Krčméry: Ak sa budeme správať racionálne, vakcínu nebude treba

Krčméry v máji (2020)

Strach nás nikam nedostane. Musíme byť disciplinovaní a druhú vlnu nemusíme ani pocítiť. Povedal to epidemiológ profesor Vladimír Krčméry v špeciálnej relácii TV Markíza. Zároveň naznačil, že koronavírus môžeme poraziť aj bez očkovania. Ako príklad uviedol epidémiu prasacej chrípky.

„Ak by sme aj mali v lete vakcínu, tak je otázka, že ak epidémia skončí, či bude vôbec o ňu záujem. Dúfam, že sa nezopakuje scenár ako s prasacou chrípkou, keď sme sa všetci vyľakali, nakúpili vakcíny a potom epidémia skončila,“ hovorí Krčméry.

Narážal na pandémiu prasacej chrípky v roku 2010, kedy sa štáty vrátane Slovenska hromadne zásobovali vakcínami proti tejto chorobe. Väčšina zásob však expirovala v skladoch a nikdy sa nepoužila.

 
Nechcem mu krivdiť, práve naopak, mal pravdu a v článku sú aj iné veci, v ktorých mal recht (napríklad, že nemusí byť druhá vlna). Vtedy ešte rozprával podla reality, teraz samozrejme už podľa peňazí. Tá jeho škola a iné podniky proste žijú zo sponzorov.
 
 
 
Ema

ale predsa: pred chvíľou po priamom prenose z opichu Čaputy, Kolíka a ďalších pohlavárov Podkarpatia sa Krčméryho pýtali, ako je to s vierou a ľudskými embryami, používanými pri výrobe vakcíny. Krčméry nezaváhal a po predslove, že on je samozrejme za ochranu života od počatia, vyhlásil vakcínu za vatikánsky kóšernú, pretože ide o embryá mŕtve.
Myslím, že slabšie osoby katolíckeho vyznania pred obrazovkami zvracali.

Nabudúce katolícky dedek užvástaný použije rovnaký argument pri marketingu stejkov z márnice.

Norman

hej, to som počul :-)
Ja teda znesiem dosť, ale predstava, že do mňa a do ľudí budú injektovať mŕtve embryá, takto pekne opísané :-)) to aj vo mne vyvoláva nechuť. Už mi v krvi plávalo čokoľvek, ale tá predstava, mŕtve embryo ... heh.
(a to som samozrejme vedel, že ta téma jestvuje, ale Krčméry to dokázal "pekne" podať)
Je to proste "talentovaný propagandista", ten Krčméry.:-)))

Mala by sa ta nechutnosť zdôrazniť. Mala by sa žiadať ruská vakcína.

Náhodný okoloidúci

S transfúziou krvi alebo s transplantáciou orgánu so súhlasom "darcu" alebo hoci aj od obete dopravnej nehody so súhlasom rodiny nemám etický problém. Ale vakcína vyrobená z potratu je dokonale nechutná predstava. Aj keby to bolo sú súhlasom "darkyne" embrya.

mino

Rečnili na TA3 pred akousi búdou ako v Bangladéši, okolo bordel a odpadky ako v Bangladéši, ibaže na búde bola tabuľa že Fakultná nemocnica, no ako v Bangladéši. Vraj sme v popredí, vo svete, EU. Hm. Asi ako kolónia.
Aj vtedy dávno sme boli sovietskejší ako Sovietsky zväz, ale takýto nápor propagandy nebol snáď ani za Stalina...

nové