Generácia

Kedysi v minulom storočí, keď si v povojnovej dobe v Amerike delili globálnu vojnovú korisť a začali prírodu drancovať vo veľkom, takže od blahobytu nevedeli, čo robiť, prišli aj do Ameriky tie skutočné svetové tradície. Niežeby tam neboli sem tam aj predtým, napríklad Vivékananda sa tam pokúšal otvárať oči už koncom 19. storočia, ale okrem niektorých intelektuálov, aj to hlavne prvogeneračných Európanov, ako napr. Nikola Tesla, tam nenašiel mnoho ľudí dostatočnej úrovne, schopných porozumieť.

Po druhej svetovej vojne sa to trocha zmenilo a národ kraviarov a židov mal zrazu čas a aj náladu sa zaoberať duchovnom. Niečím, čo bolo viac, ako len nedeľný kostol.

Výsledkom boli takzvaná generácia beatnikov a ešte viac generácia hippies.

Niekto by to dnes mohol vidieť tak, že tam sa začal úpadok Ameriky, ale to by bolo príliš jednfarebné videnie - tieto generácie boli ešte len prirodzené zdravé reakcie na skutočnú filozofiu oslobodenia, akú Amerika dovtedy nepoznala. A v podstate ich ani súdiť teraz nemienim - proste len hovorím o tom malom fakte, že vtedy sa začalo delenie doby na tie "generácie".

Po spomenutej generácii hippies prišla odozva zo sveta peňazí a stvorili generáciu yupies. Tak  primitívne bankári a malomeštiaci reagovali - ale immerhin ich peniaze tú generáciu konzumných otrokov v oblekoch vytvorili. A potom to už nabralo na rýchlosti, názvy generácii sa striedali za sebou, mileniáni, babyboomers, snowflakes a podobne, až došli aj názvy a začali ich označovať len písmenami. Naozaj, len nedávno padla v kvíze otázka, kedy bola generácia X, kedy Y a kedy Z - tak je to popletené, že to už málokto vie a je to predmetom hádaniek.

Toto všetko sú známe fakty. Ja ale nechcem vysmievať túto smiešnu módu delenia na "generácie". Naopak, chcem prispieť k tomu, aby sa udržala. Chcem ukázať, že jestvuje naozaj charakteristické meno pre súčasnú generáciu, pre ľudí narodených po roku 1990 až doteraz, teda pre mladších ako dnešní tridsiatnici.

Navrhujem ich nazývať Zomri generácia.

Navrhujem používať tento pekný mém vytvorený bruchatými psychopatmi s čiernymi vrecami na hlave. Pretože nech sa nik nehnevá, ale jedno pre túto generáciu zrejme naozaj platí - väčšina z nich zomrie predčasne.

To hovorí veda.

Ja za to nemôžem, ale je to tak. Ale nájdete to aj na Niejetotak. Ale nie iba tam a zomrú nie iba z tam uvedených dôvodov prírodného kolapsu.

Zomri generácia je teda najlepší názov, aký si v podstate sami pre seba vymysleli a ja som ochotný im ho plne priznať. Vždy pri pohľade na nich alebo pri rozhovore s nimi si hovorím - taký naivný blbeček, a kým pochopí, musí predčasne zomrieť, a ešte si to aj sám vybral.

No nie je to absurné až groteskné?

Veď ako ich možno neľutovať? Treba im dopriať ich osud - taký som ja dobrák a humanista. Každému jeho karmu. A títo si vybrali značku Zomri.

 

mirage

Logo novej strany

__ K__
(KK)k

__K__
(ʞʞ)k

4K The Party for ʞou

Tom

Tento obrázok mi sedí k Zomri generácii →https://www.deviantart.com/juliansyahjude/art/Dead-345613158

Ľubov

Ja patrím k tej generácii,ktorá dnes spozornela pri správe,že umrel Franco Zeffirelli. Pravdu povediac,myslela som,že už dávno nežije. No žil stále,od roku 1923 až po dnes. 96 rokov.Bravo.

" Anjeli nech Ťa odprevadia do raja," povedal by niektoý z jeho filmových svätcov,napríklad sv.František.
https://www.youtube.com/watch?v=fhC-NZPknL0

ps.Myslím,že som mala velké šťastie,keď som ako 14 ročná mohla vidieť v natrieskanom kine jeho Romea a Júliu.

nové