Vírusy a iný metabolizmus

V posledných týždňoch tu bolo určité utlmenie, a tak rovno povedzme, že na vine sú vírusy. Táto sychravá jeseň, ktorá predsa len prišla, a ktorá je pre život v krajine dokonalá, má aj takéto pozitíva - trocha vytrieska holé opice. Nie že by som nejak ležal či dokonca si meral teplotu, ba dokonca bral lieky, ale posledné týždne bol tonus na bode nula a kašeľ dosiahol aj na virusový infekt neobvyklé hlbky tiež (ono tie coronové orgie zanechali asi stopy na všetkých, ešte že nie som očkovaný, už by bola na vine vakcína). No proste roky neoserieš. Takže to sa ťažko udržuje ohnisko aj v kozube tohto nášho klubu.

Tým chcem vyjadriť bohorúhačsku myšlienku, že aké teraz už to bude zas ináč, a lepšie. Inšalláh :)

Pravda, do toho zasahuje ešte finančný a iný metabolizmus, ale tak azda nepôjdeme ako prví cez palubu, keď sa to začne naostro. Neviem, čo začne, ale niečo je vo vzduchu (už zas, a možno zasa nič :). Tentoraz ale netuším dobré veci, proste veci boľavé, takže buďme pripravení na všetko. Keď som lietal kedysi akousi nizkorozpočtovou firmou do Nemecka, na takých tých menších strojoch, to sa človek aj pred štartom aj pred pristanim musel vysporiadať s vlastným životom, aby ho to trasenie a hrkotanie neprivádzalo na zlé myšlienky. No, a teraz sa toto naše lietadielko zvané spoločnosť tiež riadne trasie, rezonuje, kýcha.

No, možno sa mi to len zdá, je to len moja projekcia. Možno je celý svet v najlepšom poriadku, hech, je to možné. Možno sa celý život mýlim, to hej, kiež by to tak bolo, alebo sa mýlil aspoň teraz.

V každom prípade klub nezatvárame, budeme tu stále skúšať dávať veci naformulované tak, ako ich inde v masových ani nezávislých médiach nenájdete. Nehovorím to naivne, ako celá detinská kultúra súčasného režimu, že sem budeme dávať len "objektívnu pravdu", ale v duchu anekantavady sem dáme pohľad, ktorý najviac vysvetľuje a umožňuje čo najviac pochopiť, čo bolo a čo bude.
Toľko po dlhom čase nedeľná kázeň.

Truhlík

Rusi otvorene hovoria o preformátovaní sveta a chcú si v ňom aktívne nájsť miesto.
My sa kdesi plahočíme, nikto nevie ani kam a kedy to začalo už nevieme určiť, či pred 20 rokmi, pred 30, pred 75, pred 100. Zatiaľ len existuje nejaká viera v lepšiu budúcnosť, v demokraciu. Akurát sa ukazuje, že to lepšie už bolo.

Norman

Ide o to, kto je to "my". Niektoré "my" sú o ničom, niektoré "my" sa možno vyvíjajú. Ide o to, s čím sa človek stotožní.
.
Aj na Slovensku je ešte mnohým ľuďom moc dobre, tu sa ale aplikuje správny nenápadný spôsob hrabania pre seba. Mnohí, ale naozaj mnohí nahrabali pod seba hromadu rôznych hovien, a tie zdroje národu chýbajú. Aj preto nejak tento národ neľutujem.

buko

Chripka je na maximach ake tu roky neboli, skoly sa zatvaraju, a nie kvoli stupajucim virtualnym covid cislam v novinach, ale preto ze deti su realne chore, trapia sa.
Prajem vsetkym co sa trapia s chorobami skore uzdravenie.

buko

este jeden link - do archivu. Aj Mikas sa vyjadril ze sme a budeme sice nevidane chori, ale nastastie po covide uz ani stopy. Hnusobu sme vdaka vysoko ucinnym vakcinam porazili a tesime sa co nam WHO / Gates pripravi do buducna.

https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=5474:v...

buko

https://imgur.com/a/jhMjq9t

nahle umrtia: +1082% narast

Norman

každý mohol zaregistrovať epidémiu chrípky či dýchacích chorôb u detí, a to ako u nás, tak aj v Nemecku. Žiaľ, zdroje informácii o zdravotníctve sú tak neisté, že sa to ťažko mapuje.
Hypotéza, že je zdravotný stav populácie horší, ako bol v minulosti, a to z dôvodu širokej vakcinácie experimentálnou vakcínou, pripadá mne osobne dosť pravdepodobná. Žiaľ, overeniu bránia aj niektorí skalní fanatici hovoriaci o tom, ako vakcína všetkých zabije za rok a podobne.
.
Rovnako by bolo treba zmapovať miliardové "presuny peňazí" pod zámienkou "nákup vakcín". Vakcinácia bol zrejme najväčší finančný podvod v zdravotníctve za posledných sto tokov. Je nenormálne, aby na pandémii niekto tak abnormálne zarábal, na to tu je štát ako inštitúcia, aby tomu zabránil.
.
Znížené teploty v bytoch a školách robia tiež svoje - ono sa to povie, ale človeku s nejakým infektom tie nižšie teploty aj keď len pár stupňov podrážajú nohy, a tak nejako to musí byť aj v školách.

nové