Opäť pozitívny príklad Islandu - odstránenie feťákov

Island, malá izolovaná krajina nordikov, do ktorej zatiaľ neprenikol nadkritický počet cudzieho materiálu, už na seba upozornila vysporiadaním sa s bankami a ich krachom. Ale kým výsledok reforiem vo finančníctve je neistý a ťažko overiteľný, teraz Island upútal niečím jasnejším.

Fakty:

Island za posledných 20 rokov radikálne znížil tínedžerské pitie alkoholu, fajčenie i užívanie drog. Pred dvadsiatimi rokmi mali islandskí tínedžeri problém najmä s alkoholom. Dnes je Island na prvom mieste v európskej tabuľke najčistejšie žijúcich tínedžerov. Percento pätnásť- a šestnásťročných, ktorí boli za posledný mesiac opití, kleslo zo 42 percent v roku 1998 na 5 percent v roku 2016. Percento detí, ktoré niekedy užili marihuanu, kleslo zo 17 na 7 percent. Počet tých, ktorí denne fajčili cigarety, sa znížil z 23 percent na iba 3 percentá.

Ako to na Islande dosiahli? 

Jednou vetou povedané, dosiahli to vďaka tomu, že ponúkli mládeži namiesto chemickej (drogovej) cesty inú metódu na zušlachtenie vlastnej psychiky. Na tieto veci sa používajú aj iné názvy - duchovný vývoj, sebarozvoj a podobne, ale je myslené to isté. Ak to dorastencom spoločnosť neposkytne, je nebezpečenstvo, že sklznú do náhradnej aktivity konzumu a s tým spojených iných rovnako oblbujúcich aktivít.  Dorastenci potrebujú možnosti na cestu vlastného rozvoja, a ak ich  nedostanú, siahnu buď po jedovatej chémii, ktorú ich astenické telo nedokáže zvládnuť, alebo po starých stuchnutých materialistických dogmách a sektách, ktoré sa na duchovno len hrajú.

Viac podrobností o islandských metódach si možno priamo prečítať na eduworld.sk

Treba ale pripomenúť, že aj keď dané metódy výborne zafungovali v krajine, kde je mládež fyzicky  zdravá a odolná. V článku píšu, že to funguje všade (v Európe), ale zrejme už so špecifickými hodnotami. Ak má populácia biologicky zníženú pevnú vôľu a ak je nervovo prepojená na preferenciu okamžitého (chemického) pôžitku, výsledky sú samozrejme úmerne slabšie. To je príroda a jej zákony, to sa nedá zmeniť politickým zákonom.

A ešte jeden aspekt daného experimentu: výsledky sa dosiahnu, ak celá spoločnosť spolupracuje. Ak po uliciach neustále behá komunita čiernych ovcí, ktorá doslovne distribuuje choré správanie sa, od chémie cez gény až po mémy správania sa, tak sa spoločnosť neozdraví. Njestvuje vyliečenie, ak v krvi zostávajú aktívne zárodky choroby, a takisto nie je spoločnosť vyliečená, ak ulica patrí spodine.

Ja viem, že pre mnohých ľudí, odchovaných na v podstate anarchickej doktríne, je počuť tieto pravdy až hrozivé. Ale to je hlboký omyl - to súčasná spoločnosť mládeži neponúka žiadne možnosti duchovného vývoja, súčasná spoločnosť nie je liberálna, ale otrocká a dusivá.   Kým budeme rešpektovať anarchistické fóbie, úchylky a perverzity, dovtedy pôjdeme ako spoločnosť dole vodou. Každý si môže vybrať - buď oni, drogovo závislí a mentálne rozhodení slaboši, alebo naše deti.

Odpoveď je jednoznačná.

 

Súčasná islandská mládež, ilustračné foto z uvedeného článku na eduworld.sk island

Ps. Tá fotka bola súčasť zdrojovéh článku a nevybral som ju ja niekde na webe. Bola tam jedíná, tak som ju sem dal, aj keď sa mi zdala akási čudná. Až teraz po nejakom čase pár hodín mi došlo, čo je na nej také neobvyklé - tí mladí ľudia na fotke sa nerehocú ako šibnuté debilné opice. Bože, to budú čitatelia zas nadávať a zbabelo utekať.

 

 

Aman Againsttime

Norman a spol., aký je váš názor na toto?: https://www.youtube.com/watch?v=-voJMSBtMX0

Liberáli sa nevedia nabažiť tohto príbehu o "revolučnom" starostovi Ledeckom (ktorý si očividne celkom užíva túto pozornosť a pretŕčanie sa u Hríba, Havrana a obdobných "kaviarenských" propagandistov), akoby jeden neobvyklý prípad mal byť nejakým pravidlom (a to by ma ešte zaujímalo, čo by vyplávalo na povrch, ak by sa niekto dôkladne pozrel na tento prípad. Nechcem zbytočne špekulovať, ale neprekvapilo by ma, ak by išlo len o nejakú sofistikovanú Potemkinovu dedinu).

Ja samozrejme netvrdím, že sa nedá čo to zlepšiť i environmentálnou cestou, ale s populáciou, ktorej priemerné IQ má istú hranicu, možno tiež len hýbať do určitého bodu, ktorý stále nemusí byť dostatočne uspokojivý (a to je podľa mňa i prípad cigánov).

Navyše, ako som už poznamenal i v mojom komentári pod videom, tak cigánsky problém je v prvom rade problémom demografickým a etnickým. Boli snáď rozdiely medzi Chorvátmi a Srbmi v IQ či v sociálnom statuse nejako signifikantné? Nie. Koniec koncov, veď i tu na Slovensku sme istú dobu dosť intenzívne riešili tzv. "maďarskú otázku".

Ako bude vyzerať Slovensko a "cigánsky problém" o 30,40 či 50 rokov? Pôjde naozaj len o problém sociálny? V USA sa tiež podarilo výrazne zvýšiť životnú úroveň tzv. Afroameričanov. Veru, mnohí z nich si tam žijú lepšie ako priemerní Slováci a viacerí študujú na vysokých školách (väčšinou však nejakú spoločenskú vedu, častokrát vyslovene typickú "liberálnu štúdiu", keďže memorovanie faktov a verbálne schopnosti sa dajú skôr naučiť, než abstraktné a logické myslenie, že?. A hádajte, ako to na niektorých univerzitách vyzerá. Čisté šialenstvo: https://www.youtube.com/watch?v=bO1agIlLlhg, https://altright.com/2017/06/01/students-at-evergreen-state-university-l...)

Čo myslíte, v koho prospech bude pracovať tá vysnená cigánska inteligencia? Na koho stranu sa bude stavať v etnických konfliktoch? A naozaj liberáli veria, že tu žiadne nebudú, ak sa podarí zvýšiť životnú úroveň cigánov (obzvlášť za predpokladu, že budú pokračovať dnešné demografické trendy)? A títo smiešni, radikálni optimisti majú tú drzosť vytýkať niekomu iracionalitu a nedostatok kritického myslenia. LOL!!!

Norman

Chápal som to obrazne, ale Hríb miestami vyzeral doslovne, ako by dostával orgazmus.

No ale vážne:
V prvom rade si uvedomme či zopakujme, že hríbovcí sú hlavne mentálne leniví alebo neschopní ľudia. Oni nechcú počuť o problémoch, ktoré presahujú ich model sveta a ktoré by museli do svojho sveta nejako zabudovať. Ich model sveta je primitívny, zjednodušený, a nemá v sebe pravdu o faktických, prírodných, biologicky daných etnicko-rasových rozdieloch. A sami hríbovci nie sú schopní ale ani ochotní si ho tam zabudovať. Aj preto odmietajú vidieť túto problematiku čo len trocha reálne a naozaj až orgasticky ich teší, ak sa im ponúkne akýsi naznak riešenia.

Samotný prípad tej dediny je ale fikcia, platí to, čo píšeš: rómsky problém je oveľa hlbší, ako nejaké kvázi zamestnanie týchto etník. Ich problém sa po čase prejaví oveľa závažnejšie: nielen špinou, parazitovaním, ale prerastá a prerástol by do drancovania a do občianskej vojny a genocídy.

Ale okrem toho platí:
Tento prezentovaný prípad dediny Spišský Hronov je typický ďalší explicitný dôkaz, že rasové teórie majú pravdu.
Je to príbeh o tom. ako počerné etniká sa vždy rozkladajú do amorfnej klanovej asociálnosti (a ak žijú uprostred iného vyššieho etnika, tak sú paraziti a kriminálnici). Jediné, čo ich vytrhne z tohto ich osudu, je zásah vyššieho bieleho etnika. Aj v dedine Spišský Hronov vidno, že jeden praktický, aktívny a inteligentný beloch dokázal sformovať počerné etnikum aspoň do tej miery, aby (termíny z videa): "neboli špinaví, nesmrdeli, nemali vši".

Sú to ale len dočasné úspechy, bez pôsobenia bielej sily sa toto etnikum zas rýchlo rozpadne do pôvodného primitívneho stavu (viď nespočetné prípady aj z Afriky )

Bohužiaľ, s týmto mojím vysvetlením súčasná totalita nikoho do verejnoprávnej STV nepustí. Tak sa musí šíriť internetom.

Aman Againsttime

Norman, čo ti mám k tomu napísať? Ty dobre vieš, prečo ti tak rád kladiem otázky a chcem počuť tvoje názory na konkrétne témy a udalosti. Nie každý má ten dar vedieť tak jasne vysvetliť veci a podať správne vysvetlenie. :-)

Ľubov

Ozaj je nejaký spotený:).No teda.Ale iné tu mám
http://www.nadhlad.com/content/list-uciteliek toto bolo niečo ! Skutočne odvážne,nadčasové,tak by som ten list učiteliek chcela opäť pripomenúť,súčasne aj diskusiu,Norman,kto to bol eru,je tu stále? Prepáč mi ženskú zvedavosť.

Ľubov

Popri pojme "islandská mládež"si môžme doplniť ďalší severský príklad, a to "jakutské oloncho".
http://www.cez-okno.net/clanok/kniha-jakutske-oloncho keď som sa tzv.náhodou dostala k tejto knihe slov.autora V.Stollmana,myslela som si,že to nemôže byť pravda.Veď uznajte:Malý jakutský národ (asi milión na ploche trikrát väčšej ako Slovensko,oj Sibír),aby sa nerozplynul vo veľkom ruskom mori prijíma konkrétne kroky proti globalizácii.V roku 1991 minister kultúryA.Borisov premenoval tento štátny úrad na Ministerstvo kultúry a duchovného rozvoja Jakutskej republiky.
Následne prijali program na záchranu autentickej kultúry v niekolkých bodoch a prvý bod bol oloncho.Druhý hra na drumbľu,znie to ako vtip?Ale oni to myslia vážne,dokonca štát podporuje aj opätovné oslavy sviatku letného slnovratu.Tu som sa však predsa len zháčila,kvôli počasiu,nie kvôli ľuďom.Cez teplejšie dni príjemných mínus 25,tak ten slnovrat ma zmiatol.

Tak si len teoreticky predstavujem,ako by sa to mohlo robiť napr.v rstv.

Náhodný okoloidúci

Keď už spomínaš Jakutsko, tak tu je zaujímavé video z vystúpenia jakutskej šamanky. Neviem, či je to pravá Jakutka s odfarbenými vlasmi alebo miešanka alebo Ruska žijúca v Jakutsku, ale iste si pri pozeraní a počúvaní prídeš na svoje :)

A ešte pre úplnosť - Sibír je zamorená agentmi z USA, ktorí sa snažia miestnych presvedčiť, že vlastne ani nie sú Rusi, ale Sibírčania a že by sa mali od Ruska odtrhnúť. Samozrejme, hneď na druhý deň by tam už stáli vojenské základne USA a vrtné veže.

 

Truhlík

Na Sibíri sa pred ruskou kolonizáciou predávali ženy za kožušiny. Tak neviem či táto na to nostalgicky spomína.
Odtrhnutie Ukrajiny bol starý Bismarckov plán. Tiež som zachytil po 89, že Sibír sa chystá odtrhnúť. V 1999 bolo už niekoľko regiónov v Rusku, ktoré vydávali vlastné zákony a kolaps RF bol na spadnutie. Tak Rodina (Berezovskij, Jeľcinova dcéra) hľadali niekoho, kto by to udržal. Nuž a našli exagenta KGB Putina :-)
Inak rozdelenie Ruska na nesvojprávne štáty bol už plán dekabristov.

Norman

To, čo tam vzniká, je obyčajný starý dobrý feudalizmus, aj keď si to liberálni hríbovci samozrejme neuvedomujú, pretože nemajú poňatia o realite histórie.
Starosta tam rozhoduje o "benefitoch", o "trestoch" (ekonomických, o iných radšej v televízii nehovoril). Rozdeluje pozemky, byty, stavby ..., jeho "obecná firma" je jeho hrad a zdroj mimopolitickej sily. Ja nie som teoreticky proti, vybudovať znova feudálne dediny, vždy lepšie, ako nejaký divošský kanibalizmus a incest - otázka je, či to takto chcú aj bratislavskí liberáli a havlisti. Dosť pochybujem :-)

Takisto je tam spomenuté, že iní starostovia to takto nevedia, lebo sa "vyhovárajú". Súhlasím, že iní starostovia to takto nevedia, lebo na to treba vôľu a inteligenciu, ktorú oni proste nemajú. Proste nie sú "štátotvorní", ich vlastná biopovaha je iná. A teraz čo - kde budeme brať zocelených dynamických blonďákov, čo dokážu aspoň takto skrotiť cigánske hordy?

Aman Againsttime

Ja feudálny systém stredoveku považujem v mnohom za superiórny k dnešnému stavu. V podstate išlo o libertariánsku spoločnosť alebo ešte výstižnejšie povedané "pravicový", organický "libertariánsky"systém: https://www.youtube.com/watch?v=s_s39zvISjI

Celkom sa zabúda, že v takomto systéme mali feudálni páni tiež svoje povinnosti, záväzky voči nájomníkom/nevoľníkom, ktorí neboli otrokmi, ktorých možno bezohľadne vykorisťovať. V dnešnom anglo-americkom kapitalizme, v jeho najhoršej podobe, tu máme ľudí, ktorí ukrutne zbohatli a ktorí žijú a fungujú ako európski feudálni aristokrati - avšak len na povrchu. Chýba tu totiž morálny záväzok voči podriadeným ľuďom, ktorým bola predchnutá úprimná feudálna aristokratická spoločnosť stredoveku.

Vivo

nákupom starších caravanov, ktoré darovali ich osadnikom.
https://images.csmonitor.com/csmarchives/2010/08/0816-oforeign-france-cr...
Pri potulkách po Liore som videl niečo podobné v blízkosti jednej dediny v blizkosti Gien. Kočujúci Luník IX, pričom majú obrovský problém so zabezpečením školskéj dochádzky detí týchto "gitans" alebo "tsiganes", ako ich tu volajú. Analfabetizmus je na škandalóznej úrovni.

Ale náš Pán Veľkonemožný vie ako na to - ešte viac dysgenickej komunistickej politiky!