlády". Zdroj: Hlavné správy a Christianitas. Nesledujem už príliš ďalšie alternatívne toky, ale Zem&Vek je na tom azdy ešte horšie, nie? Alebo už to ani horšie, ako satan ovládajúci svet, ani nemôže byť?  Myslím horšie v hlavičkách ovečiek.

 

 
kali

Pre tento režim a túto spoločnosť je symptomatické nevedieť vnímať a prijať komplexnosť a zložitosť problémov a ich riešenie. To všetko má svoje korene v pohodlnosti ktorú zabezpečila civilizácia. Vždy sa to všetko zúži len na jednoduché vysvetlenie problému načo sa následne dá to najjednoduchšie riešenie a to len preto lebo je to pohodlné a paradox toho všetkého sa ešte prehĺbi s tým, že takto chcú udržať niečo, čo zo svojej podstaty produkuje všetky tie problémy. Veď to vidíme na vlastné oči, problém covid, riešenie, len vakcina aby sme sa zas vrátili do „normálu“ (rozumej natlačení všetci v mestách žiť konzumný život). Problém zmena klímy a prírodného prostredia, riešenie, elektromobilita aby sme zas mohli drancovať prírodu a ekonomicky rasť. Problém vysoké ceny plynu a energií, riešenie, môže za to Rusko aby sme náhodou nespochybnili „dokonalosť“ západnej liberálnej demokracie. Všetko je to len obyčajné zametanie prachu pod koberec a tí idoti sa ešte tešia a čo je horšie si aj myslia ako pekne poupratovali.

Norman

Veru, nepoučiteľnosť systému je najhorším príznakom. Jeho snaha "vrátiť sa do normálu" je najabsurdnejším sloganom tohto roku. Je najvyšší čas z toho vozidla, snažiaceho sa vrátiť nad priepasť, vystúpiť.

sandro

je to naozaj sproste klise, ale realne sa to da. A dokonca to mozu urobit aj nemajetni ludia. Predat byt v meste, kupit si stary dom v prirode(pomer cien je v tomto smere stale priaznivy) so studnou, kludne na lazoch a zacat. Najma pre ludi, ktori vlastnia byt v BA, je takato moznost extremne atraktivna. Nahodit vlastny zdroj energie - idealne tepelne cerpadlo v kombinacii s fotovoltikou. Nie je to cele lahko uskutocnitelne, treba aj trochu zrucnosti a odvahy, ale clovek prezije a pocit slobody a nezavislosti po realizacii sa neda zaplatit nicim.

Norman

takéto vystúpenie je v súčasnosti psychologicky oveľa ľahšie, ako kedykoľvek. Je to beztak budúcnosť.

nové