Biely lev

V tieto dni sa zmenilo logo, namiesto zemegule, na ktorú sa pozeráme z výšky, je tu biely lev, ktorý sa sám pozerá z nadhľadu. Nemá to nejaký zásadný podnet, proste to tak vyplynulo. Konieckoncov, dôležité zmeny sa aj tak nedejú na globálnej úrovni, ale na vnútornej ( Lev na fotke  loga je z hordy Kevina Richardsona)

Mám dojem, že nám lepšie pripomína, aký postoj máme. Mám dojem, že to zviera vyjadruje úprimné znechutenie a odstup (od čoho všetkeho, to nechám na individuálne posúdenie každého jedného)

 

Lev nie je nejaké heraldické zviera Slovenska, ale tento symbol tu nemá nič spoločné ani špecificky s Českom - biely lev je proste dobrým symbolom celej bielej Európy.

Jedna z najstarších sošiek sveta, absolútne originálny artefakt - Leví muž z Hohlensteinu, stredná Európa, datovaný na 30 000 rokov:

 

Holenstein lionman

 

Príjemný biely deň prajem.

 

 

 

 

 
Náhodný okoloidúci

Ešte pred nejakými 5000 rokmi žili levy na území strednej Európy, konkrétne nálezy sú vraj z Maďarska. A iste si spomíname, že slávny grécky mýtický hrdina-poloboh Herakles zabil leva... čo znamená, že posledné levy žili na Balkáne ešte na prelome letopočtov.

Norman

bohužaľ, len v zoo.

Autentické foto konkrétneho bieleho leva z Bratislavskej zoo. Mal by tam žiť ešte stále, práve teraz, plus nejaké levice...(neviem podrobnosti, vlastne radšej ani moc nechcem vedieť, len podstatu, že tu sú)

biely lev bratislava

Sinuhe

Herakles a na prelome letopočtov? A ktorých?

Náhodný okoloidúci

Jaaaaaaaaaaaaaaj, ktosi ma tu chytá za slovíčka :D
No kedy sa asi tak lámali letopočty? Pred 2015 rokmi a troma mesiacmi, či tak nejako.
A mne je jasné, že mýty o Heraklovi vznikli možno pred nejakými 2500 rokmi, možno aj dávnejšie, a údajne vznikli podľa nejakého skutočného človeka z Kaukazu, samozrejme, zveličením a riadnym nadsadením jeho skutočných činov.

Sinuhe

dohodnime sa , že dakedy pred 3000 - 3500 rokmi :-)
Ale skúsme o súčasnosti: pozri si toto:

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/381092/svedove-ze-strachu-neposil...

v tom prvom videjku sa flucht sťažuje, že "výplata (salary !!!!) , sic!, pre imigrantov klesla o 20% a že do Švédska chce preto, lebo mu umožnia(na rozdiel od Dánska) dotrepať aj celú jeho rodinu, ktorú ten zavšivený flucht nechal na mieste namiesto toho aby tam ostal a bránil ju , smrad jeden zbabelý.
Takže fluchtlingovia dostávajú salary ... hm, hm, kto im to takto nakukal, že dostávajú za svoju "prácu" výplatu... žeby Soros?

Náhodný okoloidúci

Na nápis by sa mali pozrieť geológovia a na základe predpokladanej rýchlosti zvetrávania odhadnúť, kedy vznikol. Každá hornina má inú rýchlosť zvetrávania a závisí to aj od umiestnenia nápisu, napríklad či naň prší a sneží, alebo či je chránený pod previsom.

Norman

Aké dejiny, veď všetky dejiny boli vymazané s príchodom levantínskej (kresťanskej) spoločnosti. Predtým predsa NIČ nejestvovalo, - čo si nevzpomínate, čo ste sa učili v škole?

Ale fakticky: runových nápisov sa našlo po Európe relatívne dosť a v podstate všade. Dokonca aj v stredomorí, z čias pred klasickou grécko-rímskou civilizáciou, aj tam bola používane takáto čiarová forma písma. Ťažko ich však lúštiť, lebo sú prikrátke.

Nezdá sa mi pravdepodobné, že by sa v tom spomínanom nápise v Turci jednalo o falzifikát, väčšinou sú to autentické zápisy... v ojedinelom prípade sa ale môže jednať o romantickú napodobeninu - ale aj to svedčí o tom, ako bolo aj v stredoveku až doteraz stále rozšírené povedomie o určitej kultúre, ktorá tu bola predtým.

Naozaj, kresťanský odev necelých tisíc rokov je veľmi tenká roztrhaná pokrývka, aj keď vyvraždili všetkých, čo verejne oponovali.

Ľubov

by som chcela povedať.Predovšetkým,potešili ste ma smerom,ktorým sa v posledné dni debata uberá.Perský sviatok,maslenica,V elestúr a ...samozrejme,Lev.Nie lev ako zviera,o to predsa nejde.Mohla by som povedať,že sa nám prebúdza ono jungovské kolektívne podvedomie,alebo nadvedomie,ale to by som už nebola ja.Radšej to poviem po svojom:
To Strážcovia pamäte sa prebúdzajú a hovoria k nám. Preto,keď sa objaví takáto informácia,ako táto,treba spozornieť.Symbolická reč je len pre pripravených.

mirage

nové