Ocenenie "Biela vrana" je rasistické

Podľa slovenskej Wikipédie - Biela vrana je slovenské ocenenie, udelované od roku 2008 ľuďom, ktorí preukázali občiansku statočnosť a svojimi postojmi upozorňujú na problémy spoločnosti, hoci im to prináša problémy. Udeľujú ho občianske združenia Aliancia Fair-play a VIA IURIS.

 

Ono to však s týmto ocenením nie je len tak. Dobre vieme, že vrana je čierna, prípadne dvojfarebná - čiernošedá a vo všeobecnosti býva širokou verejnosťou vnímaná záporne, priam negatívne. Pojem "biela vrana" naopak označuje niekoho, kto sa vymyká všeobecným zvyklostiam a štandardom a je žiarivým príkladom hodným nasledovania. Ale POZOR! Dobre čítame? Obyčajná čierna alebo černošedá vrana je vnímaná záporne a biela vrana ako to najlepšie z najlepšieho? Veď to je čistý rasizmus, tvorcovia a organizátori oceňovania "Bielych vrán" by mali byť stíhaní agentúrou NAKA za bezprecedentnú propagáciu rasizmu!

 

Vyzývam preto všetkých nositeľov ocenenia "Biela vrana", aby ocenenie zavrhli a všetky predmety s ním súvisiace rituálne spálili, opakujúc pritom zaklínadlo BLM-BLM-BLM!

Špeciálne o to žiadam poslanca NRSR Jána Levoslava Benčíka, ktorý sa hrdí tým, že bojuje proti takzvaným extrémistom, rasistom, fašistom a iným -istom, preto by mal práve on byť žiarivým príkladom a prvý by mal toto rasistické ocenenenie spáliť.

 

Je poľutovaniahodné, že toto rasisitické ocenenie vymysleli a udeľujú organizácie, ktoré si dali do názvu pojmy ako "fair-play", čiže "poctivá hra" a "via iuris", čiže "cesta práva". Túto hanbu z nich zmyje len dlhoročné pokánie a každodenné trojhodinové opakovanie mantry Black crow life matters!

Norman

aj ten Biely lev je rasistický.
Ale Benčíkovu vinu veru nik už nezmaže - chcel som napísať, že by na neho , rasistu, mali ľudia pluť na ulici, ale myslím, že bude stačiť, keď ho zavrú do lochu namiesto Vaského.
Alebo k nemu?

Náhodný okoloidúci

Myslím, že už som to kdesi do diskusie dával, nechce sa mi to hľadať. Ale je to dokonalé :D

https://sarmatia.wordpress.com/2020/06/27/rasismus-nejen-na-tycce/

nové