Epoca bellissima della Lombardia

Miláno, stazione centrale. Jedna z najkrajších staničných budov v Európe dnes poskytuje cestovateľom jedinečný zážitok - absurdný pocit, že sa náhle presunuli v priestore, úspešne absolvovali trasu z Ndžaba Kundy do Fassu a namiesto bohatého lombardského mesta ich víta typický gambijský kolorit. Vegetné povaľovanie vychechtaných čiernych mladíkov dotvára krákorivá zmes lokálnych dialektov a pach štiny. 

Táto riť je nám povedomá. Ó, áno, je to on, Musa z Gambie. Predstavil nám ho v lete 2015 istý Tomáš Bella (domovská destinácia smetiareň, migrácia do Denníka N) v nezabudnuteľnom majsterštyku "Ako zo mňa utečenci za týždeň spravili radikála", kde si z neho Musa robil prdel spôsobom, ktorý nenechal jediné oko čitateľa suché. Musovi vtedy výdatne sekundoval Buba, plným menom Abubakar, ktorý Bellu mentálne rozložil historkou o nedostatku kráv v rodnej gambijskej obci. Musa a Buba sa vylodili z treťosektorového morského taxíka na Sicílii so statusom unaccompanied minor - úbohé migrantské dieťa bez dozoru. Pod hrozbou migrantského detského domova v Taliansku sa však vrátili k svojmu pôvodnému veku a presunuli sa do bohatého a slávneho mesta talianskeho severu. Musu už vidíme, ale kde je Buba? Aha, hen sa liepa na urastený vianočný stromček pred hlavnou stanicou, hybko a zručne ako doma po palme. Už-už siaha po ozdobe na vrchole, cennej to trofeje jeho športového výkonu. Lenže, hm. V Miláne je stále veľa blbcov, hlavne katolíkov. Bonzli Bubu mestskej polícii, ktorá ho z vianočného stromčeka potupne zvesila. Vysvitlo, že Buba sa len snažil zbaviť stromček kríža, ktorý mu kazil dobrý dojem z priestranstva. Keď sa navyše ukázalo, že má papiere úbohého utečenca pred susedskými svármi v rodnej vieske, o chvíľu bol späť medzi svojimi.

 

Večera na Stazione centrale. Zatiaľ možno v Miláne vidieť aj tú poslednú. Bez Gambijcov.

Inak je v Miláne všetko po starom. Burza fičí, banky sú ako novodobé chrámy, Pirelli ešte nevyzerá ako v Pise a na via Montenapoleone Číňanky nakupujú ako divé. Len v povestnom milánskom koterci módy a v zákulisí La Scaly počuť nervózny šramot.

Rok 2018 bude v Európe veselý.

Radostne si rozpomenieme, že naši predkovia vedeli rozbíjať papule agresívnym invazistom zručne a efektívne.

 

Vianočný bonus: Keď pršia oslíky

 
Norman

je ale v tom, že predkovia nevedeli rozbíjať papule, a ak aj áno, dnešní ľudia si na to nevspomenú, už na to dávno zabudli.
Okrem toho je problém v tom, že nejde o rozbíjanie papulí čiernym "modelom, fashionmakerom a musicianom", ale bude treba rozbiť papulu hlavne niektorým ("našim") ľuďom. Hm hm ... no to ale nik nechce počuť. Každý zalieza do svojej diery, strká hlavu do piesku, predsa si nebudeme ("politikou") kaziť život ... Konkrétne pán Tomaš Bela - čo bude s
jeho čiernymi kamarátmi Bubom a Musom je jasné - čo ale bude s Tomášom Belom? Mám napísať pravdu, ako by mal on a podobní ľudia skončiť? Alebo horšiu pravdu, ako on a jemu podobní ľudia skončia? (realita bude horšia pre nich, ale aj pre nás).
Nie, nebudem to písať, ani len naznačovať, dosť nechutné sú aj tak tie fotky v článku (skoro ako z Týždňa). Ešte že už je po sviatkoch, ináč by som z toho vizuálu zvracal.

Náhodný okoloidúci

Slniečkári utekajú z Európy do Afriky. Dobre sa to číta, ale na náš veľký žiaľ je to len nemecký propagandistický televízny film. Ale dúfajme, že veštecký.

http://www.epshark.cz/clanek/331/nemecky-film-evropane-utikaji-do-vzkvet...

Norman

umenie odráža skryté obavy a túžby svojich tvorcov. Oni tušia, ako dopadnú. Len nech si to formulujú a malujú, ľahšie to budú akceptovať.

Dobrý ten český text, len jedno v poslednom odstavci by som podobným myšlienkam vytkol: trest pre multikulti neziskovky imigrantským neziskovkám nebude "poctivá práca", to by bolo primálo, ale práve plne v tradíciach demokratickej britskej tradície doživotné vyhnanstvo v "prosperujúcich" afrických kolóniach. A samozrejme, že tam radi utečú aj sami. Ja nechcem žiaden samet, žiadam spravodlivosť, tvrdú odplatu, prebudiť ľudovú akciu.

Náhodný okoloidúci

https://stredoevropan.cz/2018/01/07/africke-gangy-terorizuji-zapadni-pre...
Ako je to vôbec možné, že niečo také má priznané ľudské práva?

nové