Negativistické prasce sa prejavili

V nedeľu večer nášho času vyletela do kozmu čínska misia Čchang-e 3,  ktorá nesie na Mesiac automatické vozidlo. Určite sympatická pozoruhodná akcia. V súčasnosti na Západe lety do kozmu úplne ustali a aktivity sa presunuli na vývoj zábavných letov pre miliardárov.  Namiesto toho v Číne overujú svoje technologické svaly, udržujú česť ľudstva.

Ako o tomto zaujímavom čine napísali v Sme? Titulok článku znel:


Čínsky odpad z vesmíru zničil domy

 

Taký propagandistický hnus tu nebol od 50-tych rokov, keď bolševici pri akejkoľvek aj pozitívnej udalosti mali plnú hubu kecov o nedostatkoch imperialistov. Ba podľa mňa je toto ešte horšie. Taký titulok mohlo napísať iba úplne choré negativistické prasa.

Tento negativizmus nebude možne vyliečiť. Tí ľudia sú smrteľne chorí a nebezpeční psychopati, ako sa to hovorí, šíriaci okoľo seba len extrémnu nenávisť a násilie.

A proti násiliu treba efektívne zakročiť.

 

 

 
Buheh
odjakživa boli a budú. Duševní mrzáci bez vlastného svedomia a univerzálnej etiky. Pánov príkaz je jediné, čomu chcú rozumieť, lebo za to čakajú kus žvanca. Ľudská úbohosť v tej najkoncentrovanejšej podobe. Pes lížuci nohu pánovi, ktorý ním pohŕda a šľahá ho bičom – hlavne že občas pohodí kus krvavého mäsa. Politruci, politológovia, donášači, agenti ŠTB, KGB, CIA, FBI (aký je v tom rozdiel?)... Moc bez nich nemôže existovať. Práve oni sú jej slabinou. V tom momente, keď prestanú z akéhokoľvek dôvodu fungovať, moc padne. Je dobré na to pamätať. A pamätať si mená. Lidé, bděte!
Norman
To sa stále čudujem Alebo sú ešte stále takí blbí?
slaven1
Nečítaj SME tak ako ja a bude ti lepšie. Toto je z diskusie: ty vole to je nadpis. Cinsky - pravda; odpad - pravda; z vesmiru - loz, zhorel by v atmosfere keby bol z vesmiru; znicil - loz, poskodil; domy - loz, dom a stodolu. Takze vecsina nadpisu je minimalne prekrutena realita na zvysenie citanosti. Som vam na to klikol 10x aby ste sa ***** od stastia.
Norman
keď nečítaš Sme?   Pozri, dobre, keď tu chcel Grigoriy v návale pohoršenia rubriku, chcel si aj ty. Keď som ti ju ponukol, vyhováral si sa. No dobre, veď konštruktívnosti sa treba učiť. Ale neopakuj kvôli obhajobe neobhájitelného, kvôli tvojej výhovorku, že nečítaš Sme, taký blbý postoj, že človek nemá vedieť, čo sa v médiach deje.   A čo sa týka tvojej rady, že treba zavrieť oči a potom bude človeku lepšie ... nuž, asi by sa mala otvoriť špeciálne rubrika: Proti zbabelosti a lenivosti. Ale budme pozitívni - povedz Slaven, čo ty vlastne čítaš, čo len na webe? Byrokratický neomarxizmus?  
Neprihlásený
Lebo si na článok odkázal a tak som si aspoň prečítal diskusiu. Sme nečítam - rozumej - sám od seba si ho neotváram (nevpisujem do prehliadača: www bodka sme bodka sk enter). Keď už naň niekto odkáže, tak si to prečítam. "Človek" má vedieť čo sa deje v médiách, ale SME je sračkomet a nie médium, strata času. SMEtiateň a Narkóza sú také slovenské FOX NEWS (viac sú v obraze tý, ktorí od nich správy "nesporebúvajú"). Čo je byrokratický neomarxizmus? :-) Úplne dobrý základ sú inespravy.sk, RT, Hlavnespravy.sk, ... a asi 10 ďalších webov čo čítam každý deň. Čo čítaš ty?
Norman
tvrdiť, že sa treba obaliť ignoráciou, že je dobre nevedieť, ako pokračuje ideológia. To nie je lepšie, možno len ľahšie - aj to len dočasne. Ďalšie štádium je potom nezaujímať sa o politiku, lebo aj tak sú to len špinaví zlodeji, nezaujímať sa o texty, lebo aj tak sú to všetko len bláboly ... neviem, kam to vedie .... až po nezaujímať sa o ľudí, lebo aj tak je to len sprostá chamraď? Vieš, ja vás fakt nechápem, vysvetli mi to. Je to naozaj len ten tupý postoj líšky: "som frustrovaný, aj tak je to na hovno kyselé, ja to nechcem, nie som neschopný, len nechcem, keby som chcel...".   Hlavné správy sú fajn, ale tiež je to len jedna selekcia reality. A sú to ozaj len správy. Mňa nezaujíma, či si dostatočne infromovaný o tom, kde dnes jebol nejaký most. Moja otázka smerovala k tomu, čo čítaš z viac profilovaných webov? Chcem vedieť, čo podľa teba nie je sračkomet?
slaven1

Chcem vedieť, čo podľa teba nie je sračkomet?

Wertyz, Chelemendik, Janica9, Afík :-), Fursov, Fondsk, Escobar, Stwora...

Nadhlad.com má veľmi nízku koncentráciu blbosti (vzhľadom k môjmu súčasnému chápaniu sveta).

Nadhlad.com by mal byť slovenský agenda setting (médium s vlastným konceptom a vlastnou víziou budúcnosti) a nie zaoberať sa s tým, čo nám nadhodia v SME (a ďalších korporátnych stokách), ktorým zase agendu nastavuje NYtimes a BBC (AP, Reuters).


Информационная война (часть 4)
Информационная война (часть 3)

Информационная война (часть 2)

Информационная война (часть 1)

Norman
Mohli by sme sa o tom vážne porozprávať, niečo na tom je a vysvetlil by som ti ucelenejšie svoj názor. O tom, že tých, ktorí majú moc, treba sledovať, že to nie je o zábave... a podobne. Vážne. To by som spravil. Keby si sem nedal vzápetí toho idiota.   No, ale aspon ti nemusím odpovedať, čo to je byrokratický neomarxizmus.
slaven1
Ktorého máš na mysli s tých "idiotov" čo som sem pridal? Fursova? A prečo je idiot (ten, kto nerozumie)? Čo je to byrokratický neomarxizmus?
Norman
Je tam jedna veľká fotka. Na nej je 1, slovom jeden chlap. Pod fotkou sú 4, slovom štyri linky. A ty sa ma pýtaš, koho mám na mysli?   Na fotke je veľká červená hviezda. Ale samozrejme, nie len to, treba sa započúvať a je jasné, čo je to byrokratický a čo je to neomarxizmus. Samozrejme, Fursov nie je jediný zdroj podobných sračiek.   Takto - neber to ako kritiku. Ber to ako diagnózu, kde začínajú tvoje problémy. Ja viem, slušnosť zakazuje ľudí analyzovať, ale ty si jeden príklad po ruke - tak to ber, že je to ako obeť v rámci toho, o čo sa tu skromne snažíme - o analýzu a vysvetlenie, prečo sme tam, kde sme, čo robíme zle.
slaven1
Zhodneme sa, že sa nezhodneme :) - povedať o Fursovovi, že je idiot, hm... na to som ešte malý pán- čo je to byrokratický neomarxizmus?- Fursov, na jednom videu hovorí, že nie je marxista (čo je to?), ale že používa tie pojmy (buržoázia,...) - ak teda myslíš toto- formu videa nerieš, podstatné je čo hovorí (aj keď tento typ ľudí, si dáva záležať na symboloch), - stiahni si to ako mp3ojku- o akom mojom "probléme" píšeš?- ja si nemyslím, že analyzovať ľudí je neslušné, pokojne ma analyzuj, ja sa nenahnevám :-)- čo s toho čo hovorí na videu (časť 4) sú sračky?
Norman
Fursov a podobní ruskí teoretici sú reálnym marxizmom ťažko nasiaknutí. Presne tým, čo mali v Rusku - preto ho nazývam "byrokratický", aby som rozlíšil od viacerých iných "neomarxizmov. Neomarxizmus je čokoľvek, čo vychádza z marxizmu. Čo hovorí on o sebe, je druhoradé. Na tom nič nezmení, že neuzná ten či iný marxistický prístup - určitý základný svetonázor je "marxistický. Čiže neomarxistický. Mohly by sme to analyzovať, Fursova, ale prečo by som to robil? Ešte aj tak míňal čas.  Ak mi neveríš, tak never, ako chceš. Ale tvoj problém je to pre to, lebo každý má problém, keď si priviaže na nohu také vrece. Zbytočne tým zabíjaš čas. A nielen ty, ľudia hladajú a otravujú sa podobnými vecami. Tá forma dlhých monotónnych prednášok, dlhých textov,  je tiež marxistická. Je tam všetko, aj nič. To myslíš vážne, že to niekto celé popočúva a otvorí mu to oči? Existuje čosi, ako hustota informácie. Existuje čosi, ako elegancia formy (aj "ptolemaiove" aj "kopernikove" rovnice sú empiricky pravdivé, ale jedny sú ... bezcenné) Information is beautifull. To u podobných ľudí neznamená, že nehovoria fakty č i pravdivé veci, ale dohromady je to - pre našinca - ..no ...nevhodné. Sú to hochšatpleri, podvodníci. Čo z toho, čo hovorí na vidu, časť 4. dokážeš prezentovať v skrátenej forme? Ktoré myšlienky sú podľa teba zaujímavé? Ja sa jeho prívržencom nestanem, ale aspoň sa dozviem, čo ťa na ňom zaujíma.
Norman
Ako som ťa vyzval v príspevku, kľudne tu Fursovove myšlienky propaguj, teda to, čo za ne považuješ. Ale vlastnými slovami - tie linky ti aj tak nik nebude pozerať (ver mi, ja som výnimka - aj keď samozrejme aj to len časť)
slaven1

Fursov o marxizme a niekde si robí srandu aj z tradičného, profesorského (úradného) výkladu histórie.

Stále si mi nevysvetlil čo je to byrokratický neomarxizmus. Čo je to marksizmus?

Norman
Opravil som poslednú vetu článočku. Dal som tam namiesto slovka "bojovať" termín  "zakročiť". Ono sa termín "bojovať" používa často aj v prenesenom zmysle proti chorobám či špine, ale ja ho odporúčam používať čo najmenej. Nejde totiž o boj, ale o zákrok. Proti slepému črevu sa nebojuje, slepé črevo sa odstraňuje operatívnym zákrokom. Proti lietajúcemu hmyzu sa nebojuje - nainštalujú sa sieťky na okná, podporujú sa prirodzení dravci ( za postreky som len v kritickom výnimočnom stave) Preto som tu aj minule napísal, že ja nebojujem. Boj je testosterónový rauš, a aj keď vy, ktorí ste niečo podobné nezažili ani nemáte empatiu alebo ste nad tým nikdy ani nepremýšlali, tomu neuveríte, ale boj je závislosť, o ktorú postihnutí nechú prísť. Preto často tzv. bojovníci nechcú víťazstvo - chcú donekonečna predlžovať boj. Aj medzi disidentami a alternatívcami je kopa takých, ak nie takmer všetci. To je príliš mäkký postoj. Je to príliš náročný postoj, na ktorý je málokedy dosť prostriedkov. Taká Amerika môže bojovať s Alkaidou pretože vie, že jej žiadna Alkaida nemôže ublížiť. Preto Amerika donekonečna bojuje,  s nadšením narkomana. V prírode sa nebojuje. V prírode sa ani nezabíja. V prírode sa dominuje. O tom zas nabudúce.
Prasiatko
Keď už sme pri boji...skús si nájsť polhodinku času a preštudovať toto: http://www.vedy.in/hadanie-pravdy/dejiny/aleja-migov Ako ja Ťa do ničoho nenútim, ale ak sa cez to prehryzieš, pochopíš, prečo je nutné pred bojom zakázať existenciu médií!Klamú a zavádzajú v službách svojich vlastníkov - čím sa pre poznanie objektívnej reality stávajú bezcennými, ba prekážajú hľadaniu pravdy. P.S. Netvrdím, že zrovna ten server vo svojich článkoch a náhľadoch na svet nie je mimo misu, či realitu, ale ten článok vážne má čo povedať aj dnes, aj tu, nám. A ako bonbónik pre prípad, že chceš vedieť niečo o ekonomike a prečo bude nutné spolupracovať s euroázijskou colnou úniou i pre Čínu: http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/661/valentin-katasonov-cina-na-sop...
Norman
1. vykašli sa na lietadlá 2. vykašli sa na ekonomické čísieľká.   Čo sa týka toho, čo je bezpodmienenečne treba spraviť pred bojom: minule som niekde počul akéhosi samuraja ktorý povedal, že pred pred bojom si vždy hlavne vyprázdni črevá. To mi pripadá rozumné. Pre začiatok treba toto trénovať.

nové