Odpoveď Smeru Kiskovi

AHOJ ANDREJ,

nikdy sme sa nestretli, pretože s gaunermi sa nestýkam. Píšem ti otvorený list, pretože ti niekto musí povedať, že iba nemorálne monštrum ako ty dokáže politicky zneužívať vraždu dvoch mladých ľudí.

Tak veľmi si chcel svojim listom uraziť Roberta Fica, ale zabúdaš, že mu nesiahaš ani po členky. Nestojíš mu za odpoveď, pretože on s takými ako ty nemôže strácať čas – musí sa starať o to, aby rodiny mali rodičovský príspevok, seniori vianočný dôchodok, pracujúci ľudia rekordnú minimálnu mzdu a mladí ľudia vlaky zadarmo.

Musí sa starať o Slovensko, o naše národné záujmy. Nemá čas na daňových podvodníkov, ktorí ošklbali štát o státisíce a teraz chcú prevziať moc, aby ošklbali aj ľudí na Slovensku o ich sociálne práva a dôchodky.

Vojdeš do dejín ako človek, ktorý v pozícii prezidenta ešte týždeň po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej veselo brázdil svahy v Rakúsku. Kašľal si na Kuciaka, kašľal si na obete. Ďalej si sa lyžoval, užíval si dovolenčičku, smial sa s rodinkou. Takto sa môže zachovať len cynické monštrum.

Nedokážeš ľudsky povedať – prepáčte, je mi to ľúto. Nikdy si to nedokázal. Vždy si bol iba arogantný papaláš, ktorý myslí len na seba a na prachy. Tebe je Kuciak úplne ukradnutý – je to pre teba len marketingový nástroj na prevzatie moci. Ty si neber do úst rodičov obetí – ty si hyena, ktorá sa priživuje na ich nešťastí.

Parazituješ na nešťastí iných celý život. Tvoja rodina prenasledovala počas bývalého režimu veriacich a ty si chcel byť členom komunistickej strany. Po roku 89 si prevrátil kabát – bez mihnutia oka sa z veľkého komunistu stal veľký kapitalista a nepriateľ Ruska.

Nemáš morálku, máš v sebe len zlo. A na tom si si vybudoval kariéru. Na svojej bezohľadnosti. Na tom, že vysávaš život z ľudí.

Zbohatol si na úžere – na tom, že si ničil chudobné rodiny. Vyháňal si ľudí z bytoviek, pripravil ich o dôstojnosť a bývanie.

To ti nestačilo. Obral si o pozemok nevinného zubára a existuje vážne podozrenie, že ti v pozemkových kšeftoch pomáhali ľudia spojení s popradskou mafiou.

Ani to ti nestačilo. Prevzal si úrad prezidenta a v ňom zneužíval štátnu letku, snažil si sa vybavovať si beztrestnosť s generálnym prokurátorom a v zahraničí si okydával vlastný štát.

Stojí za tebou americká ambasáda, ktorá potrebuje mať na Slovensku vojenskú základňu so strategickými zbraňami namierenými na Rusko - a ty jej slúžiš a zrádzaš Slovensko. Si americký tajtrlík a myslíš si preto, že si silný a všetci sa ťa stále boja. Už nie, už dávno nie.

Američania potrebujú zradcov – využijú ťa a zneužijú ťa. Je jasné, že sa postarajú aj o teba. Šťastie ti však nikdy nekúpia. Vieš, Ján Kuciak a Martina Kušnírová boli mladí ľudia. Mali všetko pred sebou a niekto ich chladnokrvne zabil. Naša vláda urobila všetko preto, aby vrahovia boli potrestaní – dnes stoja pred súdom. Kým my sme vrahov hľadali, ty si ako posledná hyena zneužíval bolesť ľudí a šíril nenávisť na Slovensku. Politicky si zneužil bolesť rodičov, bolesť blízkych, súcit národa. Toto ti nikdy ľudia neodpustia.

Ten, koho obviňujú z objednávky vraždy, Marián Kočner, politicky spolupracoval s tvojimi budúcimi koaličnými partnermi – so Sulíkom, s Matovičom, dokonca financoval Beblavého SDKÚ. Tebe to neprekáža, pretože si sa vždy rád obklopoval špinavcami.

Kočner bol produktom toho istého ponovembrového gangsterského kapitalizmu, ktorý vyprodukoval aj teba. Pretŕčal sa na Markíze, v Smotánkach a na Plese v opere. Vždy za ním stála pravica – od Michala Kováča až po Richarda Sulíka. Kočner je z toho istého cesta ako ty.

Si taký istý daňový podvodník ako Bašternák. A si taký istý prázdny a nemorálny človek, ktorému ide iba o prachy a o moc, ako Kočner. Si presne ako oni.

Tak ako pes svojim brechaním nemôže uraziť človeka, tak ani ty svojim brechaním nemôžeš uraziť Roberta Fica.

V celom liste som ti tykal a budem ti tykať naďalej. Lebo gaunerom sa tyká, gaunerom sa neprejavuje úcta.

KISKA,

máš v srdci hroznú nenávisť voči iným. Nenávidíš Slovensko, nenávidíš pracujúcich ľudí, nenávidíš Roberta Fica. Nikto pred tebou nezneužil vraždu na prevzatie moci a keby si mal svedomie, bude ťa to hrýzť celý život.

Nečakaj, že ti niekedy ľudia na Slovensku odpustia. Ani od nás to neočakávaj. Nie, nezabudneme na tvoje daňové ani pozemkové podvody, na to, ako kopeš do Slovenska, na to, ako slúžiš Američanom a militaristom – nie, nezabudneme. Padni komu padni.

Zlo bude potrestané. Chytili sme Bašternáka, chytili sme Kočnera. A chytíme aj Kisku.

- Ľuboš Blaha

0
Ľubov

že niečo také,ako Kiskov list Ficovi mu jeho šéfičkovia vôbec dovolili zverejniť!!!

Asi tam budú všetci rovnakí Ynteligenti.-)).Neskutoční hlupáci,absolútne nerozumejú normálnemu človeku. Napr.ja som " pred listom" so Smerom ani nepočítala,stále som špekulovala so SNS,asi zo sentimentu. Včera som sa rozhodla,že hlas dám predsa len Ficovi,tak ma ten kretén na-al.Rovnaký "tlak" na verejnosť bude mať aj kočneriáda,už teraz je to prepálené.

Norman

hej, oni nerozumejú ľuďom, ale možno to cielia na iných. Ten "Kiskov dopis Ficovi"je naozaj ťažké vyhrážanie sa a dôkaz, že sa nejedná o guličky.
Zároveň je jasné, že Smer je chtiac nechtiac čoraz viac tlačený byť mimosystémový, už nemôže hladať nejaké kompromisy, ani s Bruselom, ani s podobným svinstvom.
Pravda, môže sa stať, že bude vnútorný prevrat v Smere - potom je ale Slovensko ako samostatný subjekt politiky naozaj na dobrých pár rokov stratený a mnohí občania naozaj budú žrať trávu.

Nechcem tu pripomínať debatu o SNS, o argumentoch s číslami, v každom prípade jestvujú Smer a ĽSNS a teda tá SNS ako základné alternatívz. Zvyšné asi neprejdú ani do parlamentu.

Pripomínam, že všetky tieto alternatívne strany, od malých až po najväčšie, vrátane ĽSNS, sa správajú pochybne, sú pod paľbou systému ale sú aj infiltrované a pod väčšou či menšou kontrolou systému. Každá z nich. Nie sme naivní, vieme to. Ale voľby sú súčasť hry, traba voliť menšie zlo. Voľbami sa nedajú veci moc zmeniť k lepšiemu, ale azda sa dá zabrániť horšiemu.

Bohužial, vidno to nielen hlasovaním, ale každodenne, že ľudia sú politicky naivní a mocensky hlúpi. Ale ja sa pohybujem v hlavnej stoke na Dunaji, možno inde na vidieku je to lepšie. Skúste ľudí mobilizovať, hlavne normálnych ľudí stredného stavu, nech volia našich.

Ľubov

je to celkom možné,že list znamená,"daj si pozor na svoju rodinu". Monštrum je schopné všetkého.

Pre korporátnych fašistov ,ktorí potrebujú prežiť, je aj víťazstvo na malom Slovensku veľmi dôležité.

Norman

až tak ďaleko by som to nevidel.
Rodiny si mafiáni nevraždia, lebo je to kontraproduktívne - klanu to neublíži, len bude agresívnejší. preto sa zásadne vraždí hlava - to klan oslabí.
Ale tak to u nás nie je.

Kiska napísal verejný dopis, pretože nabrífovaní svedkovi na kočnerovom súde povedali svoje, všetky média to dali, RTVS ako prvé hneď na začiatku správ, ... ale .... NIČ. HOVNO, ľudia sú už toho dosť prežratí a kašlú na to, čo povedia zločinci, a vôbec nejak nechápu, že sú to závažné obvinenia. Preto Kiska napísal ten verejný dopis - snažiac sa toto rozbúriť.
Ale Blaha ho dorazil. hej, Kiska aj keby mal koľko peňazí, aj tak je to len sviňa, na ktorú treba pluť. Nechutná bezcenná sviňa.

Ináč na súde povedali práve toto pozostalí. Smerovalo to k potencionálnemu páchateľovi, a tak to má aj byť - páchateľ patrí medzi hovadá, ktoré všade vidia len peniaze. Ale tie peniaze páchateľom nedajú ani za mak toho, čo mala normálna rodina Kuciakových predtým.

Ja sa tu snažím rozbíjať ten mýtus, čo o Kuciakovi robia. Ale jedno treba na jeho adresu povedať aj v dobrom - bol to len obyčajný chalan, z chudobných pomerov, pracovitý a asi aj relatívne skromný - ale urobil jednu fatálnu chybu svojho života - dal sa do služieb tamtých finančných globalistických svíň. To je to najhoršie, čo môžete urobiť. Je to presne ako upísať sa diablovi, ktorý vás kedykoľvek zotne.

vrbovčan

Za tým listom nehľadajte nijaký hlbší zmysel. On je na inteligenčnej úrovni Kisku. Takže mu ho ani nikto nepísal. On len stráca pôdu pod nohami v súvislosti s ďalším blížiacim sa obvinením z pozemkových podvodov. V pondelok v predvolebnej diskusii Denníka N napriek výhradám jeho "neútočiacich" strán, že on ako obvinený sa nemá po voľbách uchádzať o post ministra vnútra, trval na tom, že nie on, ale jeho strana sa o tento rezort bude uchádzať. Matovič zakročil a povedal, že v žiadnom prípade. V tej diskusii sa okrem iného dohadovali o výmene policajného prezidenta. No bola to ďalšia fraška. Na druhý deň sa ostro ohradil Lučanský, že sa nemieni vzdať funkcie a mieni všetky kauzy politikov doČiže Kiskovi sa rúti pôda pod nohami.
Kope. Bez rozmyslu. Je v kŕči.

vrbovčan

Oplatí sa sem dať. Bodaj by sa splnilo. Osobnosti sa prejavia v dramatických chvíľach. Pochyboval som o ňom, lebo sa málo prejavoval, ale teraz už som naklonený.

"POLÍCIA SA MUSÍ ZNOVU SPOLITIZOVAŤ“: PREZIDENT LUČANSKÝ REAGUJE NA ŠOKUJÚCE SLOVÁ POLITIKOV A STAVIA SA NA OBRANU SLUŠNÝCH POLICAJTOV

Počas včerajšej debaty politikov v diskusii Denníka N sa roztrhlo vrece správ, ktoré mi posielajú zneistení policajti, ale aj verejnosť. Tak ako ja, aj oni boli negatívne zaskočení slovami politikov, ktorí by si želali, aby policajný prezident bol spolitizovaný. Rozumiem, že je pred voľbami a nechcem sa vyjadrovať k bojom a názorom politikov. Chcem však vyjadriť ľútosť nad „krokom späť“, ktorý si naša krajina a jej občania nezaslúžia. Spolitizovaná polícia nie je políciou 21. storočia, o ktorú sa ja snažím.

Keď moji kolegovia-vyšetrovatelia obvinia Fica, Kisku, Matoviča, Kotlebu, alebo akéhokoľvek iného politika, nie je pre mňa podstatné meno obvineného, ale to, aby ich postupy boli v súlade s Trestným poriadkom. Zakladám si na tom, aby policajti neboli pod vplyvom politikov, mafiánov, oligarchov a rôznych záujmových skupín. Za takýchto podmienok im viem zo svojho postavenia policajného prezidenta garantovať nielen najlepšie podmienky na výkon ich služobnej činnosti, ale hlavne ochranu pred uvedenými skupinami a garanciu slobodného vyšetrovania.

Myslím si, že verejnosť sa o nezávislosti a očistnom procese v polícii, ktorý som spustil spoločne s kolegami, už mohla presvedčiť na viacerých medializovaných prípadoch, z ktorých najhlavnejší a najvýznamnejší v týchto dňoch na súde sleduje celé Slovensko. Nezávislá voľba policajného prezidenta uvoľnila ruky všetkým slušným policajtom, eliminovala napätie a dala im priestor, ktorého výsledky sa zapíšu pozitívnymi písmenami do dejín Slovenskej republiky. Aj vďaka týmto krokom boli poskytnuté najlepšie podmienky pre vyšetrovateľa Petra Juhása a celý tím, ktorý vyšetroval vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Desím sa predstavy, ako by celé vyšetrovanie dopadlo, ak by bola naplnená predstava niektorých politikov o tom, že policajný prezident musí byť spolitizovaný a priamo prepojený na ministra vnútra. Sám za seba musím povedať, že som veľmi rád a pyšný na to, že som nespolitizovaný policajný prezident a prešiel som komisiou zloženou z koalície aj opozície.

Neviem ako dopadnú voľby, som však pripravený stáť naďalej na čele Policajného zboru, ak s novým ministrom vnútra budeme mať rovnaké ciele, a to budovanie nezávislej a dôveryhodnej polície 21. storočia, a je mi jedno z akej politickej strany bude. Nikdy som nepovedal, že odídem bez boja, ak nebude minister vnútra z politickej strany Smer, tak ako sa to jeden z politikov snažil klamlivo povedať v spomenutej relácii."

Ten niekto bol Matovič.
No? Čo poviete na to? Nemá byť prečo Kiska nervózny?

https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/3048793668484168

Náhodný okoloidúci

Je zaujímavé až zarážajúce, že z celej liberálnej opozície je najnormálnejší a najľudskejší práve blázon Matovič. Tí ostatní sú čistá katastrofa.

Norman

Nič nie je nepolitické, a polícia už vôbec nie, a Lučanský chce len povedať, že bude slúžiť tomu, kto vytvorí vládu, nech to bude ktokoľvek.

Ako vyšetrili vraždiu Janka a Marienky?
Nik stále nevie, ak by sa zrejme pasívny Marček v base nezosypal, nemali by dôkazy ani proti strelcom. A aj tak je otázne, kto etrielel - ale Marček zrejme trpí depresiami a chce sa obetovať. Zrejme zabil Molnára, alebo sa spoluúčastnil a má už za to výčitky, Jeho družka povedala, že o sebe hovoril ako o zlom človeku.
Ale otázka zostáva - ako prišli na tých dvoch? A na Andruska? A na Źužu?
Prišli na nich cez ich auto? Cez ich telefóny, ktoré mali pri sebe pri vražde? - taký blbý dnes nie je naozaj nik, aby nosil svoj telefón.

Nik nevie, AKO boli vrahovia nájdení. V obžalobe o tom asi nič nie je, alebo sa to nespomína ako dôkaz. Ani eNko o tom nepíše. Tak AKO?
Azda sa boja prezradiť US techniku? Blbosť, nie je dôvod tajiť satelitné možnosti - ale proste v tomto prípae to nie je ono.

Povedal by som - prípad vyriešil objednávateľ.
Proste ich udal.
Pravda, priskoro - ale snažili sa oddialiť samotné zatkutie Kočnera. Našťastie už sedel za mrežami, koľká to náhoda. Snažili sa oddialiť priame obvinenie Kočnera, aby to bolo čo najneskôr pred voľbami. Trocha to spackali, no ale čo už. Aj súd odkladali na čoraz neskorší termín. Ten je dobre, prebieha priamo v posledných mesiacoch pred voľbami. Tiež veľká náhoda, že :).

vrbovčan

Interpol alebo Europol požiadal firmu Google vyhľadať z akej IP adresy bolo na Googlemap vyhľadávané miesto Horná Mača v termíne pred vraždou. Google to zrejme archivuje. Našli niektorého z nich a napichli mu telefón. Odpočúvali. A prostrednícstvom médii púšťali rôzne klamlivé správy o pátraní. Identikit atd. A po zverejnení odpočúvali čísla, ktoré volali alebo boli volané človekom, z ktorého počítača bolo to vyhľadávanie googlemap vykonávané. Takto to bolo vysvetľované. Zsuzsovú zbalili až sa prezradila nejakým telefonátom po zatknutí tých troch. Oni ju chceli sledovať a odpočúvať dlhšie, aby ich priviedla k objednávateľovi, ale médiá už šírili rôzne informácie z vnútra vyšetrovania. Andruskoa zrejme zmákli až vo väzbe aby vypovedal podľa nejakého scenára. Ono tá vyšetrovacia väzba je nápor na nervy. Lebo to dlhé čakanie s nejasným výsledkom je horšie ako basa po rozsudku jasnou perspektívou.

Norman

Boli aj verzie o družici, ktorá nasnímala dodávku. Verzií je viac ale nevieme, ktorá je oficiálna. Proste je to ako v detektívke, kde je autorke dopredu známe, kto je vrah, veď to sama vymyslela, len potom vymýšla, ako to spraviť, aby to vyzeralo tak, že na to Poirot prišiel sám.
Tu sa autori ani neunúvali. Poznali vraha, zatkli ho, a ten sa vo väzbe priznal.

Samozrejme, odpočúvať telefóny mohli, asi dosť masovo. Mohli vytipovať ľudí z kriminálneho prostredia, z militantného prostredia ... mohli mať aj svedka, tá Mača je len väčšia dedina ... Na správy v novinách vtedy reagovalo množstvo ľudí, množstvo ľudí o pátraní aj žartovalo.
Pokiaľ viem, provokácia bola až tesne pred zatknutím ten identikit, čo sa ocitol v novinách (aj to polícia poprela, že nemôže robiť také provokácie). Ten ksicht sa podobal na toho redaktora z NočníkaN ... aj tu sme o tom žartovali ... ak nemali horúce tipy, nejakých povedzme rádovo len desať ľudí, muselo byť ťažké dostať nejaké info z telefónu, dnes sa aj amatéri nebavia po telefóne ani o svojom šéfovi, nie je tak?

Takže: verím, že pátrací tím odpočúval telefóny - len museli dostať ten prvý tip, povedzme na tých dvoch strelcov. Menej už verím, že ich našli na internete. Moc o tom mlčia, klamú a menia sa verzie.

A Zsuzsová? Andrusko si vôbec na dosť vecí nevedel spomenúť, či robil Zsuzsovej bazén či čo pred vraždou, alebo po vražde, tak nejako. On, tvrdiac, že bol v strese - a asi aj bol, ale to by mal ešte viac maž v pamäti - si nepamätá, kedy sa s týkal a čo robil pre objednávateľku?
A ona vraj chodila občas aj za ním do podniku a robila mu tam scény - aspoň jednu takú spomínal. Ona udržiaval s ním verejný kontakt, volala mu normálne telefónom a dokonca robila scény. Človeku, od ktorého by sa mala dištancovať.
Plus k tejto veci, ona vraj mu spomínala Kočnera ako objednávateľa - to považujem za zaručenú lož. To by musela byť úplne blbá. A oná vraj bola už skúsená.

A koľká vražda Zsuzsovej to bola?
Tu je napríklad o Bašternákovi.
https://slovensko.hnonline.sk/1879207-ako-z-filmu-o-mafii-takto-sa-stala...
Vrah dostal 25 rokov, ale ju neprezradil. Andrusko povedal, že bol pri tom, keď to nariadila. Náš nevinný Andrusko. Všade bol, všetko sa mu nepáčilo, ale nič neudal, ani z prostredia neodišiel, ale všetko prizná, všetko vraj videl. Chýba už len ten Kennedy - ale to Žužová ešte nežila.

Norman

Nie, Kiskov list je dôkaz, ako je Kočnerov proces plánovane spolitizovaný.
Kiskov list je dôležitá indícia.

nové