Moslimovia v kostole

Moslimovia v katolíckom kostole. V tomto prípade Filipíny, zatiaľ, ale podobné veci sa dejú aj v Sýrii a budú sa diať aj vo Francúzsku a celej Európe - ak aj našim európskym bláznom nezstavíme ruky a nerozbijeme papule  (čo treba spraviť pohnedlej zgerbe samozrejme ani netreba hovoriť).

Ktovie, či to video už videl veľký kamarát moslimov ujo pápež František. 

A vy ste ho už videli? Nemusíte - onedlho aj u vás:

Autor: 
téma: 
Aman Againsttime

Komunista Franto (a keď píšem slovo komunista, tak to myslím smrteľne vážne:https://unslaved.com/pope-francis/) by určite povedal niečo v tom zmysle, že nejde o pravých moslimov, pretože pravý islam je ako kresťanstvo a komunizmus - o láske, rovnosti a mieri. :-)

Norman

i keď nie ceľkom nová, veď inkvizícia ...
Ale mohli by sme ju akceptovať: treba vyhnať všetkých tzv. moslimov z Európy, lebo to nie sú praví moslimovia.

mnkr

takisto...asi by bolo treba vyhnat aj niektorych papezov...toho sucasneho by kedysi nazvali Apostata

Norman

no, veď aj preto vznikla reformácia, či skôr rôzne reformácie, lebo už boli tie vyčíňania pápežov aj v minulosti príliš silná káva.
(no, moc to ale tiež nepomohlo, slabé reformácie, nedotiahnuté)

Náhodný okoloidúci

Nevidím dôvod rozlišovať umiernený a radikálny islam, poriadky vo svojej komunite nech si urobia sami moslimovia. A ako prevenciu proti teroristickým útokom a proti vzniku no-go-zón odporúčam nebrať sem žiadnych moslimov.

Buheh

keby niekto začal, čojaviem, hitlerovcov rozdeľovať na umiernených a radikálnych. A otvorene tvrdiť, že veď väčšina ich je neškodných, a preto vlastne nie je čoho sa báť, niet dôvodu ich zakazovať. Myslím že ešte aj tučniaky v Patagónii by si trhali od tej hrôzy vlasy.

Norman

No hej, ale nacizmus nie je náboženstvo.

 

Alebo ... počkať ... veď hej, všade majú tony kníh o "okultnom pôvode nacizmu"

 

Odin na kríži, nie?

 

No hej, asi je to tak, že iba niektorí nacisti boli extrémisti.

Aj keď ja sa medzi nich naozaj ani náhodou nezaraďujem, predsa len, asi je pravda, že ako hovoria obrancovia ľudských práv, väčšina nacionálnych socialistov boli bežní pracovití ľudia, ktorí chceli mať len pokoj a svoj život.

 

Jozef Novak

Ano on vždy niekto vyčíňa. Napred vyčíňali vo Francúzsku pápeži, po nich začalo vyčíňanie Katarov a rôznych iných siekt, nielen tam, ale po Európe a keď chceli katolícky nastoliť disciplínu a poriadok, tak mali ostatní hubu nakrivo, že inkvizícia je niečo nepatričné:-). A takto majú hubu nakrivo až doposiaľ. Po nich nastalo vo Francúzsku počas Veľkej Francúzskej revolúcii vyčíňanie odpadlíkov a agnostikov, ktorých sa tu na Slovensku, s pomocou a požehnaním súdruhov komunistov, tiež vyrojilo tu požehnane. Veľká Francúzska revolúcia sa niesla v duchu hesla: "šľachtu a kňazov povešať!" Otázne je komuže to však prisúdime vo svojej vedeckej štúdii tieto udalosti? Komu patria tieto gény ktoré doposiaľ vo Francuzsku a nielen tam pôsobili takéto besnenia? K naším génom by to bolo akosi ošemetné. Moslimovia už len dokonávajú toto započaté dielo skazy. Kľudne si k nemu pripočítajte terajšieho pápeža. Aspoň toho "svätého" J.P.II., si však poctivo uctievajte ďalej. Nech ten tou povestnou výnimkou, potvrdzujúcou pravidlá.

Aman Againsttime

Nuž, inkvizícia v skutočnosti nebola až taká strašná ako sa traduje. Trest smrti bol skôr zriedkavý (zväčša sa udeľovali tresty, ktoré mali charakter náboženského pokánia - modlenie, pôsty a pod.). Samozrejme, že tu boli i nejaké nešťastné výnimky ako Torquemada, ale v zásade inkvizítori upaľovali veľmi neradi.

Navyše z právneho hľadiska priniesla inkvizícia do procesu i viaceré pokrokové aspekty. Napr. zaviedla procedúru podania obvinenia namiesto procedúry vyšetrovania a zaviedla regulérne súdnictvo. V rámci procesu mal obvinený napr. právo predložiť zoznam ľudí/svedkov, ktorí by mohli byť z rozličných dôvodov voči nemu nepriateľsky nastavení (napr. z finančných dôvodov, zo závisti, atď.) a ktorých výpovede potom neboli v inkvizičnom procese zväčša brané do úvahy.

Jozef Novak

Ďakujem Aman za doplnenie. Je to tak ako píšeš, tie súdy vniesli v tom čase do toho stredovekého súdnictva určitý poriadok a dali im aj príslušnú vážnosť postavenie v danej spoločnosti. Je to veľmi dobre, že máme tu túto stránku, kde Norman rozoberá rôzne tabuizované témy, alebo zdeformované rôznymi podsúvanými propagandistickými potrebami. Najlepšie to poznamenal Karol Ondriaš, niekdajší poslanec za komunistickú stranu. Že inkvizícia aj v súčasnosti jestvuje, akurát že už nekadí kadidlami, ani sa neoháňa krucifixom. Ale hrozí embargami, sanciónmi, keď sa previnilec prehreší proti posvätným demokratickým dogmám spísaným v charte ľudských práv a slobôd, na ktoré museli záväzne prisahať v Helsinkách a skladať svoje sľuby aj niekdajší komunistickí pohlavári. Kto v súčasnosti zhreší, skončí pred inkvizičným súdom v Haagu ako ten Juhoslovanský kacír Slobodan Miloševič a ďalší odpadlíci exkomunikovaní zo vznešeného spoločenstva demokratov. Dúfam že nebudem zamotávať svoju niť úvah, ak sa ešte vrátim zpäť do minulosti ku stredovekej inkvizície. Vždy sa zdôrazňovalo že najtvrdšie vyčíňala v Španielsku. Ale ajhľa: Španielsko dalo po rekonquiste prisťahovaným cudzincom - moslimanom, židom a ďalším... voľbu. Buď prijmú tunajšie zvyky a poriadok, alebo nech sa pakujú tam, kde sú ich zvyky samozrejmosťou. Tí čo ich nariadenie prijali ich plnili naoko, veď kto by si nechal niečo nanucovať a potom to tam aj tak vypadalo. Je to téma na dlhšiu debatu. A navyše sme odbočili od moslimského obrazoborectva vyčíňajúceho na Filipínach. To som tu vďakaBohu nezažil. Zato vyčíňanie roznežnených demokratov, ktorí si vybíjali svoj komplex menejcennosti na komunistivckých symboloch, to áno:-). Takže viem si to živo predstaviť aj v ich podaní. A tak som sa pritom chystal vysvetľovať svojmu synovi, že až budeme prechádzať okolo tej Gotwaldovej hlavy položenej na mramorovom podstavci tu na námestí, že mu vysvetlím, že ak sa nebude pekne modliť, že presne takto stratí aj on hlavu, ako sa stalo tomu súdruhovi. Teraz by sa to dalo navyše aplikovať aj na naších migrujúcich bratov, moslimských urezávačov hláv.

Tina

- neviem, či z Vás tu niektorí sa zúčastňujú nedeľných bohoslužieb v kostoloch na SVK, ale rozmýšľali ste, ako budete reagovať, ak sa v Vašej bezprostrednej blízkosti bude odohrávať podobný scenár?? A nepotrvá to dlho...
Osobne som mala možnosť pocítiť tú bezmocnosť v nedeľu na omši, keď na 5 min vošiel sebavedomo do chodby kostola "migrant", "jeden z dobyvateľov" (...s veľkým nápisom Kebab na tričku, atď.), pričom si vyskúšal státie vo všetkých štyroch kútoch chodbičky...a odišiel. Minúty, čo stál za mnou išli fakt pomaly, no i tak ma nenapadlo, čo robiť v prípade "ohrozenia".
Odohralo sa to v "menšom" meste na východe, kde sa pozná takmer každý s každým a takéto tie cudzie exempláre tu nie je vôbec vidieť.

Kolodej

že sa nenašiel NIKTO, kto by ho odtiaľ vyniesol v zuboch.

Rose

NIKDY nedovol, aby podozrivy objekt stal ZA tebou.

Su len dve moznosti. Ak sa na to necitis, odid of objektu. Ak nechces alebo nemozes odist, nepust ho sa seba, maj ho pod vizualnou kontrolou. Bleskovo zhodnot situaciu , kto je nablizku, and mas sance, obranne predmety. Pouzi chochmes. Nespoliehaj na ludi okolo, ze to Pomozu. nESPANIKAR. Hras o svoj zivot. Ak si uplne v koncoch ukaz smerom sa objekt a kric strasne silno HORI.

Náhodný okoloidúci

Bud uvažoval, že by z toho bola po prestavbe pekná mešita, alebo rozmýšľal, či si pred kostol postaví stánok s halal kebabom, aby mohol po omši nasýtiť hladný dav a z chodbičky počítal účastníkov a v duchu počítal tržby.

Vivian

pocuj, nebud paranoidna. Ja si trebars tiez obcas idem kuknut v cudzom meste kostol, kde trebars moze cojaviem prave vtedy prebiehat mozno zadusna omsa, alebo nedelna tradicna bohosluzba. A ja vstupim do kostola - chramu, lebo mam prave len v tom case moznost pozriet si so zaujmom ten chram - kostol, zial, len a len v tomto case. Uvedomujem si, ze mozem niekoho rusit v rozjimani, alebo v modlitbach. Snazim sa ticho naslapovat, a kedze mam prave obute tenisky, aj sa mi to dari :)

Tvoje obavy povazujem v konkretnom tvojom pripade za zbytocne.

Nebud ako vevericka, ktora zeruc oriesok, nedokaze rozpoznat, ci ju ide zozrat predator, alebo sa len tak presunul z vrska na kopcek obycajny plch popri nej :)

Norman

Toto som dostal k tomuto videu.

As you may know, our Community Guidelines describe which content we allow – and don’t allow – on YouTube. Your video "Moslim v katolíckom kostole" was flagged for review. Upon review, we’ve determined that it violates our guidelines. We’ve removed it from YouTube and assigned a Community Guidelines strike, or temporary penalty, to your account.

Ergo - na youtube je zakázané ukazovať realitu.